Nareszcie zaczeto o tym mówić

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Nareszcie zaczeto o tym mówić

Postprzez Tom 2003-04-18, 1:25 pm

Drużyny 2. ligi piłkarskiej walczą o awans do ekstraklasy. Jak donosi "Życie Warszawy" walka jest nie zawsze sportowa, a wiele zastrzeżeń jest pod adresem sędziów prowadzących spotkania GKS Bełchatów.

Po meczu GKS ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (2:1), Libor pala chciał nawet złożyć protest do PZPN, gdyż jego zdaniem sędziowanie było skandaliczne, a sędzia "z kapelusza" podyktował rzut karny.

W Gorzycach piłkarze GKS miał aż trzy "jedenastki", z czego dwóch nie wykorzystali. Tłoki przegrały jednak 1:2, a kibice chcieli zlinczować sędziego.

- Musieliśmy go ratować. Obawiam, się, że mogłoby dojść do jakiejś tragedii, gdybyśmy go nie ochronili. Sędzia ewidentnie gwizdał przeciwko naszej drużynie - powiedział "ŻW" prezes Tłoków Jan Stala.

Z boisk i biur prezesów słychać głośne podejrzenia o zawiązaniu się spółdzielni: - W meczu z GKS Bełchatów sędziowie nie pierwszy raz nas oszukali. Nieoficjalnie mówi się, że zawiązała się spółdzielnia i Tłoki są jednym z zespołów, które spadną z II ligi - stwierdził prezes Tłoków.

Nie tylko w 2. lidzie, ale także o szczebel niżej na boiskach piłkarskich dochodzi do faktów, wobec których można mieć poważne podejrzenia o nieuczciwość. W grupie śląskiej najwięcej podejrzeń pada na Piasta Gliwice, który chce awansować do 2. ligi.

Po Internecie krążyła w tym tygodniu bramka, jaką strzelili gliwiczanie. Ewidentnie widać na filmie jak bramkarz MK Katowice nie chciał obronić wydawało się niegroźnej sytuacji. Rywale gliwiczan w ostatnich minutach podawali wręcz piłkę piłkarzom Piasta, ale zwycięstwo przyszło dopiero w 93. minucie.

Wiele zakulisowych i podejrzanych faktów ma miejsce w mniejszych miastach naszego kraju. Z dala od blasku kamer, fleszy aparatów i mikrofonów dochodzi do scen, które nic nie mają wspólnego z rywalizacją sportową.

Może to tylko zbieg okoliczności, a może jednak coś więcej. "Piłkarski Poker" to film już historyczny, ale jak widać historia przedstawiona w nim zatacza koło.

Może ktoś z PZPN powinien bliżej przyjrzeć się rozgrywkom 2. i 3. ligi, aby usunąć wszelkie podejrzenia o nieuczciwość.(INTERIA.PL)

jest to dzisiejszy artykół z interii
Tom
 
Posty: 211
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am


jw

Postprzez Gość 2003-04-18, 2:39 pm

No teraz musicie uważać i załatwiać z śędziami żeby za dużo nie było czerwonych kartek na waszą korzyść bo zdegradują was do 5 ligi bo chyba tam wasze miejsce,a to znaczy że musicie dać lepszą kasę panom w czerni.
Gość
 

Postprzez Monti 2003-04-18, 3:39 pm

Mie ma powodu do tego aby podniecać sie tym tekstem . Po pierwsze dlatego że nie jest to kwestria braku wiedy OZPN o tym co sie zieje w lidze tylko problem tkwi na przyzwoleniu takich procederó przez związek. To oczywiście moje zdanie. Po drugie ten fil mnie jest dowodem na coi\kolwiek. Czasami widzimy to co chcemy wiedzieć . Czasami rzeczywistośc wygląda nieprawdopodobnie. Nie nie jest to dowód . Avi może mylić . Przykłądem jest sytuiacja z meczu Zagłębie - Piast z avika wywrotka Ussaa w 90 min może być zinterpretowana na faul . Ja to ogladałem kilka razy przed zrobieniem avi obraz był wyraźnbiejszy bo nie skompresowany i zapewniam że nic podobnego faulu nie było na 100%. Są inne przesłanki że ten mecz Piasta z MK nie był czysty ale nie avi , avi nie jest dowodem. Ja bym bardziej oparł sie na wypowiedzi trenera (Mika)MK po tym meczu , na tym że trener POiasta (Cholewa) też podał sie do dymisji (choć pewnie mnie ktoś zaraz zbluzga z Piasrta przyczynba tej dymisji jest taka sama jak przy trenerze MK), na cichym przyznaniu sie do procederu piłkarzy Katowic . Nie jest jednak dowodem ten avi . Tak wiec nawet jak by ktoś nie wim trener , sędzia czy piłkarz na piśmie zadeklarował o korupcji i tak by to nic nie zmieniło. Znalazły by sie głosy że z chgęci zemsty lub zazdrości sprawa by sie rozmyła i przycichła . Trzeba po prostu tak grać by mino wszystko na koniec ligi mieć najwiuęcej punktów w lidze .
Monti
Moderator
 
Posty: 451
Dołączył(a): 2002-12-30, 10:11 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez mjedrek 2003-04-18, 8:59 pm

Taki z Ciebie cwaniak Gość ale ujawnić swego nicka nie chcesz.
Tzn że jesteś poprostu mięczak.
a co do tego co napisałeś to my nic nie musimy smarować to Wy teraz po porażce z nami musicie więcej dać kasy żeby awansować. Myśmy wam meczu nie sprzedali dlatego było widać gołym okiem kto jest lepszy.
Co do samego tematu tego postu tą wątpie żeby w najbliższym czasie udało się zlikwidować "spółdzielnie" czy przekupstwo i łapówkarstwo bo trzeba by najpierw pozwalniać połowe działaczy z PZPN-ie bo nie wierze w to żeby tam nie było żadnych machlojek podobnie jak w 1 lidze, no więc co tu mówić o 2 i 3 skoro o niej się tak nie pisze ani nie mówi w telewizji.
Piłkarski Poker wciąż trwa chcą nakręcić 2 część a w życiu prawidzwym jest już to napewno ponad 2 cyferki "odcinków"
mjedrek
 
Posty: 186
Dołączył(a): 2003-01-01, 3:01 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Pogoń

Postprzez rados 2003-04-18, 9:50 pm

Mecze to kupuje Piast.Z nami nie kupiliście to od razu były "baty".A korupcja była jest i będzie(nie tylko w piłce).NIc na chyba nie można poradzić.
rados
Zagłębiak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2003-04-17, 11:08 am

jw

Postprzez Gość 2003-04-19, 9:46 am

Panowie w czym byliście lepsi w pomocy Piast dwa skrzydła Piast środek Piast opinie na ten temat podobne wyrażili również wasi kibice a wyście byli lepsi tylko w tym że nasza obrona popełniła dwa karygone błędy i najważniejsze mieliście szczęście a bez tego to ani rusz.Byłem na tym meczu i wiem jak było.A co do mojego nicka to bez znaczenia piszę tak bo nie mam i nie chcę i nie będę się podszywał pod kogoś.I na koniec tyle piszecie o bramce z MK pomyślcie grając cały czas tj 90 min pod ciągłym atakiem czy nie można popełnić błędu można i tak jak ktoś wpisał w forum 3liga czy Dudek jak puścił bramkę z MU też sprzedał mecz a przyznacie ze to była bramka kurjozum.Pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT
Gość
 

Postprzez janosikowski 2003-04-19, 1:08 pm

witam wszystkich kibiców z Sosnowca.
Nie przejmujcie się wypowiedziami kibiców z Gliwic. W zeszłym sezonie miała miejsce podobna sytuacja. A mianowice wtedy o wejście do drugiej ligi rywalizował Marbet-Ceramed (obecnie TS Podbeskidzie) i właśnie Piast Gliwice. O ile pamietam drużynie Piasta też miała za dużo szcześcia (wygrywali w ostatnich minutach, rzuty karne z kapelusza w ostatniej minucie meczu, czerwone kartki dla drużyn przeciwnych itd itd..
W dodatku kibicej tej drużyny byli do tego stopnia bezczelni, że bluzgali na działaczy z Bielska ze to oni kupuja mecze i zbaieraja im 2 lige.
janosikowski
 

Re: jw

Postprzez ziober 2003-04-20, 12:53 pm

[quote="Go¶æ"]Panowie w czym byli¶cie lepsi <ciach> [/quote]

lepsi bylismy pod wzgledem taktycznym. Bylismy tez bardzo skuteczni. Mielismy szczescie - nieprzecze. Piast mial przewage w polu, ale nic z niej nie wynikalo. Zaglebie nie zagralo pieknego meczu, ale zagralo skutecznie, a to jest najwazniejsze.

Z wyrazami szacunku
i najlepszymi zyczeniami swiatecznymi

ziober
ziober
 
Posty: 68
Dołączył(a): 2003-02-11, 7:03 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez mjedrek 2003-04-20, 1:04 pm

Hehe gościu nie rozmieszaj mnie, czy po meczu w Kietrzu tez takie pierdoly pisales na ich stronce? Oczywiscie Kietrz tez byl od was slabszy a strzelil 6 bramek bo pogoda dla was byla nieodpowiednia, murawa krzywa, trawa za wyskoka i za biale linie co was razilo w oczy, tylko ciekaw jestem czemu to nie przeszkadzalo Kietrzowi.
No ladny prezent wam sprawili pilkarze na swieta 6 bramek w plecy hehe, oby tak dalej :P
mjedrek
 
Posty: 186
Dołączył(a): 2003-01-01, 3:01 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Pogoń


Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron