Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-01-14, 9:41 pm

slawekchicago napisał(a):Za ratowanie własnych tylkow kosztem hokeja kibice was rozlicza :czerwona:

Ehhhh, te wróbelki :redface: Ćwierkają, że podobno Chęciński definitywnie chce lagę położyć na hokeju, przez co ma zamiar zrezygnować z budowy nowej hali, a żeby było śmieszniej to teraz klubem regionu, oprócz piłkarskiego Zagłębia oczywiście, mają zostać koszykarki CTL Zagłębie Sosnowiec (dawny JAS-FBG).

Oby to nie była prawda... :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2020-01-14, 9:47 pm

To by było logiczne. Z jednej strony kasa na lodowisko pójdzie na stadion. Z drugiej tam już są ogarnięci działacze więc nie ma strachu, że Jaroszewski rozjebie kolejną dyscyplinę. Z trzeciej Sałata i reszta to kumple Arkadiusza, a dla nich jak wiadomo zawsze znajdzie się kiełbasa z miejskiego grilla.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2020-01-14, 10:27 pm

tak czytam I czytam a potem sprawdzam czy autorem nie jest Stanislaw Lem , ale chyba nawet I ON nie potrafilby wymyslic takiej fantastyki.Coz , kiedys czlowiek gnal do Polski bo wiedzial ze glownym wydarzeniem bedzie mecz Zaglebia . a teraz ? Coz ! super znow bedzie spotkac sie z bracmi po szalu . Do zobaczenia 27 lutego . Pisze date bo moze mozni NASZEGO klubu chcieliby sie spotkac i wytlumaczyc mi ze nie mam racji to czekam na propozycje spotkania . Chetnie stane twarza w twarz .
A darus dudek pokazal jaki jest naprawde . Chca wojny nawet z rodzicami , SZOK

JAROSZEWSKI TOMCZYK DUDEK :czerwona: :czerwona: :czerwona:

Rozjebali hokej to teraz pora na koszykowke . Qzwa NIE WIERZE . Rok temu dziewczyny be a teraz cacy ?
Koszykowka ma sie dobrze bo nie maczacie tam swoich brudnych lap .
CHECINSKI MIEJ LITOSC

Nowy wlasciciel ? komu te bajki ? Nie odejdziecie od koryta TAKA PRAWDA
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2020-01-14, 10:39 pm

slawekchicago napisał(a):
Rozjebali hokej to teraz pora na koszykowke . Qzwa NIE WIERZE . Rok temu dziewczyny be a teraz cacy ?
Koszykowka ma sie dobrze bo nie maczacie tam swoich brudnych lap .


Z koszykówką będzie o tyle trudno, że tam są ogarnięci działacze. Nie wierzę żeby Sałata pozwolił Jaroszewskiemu mieszać się do koszykówki. Zresztą dziewczyny nigdy nie były be, choćby przez znajomość Checinskiego z Sałatą zawsze jakaś miejska kasa im wpadała. Nawet się zdziwiłem, że nie wzięli ich rok temu do miejskiej spółki. Jaroszewski jak sam ostatnio mówił "walczył żeby w spółce był hokej". Efekty widzimy dlatego sądzę, że jeśli przyłączą dziewczyny, to Marcin zostanie grzecznie poproszony o to, żeby skupił się na piłce.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2020-01-15, 5:39 pm

Już prawie kupiłem bilety na samolot i miałem lecieć do Polski żeby rzucić się do stóp prezesa i całować po nogach bom niegodzien ran jego całować . Przecież ci co go krytykują to nie ludzie , to wilki . No i przeczytałem artykuł ch bombki strzelił . Odezwała się wilcza natura i znowu będę kąsał .
http://www.sport.pl/pilka/7,65039,25602 ... xSportImg2
Istotny fragment „ Kacper (Radkowski) to wszechstronny zawodnik. Bardzo utalentowany, a do tego przy swoich parametrach fizycznych (194 cm wzrostu) z wyróżniającymi się cechami jak szybkość, motoryka i zwrotność. Wiele klubów o niego pyta, ale podchodzimy do tego spokojnie – dodaje Marcin Michalak z agencji INNfootball, która zajmuje się interesami Radkowskiego„
No i jak za słowami abra kadabra tak i za słowami INNfootball cały czar prezesa prysł jak bańka mydlana .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2020-01-15, 6:01 pm

Zapewne Pan Prezes jak zwykle uzna, że nie ma sensu blokować mu kariery i mimo ważnego kontraktu odejdzie za pół czapki gruszek, a sukcesem będzie jeśli nie wypłacimy mu "zadośćuczynienia" jak Dudkowi!

Ten wpis dotyczy oczywiście ewentualnego transferu Radkowskiego.
Ostatnio edytowano 2020-01-16, 6:11 am przez novack, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2020-01-15, 6:46 pm

https://youtu.be/ywuUMi5DQC4
Komentarze oczywiście wyłączone.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-02-08, 10:30 am

W dniach od 3 do 5 kwietnia 2020r. na obiektach AKS-u Niwka w Sosnowcu przy ul. Orląt Lwowskich odbędzie się CAMP POLAND, podczas którego trenerzy z Akademii Piłkarskiej Atletico Madryt przedstawią metody treningowe i ćwiczenia na co dzień wykorzystywane w ich Akademii.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróbelki ćwierkają, iż ten Camp Poland nie będzie jednorazowym wyskokiem Atletico Madryt na terenie naszego miasta i że może być bardzo ciekawie dla młodej oraz zdolnej piłkarsko młodzieży z Sosnowca i okolic... 8)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez bolo73 2020-02-10, 6:05 pm

Przepraszam, że tutaj, ale temat dotyczy nas wszystkich - bez względu czy hokej lubimy czy też nie. Warto przeczytać i wziąć sobie głęboko do serca:
Ponieważ zostały nam w tym sezonie ostatnie dwa mecze to apeluję do każdego kto może i kto ma Zagłębie w sercu aby w niedzielę stawić się na Zimowym na ostatnim w tym sezonie meczu z Tychami i tym samym dać władzom do zrozumienia, że hokej chociaż póki co niszowy w Polsce to jednak dla nas Zagłębiaków jest bogaty w tradycje i kultowy i dlatego musi zostać! Lodowisko zgodnie z planem musi powstać! Zagłębie bez hokeja to jak inwalida bez jednej nogi! Już tyle razy w ostatnich dekadach grzebano hokej, że powiedzmy: Dość! Nigdy więcej! Hokej musi zostać!
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-02-10, 10:49 pm

bolo73 napisał(a):Zagłębie bez hokeja to jak inwalida bez jednej nogi! Już tyle razy w ostatnich dekadach grzebano hokej, że powiedzmy: Dość! Nigdy więcej! Hokej musi zostać!

Bolo, wierz mi, niezwykle szanuję Twoje zaangażowanie, niezwykle mądre i konstruktywne wypowiedzi a ponadto jestem pod wielkim wrażeniem Twojego niezwykle emocjonalnego zaangażowania jeśli chodzi o hokej. Natomiast po prostu uczciwie ze swej strony podchodząc dla mnie sportowo Sosnowiec jest takim jednonożnym inwalidą przed wszystkim po upadku męskiej siatkówki w Mieście. Dla mnie Hałasik z Górskim będą dużego kalibru g...mi w dużej mierze ze względu na to, że doprowadzili do likwidacji męskiej siatkówki. To dla mnie ta dyscyplina - poza piłką - jeśli chodzi o popularność, a nawet przed nią jeśli chodzi o sukcesy, było tym co sportowo (i pozytywnie) rozsławiało Miasto w kraju i za granicą. I nie piszę tego bo mam hokej w jakimś negatywnym poważaniu tym bardziej że na Zimowym byłem świadkiem więcej meczy niż niejeden zjadł mielonych a i jeszcze pamiętam czasy gdy na Zimowym grał Zabawa ale jeszcze w barwach Baildonu. Jeśli miałbym zastanawiać się nad hokejem to przede wszystkim w kontekście sensu już wydanych miejskich pieniędzy. Rezygnacja z hokeja tym bardziej oznaczałaby wyrzucenie ich w błoto. Natomiast na dzisiejsze czasy hokej jest na tyle niszową dyscypliną, że raczej nie ma szans aby się przebić w popularności. Choć zawsze mnie dziwiło dlaczego tak dynamiczna i pełna emocji dyscyplina nie zdobyła sobie nigdy większej popularności w Polsce. Tak jak u sąsiadów. Być może wynika to z tego, że nigdy tak naprawdę nie było żadnych międzynarodowych sukcesów w dyscyplinie. No i jest jeszcze oczywiście kwestia umiejętności ogarnięcia przez Jaroszewskiego i s-kę dwusekcyjnego klubu. Na chwilę obecną osobiście trzymam kciuki za żeński Płomień Asotrę, który jest na najlepszej drodze do I ligi. I choć żeńska siatkówka ustępuje popularności męskiej to właśnie ten klub widziałbym jako nr 1 w nowej hali. Tym bardziej, że po upadku dąbrowskiego MKS-u jest w Zagłębiu luka. Jest jeszcze co prawda żeńska koszykówka ale pomimo dużej sympatii Pana Prezydenta tu nie było nigdy ani tradycji ani sukcesów i nawet niedawne występy w najwyższej klasie rozgrywkowej tego nie zmieniły. Szkoda, że na tę chwilę nie widać żadnych szans na silną męską siatkówkę w Sosnowcu. Ale tu mamy silną konkurencję w Zagłębiu (MKS, Aluron) i za miedzą (Katowice). Przepraszam Bolo bo nie chcę urazić uczuć Twoich i wszystkich, którzy tak silnie jak TY są związani właśnie z hokejem. Ale tak to widzę.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez STACH PL 2020-02-11, 11:22 am

August 99% poparcia :niezle:
Dla mnie osobiście w Sosnowcu powinny być dwie dochodowe sekcje przyciągające kibiców na trybuny i kasę mianowicie:
1.Zagłębie Sosnowiec (Piłka nożna)
2.Płomień Sosnowiec (Siatkówka mężczyzn,zdobywca jedynego Pucharu Europy w naszym kraju :!: )

Ps. Dodam tylko że na mecze MKS Będzin hala na Żeroma jest praktycznie wypełniona do ostatniego miejsca.
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2020-02-11, 1:47 pm

Cóż, pamiętam, jak kilka ładnych lat temu także chyba tu na tym forum pisałem o perspektywie zagłębiowskiej sportu, w ramach Regionu podzieleniu się priorytetami poszczególnych dyscyplin- i choć to bolesne, być może w takim razie także "odstąpieniu" priorytetu w jakiejś dyscyplinie przez Sosnowiec. Takie to przecież ponoć "jedno Zagłębie", region wspaniały. Cóż, o tym, że to nie region, tylko marginalna część ludności w czterech miastach sąsiednich, zdaje się jednak świadczyć choćby nie tylko to, jak "sprawnie działa się na rzecz jedności" w Olkuszu czy Jaworznie, ale nawet w Zawierciu, pokazuje to bycie jednym regionem choćby i to, że tutaj ani się nie zająknie nikt (choć podaje się przykłady z różnych regionów, najlepiej negatywnie) - o sukcesach zawierckich ostatnimi czasy.
Jeżeli chcieć jednak patrzeć nie tylko z perspektywy niszy pięciu procent mieszkańców Sosnowca, to jeżeli chodzi o hokej, jest sprawą że (podobnie chyba jak z hokejem na trawie) - jedynie Sosnowiec ma tu w całym regionie tradycje, w hokeju na lodzie, tradycje te zresztą nie tylko lat dwudziestych zeszłego wieku sięgają, ale w dodatku są to faktycznie tradycje mistrzowskie.
Dalej, już choćby w bardziej zawężonej perspektywie sosnowieckiej patrząc, o czym parę lat temu pisałem, gdy groziło, że "kłócieńki" (kłótnie) "w wielkim własnym sosie" i na swoim podwórku zjedzą sukcesy młodych — naprawdę skandalem jest, że zostaje zaprzepaszczone dobre szkolenie młodych, owocujące mistrzowskimi tytułami w skali kraju, zresztą kilka lat z rzędu następującymi; czyż to nie było ważne, w czasach, gdy tak się narzeka, że młodzi do sportu się nie garną, zagłębiowscy młodzi hokeiści brylowali w skali kraju, pokazując, że są, garną się i na dodatek dobre jest w skali kraju szkolenie, gdy już dociera powoli przynajmniej w hasłach w piłce, jak ważne jest szkolenie młodych, bo to przyszłość: to ta przyszłość w hokeju była, świadcząc o potrzebach wśród młodych na ten sport (z czym gorzej w innych dyscyplinach w Sosnowcu).
Tak więc, gdyby było jakieś myślenie perspektywiczne, o przyszłości, parę lat temu wskazywałem na te sprawy, bo taka była przychylna sytuacja.
Dla jasności, żeby ktoś nie wyskoczył, że zaatakowałem tak wspaniałą siatkówkę. O tak wspaniałej siatkówce pisałem też dobrych parę lat temu (tak w poprzednio użytym tym sformułowaniu, jak i teraz, to znaczy, że nie pamiętam, czy było to prawie dziesięć lat temu, czy kilkanaście). Spokojnie, pisałem, jakim skandalem jest niszczenie tej tradycji, używałem przy tym dobrych sformułowań marketingowych, przy okazji i o szermierce mówiących, bo faktycznie najpierw Płomień był pierwszym i jedynym polskim klubem, który zdobył w grach zespołowych Puchar Europy, po pewnym czasie nie był już jedynym, bo dołączyli jeszcze... szabliści Zagłębia, w każdym razie, jeszcze parę lat temu, Sosnowiec był jedynym miastem polskim, w którym ten Puchar był, w dodatku po pewnym czasie w dwóch dyscyplinach. Faktem jest jednak, że cóż... tak wielka wspaniała rzeczywistość sosnowieckiego środowiska, które miało takie osiągnięcie w skali Europy - gdzieś de facto pozwoliła zmarnieć tej tradycji i przynajmniej gdzie indziej w Zagłębiu odżyła ona. Tak więc, gdyby rzeczywiście miała zapanować wizja współpracy Regionu, to wskutek tych zaniedbań w Sosnowcu, realnie można by rozważać, gdzie jaką dyscyplinę w Zagłębiu rozlokować.
Jednak tego, co powyżej napisałem, nie pisałem w ciasnej perspektywie wojenki, że jedną dyscyplinę zachować, w takim razie drugą upupić. Podobnie, jak nie w tej perspektywie powypisywania tu swoich emocji, czy przywiązań przez poszczególnych ludzi, z czego nic potem nie wyniknie. Przy czym - znów dla jasności: nie piszę, że w tym duchu napisane tu wpisy zostały: w oczywisty sposób nie w tym duchu pisał Kolega bolo73, bo wszyscy wiemy, ile wkłada pasji i serca; również i potem Koledzy nie pisali "ot tak sobie, by się wyżołądkować", jak sądzę. Takie jest tylko niebezpieczeństwo, że tak to na tym Forum tak to pójdzie dalej tym torem.
To, co pisałem więc o hokeju, pisałem dla całości perspektywy, dla obiektywizacji spojrzenia, jakie aspekty i historyczne i ogólnoznaczeniowe i współczesne są hokeja w Sosnowcu, by to jednak dostrzegać, łącznie ze współczesnością, która - dodam, co wcześniej nie ujęte - jednak silniej w Ekstraklasie w Polsce się sytuuje, aniżeli piłka w polskiej Ekstraklasie. Nie było to zaś pisane przeciwko innym dyscyplinom, których wagę - jak przypomniałem - jeszcze bardziej potrafiłem doceniać.
W perspektywie zaś ogólne, Zagłębia, Przyszłości, hm, po co piszę? Ba, przyznam że nie do końca wiem, jaka jest bowiem przyszłość Regionu, czy on jest?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-02-11, 4:20 pm

Blajpios napisał(a):Cóż, pamiętam, jak kilka ładnych lat temu także chyba tu na tym forum pisałem o perspektywie zagłębiowskiej sportu, w ramach Regionu podzieleniu się priorytetami poszczególnych dyscyplin

Bo tak miało być. Dlatego Dąbrowa Górnicza postawiła swego czasu na żeńską siatkówkę i męską koszykówkę, a Będzin na męską siatkówkę. Jakby nie patrzeć Sosnowiec miał się skupić na piłce nożnej mężczyzn oraz hokeju na lodzie.

Osobiście uważam, że hokej bezwzględnie powinien zostać i nie zgodzę się na twierdzenie, iż nie ma on prawa bytu, bo jest dyscypliną niszową. Od wielu już lat hokej w Polsce jest popularny tylko w ośrodkach w których istnieją takie sekcje, a winą za słabe zainteresowanie można obarczyć choćby Telewizje, które nie są chętne do pokazywania na swoich antenach meczów, co ma przełożenie na brak zainteresowania sponsorów oraz pozyskiwanie potencjalnych nowych kibiców.

Z kolei winą za słabe wyniki hokejowego Zagłębia Sosnowiec obarczam tylko i wyłącznie prezydenta Chęcińskiego, który nigdy nie lubił hokeja i od początku ta dyscyplina mu w Sosnowcu nie pasowała, oraz prezesa Zagłębia Jaroszewskiego, który, pomimo iż na hokeju w ogóle się nie zna, podejmował decyzje związane ze wszystkimi aspektami zarządzania tego typu sekcją, zamiast zostawić wolną rękę w kwestii transferów, zakupów sprzętu i zarządzania zasobami ludzkimi Dyrektorowi Kiślowi, który na tym zęby zjadł i zna się na hokeju jak mało kto. A tak to teraz pewnie całą winę zwali się na Dariusza Kiśla, sekcję 5-krotnego Mistrza Polski zaora, nowej hali nie zbuduje i będzie można całą kasę utopić w nieudacznikach na Kresowej...

Amen.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2020-02-11, 5:28 pm

Adam1906 napisał(a):
Blajpios napisał(a):Cóż, pamiętam, jak kilka ładnych lat temu także chyba tu na tym forum pisałem o perspektywie zagłębiowskiej sportu, w ramach Regionu podzieleniu się priorytetami poszczególnych dyscyplin

Bo tak miało być. Dlatego Dąbrowa Górnicza postawiła swego czasu na żeńską siatkówkę i męską koszykówkę, a Będzin na męską siatkówkę. Jakby nie patrzeć Sosnowiec miał się skupić na piłce nożnej mężczyzn oraz hokeju na lodzie. (...)

Cieszę się, że... no, właśnie? Tak miało być, czy przebąkiwał ktoś, być może dla robienia sobie propagandy? Absolutnie tu Koledze Adam1906 nie stawiam kontry, przeciętny kibic mieszkający w Zagłębiu jest przecież bliżej faktów realnych, Zagłębiowskich, co dopiero ktoś tak zaangażowany, jak Kolega Adam1906. Jedynie odnoszę się do faktów, czy może raczej do tego, jak można wnioskować. Jeżeli bowiem - jak widać - żadnego takiego rozdziału pomiędzy poszczególne ośrodki nie ma, by wspierać wieloraką rozszerzoną jedność regionu: to właśnie wtedy nasuwa się pytanie, czy to były faktyczne próby realizacji takiej wizji, czy raczej właśnie wykorzystanie haseł. Nie mówiąc już o tym, jak daleko nawet te hasła (lub ta wizja) sięgały, czy faktycznie do całości regionu Wielkiego Zagłębia, jako że jeżeli o mnie chodzi, to w tych rozważaniach o "współpracy podregionów", to widziałem nie tylko Zawiercie, ale Olkusz oraz Jaworzno, jak się można na podstawie wielu moich wypowiedzi domyślać.
Odpowiadam w tym tylko punkcie, dlatego wykasowałem z cytatu resztę, mam nadzieję, że Kolega Adam1906 się nie obrazi. Co do sprawy hokeja samego w sobie, to już wszystko napisałem, jak na tę chwilę dyskusji - w ogóle głos zabierając jedynie dlatego tu na Forum, że sprawa dotyka rzeczywiście kwestii o znaczeniu strategicznym, o konsekwencjach wieloletnich. W kwestiach szczegółowych, znów jak poprzednio: nie bardzo przecież jestem zorientowany, jedynie to, co z daleka patrząc można wywnioskować z jakichś wypowiedzi prasowych. Jakkolwiek przykre, jeżeli faktycznie się potwierdzają takie wnioski - a jeszcze bardziej groźne jest wszędzie tam, gdzie zaczynałyby się "gry w ofiarne kozły". Oczywiście, zauważam, że cenny głos dodał Kolega1906, nie tylko ze swoim znanym zaangażowaniem, ale również dużym w realiach miejscowych zorganizowaniem. Jak napisałem - nie wyciąłem tego fragmentu "w proteście", "opozycji" itp, tylko po prostu więcej nie mogę napisać w tym momencie sensownie o hokeju, aniżeli napisałem i moja tu teraz niniejsza odpowiedź, to jedynie odniesienie się do szerszej perspektywy w sprawach, w dodatku, już chyba zaprzeszłych, patrząc na bieżące wydarzenia.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tom 2020-02-11, 10:39 pm

@Blajpios @Adam1906 zgadzam siÄ™ w 100%
Tom
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników