Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Lars 2020-12-08, 4:46 pm

August napisał(a):
novack napisał(a):, u Jaroszewskiego tej jesieni za punkt płacimy 363 tysiące!

Będąc na dodatek jednym z outsiderów rundy jesiennej


ch.uj.a warte te wasze obliczenia. Tak z pewnością uważają dziś w klubie. Zapomnieliście dodać punkty zespołu rezerw oraz punkty poszczególnych drużyn Akademii Piłkarskiej Zagłębia Sosnowiec. Wasze obliczenia są zmanipulowane i przedstawione w taki sposób by przedstawić działania na rzecz rozwoju Zagłębia w sposób negatywny, deprecjonując tym samym ogrom pracy i wysiłki prezesa klubu piłkarskiego Zagłebie Sosnowiec Marcina Jaroszewskiego oraz prezesa Fundacji Akademii Piłki Nożnej Zagłębie Sosnowiec Roberta Tomczyka.

...i właśnie tak będą tłumaczyć to wszystko w mediach zarządzający klubem, kiedy zapyta ich o te wyliczenia jakiś dziennikarz. :redface:

ja już nie wierze w jakąkolwiek refleksję z ich strony :czerwona:
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2252
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2020-12-08, 4:53 pm

Pewnie tak, i już profilaktycznie w tubie Chęcińskiego jakim jest portal Twoje Zagłębie zablokowano możliwość dodawania komentarzy, bo a nuż ktoś napisałby kilka słów prawdy!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2020-12-08, 5:32 pm

August napisał(a):Byś lepiej Sławek załatwił klubowi trochę funciaków od Newcatle International Airport a nie tak.... :)


W dziale marketingu i promocji klubu to ja moge pracowac jak prezesem bedzie Perez :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-12-13, 9:44 pm

Zastanawiałem się, gdzie wrzucić najświeższe informacje z klubowych zakamarków i zdecydowałem, że z uwagi na najgorszy w nowożytnej historii Zagłębia Sosnowiec zjazd w kierunku przepaści o nazwie II liga, oraz niestety brak perspektyw na najbliższe lata, najodpowiedniejszy będzie właśnie temat "Przyszłość Zagłębia". Może na początek celem wprowadzenia ostatnie cytaty z artykułu z weszlo:

Całkiem niedawno w „Przeglądzie Sportowym” prezes Zagłębia stwierdził, że drużyna ma się świetnie, a nowy trener nie będzie potrzebował rewolucji kadrowej zimą. I wszystko było dobrze, aż do wczoraj. Bo wtedy głos na konferencji zabrał trener, który… powiedział coś dokładnie odwrotnego (...)

Cóż, coś nam się wydaje, że najbliższy czas w Zagłębiu będzie bardzo ciekawy. Zwłaszcza gdy prezes i trener będą próbowali ustalić plan działania na zimowe okienko transferowe.


No to zaczynamy (z góry zapowiadam, że poniższe informacje otrzymałem z kilku niezależnych od siebie źródeł związanych z klubem):

1. Po meczu Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica doszło do spięcia pomiędzy trenerem Kazimierzem Moskalem a odpowiedzialnym za wszystkie transfery w klubie byłym ( :lol: ) dyrektorem sportowym Robertem Tomczykiem. Moskal wybuchł i zapytał Tomczyka, czym ten się kierował sprowadzając do Zagłębia tak słabych i jednocześnie tak drogich w utrzymaniu zawodników? Moskal zdał bowiem sobie sprawę, że z tymi ludźmi może się nie utrzymać w lidze. Podobno w związku z tym trener chce w przerwie zimowej 5 wzmocnień, a wypowiedź prezesa Jaroszewskiego jest w obecnej sytuacji Zagłębia dla Moskala niezrozumiała.

2. Funkcja dyrektora sportowego została w klubie zlikwidowana a Robert Tomczyk w zamian został szefem skautingu jednak... cała ta procedura została ukartowana tylko i wyłącznie po to, żeby uspokoić opinię publiczną i zakończyć tzw. "szczekanie kundli" a były ( :lol: ) Dyrektor sportowy nadal będzie zajmował się transferami. Obecnie "szef skautingu" za wszelką cenę chce dokonać transferu Mariusza Idzika z Ruchu Chorzów, choć z informacji docierających z ul. Cichej wynika, że Idzik ma lepsze oferty i to od lepszych I-ligowych klubów niż Zagłębie, no i być może Moskal nie będzie jednak chętny zaufać w tej kwestii naszemu "fahofcowi od transferów". Zresztą na Zagłębiu to wielu z pracowników klubu śmieje się z Tomczyka, że jego "skauting" polega tylko i wyłącznie na siedzeniu przed laptopem i szukaniu w ten sposób nowych zawodników. Osobiście to bardzo dziwię się Chęcińskiemu i Jaroszewskiemu, że dalej forują Tomczyka. Czyżby on coś na nich miał?...

Nie wiem jak wy, ale ja mam wrażenie, że jedyną nadzieją na wyjście z tego dołka jest fakt, że nowy trener jest facetem z jajami i jeżeli tylko nie pęknie przed tym zabetonowanym układem, postawi na swoim i osobiście będzie decydował w sprawach kadrowych, to jest szansa na lepsze wyniki na wiosnę. Inaczej nadal będziemy mieć wesołą politykę kadrową, wpływające na konto prowizje menadżerskie, rozpierdalanie publicznych pieniędzy i... spadek z I ligi. Ale do tego potrzebne jest poparcie dla Moskala nie tylko ze strony Nas - kibiców, ale i... prezesa oraz prezydenta.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2020-12-13, 9:48 pm

Trener może odejść . NIETYKALNI nie
Tomcjo
 
Posty: 7034
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-12-13, 10:22 pm

Nooo tooo teraz Mr Achter przypuści frontalny atak :lol:
Powyższe informacje znowu dyskredytują i kompromitują Prezesa, który w wywiadzie dla PS uprawiał bajkopisarstwo o nowym procesie transferowym w klubie z udziałem doradcy z Warszawy. Ale interesujące jest co innego. Konflikt Moskala z wszechwładnym Tomczykiem i jak najbardziej trzeba trzymać kciuki aby Moskal był konsekwentny ( o co jestem spokojny bo sportowo odpowiada własnym nazwiskiem) i postawił na swoim. Moim zdaniem Moskal ma tę przewagę, że gdyby złożył rezygnację w przerwie zimowej to raczej trudno będzie znaleźć trenera tej miary. Pozostaną goście pokroju Smyły a przy tej kadrze i takim "trenerze" to Jaroszewski ma zapewne świadomość, że może być naprawdę różnie. W każdym razie absolutnie zgadzam się z Adamem, że w tej sytuacji Moskal ma mieć całkowite poparcie z naszej strony. Choć myślę też, że Chęciński nie jest idiotą. Sytuacja w Zagłębiu ewidentnie ciągnie go w dół, a realna groźba spadku bardzo pogorszy uprawiany przez niego PR.


Dlatego apel do Pana Prezydenta:
To nie czas na klasyczne uprawianie polityki a pokazanie, że jest Pan takim Prezydentem jak i człowiekiem, który dla dobra klubu i nas jego kibiców (w tym sosnowiczan) chce, umie i potrafi pokazać, że jego dobro jest rzeczą nadrzędną. To czas aby pokazać, że jest Pan w stanie wznieść się ponad wszelkie podziały i układy aby dać w obecnej sytuacji mocne wsparcie trenerowi Moskalowi. Ale także dokonać takich zmian personalnych w klubie aby zaczęło się w nim dziać lepiej. A w pierwszej kolejności proszę podjąć działania zmierzające do usunięcia z klubu Pana Roberta Tomczyka, którego co najmniej dyletantyzm w sprawach transferowych (60 transferów w 2 lata) pogorszył sytuację i finansową i sportową, doprowadzając do sytuacji jakiej obecnie jesteśmy świadkami. I zapewniam Pana, że to się Panu opłaci zarówno od strony czysto ludzkiej jak i (a może nawet przede wszystkim) politycznej. Dla nas Pan nic nie straci a dużo w naszych oczach zyska. Nie tylko wdzięczność ale być może również i głosy kiedy zajdzie potrzeba.
I mam nadzieję, że nas Pan nie zawiedzie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2020-12-13, 10:39 pm

Na Tomczyka szkoda strzępić język bo od dawna wiadomo ze to beztalencie na każdym froncie. Trzrba mieć nadzieję że wielmoznie nam panujacy w końcu otworzy oczy wypierdzieli tego idote i zrobi porządek z jaroszewskim i postawi sprawę twardo albo zmieniasz podejście i zabierasz dupe do roboty a jak nie to arivederci roma. Moskal ma poparcie i niech zrobi to po swojemu niech ustawi wielka sztaniowa starszyznę której sufit na łeb sie spierdolil z tego mniemania o swojej zajebistosci.
wojtaszko
 
Posty: 1272
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-12-13, 10:49 pm

wojtaszko napisał(a):Na Tomczyka szkoda strzępić język

A właśnie teraz jest czas aby apelować do Chęcinskiego o jak najszybsze podjęcie działań w sprawie Tomczyka.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2020-12-13, 10:54 pm

August napisał(a):
wojtaszko napisał(a):Na Tomczyka szkoda strzępić język

A właśnie teraz jest czas aby apelować do Chęcinskiego o jak najszybsze podjęcie działań w sprawie Tomczyka.

Dobrze wiesz ze nasz prezydent na niewygodne tematy nie odpowiada wielokrotnie sie o tym przekonalem
wojtaszko
 
Posty: 1272
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-12-13, 11:18 pm

wojtaszko napisał(a):Dobrze wiesz ze nasz prezydent na niewygodne tematy nie odpowiada wielokrotnie sie o tym przekonalem

Bawienie się w strusia chowaniem głowy w piasek chyba nie za wiele da Panu prezydentowi jeżeli zacznie mu się pojawiać coraz więcej niewygodnych pytań na Facebooku oraz Twitterze ;-)

Przykro mi Panie prezydencie Chęciński, ale jeżeli nie ma Pan ochoty rozmawiać z "plebsem", bo z nieznanych powodów posada co poniektórych jest ważniejsza dla Pana niż dobro (podobno) ukochanego przez Pana Zagłębia Sosnowiec, to My kibice zapamiętamy to i bez wątpienia docenimy podczas wyborów.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2020-12-13, 11:34 pm

Dorzucę od siebie kilka słów , które będą nie tylko moja opinią. Myślę , że biorąc pod uwagę ze w niedalekiej przyszłości zagramy na nowym stadionie to i drużyna powinna być budowana pod kątem przyszłości. Prezes jaroszewski chciał to uczynić pod skrzydłami trenera debka i każdy widział jak było . Teraz nie licząc JACKA MAGIERY myślę , że mamy wreszcie TRENERA, który jest w stanie Zagłębiu zapewnić ROZWÓJ DRUŻYNY nie tylko pierwszej. Jeśli jednak prezydent wybierze własne układy nad dobro ZAGŁĘBIA to wpadniemy w taką przepaść, że trudno będzie przez lata się z niej wydostać. Tym bardziej , że pewnie nikt z wyższej półki trenerów do Zagłębia nie przyjdzie . Ta zima może decydować o tym jaką drogą pójdzie NASZE ZAGŁĘBIE PANIE PREZYDENCIE.
KAZIMIERZ MOSKAL 100% POPARCIA
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-12-14, 6:16 am

slawekchicago napisał(a):KAZIMIERZ MOSKAL 100% POPARCIA

100% to za mało. Kazimierz Moskal 1906% poparcia kibiców
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-12-14, 6:53 am

Wrzucam post pochodzący z forum kibolskiego jednego z bardzo dobrze Wam znanych fanatyków:

Blaszany napisał(a):No i czemu ja się wcale nie dziwię? Moskal się postawił Tomczykowi, bo ten nie zna się na piłce. Jaki mam dowód? Ostatnie okienka transferowe, chyba wystarczy? To jak to jest, że Prezes mówi w Przeglądzie Sportowym, że kosmetyka, że trener zadowolony i chce pracować z tą grupą, a parę dni potem jest wotum nieufności wobec Pana z kokiem. Czy tylko ja mam dysonans poznawczy? Marcinie drogi, przestań w wywiadach gadać, że wirus, że pech, że Portugalczycy tęsknią za domem. Swoją drogą, jeśli tacy sentymentalni to może niech wracają do ojczyzny? Stamtąd rzut beretem do Brazylii: Amazonka, może by jakieś motyle preparowali, albo szukali złota? Nic u nas nie jest normalne i każdy to widzi, tylko Wy macie jakieś różowe okulary. Przegraliśmy 12 razy, nie da się tego wytłumaczyć pechem, wirusem, czy teorią o płaskiej ziemi. MY JESTEŚMY SŁABI SPORTOWO. Ja wiem, że Ty nie jesteś cierpliwy, ale masz dwa wyjścia: albo zaufasz Tomczykowi, albo Moskalowi. Tomczyk już pokazał kwalifikacje. Moskal był dobrym grajkiem i Trenerem, który w większości przypadków się Sportowo bronił. Wybór jest Twój, Prezydenta i jeszcze paru osób. Za swój sukces uważasz wyciągnięcie Klubu z drugoligowego marazmu. I ja ci tego nie odmawiam. Tylko żeby historia koła nie zatoczyła, bo wtedy nie będzie szczekania kundli, tylko wycie Nas Wszystkich. Twoje też i nie chodzi o to, że ktoś Ci tego nie wybaczy i nazwie.... niemiłym Panem. Chodzi o to, że Ty sam sobie nie wybaczysz. A jesteś, jak sam napisałeś w przedmowie do monografii Klubu, Prezesem NAJLEPSZEGO KLUBU NA ŚWIECIE. Nie zapominaj o tym.


Nic dodać, nic ująć. Panie prezesie, obudź się Pan wreszcie... :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-12-14, 8:04 am

novack napisał(a):Podoliński sprawia wrażenie silnego, konkretnego faceta z jajami

Mam przedziwne wrażenie, że Podoliński to chyba został zatrudniony w Zagłębiu Sosnowiec za przysłowiowego słupa, a celem tego kroku było rozmydlenie problemów związanych ze "szczekaniem kundli" na Dyrektora sportowego. Bo z tego co mówią w klubie były Dyrektor sportowy jako obecny Szef skautingu i tak będzie robił to samo przy transferach, a Podoliński to do tej pory dorobił się na Kresowej tylko i wyłącznie nowej ksywy:

"Zdalny".
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-12-14, 9:24 am

Adam1906 napisał(a):Mam przedziwne wrażenie, że Podoliński to chyba został zatrudniony w Zagłębiu Sosnowiec za przysłowiowego słupa

Raczej nie ma wątpliwości. Dla mnie przykładem tego jest fakt, że mniej więcej w porze (może nieco później) gdy grały nasze "orły", doradca komentował w tv mecz Wisła-Legia. Ja rozumiem, że gość nie musi siedzieć przez 5 dni w tygodniu przez 8 godzin na Kresowej a pewne rzeczy można załatwiać online natomiast w tak paskudnej sytuacji w jakiej znalazł się zespół i gra ostatni mecz w rundzie, aż się prosi aby obejrzeć mecz na żywo a nie na ipli z jednej kamery. Zresztą w moim przekonaniu profesjonalizm w klubie polega na tym, że jak zatrudnia się gościa to tylko wtedy gdy praca w klubie jest pracą podstawową a nie jedną z dodatkowych fuch czy to w tv czy w jakiejś warszawskiej akademii. Jako przykład można tu podać przykład Magiery, który podpisując kontrakt w Sosnowcu robił m.in. za doradcę w Motorze Lublin oraz był ekspertem w Polsacie (w tym w czasie podczas odbywających się ME). Z fuchy doradcy zrezygnował chyba zaraz po podpisaniu kontraktu u nas a z Polsatu chyba jeszcze w trakcie Mistrzostw gdy nadszedł czas na przygotowania do nowego sezonu. I nawet w sytuacji gdy taki doradca to nie trener ale skoro to ma być klub profesjonalny to nie powinno być zmiłuj.

Co do wypowiedzi Michała to wymiata. Szkoda, że Blaszany nie wypowiada się na tym forum choćby raz w miesiącu bo to miejsce bardzo by zyskało. W każdym razie to właśnie ta wypowiedź powinna się znaleźć na zaproponowanej przez Novacka kartce świątecznej skierowanej do Prezesa. Jak Blaszany wyrazi zgodę na udostępnienie treści to ja taką do klubu wyślę.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników