Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-10-11, 5:49 pm

Co do przejęcia Klubu przez B. Leśnodorskiego, to zasadniczo taką samą mam cały czas opinię, jak wyrażałem dotąd: człowiek dał przykład skuteczności, odsprzedał akcje Legii chyba w lepszej cenie niż nabywał itd itp, jakieś zdolności ma, tyle że pytanie jest główne (o ile to realne, bo pamiętajmy silne też umocowanie D. Mioduskiego, to Legia jest w umowach z Zagłębiem): czy będzie chciał i umiał odciąć się od Legii oraz czy będzie chciał traktować nie użytkowo Zagłębie, tylko jako biznes, na którego rozwoju realnie jakoś mu zależy. Trochę późnym tego sprawdzianem byłoby, jak personalnie rozgrywałby sprawy w Zagłębiu. Przed zakupem - to tutaj bardziej A. Chęcińskiego da się zanalizować, gdyby realnie upierał się na temat gwarancji utrzymania układu personalno-mentalnościowego, jaki tkwi obecnie w Zagłębiu. Z punktu widzenia np. B. Leśnodorkiego, to utrzymanie całego tego układu świadczyłoby, że nie traktuje raczej jako ważny swój biznes tego klubu. Samego M. Jaroszewskiego, to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, bo z jednej strony jakieś jednak związki quasi rodzinne, z drugiej, w zmienionych realiach otoczenia w Klubie, jeszcze bardziej by realizował "myśl właściciela", jako namiestnik, by nie musiał na co dzień być właściciel — i to wystarczy, jeżeli reszta centrum będzie w stanie realizować koncepcje rozwoju.
Tyle, że - to wciąż takie dywagacje, w których w obecnej sytuacji, tu na Forum możemy wymieniać się wyobrażeniami. De facto - nic nie wiemy nawet, jaki kierunek negocjacji, jaki punkt, z kim prowadzone, nie mówiąc już o założeniach polityki Miasta w tej kwestii. Dlatego wciąż wracam do myśli, czym można tutaj wesprzeć rozwój sytuacji, rozwój Zagłębia, czy jak to ujął Kolega Tomcjo, "zabezpieczyć klub".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-10-13, 4:57 pm

Wywiad, który tu chcę przycytować - zwłaszcza w jednym jego aspekcie - powstał już czas jakiś temu, na początku lata obecnego roku. Trafiłem na niego tak wspominając zmarłego dzisiaj śp. Andrzeja Płatka, piłkarza i trenera, który niedawno ukończył 70 lat (grał i trenował głównie na Górnym Śląsku, choć urodzony w Krakowie - ale w naszym regionie trenował Krisbut Myszków). Żałobnym westchnieniem obdarzając śp. Pana Andrzeja - jednocześnie wyrazy współczucia dla jego Rodziny, szczególnie Syna Artura, też niegdyś piłkarza i trenera, obecnie (chyba wciąż?) skauta Borussi Dortmund.
No i czerpiąc z tych doświadczań Artura Płatka - wyimek z wywiadu, jaki dał dla "Ofensywnych". Te dwie odpowiedzi pod koniec wywiadu - to tak w serialu "co umieścić na paterze albo innym przesłaniu z dedykacją dla decydentów".
Piotr Wołosik usłyszawszy od Artura Płatka w wywiadzie - publikując 6 VI br napisał(a):W Polsce większość klubów, nawet tych z ekstraklasy jeśli w ogóle ma dział skautingu, jest on ubogi. Mało tego, wicemistrz Polski – Jagiellonia nie ma dyrektora sportowego.
To znaczy, że osoba odpowiedzialna za transfery w Jadze ma do piłkarzy dobre oko! Pion sportowy w zachodnich klubach to serce. To on przynosi trenerowi piłkarzy. Szkoleniowcy mają szlifować ich indywidualne umiejętności.
A gdyby w Polsce ktoś zechciał skorzystać z doświadczenia Artura Płatka?
Musiałby chcieć organizować klub z realizowaniem swojej filozofii w dłuższym terminie i własnym pionem sportowym. Nasze kluby z każdym rokiem rozwijają się, lecz z pewnością mogłyby pójść dalej w nowocześniejszej organizacji i profesjonalizmie. Tyle, że trzeba skroić garnitur na miarę danego klubu. Wiadomo, że Piast Gliwice czy Górnik Zabrze ma inne możliwości finansowe, niż Legia czy Lech i pojęcie sukcesu w klubach z odległymi budżetami jest inne.

http://ofensywni.przegladsportowy.pl/20 ... mnie-reke/
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-10-15, 7:52 am

Nie byłem zachwycony zatrudnieniem Dudka, bo wiedziałem o nim, że jest DOBRYM kolegą Stanka i reszty spółki. A patrząc na skalę kumoterstwa w Naszym klubie byłem pewny, że robotę Daruś dostał właśnie przez swoje znajomości a nie z uwagi na swoją wiedzę. Pomimo tego sam dla siebie postanowiłem dać mu kredyt zaufania, licząc na to, że mylę się co do człowieka. Widząc jednak co dzieje się w klubie i drużynie, oraz z uwagi na fakt iż słyszałem od osób zaufanych iż Dudek na zewnątrz (choćby na spotkaniu z kibicami) gra osobę pewną siebie i optymistyczną, podczas gdy podobno jest załamany i w zaufanym gronie żali się, że NIE WIE co ma robić, żeby zespół zaczął wygrywać, definitywnie doszedłem do wniosku, że mamy następnego trenera na poziomie Banasika.

Z tej mąki (trener, dyrektor, kierownik, obydwaj masażyści i połowa piłkarzy) chleba nie będzie ;-( Uważam, że naprawdę jedynym wyjściem jest przejęcie klubu z rąk miasta i tolerującego ten syf prezydenta Chęcińskiego (kolegi ekipy aktualnie rządzącej Zagłębiem) przez nowego właściciela. Bo inaczej w roku 2018 obudzimy się w zapyziałej 2 (czyli 3) lidze... :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2017-10-15, 8:00 am

Szkoda, że człowiek z tatuażem nigdy nie ma wątpliwości i zawsze wie wszystko najlepiej!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-10-15, 10:32 am

Adam1906 napisał(a):Dudek na zewnątrz (choćby na spotkaniu z kibicami) gra osobę pewną siebie i optymistyczną, podczas gdy podobno jest załamany i w zaufanym gronie żali się, że NIE WIE co ma robić, żeby zespół zaczął wygrywać

Jak to mawiał Zenon Laskowik w jednym ze skeczy Kabaretu "TEY". Nie wiesz co robić? Dzieci rób, jak nie wiesz co robić. Wygląda na to, że najpóźniej (o ile nie wcześniej) będziemy świadkami entej już zmiany trenera.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-10-15, 11:00 am

Jeśli chodzi o spadek do klasy niżej to jestem dziwnie spokojny źe NIE
ta druzyna nie spadnie. Problem jest w skuteczności naszych napadziorów
o czywiscie nie wszystkich - przykład w meczu z Bytovią.
Sanago - totalny brak skuteczności - a trener temu grajkowi UFA.
Ja nie wiem czy tam wszyscy nie maja doła tzn . zawodnicy i Sztab szkoleniowy
Wypowiedz Lewego po meczu z Bytovią o tym właśnie świadczy.
Totalny brak skuteczności - może Chrobry polegnie na Ludowym.
Przyszłość nie spadniemy.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Lars 2017-10-15, 11:23 am

Wszystko wskazuje na to, że Chęcinski powinien wyrzucić Jaroszewskiego, lub Jaroszewski Stanka lub Stanek Dudka. Myślę że, powinniśmy zacząć od opcji wypowiedzenia umowy Stankowi. Alexander Christovão, Nuno Malheiro, Terence Makengo. Dziękuję.
No chyba, że Nas stać i mamy gest Panie Prezydencie?
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2252
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez xenon 2017-10-15, 11:49 am

jeżeli miasto im płaci to może lepiej przenieść ich do przebudowy linii tramwajowej lub podobnych zadań żeby nie zrywać z nimi kontraktów. :redface:
xenon
 
Posty: 1070
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Anakin 2017-10-16, 8:36 am

Adam1906 napisał(a):Uważam, że naprawdę jedynym wyjściem jest przejęcie klubu z rąk miasta i tolerującego ten syf prezydenta Chęcińskiego (kolegi ekipy aktualnie rządzącej Zagłębiem) przez nowego właściciela

W Warszawie ludzie związani z Legią czy raczej z byłym prezesem rozpowiadają że formalne przejęcie naszego klubu bezpośrednio lub pośrednio przez Leśnodorskiego to kwestia bardzo bliskiego czasu.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez robercik 2017-10-16, 8:42 am

Nasz prezes tez duzo mowil i obiecywal a z prawda to ma sie tyle co nic, niestety.
Obym sie mylil, bo w takim stanie rzeczywistosci to przyszlosci nie ma zadnej. Chyba, ze dla trojcy, ktora i tak dostanie za pewne podwyzki jesli nastanie 2 liga, bo jak takie gwiazdy moga pracowac w tak niskiej lidze za takie marne pieniadze. To zeby ich zatrzymac bedzie trzeba dac im podwyzke. prezydencie, baw sie pan dobrze dalej.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2017-10-16, 8:57 am

robercik napisał(a):Chyba, ze dla trojcy, ktora i tak dostanie za pewne podwyzki jesli nastanie 2 liga,


Tylko czy prywatny udziałowiec (może właściciel większości akcji ) pozwoli sobie (będzie akceptował) tak niską frekwencje na trybunach ? obecnego Prezesa jak na razie gó..o obchodzi ilu kibiców zasiada na Ludowym ,bo to nie ma wpływu na budżet ,jak braknie kasy to miasto dołoży ,czy tak będzie postępował prywatny inwestor ? czy może po jakimś czasie dojdzie do wniosku że umiejętność odwrócenia hamburgera w odpowiednim momencie to nie to samo co zarządzanie klubem i zrobi czystki .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-10-16, 9:22 am

Anakin napisał(a):W Warszawie ludzie związani z Legią czy raczej z byłym prezesem rozpowiadają że formalne przejęcie naszego klubu bezpośrednio lub pośrednio przez Leśnodorskiego to kwestia bardzo bliskiego czasu.

W okolicach sosnowieckiego Urzędu też wróbelki głośno ćwierkają, że w najbliższym czasie ma to odbyć się z pompą - w błysku fleszy aparatów foto i przy światłach kamer tiwi...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Anakin 2017-10-16, 9:24 am

To znaczy, że coś jest na rzeczy.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2017-10-16, 9:25 am

Kolega Tadeusz jest dziwnie spokojny ze spadku nie bedzie . Ja choć czarnowidz tez licze ze sie utrzymamy jak wróci Pribula i Makengo pokaże cos . Moze zimowe zmiany tez polepsza sytuacje . Jednak w historii piłki spadały lepsze zespoły i lepsi piłkarze . To co nas z nimi łączy to kompletny bałagan organizacyjny i piłkarze z łapanki kompletnie niedobrani do siebie i nie tworzący zespołu . Zwróćcie uwagę co sie dzieje w Tychach . Byli zagrożeni i to ich paralizuje do dzis choc zapowiadali walkę o awans .
Jaroszewski miszczu musi odejść .
Tomcjo
 
Posty: 7034
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-10-16, 9:25 am

RUDI napisał(a):może po jakimś czasie dojdzie do wniosku że umiejętność odwrócenia hamburgera w odpowiednim momencie to nie to samo co zarządzanie klubem

Nie jestem pewien czy tego też nie pierdolą i na grillu nie przypalają :lol:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników