Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2020-07-13, 11:55 am

August napisał(a):Kto jak kto ale nie podejrzewam aby Chęciński choć łzę uronił

Oj Przyjacielu ,on nie będzie płakał po Zagłębiu ,on płacze na "dziś" ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez bolo73 2020-07-20, 1:58 pm

Tak jak wspomniałem w dziale 1 liga będzie to mój ostatni post, no może przedostatni jeżeli o czymś zapomnę napisać to dopiszę. Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas i wymianę poglądów oraz spostrzeżeń. Nadeszła jednak chwila i refleksja, że dalsze pisanie nie ma sensu bo i tak ludzie którzy są odpowiedzialni za klub żadnych wniosków z naszych przemyśleń nie wyciągają a jak mawiał Albert Einstein: Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów. Ile razy można mylić się w sprawie trenera? Ile razy można przeprowadzać niezrozumiałe i głupie transfery zawodników? Ile razy można konstruować kontrakty dla tychże zawodników w taki sposób, że klub ponosi ogromne straty w przypadku wcześniejszego ich rozwiązania? Można wyliczać dalej, ale po co? Panie Jaroszewski zadam takie pytanie: hokeiści w momencie kiedy mieli jeszcze realną szansę na play-off dostali info, że ponieważ nie będą w szóstce to zostają im obcięte kontrakty. Piłkarze w szóstce na bank nie będą więc zadania postawionego przed sezonem nie zrealizowali.Ba! Są poważnie zagrożeni spadkiem! Jakie konsekwencje z tego tytułu poniosą? Czy także wzorem hokeistów zostaną im obcięte kontrakty i premie? Dyrektor hokejowy Darek Kisiel został pozbawiony tego stanowiska bo podobno nie sprostał zadaniu chociaż tak jak wiem gó..o miał do powiedzenia bo Pan Jaroszewski rządził chociaż jak twierdził na hokeju nie zna się. Czy dyrektor sportowy od piłki także zostanie pociągnięty do odpowiedzialności? W tym przypadku z tego co wiem miał nieporównywalnie więcej do powiedzenia niż wspomniany Kisiel. Odnośnie klubu i jego prowadzenia czyli zarządzania to kilka zdań w tym temacie w porównaniu do innych. Spójrzmy na Hiszpanie i przykład dwóch klubów czyli Osasuny i Granady a więc raczej nisza hiszpańska szczególnie Granada. Sezon 2016/17 lecąz hukiem z ligi https://www.betexplorer.com/soccer/spai ... 2016-2017/ po czym po 2 latach wracają w chwale https://www.betexplorer.com/soccer/spai ... 2018-2019/ by w obecnym sezonie być rewelacjami ligi https://www.betexplorer.com/soccer/spain/laliga/ Włochy i Benevento czyli mały klubik z południa Włoch, który przebojem wdarł się do Serie A z Serie C w sezonie 2017/18 był pośmiewiskiem ligi długo nie mogąc zdobyć nawet punktu https://www.betexplorer.com/soccer/ital ... 2017-2018/ Mają jednak PREZESA, który potrafił wyciągnąć wnioski i po dwóch sezonach wracają w cuglach do Serie A https://www.betexplorer.com/soccer/italy/serie-b/
Idąc dalej tropem włoskim mamy beniaminka Hellas Veronę, która także niedawno spadła z hukiem a rok temu wygrała baraże i powróciła z najmniejszym budżetem do Serie A. Ale Verona ma konkret trenera, który na bazie wypożyczeń z innych klubów stworzył kolektyw potrafiący walczyć z każdym. Jeszcze jeden przykład z Italii a może dwa. Otóż Lazio Rzym, klub, który gdyby nie pseudopandemia to kto wie czy nie zdetronizowałby Juventusu bo grał naprawdę solidną piłkę. Grali ponad stan bo ławkę mają krótką i zmiennicy nie ten poziom co podstawowa jedenastka, ale jednak grali ładnie i skutecznie. Filozofia tego klubu - który przeszedł na początku 21 stulecia ogromną zapaść finansową bo poprzedni prezes Cragnoti szastał kasą na lewo i prawo i doprowadził do tego stanu - jest prosta a mianowicie kupić tanio a dobrze. Ich dyrektor sportowy Igli Tare jest Albańczykiem, byłym zawodnikiem. Facet ma jednak pojęcie i wiedzę, jest kapitalnym dyrektorem. Na koniec klub, który w ostatnich latach zrobił kolosalny postęp a jego gra zachwyca, klub który ogląda się z wielką przyjemnością. Wg mnie grają najbardziej widowiskową piłkę we Włoszech a być może i w Europie. Atalanta Bergamo posiada 12 budżet we Włoszech więc nie są hegemonami finansowymi, ale posiadają konkret prezesa i trenera. Polecam przestudiowanie tego szerzej bo jak widać będąc mniejszym można stać się liczącą siłą w futbolu. Teraz Polska i przykładów można podać wiele, ale ja skupię się na dwóch. Częstochowa leży około 60-70km od Sosnowca a więc bliżej niż Warszawa. Można pojechać, popytać, pooglądać. O Rakowie nie będę pisał bo wiele napisane zostało, ale weźmy drugoligową Skrę. Klub, który pięknie urósł i to za niewielkie pieniądze. Klub dysponujący budżetem 1 mln złotych potrafi skutecznie rywalizować na szczeblu drugoligowym. 1 milion złotych polskich. Jak oni to robią? Może warto tam poszukać trenera i zawodników? Chociaż może być trudno bo z tego co pamiętam to w ub. roku Skra podpisała umowę partnerską z Rakowem. Ale może w Zagłębiu Dąbrowskim jest człowiek, który wyróżnia się jako trener? Może są zawodnicy w niższych ligach, którym che się chcieć? Kuźwa ja czy my kibice mamy Was tego uczyć i podpowiadać? Naprawdę nie ma w klubie nikogo ogarniętego o szerszych horyzontach, naprawdę wszyscy pracują tam na etacie jak za dawnych czasów czyli czy się stoi czy się leży 10 koła się należy? Mam dość trenerów nieudaczników (chociaż dziwna sprawa z Banaszakiem czy jak mu tam było skoro u nas był popierdółką a w Radomiu wynik zrobił) i piłkarzy emerytów lub sprowadzanego szrotu za grube pieniądze. Skoro Skra może za bańkę to nie uwierzę w to, że Zagłębie nie może za kilkanaście baniek. Panie Chęciński obudź się Pan chociaż trudno oczekiwać obudzenia się i czegoś konstruktywnego od człowiek związanego z takim ugrupowaniem, które tylko potrafi narzekać i wszystko kwestionować i skreślać podczas gdy samo nic mądrego i proobywatelskiego nie potrafi stworzyć od iks czasu. Ok. myślę, że w miarę o wszystkim wspomniałem a jeżeli nie to dopiszę. Pozdro dla kumatych
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2020-07-20, 2:11 pm

bolo73 :brawo: :brawo: :brawo:

Pamiętaj tylko jedno to jest NASZE a nie ich FORUM , więc stracić Ciebie będzie ciosem w Nas
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2020-07-20, 6:26 pm

Ja już dawno przestałem winić Jaroszewskiego . To typowe bydlę pazerne na kasę ( kto uczciwy podjałby się pełnienia roli o której nie ma najmniejszego pojęcia ) i nigdy nie odejdzie od koryta . Tą bandę stworzył Chęciński i tylko on ponosi 200% odpowiedzialności
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-07-25, 7:31 am

August, mój Ty przyjacielu, podzieliłbyś się wiedzą na temat przyszłości Naszego Zagłębia pod wodzą prezesa wszechczasów. Bo coś mi się tam obiło dzisiaj o uszy... ;-) :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-07-25, 7:48 am

Adam1906 napisał(a):Bo coś mi się tam obiło dzisiaj o uszy...

Obiecuję. Jak z urlopu wrócę to napiszę więcej i konkretniej.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2020-07-25, 7:54 am

August napisał(a):
Adam1906 napisał(a):Bo coś mi się tam obiło dzisiaj o uszy...

Obiecuję. Jak z urlopu wrócę to napiszę więcej i konkretniej.


Udanego wypoczynku i czekam z niecierpliwością na informacje
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-07-25, 8:01 am

wojtaszko napisał(a):Udanego wypoczynku i czekam z niecierpliwością na informacje

Dzięki. Ale nie ma na co czekać. Jesteśmy fanami „żywych trupów”
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-07-25, 6:56 pm

No dobra. Zgodnie ze złożonymi i JAWNYMI dokumentami w Krajowym Rejestrze Sądowym za 2019 r. strata netto klubu na dzień 31.12.2019 r. wyniosła dokładnie 13 437 777,47 zł. Zobowiązania krótkoterminowe tj. do zapłaty w ciągu 2020 r. wyniosły 9.656.450,82 zł do tego 1.747.118,91 zł zobowiązań długoterminowych. Jak się zsumuje to się ma kwotę zadłużenia bilansowego na koniec zeszłego roku. Czyli ponad 11 mln zł. Więcej szczegółów wkrótce.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2020-07-25, 7:16 pm

August napisał(a):No dobra. Zgodnie ze złożonymi i JAWNYMI dokumentami w Krajowym Rejestrze Sądowym za 2019 r. strata netto klubu na dzień 31.12.2019 r. wyniosła dokładnie 13 437 777,47 zł. Zobowiązania krótkoterminowe tj. do zapłaty w ciągu 2020 r. wyniosły 9.656.450,82 zł do tego 1.747.118,91 zł zobowiązań długoterminowych. Jak się zsumuje to się ma kwotę zadłużenia bilansowego na koniec zeszłego roku. Czyli ponad 11 mln zł. Więcej szczegółów wkrótce.


Teraz niech ta szmata prezes zwroci co do grosza ze sowich łącznie z Tomczykiem fajnie się bawi za miejska kasę i robi się 11 mln dlugi rekiny biznesu poprostu przynajmniej wiadomo skąd 5 mln w przeciągu pół roku kroplówki pogratulować Chęciński takiego fachofca jak prezesik
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-07-25, 7:25 pm

Cytat ze sprawozdania Prezesa Jaroszewskiego za 2019 r.: Zarząd przeprowadził rozmowy z Urzędem Miasta Sosnowca, w wyniku czego w 2019 r. doszło do podwyższenia kapitału zakładowego Spółki o kwotę 9.500.000,00 zł, z czego kwota 8.600.000,00 zł została zarejestrowana do końca 2019r., a kwota 900.000,00 zł została zarejestrowana 7 stycznia 2020r. Ponadto Zarząd przez cały rok (...) z umów sponsoringowych, usług reklamowo – marketingowych Zarząd w 2019 roku pozyskał kwotę 1.769.129,53 zł przeznaczoną na cele statutowe spółki.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2020-07-25, 7:32 pm

August napisał(a):Cytat ze sprawozdania Prezesa Jaroszewskiego za 2019 r.: Zarząd przeprowadził rozmowy z Urzędem Miasta Sosnowca, w wyniku czego w 2019 r. doszło do podwyższenia kapitału zakładowego Spółki o kwotę 9.500.000,00 zł, z czego kwota 8.600.000,00 zł została zarejestrowana do końca 2019r., a kwota 900.000,00 zł została zarejestrowana 7 stycznia 2020r. Ponadto Zarząd przez cały rok (...) z umów sponsoringowych, usług reklamowo – marketingowych Zarząd w 2019 roku pozyskał kwotę 1.769.129,53 zł przeznaczoną na cele statutowe spółki.


Kanalia i tyle w normalnym klubie juz by dziada nie było ale kto by kiełbasę na grillu obracał. Masz jakiś link do tego sprawozdania ? Mógł łazić i załatwiać sponsorów ale po co miejska kasa najlepsza bo najłatwiejsza
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-07-25, 7:53 pm

wojtaszko napisał(a):Masz jakiś link do tego sprawozdania

https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df Wpisujesz nr KRS klubu: 0000105589 , szukaj i np pod Lp. 2 masz Sprawozdanie z działalności
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2020-07-25, 7:53 pm

Na chłopski rozum to na ten sezon Chęciński musi zorganizować 10 baniek na zobowiązania krótkoterminowe i minimum 5 na wegetację w lidze, razem 15 milionów z naszych pieniędzy!!!! Piast za niewiele więcej niż 20 zrobił mistrza, ale tam nie ma miszcza Jaroszewskiego i Arkadiusza Janusza!!!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2020-07-25, 8:00 pm

August napisał(a):
wojtaszko napisał(a):Masz jakiś link do tego sprawozdania

https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df Wpisujesz nr KRS klubu: 0000105589 , szukaj i np pod Lp. 2 masz Sprawozdanie z działalności


Dziekuje
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników