Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2019-07-02, 9:15 am

Łódź jest jednym z najszybciej wyludniających się miast w Polsce i jednocześnie fenomenem jeśli chodzi o frekwencję na nowym stadionie Widzewa i sprzedaż karnetów (100%) mimo braku wyników drużyny. To już chyba temat na doktorat z nauk okołosocjologicznych.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-02, 9:16 am

W mojej ocenie wbrew pozorom trudno porównać specyfikę stadionową na poziomie ligowym z pociągiem, teatrem czy operą. Rzecz jasna lepiej by było gdyby ukształtował się zwyczaj siadania na zakupionym miejscu ale go nigdy nie było, nie ma i nie będzie, w tym - jak mniemam – tak będzie również na nowym stadionie. Z kolei warunki na Ludowym są takie a nie inne dlatego też wszyscy czekamy na nowy obiekt. Jeśli już mnie coś mierzi to prócz wspomnianej patologii na trybunach, której w takim stopniu kiedyś na Kresowej nie było, to fakt, że można by pewne rzeczy poprawić, choćby utrzymanie w czystości plastikowych siedzisk. Pamiętam, że za czasów gdy kierownikiem obiektu był Zenon Wieczorek, takiego syfu nie było. Brak też pomysłu na zrobienie cokolwiek z nieużywaną częścią trybun gdzie wyrastają chaszcze. Kiedyś był też niewielki, wydzielony sektor rodzinny a teraz nie ma. Jak każdemu, zwykłemu kibicowi marzy mi się oglądanie meczy w lepszych warunkach, na nowym nowoczesnym obiekcie, ale powstaje pytanie czy dla ludzi o czerwono-zielono-białym sercu takie a inne warunki mają być przeszkodą do pójścia na Ludowy. Wspomnę tez przy okazji, że nie podoba mi się dzielenie kibiców na lepszych i gorszych ze względu na liczbę obejrzanych meczy w sezonie czy to na Kresowej czy na wyjeździe bo bywają różne ku temu powody a nie mam nic przeciwko gdy klub w jakiś sposób honoruje np. stałych karnetowiczów czy wyjazdowiczów bo to normalne i naturalne. I jeszcze jedna rzecz. Ludowy nawet w takim stanie to kawał historii zagłębiowskiej i polskiej piłki, część życia, wspomnień, radości, namiętności ale też i smutku, goryczy i żalu dla tych z nas, którzy chodzą na mecze od niepamiętnych czasów, pamiętają sukcesy klubu czy to w lidze czy w PP, spadków, upadków i awansów, słowem – związanych silną więzią emocjonalną z tym miejscem. A to moim zdaniem też- przynajmniej dla części – ma znaczenie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2019-07-02, 9:22 am

Adamek182 napisał(a):...wszedzie siadasz tam gdzie masz na bilecie....

Cholera przestańcie z tym "siadaniem" przypisanym do biletu akurat na Ludowym gdzie "miejsc do wyboru do koloru" widzę was mądrale gdy siadacie na krytej na przypisanym miejscu np godzinę po ulewie(albo podczas) gdzie wasze miejsce tonie w wodzie i podczas 90 minut moczycie nogi w kałuży (ja tak miałem niejednokrotnie i spierniczałem z tego miejsca ) albo gdy na łeb wam leje w pierwszych rzędach i macie taki sam komfort jak kibice na otwartej za inną cenę .Naprawdę poważny powód aby nie przychodzić na mecze .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez MirosławaSmyła 2019-07-02, 9:42 am

August napisał(a):klub nie robił i nie robi kompletnie nic aby przyciągać ludzi a w dzisiejszych czasach marketing i promocja to nieodłączny element strategii klubów.

Bierzesz do ręki gazetkę znanego dyskontu i patrzysz: "O, herbata w promocji, jak za darmo. Wstąpię, kupię."
Po powrocie do domu parzysz herbatę i okazuje się, że to taki szajs, że gębę wykrzywia. Jak już kupiłeś to wypijesz, ale na pewno więcej nabrać się już nie dasz.
Powiedz teraz jakich argumentów chcesz użyć do promocji Zagłębia? Jakie marketingowe zabiegi zastosować? Powiesz, że klub zdobył 4x puchar Polski, ostatni raz 1977/78, przyjdźcie na wielkie Zagłębie? Większość obecnych kibiców przecież tego nie pamięta, dla nich to jakaś abstrakcja. Dziś na sentymentach daleko się nie zajedzie. Można powiedzieć, że Ci którzy aktualnie chodzą na Zagłebie robią to z sentymentu. Może jakieś gwiazdy u nas grają, które warto zobaczyć? Może młode panie w krótkich spódniczkach sprzedają na trybunach napoje chłodzące w upalny dzień? Jak chcesz promować tą herbatkę która ma obrzydliwy smak? Za darmo ludzi na stadion wpuszczać?

Nowy stadion właśnie zmieniłby wszystko. Jak ktoś raz przyjdzie na mecz i mu się będzie podobało to przyjdzie kolejny raz. Tymczasem, gdy zaciągniesz siłą na Ludowy kogoś kto na mecze nie chodzi, siądzie na brudnym krzesełku i pobrudzi spodnie (biedny gazetki pod tyłek nie podłożył), a w drugiej połowie spierdoli ze stadionu z powodu oberwania chmury, to zrazi się po jednej wizycie i więcej już nie będzie chciał przyjść. I nazwij go sobie jak chcesz - wybredny piknik, grymaszący gamoń, francuski piesek. Taki jest dziś kibic topowego klubu - ma być full wypas, a dopiero potem można skupić się oglądaniu meczu. I co ciekawe Ci kibice chcą za to płacić.

Co się tyczy numerowanych miejsc, również uważam, że na nowym stadionie te numerki byłyby przestrzegane. Jeżeli ktoś siądzie na Twoim miejscu możesz go wyprosić, a jeżeli się upiera lub jest najebanym gnojem to odpowiednie "służby kulturalne" na stadionie powinni takiego delikwenta naprostować.

Ja pamiętam jeszcze za czasów szkoły średniej jak uczniowie emocjonowali się meczami Zagłębia. Całą ekipą umawialiśmy się i w weekend szło się na mecz. Temat klubu nie schodził z tapety. Dziś pracuję w firmie na terenie Zagłębia, zatrudniającej ponad 300 osób i w czasie przerwy w pracy nikt nawet o Zagłębiu nie wspomni, a przecież większość to moi rówieśnicy, którzy kiedyś chodzili na Ludowy! Dziś Zagłębie nie interesuje ich w ogóle, nawet w momencie, gdy awansowało do Ekstraklasy. Okazało się, że sukces sportowy ich nie przyciągnął. Gdyby raz przyszli na nowy stadion to może przypomniało by się im, że kiedyś fajnie było ze znajomymi pojawić się na meczu, trochę pokibicować, wypić piwo, powspominać stare czasy i zaczęliby to robić regularnie jak kiedyś.

Ja osobiście szczególnie ciepło pamiętam mecz Zagłębia ze Śląskiem Wrocław na wiosnę 2004 roku. Idąc na mecz wiedziałem, że będzie stadion wypchany do ostatniego miejsca, świetna atmosfera, doping. Tej meksykańskiej fali przetaczającej się przez stadion nie zapomniałem do dziś i ludzi którzy ściskali się wzajemnie po końcowym gwizdku. Dlaczego wtedy rozwalający się Ludowy mi nie przeszkadzał? Może dlatego, że to była norma w Polsce, że każdy tak miał. Tak czy siak, było pewne, że na stadionie będzie komplet. Dziś to już tak nie działa. Gdzie dziś jest Zagłebie, a gdzie Śląsk Wrocław. Jak porównać ich stadiony...

novack napisał(a):Łódź jest jednym z najszybciej wyludniających się miast w Polsce i jednocześnie fenomenem jeśli chodzi o frekwencję na nowym stadionie Widzewa i sprzedaż karnetów (100%) mimo braku wyników drużyny. To już chyba temat na doktorat z nauk okołosocjologicznych.

A jaki mają stadion, nowy czy ruinę?
MirosławaSmyła
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2019-07-02, 10:09 am

MirosławaSmyła napisał(a):Jakie marketingowe zabiegi zastosować?

To ja Ci napiszę jakich nie stosować ,nie zatrudniać takich marketingowców jakich mamy w Zagłębiu .
Opiszę Ci co mnie spotkało ze strony Pana zatrudnionego na tym stanowisku (mnie sytuacja akurat nie zniechęciła do przychodzenia na Ludowy ale po wpisach co poniektórych oni na Ludowym nie pokazaliby się przez lata jeżeli zajęty brudny fotelik ich zniechęca) ale do rzeczy .
Odbyła się prezentacja zespołu (na Stawikach) przed naszym "debiutem" w ekstraklasie ,piłkarze wystąpili na niej w strojach w których mieli występować w sezonie (tzw meczówki) .Potem na stronie oficjalnej komunikat że kto kupi karnet ma zniżkę na koszulkę w której Zagłębie będzie występować w meczach domowych (informacja potwierdzona w sklepie ,biała ,koszt coś około 130 zł) dobra, biorę produkt ,za jakiś czas w sklepie pojawia się druga koszulka meczowa (czarna ,koszt coś około 190 zł) myślę "wyjazdówka" ,kilka spotkań na Ludowym piłkarze nie grają w białych tylko w czarnych/lub chyba czerwonych ,dzwonię do tego pseudo marketingowca i pytam co jest grane ,odpowiada że zagrają w białych na pewno, na moje pytanie "to dlaczego te czarne są droższe (co mogło sugerować że białe to "repliki") odpowiedział że dlatego że do czarnych "używa się więcej barwnika" ,telefon wypadł mi z rąk i przerwało połączenie (przy okazji "parskając" śmiechem oplułem jednego ze swoich kotów ,który przez miesiąc mnie unikał ;-) ) Masz jeden z przykładów jak działa marketing w klubie ,a jak ma działać ?tak jak działa w innych klubach które potrafią ściągnąć na trybuny kilka tysięcy ludzi .
Ps w białych chyba zagrali z dwa razy ,albo nawet raz .Jeszcze teraz muszę "kombinować" jak pozbyć się nazwy sponsora który widnieje na niej (a ma problemy prawne) a wyrzucić jej nie chcę ,bo szkoda kasy ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2019-07-02, 11:29 am

Robak wykiwał Miedź i wylądował w Widzewie .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2019-07-02, 11:39 am

Tomcjo napisał(a):Robak wykiwał Miedź i wylądował w Widzewie .

A to nasz "Robak" że piszesz w tym temacie ? ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-02, 11:57 am

Co ciekawe, Miedź wyrolowała także była Prezes Miedzi. jak widać, nie ma zmiłuj. A nie wiem czy ktokolwiek pamięta, po odejściu Pitrego do Wronek, młodziutkiego Robaka chciał sprowadzić z Legnicy Rudy, ale do akcji włączyła się Korona i Robak wybrał Kielce.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez picku 2019-07-02, 11:10 pm

Z wywiadu z Mroczkowskim z głównej:
Wcześniej w planach mieliśmy mecz GKS-em Katowice, ale w związku z tym, że oba klubu nawiązały współpracę, ostatecznie zmieniliśmy rywala i zagraliśmy na Słowacji.

Albo głupi jestem albo lampka wina uderzyła mi do głowy... Nawiązaliśmy współpracę z Katowicami i dlatego z nimi nie zagraliśmy czy też spiknęliśmy się ze Słowakami? Ktoś coś więcej o tej niejakiej współpracy wie?
picku
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2008-11-08, 8:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Sielec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2019-07-03, 8:30 am

Właśnie upada Rozwój Katowice . Niech im tam . Gdyby jednak Zagłębie było dobrze rządzone a te całe biznesklaby dawały jakiś przychód to akurat mogłoby wystarczyć na przejęcie i zrobienie sobie rezerw w trzeciej lidze . Zawsze jednak pozostaje szansa na przejęcie ich juniorów którzy właśnie awansowali do CLJ ale w to tez wątpię bo na to pewnie Katowice dadzą kasę . Swoją droga to dopiero przykład patologi ze jeden klub ma kasy jak lodu i spada z ligi a drugi gdyby miał choć kawałek tego to pewnie grałby na zapleczu ekstraklasy razem z nami a szkolenie młodzieży maja na poziomie nieosiągalnym dla Sosnowca . Wiec może nasze patałachy ściągną choć ludzi z Katowic którzy tam odpowiadają za szkolenie młodzieży i od lat maja wyniki .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2019-07-03, 8:32 am

[quote="RUDI"][quote="Tomcjo"]
Robak wykiwał Miedź i wylądował w Widzewie .
[/quote]
A to nasz "Robak" że piszesz w tym temacie ? ;-)[/quote]

Wątek Robaka był dość szeroko komentowany na forum w kontekście działań Miedzi i fakt ze ich tez olał trochę zainteresuje kibiców Zagłębia . Choć na razie wydaje się ze Miedź i Zagłębie będą operować w dwóch skrajnych miejscach tabeli .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez MirosławaSmyła 2019-07-03, 11:11 am

Jest prawdopodobne, że Rozwój wycofa drużynę z III ligi, ale to nie znaczy, że zlikwidują całkowicie klub. Mogą przecież zająć się tylko szkoleniem młodzieży. Katowice na to pieniądze dadzą, zwłaszcza, że co Rozwój wyszkoli w pierwszej kolejności będzie przymierzane do GKS. Szkolenie młodzieży mają na poziomie nie osiągalnym dla Sosnowca, a i tak nic im to nie dało w kwestii wyniku sportowego. Może liczyli na to, że szkoląc intensywnie młodych, uda im się odkryć drugiego Arkadiusza Milika, ale rzeczywistość okazała się bardziej brutalna.

Przypomniał mi się teraz odcinek Cafe Futbol z kwietnia gdzie Jaroszewski wyjaśniał dlaczego Akademia Zagłębia nie daje klubowi takich profitów jak byśmy chcieli, dlaczego w klubie gra tylu obcokrajowców i coś tam jeszcze o trenerach czemu się tak często zmieniają. Kto nie widział, może sobie obejrzeć:
https://www.polsatsport.pl/magazyn/cafe ... 9_6857521/
MirosławaSmyła
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2019-07-03, 11:24 am

Strasznie podzielone jest to Nasze forum . Niestety jednak wiecej przemawia za zla praca ludzi Zaglebia a rece sie naprawde zalamuja gdy czyta sie wypowiedzi ich obroncow . Nie wiem co Nimi kieruje albo kto .
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-03, 11:46 am

slawekchicago napisał(a): Nie wiem co Nimi kieruje albo kto .

Tu masz jakąś cząstkową odpowiedź: http://bip.um.sosnowiec.pl/api/files/1263750
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2019-07-03, 12:07 pm

Wiem dobrze ze mój komentarz o przejęciu Rozwoju jest oderwany od rzeczywistości . Nie bez powodu . Bo gdy rzeczywistość wyglada jak wyglada to o ile milej w czasie upałów zagłębić się w świat baśni z mchu i paproci gdzie nie ma wytatuowanego prezesa i dajrektora o wilczym spojrzeniu :lol: :lol: :lol:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników