Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2019-07-01, 3:41 pm

Mirosława ,Ty albo chcesz wku..ć ludzi albo jesteś masochistą ?
Ostatnio edytowano 2019-07-01, 3:51 pm przez RUDI, łącznie edytowano 1 raz
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2019-07-01, 3:41 pm

Liczba kibiców też spada w wyniku działalności prezesa . A drogich transferów nie oczekuje na tym forum NIKT . Oczekujemy obiecujących piłkarzy na których można coś budować . Emeryci to góra trzech a nie pół drużyny jak w ekstraklasie . Reszta to zbilansowana grupa młodych dwóch trzech do lat 21 i duża grupa 22-28. Oczekujemy obiecujących graczy a nie napastnika z poza unii europejskiej który strzela 2 gole rocznie . A boimy się tego ze tych młodych nie ma kto w klubie uczyć gry w piłkę bo jakoś ostatnimi laty słabo to im idzie . Jak nas nie stać to oczekujemy jasnej deklaracji ze na ekstraklasę kasy nie ma ale będziemy walczyć o każde zwycięstwo zwłaszcza na ludowym . A jak wszyscy kibice mówią ze nasza obrona to czarna rozpacz to nie oczekujemy pieprzenia o zgranej obronie . Zacznijmy od profesjonalizacji zarządu a potem pouczajmy kibiców ze marudzą na każda opcje bo narazie to kibic ma do wyboru albo będzie źle albo tragicznie podsypaną lukrem z ust prezesa .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2019-07-01, 3:44 pm

MirosławaSmyła napisał(a):Jakby kupili drogich piłkarzy, powiedzielibyście, że fajnie się bawią za miejskie pieniądze, zadłużają klub i Sosnowiec. Jak sprowadzają tanich piłkarzy, aby oszczędzić i nie zwiększać zadłużenia klubu, to znowu płacz, że szrot sprowadzają.

Człowieku co Ty kuźwa wpisujesz ? dlaczego piszesz w czasie teraźniejszym ? obecna sytuacja skąd się wzięła że trzeba oszczędzać aby "nie zwiększać zadłużenia " ? rozpierd ...olono masę pieniędzy nie trafionymi decyzjami personalnymi ,wypłacano "rekompensaty " za nie dotrzymanie umów itp itd ,beznadziejny marketing klubu aby pozyskiwać nie tylko sponsorów ale też kibiców ,ośmieszanie klubu w mediach ,żadnych efektów prowadzenia akademii (młodzi adepci spier...ją z Sosnowca ) Człowieku z Kresowej powinni być wymiecieni wszyscy od sprzątaczki do Prezesa .
MirosławaSmyła napisał(a):Zagłębie funkcjonuje za miejskie pieniądze i w zasadzie jak pisze Tomcjo koniec dotacji miejskiej równa się końcowi tego klubu.


Niekoniecznie ,są przykłady gdy kluby miejskie funkcjonują bardzo dobrze tylko trzeba potrafić tym zarządzać .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-01, 4:31 pm

RUDI napisał(a):Mirosława ,Ty albo chcesz wku..ć ludzi

Przecież ewidentnie się droczy
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez MirosławaSmyła 2019-07-01, 6:11 pm

Nieprawda Auguście. Jestem śmiertelnie poważny i wierzę w to co piszę.

Liczba kibiców spada, bo gramy na archaicznym stadionie. Nawet gdyby znalazło się 10 tysięcy chętnych by obejrzeć mecz to nie wejdą wszyscy na tę ruinę. Druga sprawa, że sporo osób stąd wyjechało i liczba ludności Zagłębia Dąbrowskiego wciąż spada (może to też zakwestionujecie?). Sprawa trzecia - dziś młodzież zamiast drzeć gębę na stadionie woli siedzieć w barze przy piwie lub w domu przy komputerze i ogólnie na sport ma wyjebane, no chyba, że w kapciach przed TV oglądają LM, bo polskiej piłki oglądać się nie da. Sprawa czwarta - taki przykład znany z autopsji. Chłopak chodził na mecze regularnie do momentu, aż wprowadzono Kartę Kibica. Gdzieś przeczytał, że jak nie zrobi tej karty to na mecz nie wejdzie, a że leń był z niego i nie chciało mu się poświęcić chwili, aby tą kartę zrobić to przestał się pojawiać na Ludowym. Gdy minął cały sezon i nie pojawił się ani razu na meczu to w kolejnym sezonie już sobie nawet nie zawracał głowy kibicowaniem i zajęły go inne rozrywki.

Jeżeli drogich transferów nie oczekuje nikt to powiedz jak znaleźć człowieka który będzie młody, tani i dobrze grający. Na czole tego wypisane nie ma. Udovicic też nie miał, mam szukać na forum wpisów które go krytykowały gdy się pojawił w Zagłębiu i nie wyszedł mu mecz? To, że piłkarz zagra jeden sezon dobrze, nie znaczy, że kolejny wyjdzie mu podobnie. To jak kroczenie po polu minowym. Raz Ci się uda przejść, a dziesięć razy się nadziejesz na szrot. Myślisz, że dlaczego sprowadzają graczy zagranicznych? Bo są tańsi niż z Polski.

Zarząd, prezes, tak są nieudolni. Pokażcie w historii tego klubu takich którzy byli "udolni". Chyba nie było takiego prezesa na którym by nie wieszano psów, bo przecież zawsze można zrobić coś lepiej niż jest aktualnie. Masz jakąś gwarancję, że jak przyjdzie nowy prezes to coś się zmieni? Nie masz żadnej. Kto by tu nie trafił i tak dostanie w ryj i tak jest nie tylko w Zagłębiu, ale wszędzie. Najpierw kredyt zaufania od kibiców, a po pierwszym meczu niech spierdala i dawać kolejnego, bo niekompetentny.

Zgadzam się, że sporo kasy poszło na piłkarzy którzy zawiedli i teraz musi być oszczędnie, ale kto wiedział? Jak zatrudniasz pracownika w firmie to niby patrzysz w jego CV, ale tak naprawdę nie wiesz czy będzie pracował czy tylko statystował i brał pieniądze. Pieniędzy wiele nie było, zaryzykowali i nie udało się w utrzymać w Ekstraklasie. Co by było gdyby wydali dwa razy tyle pieniędzy na lepszych grajków, a efekt byłby ten sam? Beknąć ma za to prezes i reszta odpowiedzialnych? Niech beknie, bronił ich nie będę, ale jeżeli myślicie, że przyjdzie ktoś lepszy, bardziej obeznany w temacie i postawi ten klub na nogi samym faktem, że jest nowy to tak nie będzie. Nigdy nie wiadomo czyj to będzie kolega, bo przecież nikt "obcy" tu nie trafi to chyba oczywiste.

Pewnie, że istnieją kluby miejskie dobrze prosperujące, ja nie pisałem, że nie. Fakt jest jednak taki, że koniec dotacji z miasta = koniec tego klubu na momencie. Każdy chyba pamięta Zagłębie 1906 Sosnowiec w B-klasie. Tak by się to skończyło.
MirosławaSmyła
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez maniek-75-75 2019-07-01, 6:22 pm

MirosławaSmyła napisał(a):Nieprawda Auguście. Jestem śmiertelnie poważny i wierzę w to co piszę.

Liczba kibiców spada, bo gramy na archaicznym stadionie. Nawet gdyby znalazło się 10 tysięcy chętnych by obejrzeć mecz to nie wejdą wszyscy na tę ruinę. Druga sprawa, że sporo osób stąd wyjechało i liczba ludności Zagłębia Dąbrowskiego wciąż spada (może to też zakwestionujecie?). Sprawa trzecia - dziś młodzież zamiast drzeć gębę na stadionie woli siedzieć w barze przy piwie lub w domu przy komputerze i ogólnie na sport ma wyjebane, no chyba, że w kapciach przed TV oglądają LM, bo polskiej piłki oglądać się nie da. Sprawa czwarta - taki przykład znany z autopsji. Chłopak chodził na mecze regularnie do momentu, aż wprowadzono Kartę Kibica. Gdzieś przeczytał, że jak nie zrobi tej karty to na mecz nie wejdzie, a że leń był z niego i nie chciało mu się poświęcić chwili, aby tą kartę zrobić to przestał się pojawiać na Ludowym. Gdy minął cały sezon i nie pojawił się ani razu na meczu to w kolejnym sezonie już sobie nawet nie zawracał głowy kibicowaniem i zajęły go inne rozrywki.

Jeżeli drogich transferów nie oczekuje nikt to powiedz jak znaleźć człowieka który będzie młody, tani i dobrze grający. Na czole tego wypisane nie ma. Udovicic też nie miał, mam szukać na forum wpisów które go krytykowały gdy się pojawił w Zagłębiu i nie wyszedł mu mecz? To, że piłkarz zagra jeden sezon dobrze, nie znaczy, że kolejny wyjdzie mu podobnie. To jak kroczenie po polu minowym. Raz Ci się uda przejść, a dziesięć razy się nadziejesz na szrot. Myślisz, że dlaczego sprowadzają graczy zagranicznych? Bo są tańsi niż z Polski.

Zarząd, prezes, tak są nieudolni. Pokażcie w historii tego klubu takich którzy byli "udolni". Chyba nie było takiego prezesa na którym by nie wieszano psów, bo przecież zawsze można zrobić coś lepiej niż jest aktualnie. Masz jakąś gwarancję, że jak przyjdzie nowy prezes to coś się zmieni? Nie masz żadnej. Kto by tu nie trafił i tak dostanie w ryj i tak jest nie tylko w Zagłębiu, ale wszędzie. Najpierw kredyt zaufania od kibiców, a po pierwszym meczu niech spierdala i dawać kolejnego, bo niekompetentny.

Zgadzam się, że sporo kasy poszło na piłkarzy którzy zawiedli i teraz musi być oszczędnie, ale kto wiedział? Jak zatrudniasz pracownika w firmie to niby patrzysz w jego CV, ale tak naprawdę nie wiesz czy będzie pracował czy tylko statystował i brał pieniądze. Pieniędzy wiele nie było, zaryzykowali i nie udało się w utrzymać w Ekstraklasie. Co by było gdyby wydali dwa razy tyle pieniędzy na lepszych grajków, a efekt byłby ten sam? Beknąć ma za to prezes i reszta odpowiedzialnych? Niech beknie, bronił ich nie będę, ale jeżeli myślicie, że przyjdzie ktoś lepszy, bardziej obeznany w temacie i postawi ten klub na nogi samym faktem, że jest nowy to tak nie będzie. Nigdy nie wiadomo czyj to będzie kolega, bo przecież nikt "obcy" tu nie trafi to chyba oczywiste.

Pewnie, że istnieją kluby miejskie dobrze prosperujące, ja nie pisałem, że nie. Fakt jest jednak taki, że koniec dotacji z miasta = koniec tego klubu na momencie. Każdy chyba pamięta Zagłębie 1906 Sosnowiec w B-klasie. Tak by się to skończyło.

Nic dodać nic ująć, zgadzam się w 1000 % ja od bytovii nie byłem na meczu bo jak mam z rodziną iść na to coś co stadion przypomina, mieć bilet z miejscem które przecież ktoś sobie już wziął mam na to wywalone... Poza tym jak piszesz żaden inny prezes nie da gwarancji prawidłowego zarządzania. Taki mamy klimat
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-01, 7:47 pm

Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Jeden upatruje przyczyn braku zapełnienia zajebistej pojemności niespełna 5 tys. widowni w spadku liczby ludności czy podaje przykład jakiegoś gamonia, któremu nie chce się przeprowadzić niezwykle skomplikowanej operacji wyrobienia karty a drugi musi mieć mieć wygodnie pod pupcią aby pójść na mecz swojego klubu. Tak, brak nowoczesnego stadionu jest przeszkodą w rozwoju klubu ale gdyby na to patrzeć to trzeba by zawiesić działalność klubu do czasu wybudowania nowego obiektu. Jak tu nie wierzyć w stan umysłu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez achter 2019-07-01, 8:15 pm

August napisał(a):Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Auguście patrzysz na świat przez pryzmat własnych odczuć i zachowań. Niestety świat jest inny, ile istnień ludzkich tyle zachowań w tej samej sytuacji, to co przytoczył MirosławaSmyła jest jednym ze składowych dlaczego stadion świeci pustkami. Uszanujmy ten głos niż zawsze być na przekór, i mówić -TY nie masz racji- Ja zawsze wiedzieć lepiej-
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adamek182 2019-07-01, 8:58 pm

No Panowie, dawno tu nie czytalem takiego textu pod ktorym podpisalbym sie obiema rekami. A tu MirekSmyla wrocil i to w jakim stylu.
Odnosnie stadionu. Jest Nas chodzacych na ludowy powiedzmy 2000. 2000 ludzi tolerujacych patologie, tolerujacych brak normalnosci, pamietajacych stare dzieje i warunki panujace na stadionie i nie zwazajacych na brak wygod i podstawowych dobr bedacych standardem w normalnym swiecie.
Sam zaprosilem znajomych na niejeden mecz. Od jednego uslyszalem ze przyszedl z dziewczyna na 5 minut przed meczem i musial sie wyklucac o miejsce bo ktos sobie na nim siedzial. Nastepnym razem przyszedl sam. I to chyba byl ostatni raz kiedy ludowy go widzial. Mimo szczerych checi.
Druga rodzinka ktora dala sie namowic kupila bilet na otwarta i usiadla kolo 3 pokoleniowej rodzinki (dziadek, ojciec, syn okolo 14 lat). Oni sie nie pojawia juz nigdy. Dziadek z ojcem dumnie patrza na gowniarza ktory kurw@!e i wyzywa grajkow. Niestety patrzy tez dwojka dzieci znajomych.
Zarząd? Ciesze sie ze sa to tacy ludzie a nie wanny li. Oczywiscie wprowadzilbym troszke świeżości ale nic na sile.
Prezydenta tez bym nie zmienil bo Sosnowiec sprzed 10 laty a ten Sosnowiec to cos jak ludowy przy projektach nowego stadionu.
Pilkarze? Fajnie ze idzie teraz mlodosc. Troszke jej duzo ale mysle ze jak pojawi sie jakis snajper to utrzymamy sie spokojnie. A na awans nastawiam sie dopiero z nowym stadionem.
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2019-07-01, 8:59 pm

Ja p***le. Niektórzy to chyba powinni zacząć się leczyć na nogi, bo na głowy jest już za późno :lol:

August, nie karm troli... ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez maniek-75-75 2019-07-01, 9:37 pm

Adamie muszę cię uświadomić że z moją głową wszystko ok. Po prostu świat poszedł do przodu. A dla wiadomości dziadek mnie prowadzą na mecze jak jeszcze Jasiu Urban u nas grał.. Ale jak pisałem świat poszedł do przodu, ktoś ma rodziny, chce zarazić na chodzenie na mecze ZS i pakuję się w takie gówno jak ludowy.. Uwierz w dzisiejszych czasach to nie przejdzie i nie dlatego że ja jestem piknikiem. Ale chce iść obejrzeć mecz i naszych piłkarzy... Na krytej siadam nie na moim miejscu bo przecie zajęte a obok na schodach ktoś sobie pali bo może... Ja też palę ale 100 innych nie i wqrwialoby mnie to bardzo.. Takich przykładów jest wiele ale jak stadion wygląda to każdy wie. Ja nawet mogę dać i 50 za bilet na mecz, ale chcę iść na mecz i mieć minimum komfortu. Pozdrawiam
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez MirosławaSmyła 2019-07-01, 10:17 pm

Śmiejesz się Auguście ze spadku liczby ludności w Zagłębiu. Z samego Sosnowca przez ostatnie 15 lat wyparowało 30 tysięcy mieszkańców, kolejne 20 tysięcy z pozostałych miast Zagłębia Dąbrowskiego. Jeżeli nawet tylko 10% z tych ludzi chodziło od czasu do czasu na mecze Zagłębia to klub bezpowrotnie stracił 5 tysięcy kibiców.
Kiedyś kibicom jakoś nie przeszkadzało, że w czasie meczu za potrzebom szło się pod drzewo, a po meczu wracało zdezelowanym ikarusem przepełnionym zapachem potu, gdzie nie można było ruszyć ni ręką ni nogą, taki ścisk. Dziś kibic chciałby przyjechać pod stadion samochodem, zostawić auto na bezpiecznym parkingu, a w przerwie meczu iść się wysikać do normalnej toalety. I nie, nie trzeba zawieszać działalności klubu do czasu powstania nowego stadionu, trzeba się tylko pogodzić z faktem, że o awans to my się na razie nie mamy co starać.
MirosławaSmyła
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-02, 7:04 am

Śmieję się z mnożenia problemów typu siusianie czy pretensje, że ktoś rzekomo zajął czyjeś miejsce choć kupowanie biletów z miejscówkami jest pro forma a wystarczy przyjść nieco wcześniej aby zająć dogodniejsze dla siebie miejsce. A przypuszczam, że na nowym estadio się to nie zmieni. Natomiast problem drastycznie wyludniającego się przez ostatnie ćwierćwiecze Miasta to bardzo ważna ale odrębna kwestia w kontekście frekwencji. To być może byłby problem gdyby była mowa o zapełnienie 20,30-tysięcznego stadionu ale mówimy o pojemności niespełna 5 tys. ludzi. Oczywiście wśród osób, które wyemigrowały, z pewnością było wielu kibiców klubu niemniej klub nie robił i nie robi kompletnie nic aby przyciągać ludzi a w dzisiejszych czasach marketing i promocja to nieodłączny element strategii klubów. I nie ma się co łudzić, że na dłuższą metę nowy stadion coś zmieni. Bo efekt nowego obiektu wcześniej czy później minie a do tego aby mecze przyciągały ludzi to zarówno poziom sportowy jak i właśnie działania mające na celu zachęcenie do przychodzenia na mecze.

Adamek182 napisał(a):Druga rodzinka ktora dala sie namowic kupila bilet na otwarta i usiadla kolo 3 pokoleniowej rodzinki (dziadek, ojciec, syn okolo 14 lat). Oni sie nie pojawia juz nigdy. Dziadek z ojcem dumnie patrza na gowniarza ktory kurw@!e i wyzywa grajkow. Niestety patrzy tez dwojka dzieci znajomych.


To jest bardzo duży problem na polskich stadionach ale u nas jest szczególny przede wszystkim na otwartej. Co prawda mecz to nie zebranie kółka artystycznego ale zachowań patologicznych jest zdecydowanie za dużo.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez maniek-75-75 2019-07-02, 7:16 am

Drogi auguscie a jak kupujesz miejscówkę w pociągu bądź samolocie też będziesz wcześniej zajmiesz lepsze miejsce? Powtarzam nie chodzi o moją osobę bo sam to mam to w d.. Chodzi o przyjście z rodziną... Jak by nie było za bilet rodzinny ileś tam place, jeśli przychodzę tylko z żoną lub narzeczona obojętne to jest też za to płacę i chce mieć minimum jakieś. PiS, esz wcześniej przyjść? Byłem jakieś 40 min. Wcześniej ale zanim zaparkuje przy garażach, zanim dojdę, zanim o matko przejdę przez zajebisty kołowrotek to już mnie UJ strzela. Rozumiesz? I dalej nie chodzi o moją osobę bo jak bym miał iść z kumplami, napić się przy okazji to mam na to wywalone... Chodzi o przyjście rodzina... Kiedyś właśnie całe pokolenia szły na mecze, dziade, ojciec, brat ojca, ja... A jeszcze najważniejsze, kiedyś bilety za PRL były dostępne praktycznie za free w zakładach pracy na terenie sosnowe... Dzisiaj czasy się zmieniły i jak wyżej napisano, chce przyjechać samochodem, zostawić go w bezpiecznym miejscu, nie wqrwiac się że ktoś mi szybę wyjebie czy opony poprzebija.. I naprawdę mogę dać 50 za bilet ale siąść jak człowiek i nie wqrwiac się że mam jakieś słupy przed oczami czy coś..
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adamek182 2019-07-02, 9:09 am

Mysle ze temat miejscowek zmieni sie na nowym stadionie. Sory ale wszedzie dookola miejsca na biletach obowiazuja. Bylem w Zabrzu na meczach Zaglebia, w Krakowie czy na slaskim, wszedzie siadasz tam gdzie masz na bilecie. Wyjatkiem byl stadion ruchu i niestety chyba ludowy mozna tylko z nim porownywac.
Mysle ze nowy stadion dzwignie frekwencje, nie drastycznie ale dzwignie. Do tego moze i kultury sie wiecej pojawi a to przelozy sie na kolejnych kibicow.
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników