Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2019-08-11, 1:53 pm

Ja tylko podaje fakty i szacunki prezydentów tych miast . A na co oni to wydają to inny temat . Ja akurat jestem za drastycznym obcięciem podatków i dla miast i dla państwa bo wszystko powyżej 25 % to paraniewolnictwo . A podobno podliczenie wszelkich składek i podatkow zaczyna przekraczac 70% . A skoro kolega woli teorie a la TVP to jego sprawa . Zwracam tylko uwagę ze utrzymywanie klubu za pieniądze miasta od przyszłego roku może się zmienić i to drastycznie i to jest związane z klubem i sportem bo poprzedni upadek Zagłębia był związany z tym ze Solidarność obcięła wszelki dotacje z firm . I nie ważne ze robili dobrze bo skończyło się likwidacja klubu . A do czego mam prawo a do czego nie nikt mi nie będzie mówił bo jestem wolnym człowiekiem w wolnym kraju . Na dodatek z odległości czasem widać więcej niż z bliska
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-08-11, 2:00 pm

Tomcjo napisał(a):Na dodatek z odległości czasem widać więcej niż z bliska

Bez urazy Drogi Kolego ale z perspektywy Szkocji to można zobaczyć co najwyżej pozostałości muru Hadriana na granicy z Anglią a nie problemy Sosnowca czy Zagłębia. Bo to są rzeczy, które przede wszystkim dotykając tych, którzy tu na co dzień mieszkają.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2019-08-11, 2:16 pm

Mieszkałem w Zagłębiu 35 lat i nic mnie nie zaskoczy . Bywam tu minimum raz w roku . Ciagle mieszka tu moja rodzina wiec jestem na bieżąco . Odcięty jestem jedynie od plotek ale i te docierają z opóźnieniem . Wiec nie ma nic czego bym nie znał . Fakt ze w ekstraklasie byłem tylko na trzech meczach bo druga runda zbiegła się z problemami i już nie dałem rady . Nie odczuwam jednak ze minęło mnie aż tak wiele .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-08-11, 2:21 pm

Tak z ciekawości zapytam. Ile kasy rocznie szkockie miasta czy gminy przekazują na utrzymanie zawodowych klubów piłkarskich ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Lars 2019-08-11, 2:35 pm

August napisał(a):Tacy jak Chęciński wiedzą, że stan świadomości społeczeństwa jest tak śmiesznie niski, że bez problemów można nim manipulować.

Czyli jednak naród ogłupiony, a nie wspaniały? Co więcej - podzielam Twoje zdanie.
Gliwice? Może i nie zdążyli zabrać UŚia z zagłębiowskiej ziemi, ale kapitał ludzki do zarządzania klubem wymietli doszczętnie, piszę próbując przynajmniej ironii. Bo czego więcej próbować? Zobaczcie ilu z Was kilkanaście tygodni trochę ze mnie kpiło, że zostawiam to wszystko kolei losu bo nie mam na to wpływu.
A teraz coraz częściej czytam "mam dość" lub po prostu "już mi się nie chce".

Odechciewa się Panowie, niestety :czerwona:
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2019-08-11, 2:35 pm

Nie znam liczb ale bardzo dużo idzie na młodzież . Tu nie ma miast tak jak w Polsce tylko hrabstwa Shire . Ayrshire to trzy magistraty z kilkoma miastami i wsiami . Budują szkoły i liczne obiekty przy szkołach ale są tez prywatne szkoły i maja swoje obiekty sportowe . Kluby to zawodowe spółki z właścicielem i miasta nic im nie dają a ja przynajmniej nic o tym nie wiem .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-08-11, 2:38 pm

Tomcjo napisał(a):Nie znam liczb ale bardzo dużo idzie na młodzież .

Chodziło mi o kluby zawodowe. Przykładowo, ile miasto, hrabstwo czy jakakolwiek jednostka administracyjna wydała funtów aby ratować zdychajacych Rangersów.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2019-08-11, 2:40 pm

W Szkocji na każdym najmiejszym zapyziałym boisku piłki czy rugby lub gry w kule są reklamy typu ja z tatem naprawiamy graty . I pewnie dają grosze ale małe środowiska bardzo dbają o swoje lokalne kluby . Wiele razy robiłem w nich i wiedziałem ze mój szef nie dostaje za to nic . Nawet reklamy
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2019-08-11, 2:41 pm

Żaden klub zawodowy nie dostaje nic . Chyba to nawet nie zgodne z prawem
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2019-08-11, 2:46 pm

Nie wiem jak jest z Queens Park Glasgow . To wyjątek w zawodowej lidze . Klub amatorski szkolący młodzież , gra na stadionie narodowym i nie obowiązują go przepisy dla wszystkich pozostałych zawodowych klubów . Być może oni wyjątkowo dostają kasę ale graja między 3 a 4 liga a są chyba najstarszym grającym klubem
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-08-11, 2:48 pm

Tomcjo napisał(a):Żaden klub zawodowy nie dostaje nic . Chyba to nawet nie zgodne z prawem

Zgodne czy niezgodne żaden burmistrz, szeryf czy jak nie nazwać zarządzającego nie da ani pensa na klub zawodowy bo w kolejnych wyborach by przepadł. Nie wiem czy wiesz ale w Sosnowcu właśnie zdycha szpital miejski, na którego reanimacje potrzeba będzie grubej kasy. I jest to ewidentna wina ekipy Checinskiego. Co w takim razie jest problemem do rozwiązania w pierwszej kolejności.Szpital czy klub?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2019-08-11, 3:12 pm

Nie wiadomo co planuje Arkadiusz Janusz, ale jeśli rzeczywiście ma parcie na start do Sejmu, to jeszcze może nas czekać rondo im. Adamowicza i pierwsza jesienna parada "równości" pod patronatem Shimano. Ja wtedy z koleżanką organizuje dwuosobową kontrmanifestację osób preferujących np. sex po hiszpańsku ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-08-11, 3:33 pm

novack napisał(a):Ja wtedy z koleżanką organizuje dwuosobową kontrmanifestację

Można w razie czego się przyłączyć? Na kontrmanifestację rzecz jasna. Bo resztę to ja po Bożemu ;-)
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2019-08-11, 3:36 pm

August napisał(a):
novack napisał(a):Ja wtedy z koleżanką organizuje dwuosobową kontrmanifestację

Można w razie czego się przyłączyć? Na kontrmanifestację rzecz jasna. Bo resztę to ja po Bożemu ;-)

Oczywiście zapraszamy 8)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez GrubyPerez 2019-08-11, 3:50 pm

novack napisał(a):
August napisał(a):
novack napisał(a):Ja wtedy z koleżanką organizuje dwuosobową kontrmanifestację

Można w razie czego się przyłączyć? Na kontrmanifestację rzecz jasna. Bo resztę to ja po Bożemu ;-)

Oczywiście zapraszamy 8)



ja tam manifestacji nie lubię, ale na tą hiszpankę ( nie mylić z grypą:P) się piszę :niezle:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników