Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-01-25, 4:49 pm

Adam1906 napisał(a):
Blajpios napisał(a):gdyby był krótszy wywiad, może bym przeczytał

Krótszy??? Drogi Kolego... i kto to pisze :lol: ;-)

Czasu trochę już minęło, ale jednak nie mogę nie odpowiedzieć...
Ja też, Drogi Kolego! :lol:
Samemu się śmiałem, jak to pisałem i - ucieszyłem się, czy też uśmiałem czytając ten komentarz.
Co do reszty natomiast, to jak wspomniałem, czas pobiegł, więc już nie będę się pastwić. Czemu nie warto poświęcać czasu na czytanie wypowiedzi Prezesa, zwłaszcza dłuższych - to już napisałem; natomiast darujmy sobie udawadnianie, że to smutne, tym bardziej, że życie biegnie dalej.
Cóż, natomiast i tak, pisząc w perspektywie "Przyszłość Zagłębia", to w dużej mierze będą to rzeczy w duchu już tego, co pisane było tu i przeze mnie i przez niektórych Kolegów. Spróbuję jednak od strony "nowych faktów i innych przesłanek".
Do tego jednak najpierw odskocznia. Hokej - właśnie głos Prezydent A. Chęciński zabrał w sprawie SMSów. Tu się oburzył - nie piszę, że nie słusznie. Obawa jest moja bardziej w tym kierunku, czy zrobi to skutecznie do końca i w perspektywie interesu Miasta - Sosnowca- i Regionu, czyli Zagłębia. Tak więc, czy do końca wyegzekwuje sprawę zaległości PZHLu względem Miasta, czy wykorzysta sprawę do ukazania, jak wątpliwe jest zgromadzenie Metropolii wokół Katowic w kwestii równomiernego wsparcia przez Metropolię rozwoju tak Śląska jak Zagłębia itp. Mam tu przynajmniej znaki zapytania, jakkolwiek zachowuję nadzieję. Natomiast o co innego jeszcze w kontekście tutaj pisania mi chodzi. Mianowicie - wydaje mi się, że Prezydent reaguje tam, gdzie rzecz bardziej wyraźnie jest bezpośrednio "sterowalna" przez władze miejskie, w zakresie ich zadań - i reaguje jednak bardziej "powierzchownie", nie będzie się zabierać za umiejscowienie sportu, tym bardziej sportu zawodowego (SMSy, to jednak bliżej jego odpowiedzialności też ze względu na to, że dotykają wykształcenia młodzieży). W każdym razie - mniej będzie skłonny schodzić do "fundamentów i struktur". Jeżeli idzie jakoś, jeżeli można pokazać, że "na tym odcinku jako władze miejskie coś robimy", to już mu wystarczy. Dla mnie potwierdzeniem jest to, że w tym samym czasie - wysławia relacje z Legią, jakkolwiek tu ewidentnie jest sponiewierane Miasto wprowadzone w zależności od prywatnego obcego podmiotu. Niemniej - tu trzeba się przyjrezć, by to zobaczyć. W szybkim patrzeniu dzisiejszej publicystyki czy polityki to Miasto tylko jest wsparciem, rzecz rozgrywa się poza miejskim bezpośrednim działanie, Klub te rzeczy rozgrywa - więc to bezpośrednio tak nie jest widoczne. Toteż - w jednej srpawie Prezydent się obrusza, że Sosnowiec pominięto - a dzień wcześniej w podobnym kontekście, zupełnie nie reaguje, bo tak tego nie widać. Jak to już pisałem - i w tym wszystkim jest dużo logiki. Naprawdę - kibice sportu zawodowego w Sosnowcu, to - brzydko ujmując - skrawek społeczeństwa, to parę procent publiki. Naprawdę też - nad czym słusznie w jakiejś mierze ubolewał Kol. Kwalifikator - niejest to jeden "z aeropagów" Sosnowca, "rynków życia Miasta". Odpowiedzialność Prezydenta to zaś na pewno sprawy tak bolesne i tak trudne, jak szpitale, szkoły, bezrobocie, seniorzy (w znaczeniu staruszkowie) itd. Pozycja w budżecie i idea budowania centrum sportowo-rorzywkowego, to już wystarczająco dużo "dobra danego" tak małemu środowisku.
Toteż - nie spodziewajmy się jakiejś większej aktywności Prezydenta w tej kwestii, to pierwszy wniosek, dla którego to piszę.
Drugi - naprawdę, jeżeli chce się mówić o "pójściu dalej", to inaczej niż było przy parciu środiwska propiłkarskiego przy poprzedniej próbie: trzeba "przeskoczyć" problem anachronizmu modelu budowania sportu zawodowego jako struktury miejskiej odpowiedzialności, miejskiego budżetu.
Trzecie - to przypomnę: sprawa wizji i chęci faktyczngo rozwoju, budowania stopniowego wzrostu, jakaś "mapa drogowa" tego rozwoju, tak jak to nieraz pisałem: u Prezesa, następnie Zarządu - oraz także po stronie środowiska, choćby w dziedzinie Klubu Kibica.
Póki w tych kręgach nie nastąpi oderwanie od poPeeReLowskiego dziedzictwa, póki nie nastąpi zerwanie z taką wizją "odziedziczoną" i nie będzie podjęcia budowania w tej perspektywie, to nie czeka nic innego,jak ewoluowanie tego, co było - jak to napisał Kol. August, po prostu w kierunku coraz większej wasalizacji przez Legię. "Taka była konieczność dziejowa" po tych drogach, jakimi kroczyło Zagłębie jak oczka w głowie broniąc tego, co było dotąd. No i kręcenie się wokół takich idei będzie co rusz budzić oburzenie, że to czy tamto taki Prezes mówi co innego robi, że nie ma takich czy innych wzmocnień, że znów "cała Polska jeszcze dobitniej zobaczyła sponiewieranie Zagłębia" itp itd... Jednak ta "konieczność dziejowa" rozwijać się będzie dalej i tak to będzie jakoś sobie trwać. Obawiam się, że tak właśnie wygląda Przyszłość Zagłębia, z którą i Kibice się pogodzili i Kol. Forumowicze i Zarządzający też.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez pete_zs 2017-01-27, 5:46 pm

1 % PIT-u na sosnowiecką młodzież.
http://zaglebie.eu/aktualnosci/3052-1-n ... ie-buduje-
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2017-03-23, 10:12 pm

Według medialnych informacji potwierdzonych przez Mioduskiego, po zmianie właściciela z Legii leci Wojciechowski, który jest "wysłannikiem" Warszawy w Zagłębiu, odpowiada za naszą akademię i jednocześnie jest v-ce prezesem fundacji, której prezesem jest Jaroszewski.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-03-23, 10:34 pm

django napisał(a):Według medialnych informacji potwierdzonych przez Mioduskiego, po zmianie właściciela z Legii leci Wojciechowski, który jest "wysłannikiem" Warszawy w Zagłębiu, odpowiada za naszą akademię i jednocześnie jest v-ce prezesem fundacji, której prezesem jest Jaroszewski.

Słuszna uwaga, że to znaczące informacje szczególnie dla Zagłębia, o odwołaniu Wojciechowskiego: i więc trzeba pilnie śledzić rozwój sytuacji - a gdyby Zagłębie miało Prezesa, co myśli o rozwoju, to i do działania dla Zagłębia byłby to mocny sygnał. Kolejny to więc głos do tych naszych tu pisanych, że potrzebne byłoby w Zagłębiu obserwowanie zmian w Legii i analiza, jaki z nich będzie wpływ na Zagłębie.
Zarazem jednak, to niekoniecznie musi być alarm najwyższego stopnia — przypomina mi się tu moment z konferencji D. Mioduskiego, gdy rozpytywano chyba właśnie o tego typu konsekwencje, w ogóle jeżeli chodzi o zmianę całościowo kursu w Legii. Spokojnie, ale bardzo zdecydowanie przypomniał, by nie zapominać, że w Legii nie ma jakiejś totalnej zmiany właściciela, on nie jest nowy w Legii i od 3 lat jest większościowym właścicielem, więc to, co się działo, było z nim jakoś uzgodnione, za jego zgodą a nie wbrew niemu, więc skoro teraz został już jedynym właścicielem, to dalej jego polityka będzie prowadzona. Oczywiście, nie piszę tego, by odwołać, co samemu już od pewnego czasu pisałem i co inni piszą, że sytuacja jest wymagająca uwagi i myślenia - ale też zwracam pisząc powyższe uwagę, że pewne pole manewru jest, sprawa nie musi być przez D. Mioduskiego jednoznacznie w jego głowie ustawiona. Co - wracam do powyższego - u Prezesa myślącego o Zagłębiu i rozwoju: byłoby wielką okazją do wzmocnienia pozycji, do rozegrania tak, by Zagłębie miało lepsze warunki korzystania dla rozwoju i wydobywania się z pozycji chłopa pańszczyźnianego.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-03-23, 10:37 pm

Pytanie czy Wojciechowskiego opłacała Legia czy Zagłębie ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-04-02, 8:05 am

Podsumowując wczorajszą "grę" piłkarzy Zagłębia Sosnowiec: widać jak na dłoni, za co wyjebano Mandrysza. Bo chciał rozjebać układ towarzyski panujący w tym zespole skórokopów. "Rada druzyny" się postawiła a prezes niestety to poparł. I wczoraj (jak zresztą w całej rundzie wiosennej) wszyscy widzieli popisy na boisku owej "rady drużyny" w składzie Dudek - Markowski - Matusiak. Pozostaje pytanie, co robi właściciel klubu, czyli miasto Sosnowiec? Prezydent jest autentycznym kibicem, więc dlaczego nie pierdolnie pięścią w stół skoro jego nominat na stanowisko prezesa klubu dał sobie wejść na głowę piłkarskim emerytom? Następną kwestią jest szara eminencja w klubie dyrektor Stanek. Czy nikt od lat nie widzi, co się robi a raczej nie robi z transferami obrońców? Można by tak zresztą pisać bez końca, ale jak nie rozbije się tego układu panującego w szatni, to jeszcze kilka lat będziemy oglądać popisy boiskowe czterdziestoletnich wówczas emerytów Dudków, Markowskich czy Matusiaków...

Że temat dotyczy szeroko pojętej przyszłości Zagłębia to...

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6808
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez bbartek 2017-04-02, 10:21 am

A teraz coś z science fiction poinieważ każdy z nas kibiców wierzy w cos co jest nierealne…
Dostaliśmy potężne ciosy ( Sandecja + Znicz). Pisze MY bo zarówno Prezydent, MJ, Trener, Stanley zawodnicy i my kibice jesteśmy bardzo rozczarowani.
Od ponad 6 miesiecy Klub traci to wszystko co uzyskał w poprzednich 2 latach (dobry poziom sportowy,ciekawa gra i znakomity PR).
Dzisiaj jesteśmy obiektem zdziwienia, czasami pośmiewiska, jak można to wszystko stracić.
Konieczny jest wstrząs wewnątrz Klubu. Wiadomo, że MJ jest nietykalny, ale Rada Drużyny, kapitan drużyny i Stanley jak najbardziej TAK.
Wygląda na to ,że został zachwiany poziom decyzyjności. Trener nie ma na tyle silnej osobowości aby wprowadzić zdrowe zasady funkcjonowania drużyny .
Obrona co mecz to gra w innym zestawieniu a tu jest potrzebne zgranie i komunikacja.
Drużyna potrzebuje świeżej piłkarskiej krwi jak tlenu ( Michalik, Milewski, Janot może Dominik).
Po co mamy drużynę rezerw ? Kto z tej drużyny był testowany w 1-szym zespole ?
Czy drużyna rezerw jest po to aby tam grał Siara czy Pribula czy Ryndak?
Żaden z tych wymienionych zawodników nie będzie grał lepiej a więc albo 1 skład albo żegnamy się.
Konieczny „urlop” dla naszych „filarów”. Sebastian kiedy wszedł po przewie z GKSą i zagrał dobrą końcówkę.
Może tą Trójke należy traktować jako zmienników a nie zaczynać ustalanie składu od nich ?
A teraz wracam do science fiction.
Nie wszystko stracone, ale konieczne sa natychmiastowe i zdecydowane decyzje Prezydenta/MJ/Trenera.
Nikt nie będzie miał pretensji o kolejne przegrane mecze ,jeżeli zobaczymy nowych zawodników walczących i zdeterminowanych grać 90 minut na pełnych obrotach.
Wierze w wygrane z Kluczborkiem i Góralami.
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Postprzez turku 2017-04-02, 10:39 am

Przyszłość powinna być taka że jeśli nie będzie awansu, a nie będzie stanley, mj i piłkarzyki wzajemnej adoracji wypier..lać
Sezon 2017/18 budowanie nowej drużyny w środku I ligi i 18/19 walka o awans. Trenera bym zostawił tylko musi myśleć samodzielnie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2017-04-02, 10:40 am

bbartek napisał(a):ale Rada Drużyny, kapitan drużyny i Stanley jak najbardziej TAK.


Nie wiem czy był komentowany ten artykuł ,ale widać że szajba odbija nie tylko "weteranom" i "starym wyjadaczom" .

Zwróćcie uwagę na zmianę członka Rady drużyny (jaki jest teraz skład rady ?)

".... Marcina Sierczyńskiego, który do tej pory mógł być pewny swojej pozycji. On też nie ukrywa, że decyzją sztabu szkoleniowego był lekko zaskoczony…

- Uszanowałem wolę trenera, ale ze statusem rezerwowego nie pogodzę się nigdy - oznajmia „Siara”. - Jestem takim typem zawodnika, który najlepiej czuje się na boisku. Czeka mnie walka o powrót do wyjściowego składu. Nie obawiam się rywalizacji. Najbliższa okazja już w sobotę, czyli sparing z Legią.

Z Sierczyńskim trener Banasik nie przeprowadził wcześniej indywidualnej rozmowy. Gdyby wszystko działo się 2-3 miesiące temu, sytuacja wyglądałby pewnie inaczej. 25-letni zawodnik w pierwszej części sezonu był bowiem członkiem rady drużyny. Po styczniowym głosowaniu podczas zgrupowania jego miejsce w tym gremium zajął Tomasz Nowak..."
-> http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2017-04-02, 12:05 pm

Zastanawiam się na jakim to kursie UEFA Banasik nabył umiejętność robienia zmian w 50 minucie, zamiast w przerwie? Te 5 minut w drugiej połowie dla schodzącego zawodnika musi być kluczowe!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5709
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2017-04-02, 12:15 pm

novack napisał(a):Zastanawiam się na jakim to kursie UEFA Banasik nabył umiejętność robienia zmian w 50 minucie,


Chyba na tym samym uczyli go robienia zmian w meczu sparingowym (10 minut na sprawdzenie przydatności zawodników rezerw) z Legią ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-04-02, 12:31 pm

Moja wypowiedz dotyczy najbliższej przyszłości - z wypowiedzi trenera
wynika ze nie będzie napastnika - drużyna gra tym składem który mamy
teraz. Myślę sobie, że w tej sytuacji należy zagrać tak aby z tego co
posiadamy zaryzykować i postawić na któregoś z grajków aby grał
napastnika - nie może to być moim zdaniem Łuczak - ten Pan nie sprawdził
się już nie jeden raz. Trener Magiera w ten sposób działa z Kucharczykiem
i zupełnie nie żle to wychodzi. Celowo ,nie podaje nazwisk kogo mam na
myśli.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2017-04-02, 12:41 pm

Moim zdaniem na napastnika najszybciej "przerobić" można jednego z trójki: Bartczak, Michalak, Pribula.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5709
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2017-04-02, 12:47 pm

novack napisał(a):Moim zdaniem na napastnika najszybciej "przerobić" można jednego z trójki: Bartczak, Michalak, Pribula.

Widzę że mamy podobne zdanie :) ,kiedyś pobawiłem się i analizowałem bramki strzelone przez pomocników ,najkorzystniej wypadł Pribula ,niby zaznaczono że jest lewonożny a jednak bramki strzela przeważnie prawą nogą i jak widać nie przeszkadza mu która noga pośle piłę do bramki .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-04-02, 1:12 pm

Teraz napiszę TAK - bardzo zgadzam się z Kolegami a mianowicie również
miałem na myśli Pribule i Michalaka - zobaczymy czy trener pomyśli
podobnie co my.
Pozdrawiam
Taduesz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Adam1906, novack, wojtaszko