Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jls 2016-12-05, 12:46 pm

Dziękuję i pozdrawiam.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2016-12-08, 8:22 am

zastanawiałem się chwilę, gdzie umieścić ten wpis, nawet zacząłem szukać wątku, który jakoś wprost poświęcony byłby relacjom/przyjaźni z Legią Warszawa, ale odstąpiłem. Czytałem też aktualnie najświeższe wpisy - bardzo sympatyczne także pod względem "świeżych więzów kibicowskiej krwi" (z aspektem wspólnego zranienia) i dla mnie też (pozdrawiam Kolegów). Niemniej, pomyślałem, że jednak może najciekawiej, "najperspektywiczniej" to będzie właśnie tu wpisać. Oczywiście, może nawet znaczna część kibiców, zwłaszcza kibouliganów Legii będzie to mieć w przysłowiowych 4 literach plus jeszcze olewanie włączy, sądzę, że nie przejmą się dowódcy Legii z B.L. na czele (no, chyba że już uważają, szczególnie ten ostatni: że zwasalizowali Zagłębie do imentu, więc takie zachowanie, o którym tu piszę - to "obraza majestatu"). W każdym razie, chodzi o mecz wczorajszy Legii ze Sportingiem. Och, sądzę, że w całej Polsce powszechnie był oglądany. Również i ja - życzyłem sukcesu Legii. Dobrze to ujął Prezes TVP J. Kurski (jakkolwiek patrzeć na propagandę sukcesu i "tkmjc", czyli w mutacji to k... my jesteśmy cacy, bo słabiła ta propaganda, jakkolwiek rozumiem, że cieszą się tym osiągniętym sukcesem, że sport wraca z masową dostępnością publicznej telewizji w bardziej popularnych dyscyplinach). W każdym razie, jako kibic zagorzały Lechii, może by im nie podpaść, bardziej by polobbować za sobą trochę - wyraził się, że jak polski klub gra, to wszyscy kibicują. Sądzę, że w Zagłębiu to było jeszcze bardziej mocne. Ba! Bynajmniej też nie jestem jakimś totalnym wrogiem przyjaźni z Legią - bo po prostu jestem sympatykiem wszelkiej przyjaźni, także wszelkich grup kibicowskich; tym bardziej więc, jeżeli taka przyjaźń trwa już latami, ma pewien pozytywne przesłanie pokoleń.
No, ale w końcu puenta!
Myślę, że wymowną jest, ba! dobrze wieszczącą w perspektywie przyszłości Zagłębia rzeczą: pewna niby milcząco, a wyraziście jasna zmiana. I przyznam, ucieszyłem się co najmniej lekko, choć, jak napisałem, jestem przyjacielem wszelkich dobrych przyjaźni. Sądzę zresztą, że jeszcze rok temu byłoby to niemożliwe. Tym razem jest faktem. Mijają już kolejne godziny od - niewątpliwie dobrego, dość ważnego sukcesu Legii - i nikt tu jeszcze nic nie wpisał, nawet nie tylko, że nie rozpływa się w zachwytach czy ekstazach - ale po prostu żaden komentarz nawiązujący do tego się nie pojawił! Sądzę, że to można traktować jako symptomatyczne. Och, gdyby jeszcze nastąpił symptom taki: Pan Prezes by pomyślał...
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez bbartek 2016-12-08, 1:04 pm

Ponawiam swój wpis z 4/12/2016 gdzie nie wspomniałem o umowie ( podobna taka nie istnieje) ale o warunkach współpracy z Legią. Nadal uważam,że taka współpraca może być korzystna , szczególnie dla nas na dzień dzisiejszy, pod warunkiem ,że zarówno Legia jak i MY mamy określone korzyści ( kilka z nich starałem sie wymienić w tym wpisie):
"Jestem zdecydowanym oponentem MJ jako Prezesa Klubu.
Dlaczego:m.in. brak doświadczenia w zarzadzaniu, osoba anonimowa w środowisku piłkarskim, nie trafny dobór współpracowników, brak skautingu….
Nie zgadzam się z totalna krytyką dotycząca współpracy z Legia, ale dzisiaj nię widzę żadnych zasadniczych korzyści i NIE PODOBA mi się sposób jej realizacji w tym :
- MJ jako pracownik Legii,
-RN wyznaczona przez Legie,
-sposób w jaki Legia traktuje Nas przy transferach w porównaniu z innym klubami, które nie maja takiej umowy,
-brak przełożenia na działalność marketingowa,
-brak wspólnych obozów w okresie przygotowawczym ( tańszy czarter, sparingi bez ryzyka kontuzji,
-możliwość podnoszenia kwalfikacji przez nasza kadrę szkoleniowa, integracja zawodników co jest istotne przy ewentualnych transferach z Legii do Zagłebia)."
Nie odrzucam pomocy Legii ( odpowiednie transfery) w awansie do Eksktraklasy ze względu na nowe, znaczne źródło finansowania( Canal +) a dalszą współprace należy oprzeć m.in. na warunkach jak wyżej.
Co do NASZEJ TOŻSAMOSCI to bazą są kibice a umowy mają to do siebie , że się kończą , Prezesi się zmieniają a NASZA WIARA PRZETRWA.
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2016-12-08, 7:24 pm

Blajpios napisał(a):zastanawiałem się chwilę, gdzie umieścić ten wpis, nawet zacząłem szukać wątku, który jakoś wprost poświęcony byłby relacjom/przyjaźni z Legią Warszawa, ale odstąpiłem. Czytałem też aktualnie najświeższe wpisy - bardzo sympatyczne także pod względem "świeżych więzów kibicowskiej krwi" (z aspektem wspólnego zranienia) i dla mnie też (pozdrawiam Kolegów). Niemniej, pomyślałem, że jednak może najciekawiej, "najperspektywiczniej" to będzie właśnie tu wpisać. Oczywiście, może nawet znaczna część kibiców, zwłaszcza kibouliganów Legii będzie to mieć w przysłowiowych 4 literach plus jeszcze olewanie włączy, sądzę, że nie przejmą się dowódcy Legii z B.L. na czele (no, chyba że już uważają, szczególnie ten ostatni: że zwasalizowali Zagłębie do imentu, więc takie zachowanie, o którym tu piszę - to "obraza majestatu"). W każdym razie, chodzi o mecz wczorajszy Legii ze Sportingiem. Och, sądzę, że w całej Polsce powszechnie był oglądany. Również i ja - życzyłem sukcesu Legii. Dobrze to ujął Prezes TVP J. Kurski (jakkolwiek patrzeć na propagandę sukcesu i "tkmjc", czyli w mutacji to k... my jesteśmy cacy, bo słabiła ta propaganda, jakkolwiek rozumiem, że cieszą się tym osiągniętym sukcesem, że sport wraca z masową dostępnością publicznej telewizji w bardziej popularnych dyscyplinach). W każdym razie, jako kibic zagorzały Lechii, może by im nie podpaść, bardziej by polobbować za sobą trochę - wyraził się, że jak polski klub gra, to wszyscy kibicują. Sądzę, że w Zagłębiu to było jeszcze bardziej mocne. Ba! Bynajmniej też nie jestem jakimś totalnym wrogiem przyjaźni z Legią - bo po prostu jestem sympatykiem wszelkiej przyjaźni, także wszelkich grup kibicowskich; tym bardziej więc, jeżeli taka przyjaźń trwa już latami, ma pewien pozytywne przesłanie pokoleń.
No, ale w końcu puenta!
Myślę, że wymowną jest, ba! dobrze wieszczącą w perspektywie przyszłości Zagłębia rzeczą: pewna niby milcząco, a wyraziście jasna zmiana. I przyznam, ucieszyłem się co najmniej lekko, choć, jak napisałem, jestem przyjacielem wszelkich dobrych przyjaźni. Sądzę zresztą, że jeszcze rok temu byłoby to niemożliwe. Tym razem jest faktem. Mijają już kolejne godziny od - niewątpliwie dobrego, dość ważnego sukcesu Legii - i nikt tu jeszcze nic nie wpisał, nawet nie tylko, że nie rozpływa się w zachwytach czy ekstazach - ale po prostu żaden komentarz nawiązujący do tego się nie pojawił! Sądzę, że to można traktować jako symptomatyczne. Och, gdyby jeszcze nastąpił symptom taki: Pan Prezes by pomyślał...


Ja rowniez ogladalem wczorajszy badz co badz SUKCES Legii , ale zeby sie rozpisywac ?? Odpowiem tak , cieszylem sie jak i Ty ale to wszystko i oby wszyscy tak mysleli , choc tez jestem WIELKIM zwolennikiem przyjazni . Moja corka zapytala mnie wczoraj zaraz po gwizdku po moim stwierdzeniu ze ciesze sie bo to Legia wlasnie , to tak jakby wygral ktos z rodziny, a ona na to : A jakby Zaglebie gralo z ta Legia ?? I wtedy to zrozumialem . Nie dokoncze , bo kazdy chyba zrozumial .

P.S. Mignal mi w jednym ujeciu Mioduski , tak sobie pomyslalem hmmmm nie bede tez konczyl

BYLO JEST I BEDZIE ZAWSZE ZAGLEBIE
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez wilczy_jezdziec 2016-12-08, 7:30 pm

slawekchicago napisał(a):Moja corka zapytala mnie wczoraj zaraz po gwizdku po moim stwierdzeniu ze ciesze sie bo to Legia wlasnie , to tak jakby wygral ktos z rodziny, a ona na to : A jakby Zaglebie gralo z ta Legia ??


Sorry za spam ale nie mogłem się powstrzymać, bo kumpel zapytał mnie wczoraj dokładnie o to samo :) .
wilczy_jezdziec
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2009-09-05, 3:42 pm
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez comitam 2016-12-08, 7:54 pm

W tym wszystkim najgorsze jest to, że my Polacy nie umiemy się łączyć i dopingować Polskiej drużynie. Czytając różne opinie około 80% jedzie po Legii jakby to była drużyna z innego świata. Wielu nie widzi, że Legia dostarcza pkt w tych ich rankingach i kiedyś to zaowocuje większą ilością naszych drużyn w pucharach. Taki jeden z drugim nawet nie pomyśli, że jego ukochany klub nie potrafi przejść 1/32 Pucharu Polski. Teraz Legia ma spokój i czas ogarnąć tą słabiutką ligę i zdobyć kolejny tytuł.Może na kogoś z tych trafią; APOEL / Olympiakos ?
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2016-12-08, 11:38 pm

comitam napisał(a):W tym wszystkim najgorsze jest to, że my Polacy nie umiemy się łączyć i dopingować Polskiej drużynie. Czytając różne opinie około 80% jedzie po Legii jakby to była drużyna z innego świata. Wielu nie widzi, że Legia dostarcza pkt w tych ich rankingach i kiedyś to zaowocuje większą ilością naszych drużyn w pucharach. Taki jeden z drugim nawet nie pomyśli, że jego ukochany klub nie potrafi przejść 1/32 Pucharu Polski. Teraz Legia ma spokój i czas ogarnąć tą słabiutką ligę i zdobyć kolejny tytuł.Może na kogoś z tych trafią; APOEL / Olympiakos ?


No to dokoncze , to co mialem nie konczyc , bo kolega zle zrozumial . Kibicuje kazdej polskiej druzynie w europejskich pucharach a Legii nawet ze dwojona sila . Tylko czasami czlowiek zapomina ze to ZAGLEBIE ma w sercu i nie widzi faktycznie ze zrobila sobie Legia z Nas co zrobila . Kto bogatemu zabroni ??? A wlasnie taki klub z HISTORIA I TRADYCJA JAK ZAGLEBIE. Ok , super , pomagaja ale powoli widac ze nie tedy droga . Ciekawe jakie byloby zdanie mojego S.P. Dziadka i Ojca . Oni nauczyli mnie szanowac ten KLUB i dbac o JEGO HISTORIE I TRADYCJE , by nikt o NIM nie mowil filia jakiegos bogatego klubu
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez comitam 2016-12-09, 10:28 am

pamiętasz jak mówiono,że w Zagłębiu za Gierka było dobrze? łatka była już w latach 70-tych, później gdzie nie pojechałeś to słyszałeś: :"Zagłębie pachołki Legii", a teraz z filią mamy problem. Problem w Zagłębiu jest taki, że klub chyba nie chce strategicznego sponsora bo ciepłe posadki na garnuszku miasta są bezpieczne.Kiedyś człowiek dostawał karnet na kopalni szedł na mecz i w poniedziałek kupował Sport żeby wspólnie z kumplami przy piwie omówić tabelę i resztę wyników.teraz Młodzi nawet w TV nie chcą ogladac bo wolą plejstejszyn i fife 18.
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2016-12-09, 11:24 am

comitam napisał(a):W tym wszystkim najgorsze jest to, że my Polacy nie umiemy się łączyć i dopingować Polskiej drużynie. Czytając różne opinie około 80% jedzie po Legii jakby to była drużyna z innego świata. Wielu nie widzi, że Legia dostarcza pkt w tych ich rankingach i kiedyś to zaowocuje większą ilością naszych drużyn w pucharach. Taki jeden z drugim nawet nie pomyśli, że jego ukochany klub nie potrafi przejść 1/32 Pucharu Polski. Teraz Legia ma spokój i czas ogarnąć tą słabiutką ligę i zdobyć kolejny tytuł.Może na kogoś z tych trafią; APOEL / Olympiakos ?

A ja w pucharowych meczach GKS Katowice z Cementarnicą Skopje szczerze i skutecznie kibicowałem Macedończykom :lol:
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2016-12-09, 11:52 am

novack napisał(a):ja w pucharowych meczach GKS Katowice z Cementarnicą Skopje szczerze i skutecznie kibicowałem Macedończykom

A pamiętasz co się działo w Sosnowcu po ich meczach z Rovaniemi ? :)
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez paw25 2016-12-09, 1:39 pm

Jeszcze byl na tapecie Ararat Erywań...
paw25
 
Posty: 435
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez kowal72 2016-12-10, 8:27 am

Nie wiedziałem gdzie to wkleić, oczywiście o Was:

http://sosnowieckimoher.blogspot.com/20 ... dymaa.html
kowal72
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2016-03-27, 8:18 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez bbartek 2017-01-23, 4:42 pm

Podobno kibice sa siła każdego Klubu..
Jak jest u nas?
Osób aktywnych na Forum jest 20-30.
Ultrasi koncentrują się na udziale w kilku meczach u siebie i grupach wyjazdowych ( średnio 40-50 osób), Wyjątkiem sa tu mecze z Gieksa,Górnikiem, Tychami, Bielskiem….
Fakt, że to jest największy plus po stronie Ultrasów.
Frekwencja spada z roku na rok pomimo awansu sportowego, ale Właściciel nie zwraca na to uwagi.
Jako kibice nie mamy żadnego wpływu na rozliczenie zarządu z jego działalności . Zarząd ( MJ) robi to co BL podyktuje. RN ( ludzie nominowani przez BL) to jest fikcja.
Co robić aby sytuacja stała się normalną ? Nie mam pomysłu i jedyna forma protestu to nieobecność na Ludowym.
Coraz częściej konfrontuje się z myśla, że to już nie jest mój KLUB a klub zarządzany z Warszawy a obecne władze Klubu zachowują się jak oddelegowani przez Dużego Brata ze stolicy.
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2017-01-23, 4:51 pm

W przyszłym roku są wybory na "właściciela Zagłębia", więc albo Arkadiusz wyjaśni nam co nieco, albo...
Problem tylko w braku alternatywnych kandydatów, którymi moglibyśmy postraszyć Arkadiusza.
Dzisiaj w robocie padła ciekawa propozycja, żeby na 90 minut w kolumnie odchodzą wpisać Jaroszewski ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-01-23, 4:56 pm

bbartek napisał(a):Podobno kibice sa siła każdego Klubu..
Jak jest u nas?
Osób aktywnych na Forum jest 20-30.
Ultrasi koncentrują się na udziale w kilku meczach u siebie i grupach wyjazdowych ( średnio 40-50 osób), Wyjątkiem sa tu mecze z Gieksa,Górnikiem, Tychami, Bielskiem….
Fakt, że to jest największy plus po stronie Ultrasów.
Frekwencja spada z roku na rok pomimo awansu sportowego, ale Właściciel nie zwraca na to uwagi.
Jako kibice nie mamy żadnego wpływu na rozliczenie zarządu z jego działalności . Zarząd ( MJ) robi to co BL podyktuje. RN ( ludzie nominowani przez BL) to jest fikcja.
Co robić aby sytuacja stała się normalną ? Nie mam pomysłu i jedyna forma protestu to nieobecność na Ludowym.
Coraz częściej konfrontuje się z myśla, że to już nie jest mój KLUB a klub zarządzany z Warszawy a obecne władze Klubu zachowują się jak oddelegowani przez Dużego Brata ze stolicy.
Jednak coś napiszę więcej, choć w pierwszej chwili to myśl była: po co pisać? To, co napisał Kol. bbartek: "smutne to i prawdziwe". Po co więc podpisywać się, że to prawda - skoro znaczyć to będzie podbijanie smutku?
Jednak jest coś jeszcze, w co można się "wwiercić". Co znaczy - "... ale Właściciel nie zwraca na to uwagi"? Zdanie dalej - że szczególnie zainteresowana sprawa z grona Właściciela nic nie może: "Jako kibice nie mamy żadnego wpływu na rozliczenie zarządu z jego działalności".
Właścicielem Klubu jest społeczność Miasta Sosnowca. Części zdecydowanie większej te sprawy nie interesują, jako kibiców - ale ostatecznie od strony zarządzania pieniędzmi i prestiżem, mogą być zainteresowani. Część szczególna - kibice, są na pewno szczególnie zainteresowani, czyli zwracają uwagę. Najęci przez Miasto ludzie do zarządzania w imieniu Miasta, władze samorządowe - jak one zadaniem się zajmują? To byłoby pytanie.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników