Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2020-01-08, 10:24 am

Fundacje OPP też mają obowiązek udzielenia odpowiedzi
https://podlaskafederacja.pl/2016/10/19 ... zarzadowe/
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-01-08, 10:47 am

Przejrzałem sobie ustawę o opp. Na mój gust Akademia nie ma zadań publicznych. Nie wiem jak jest z majątkiem publicznym. Jak wspomniałem Może być trudno uzyskać od nich cokolwiek więcej niż w ogólnodostępnych sprawozdaniach. W pewnym sensie najlepsze są kontrole określonych organów. Ale jak najbardziej możemy spróbować.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2020-01-14, 6:08 pm

No i co panowie? Głupio wam teraz? Okazuje się, że jednak wszystko w klubie jest ok, a będzie jeszcze lepiej!
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-01-14, 6:32 pm

Zagłębie Sosnowiec otrząsa się po kryzysie. "Jeżeli nie awansujemy, nie będzie tragedii"
Paweł Czado
14 stycznia 2020 | 17:15

Obrazek

- Musimy prowadzić taką politykę, aby przekonać ludzi, że jesteśmy klubem regionu. Nie możemy zamknąć Zagłębia tylko w Sosnowcu - mówi prezes Marcin Jaroszewski. I przyznaje, że trwają - objęte klauzulą poufności - rozmowy o sprzedaży klubu.

Zagłębie Sosnowiec z nadzieją wkracza w 2020 rok. Wygląda na to, że najgorsze po spadku w piłkarskiej ekstraklasy już za nim.

Prezes Marcin Jaroszewski przybliżył we wtorek obecną sytuację klubu.- Zagłębie jest klubem miejskim, uważam, że nie jest to dobre z wielu przyczyn. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby "hybrydowe" właścicielstwo z większościowym prywatnym kapitałem. Szukam od wielu lat zewnętrznego podmiotu, który w ten klub zainwestuje. Będzie zdrowo i uczciwie, jeśli ten klub będzie prywatny - uważa Jaroszewski.

Ciągle jest to jednak temat na tapecie. - Dwukrotnie było bardzo blisko takiej sytuacji, jednak ostatecznie właściciele nie zdecydowali się na sprzedaż - przyznaje prezes.

Obrazek

Temat sprzedaży klubu nadal jest otwarty. - Rozmowy o sprzedaży trwają, ale z powodu klauzuli poufności nie mogę o tym rozmawiać. A wcześniej? Za pierwszym razem nie udało się, bo ludzie, którzy chcieli kupić klub, nie byli w stanie go nadzorować, ponieważ jeden mieszka w Stanach, a drugi w Anglii. Proponowali, abym ja przejął tę funkcję, ale uznałem, że bycie przedstawicielem zarówno kupującego, jak i kupowanego byłoby patologiczną sytuacją. Chęci były wielkie, ale w momencie konkretów to wszystko się rozmyło - opowiada Jaroszewski.

- Za drugim razem kontrahent wycofał się bez powodu. Przy kolejnej próbie, gdzie już było bardzo blisko sprzedaży, ruchy firmy, która była tym zainteresowana, wskazywały, że jest to po prostu agencja menedżerska, która za małe pieniądze chce przejąć klub i zarządzać nim na zasadzie krótkotrwałego biznesu - wyjaśnia prezes.

Zagłębie Sosnowiec z płynnością finansową

Głośno było ostatnio o jednym z trenerów w Akademii Piłkarskiej. - To, co się zdarzyło, to nie jest wina klubu. Jeden z trenerów młodszego rocznika jest podejrzany o przywłaszczenie składek. Kwota to około 75 tys. zł. Więcej nie mogę powiedzieć.Ten człowiek nie pracuje już w klubie, został momentalnie zwolniony. Jest także podejrzany o fałszowanie dokumentów bankowych. Wszystko zgłosiliśmy odpowiednim organom, kwota będzie ściągana na rzecz spółki - zapewnia Jaroszewski.

Kwestie finansowe? - Najważniejsze, że mamy płynność finansową. Pensje i premie są wypłacane na bieżąco. Ugoda z ZUS także jest regulowana terminowo od września 2016 roku. Nie mamy żadnych zaległości. Po spadku z ekstraklasy w pewnym momencie były duże zaległości wobec piłkarzy, którzy odeszli. Według podręcznika licencyjnego mieliśmy czas na spłatę tych zaległości do końca listopada. Było to bardzo ważne, ponieważ za zaległości grozi degradacja lub ujemne punkty. Jedyny problem jest z Robertem Sulewskim, który domaga się od nas zaległych pieniędzy z tytułu premii, która jednak naszym zdaniem mu się nie należy. Wszystkie pieniądze zostały wypłacone, a on po prostu nie został uwzględniony przez radę drużyny, która między sobą dzieliła pieniądze. On chciałby natomiast, żeby klub zapłacił mu te pieniądze. Sprawa ta jest w sądzie polubownym i nie stanowi podstaw do jakichkolwiek kar ze strony PZPN - mówi Jaroszewski.

- Finanse na przyszłość wyglądają dobrze, jednak trzeba wiedzieć , że Akademia, pierwsza drużyna, hokej i wszystkie związane z tym koszty to ogromne kwoty. Miasto jako właściciel daje nam ogromne wsparcie finansowe, za co bardzo dziękujemy - dodaje.

Zagłębie Sosnowiec ciągle zmienia klasę rozgrywkową

Awans? - Nie zawsze można iść do góry. Ileś lat byliśmy dziećmi szczęścia, ale teraz tak nie jest. Teraz naszą rolą jest wypić piwo, które nawarzyliśmy. Klub, żeby jednak nie być ciągle pomiędzy ekstraklasą a I ligą, musi mieć zdecydowanie większe środki.

Jestem tutaj siódmy rok, czwarty raz zmienialiśmy klasę rozgrywkową. To jest obłęd, taka karuzela rozstraja wszystko.

Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie wyznaczył sobie celu. I tym celem jest miejsce w pierwszej szóstce. Jeżeli awansujemy po karnych w barażach, to będzie dobrze, jeżeli nie, to też nie będzie tragedii. Możemy mieć słabsze czy lepsze momenty, ale ostatecznie walczymy o najwyższe cele i robimy to dla kibiców, którzy być może czasem nas opuszczają, ale mam nadzieję, że wrócą. Tacy prawdziwi kibice byli z nami w Bytowie w 2017 roku, kiedy byliśmy praktycznie na dnie i ci, co byli ostatnio na Termalice. A resztę zapraszamy, niech się przekonają, o co walczymy.

W trzecim miesiącu prac budowa stadionu na Górce Środulskiej w Sosnowcu wkroczyła w nowy etap. Poza budową kontrolowanych nasypów trwa wylewanie stóp fundamentowych pod zachodnią trybunę z budynkiem klubowym

Prezes Jaroszewski z niecierpliwością czeka na nowy stadion. - Myślę, że będziemy mieć jeden z najpiękniejszych obiektów w kraju. Dzień meczowy będzie świętem, na które będziemy czekać, a nie przeklinać go, bo trzeba do niego dopłacać 15 albo 20 tysięcy na organizację.

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... i-nie.html




A tutaj drugi artykuł o dzisiejszej konferencji prasowej, będący streszczeniem pierwszej części konferencji, która dotyczyła sytuacji w klubie oraz w pierwszej drużynie:


Jaroszewski: Nie nastawiamy się na awans
Paulina Skóra, 2020-01-14, 16:29

Dzisiaj w restauracji 3Kolory odbyła się obszerna konferencja prasowa, w której udział wzięli Marcin Jaroszewski, Robert Tomczyk, Dariusz Dudek, Łukasz Girek oraz Michal Farkaš.

Obrazek

Głównymi tematami tego spotkania była ogólna kondycja klubu, przygotowania do wznowienia rozgrywek oraz sytuacja w Akademii Zagłębia Sosnowiec.

W tym artykule prezentujemy pierwszą część konferencji, która dotyczyła sytuacji w klubie oraz w pierwszej drużynie.

Marcin Jaroszewski:

- Naszą noworoczną konferencję rozpocznę od rezygnacji wiceprezesa. Informacji tej nie podaliśmy wcześniej, trochę z mojej winy, ze względu na to, że ta decyzja została ogłoszona podczas zebrania rady nadzorczej w drugiej połowie grudnia. Chcieliśmy podać te wszystkie informacje razem, jednak dziennikarska czujność jednak sprawiła, że szybciej ujrzała ona światło dzienne. Sytuacja ta została skomentowana przez właściciela klubu i ja nie chciałbym tego ponownie robić. To jest wynik sytuacji na linii członek zarządu – właściciel.

- Powiem tylko tyle, że inaczej wygląda zarządzanie, gdy zarządza się kapitałem prywatnym, a inaczej w przypadku samorządów, gdzie prawo powoduje wiele ograniczeń i kontroli. I chyba tutaj jest podstawa tego. Mogę jeszcze powiedzieć, że w spółce miejskiej, takiej jak Zagłębie Sosnowiec, musimy się liczyć z tym, że prezydent najpierw musi zadbać o potrzeby miasta; szpitale, drogi, szkoły… I dopiero wtedy, jak wszystkie te potrzeby zostaną zaspokojone, można się zająć rozrywką, a właśnie w tym przedziale znajduje się nasz klub. I czasem właśnie z tym rodzi się niepokój związany z budżetem i ogólnym funkcjonowaniem klubu.

- Żeby było jasne, nie uważam, że jest to dobre. Optymalnym rozwiązaniem byłby większościowy kapitał prywatny. Od wielu lat szukam zewnętrznego podmiotu, który mógłby zainwestować w ten klub. Być może nie jest to moja rola, ale uważam, że tak będzie zdrowo i uczciwie. Dwukrotnie było blisko sprzedaży klubu, jednak właściciele nie zdecydowali się na sprzedaż. Mimo to temat sprzedaży klubu nadal jest otwarty. Rozmowy o sprzedaży klubu trwają, ale poprzez klauzule poufności nie mogę o tym rozmawiać. Ludzie, którzy do tej pory byli zainteresowani, nie potrafili ostatecznie znaleźć na to sposobu.

- Za pierwszym razem nie udało się z tego względu, że ludzie, którzy chcieli kupić klub, nie byli w stanie go nadzorować, ponieważ jeden mieszka w Stanach, a drugi w Anglii. Proponowali, abym ja przejął tę funkcję, ale uznałem, że bycie przedstawicielem zarówno kupującego, jak i kupującego byłoby patologiczną sytuacją. Były wielkie chęci, ale w momencie konkretów to wszystko się rozmyło. Za drugim razem kontrahent się wycofał bez powodu. Przy kolejnej próbie, gdzie już było bardzo blisko sprzedaży, ruchy firmy, która była tym zainteresowana, wskazywały jednoznacznie na to, że jest to po prostu agencja menadżerska, która za małe pieniądze chce przejąć klub i zarządzać nim na zasadzie krótkotrwałego biznesu. To mogło być bardzo ryzykowne.

- Musimy prowadzić taką politykę, aby przekonać ludzi, że jesteśmy klubem regionu. Nie możemy zamknąć Zagłębia Sosnowiec w Sosnowcu. Niejednokrotnie sprawdzając karty kibica, okazuje się, że więcej kibiców mamy w Będzinie, Czeladzi czy Dąbrowie Górniczej. Cieszę się, że dołączają także osoby z Olkusza, Zawiercia czy Jaworzna. Mamy dużo kibiców w Cieszynie, Andrychowie czy Bielsku-Białej. Nie robimy sobie wielkich nadziei co do frekwencji na nowym stadionie. Pewnie będą mecze, na których będzie komplet, a i zdarzą się takie, na których trybuny będą puste. Jednak jeżeli utrzymamy poziom 6-7 tysięcy na każdym meczu to będziemy zadowoleni.

- Kolejną ważną kwestią jest sytuacja w Akademii. Nie chciałbym, żeby ktokolwiek mówił, że w Akademii są jakieś nieprawidłowości finansowe. To nie jest wina klubu, kwestia jest bardzo prosta. Jeden z trenerów młodszego rocznika podejrzany jest o przywłaszczenie składek w wysokości około 75 tysięcy złotych. W pewnym momencie Akademia miała jedno konto, na które były wpłacane pieniądze za treningi około 400 osób. Niektóre osoby są z różnych powodów zwolnione z płacenia składek, jest też duża rotacja tych dzieci. W pewnym momencie nie mogliśmy zauważyć, że coś się dzieje. Po uszczelnieniu systemu okazało się, że ta osoba znalazła sposób na przywłaszczenie tych pieniędzy. Ta osoba już nie pracuje w klubie, oprócz przywłaszczenia, jest ona także podejrzana o fałszowanie dokumentów bankowych. Oczywiście wszystko zostało zgłoszone odpowiednim organom i pieniądze zostaną zwrócone.

- Jest bardzo wiele domniemań dotyczących tego, co się dzieje w klubie i chciałbym podkreślić, że każda osoba, która ma wiedzę na temat nieprawidłowości czy jakichkolwiek spraw, ma obowiązek informować odpowiednie służby. Takie zgłoszenia są już zresztą składane do prokuratury czy do CBA. My dostajemy pisma w tych sprawach i wyjaśniamy sytuacje. Ostatnią sprawą jest zgłoszenie nieprawidłowości w związku z zatrudnianą przez nas firmą obsługującą imprezy masowe. Kolejne zgłoszenia dotyczyły służb medycznych. Do CBA natomiast zostało zgłoszone podejrzenie o korupcję w kwestii współpracy na linii Zagłębie Sosnowiec – InnFootball. Jesteśmy obserwowani przez wiele osób i wyjaśniamy wszelkie nieporozumienia.

- Co do kwestii finansowych spółki. Mamy płynność finansową. Pensje i premie są wypłacane na bieżąco. Ugoda z ZUS także jest regulowana terminowo od 2016 roku. Nie mamy żadnych zaległości. Po spadku z Ekstraklasy mieliśmy w pewnym momencie duże zaległości co do piłkarzy, którzy odeszli. Według podręcznika licencyjnego mieliśmy czas na spłatę tych zaległości do końca listopada. Było to bardzo ważne, ponieważ za zaległości grozi degradacja lub ujemne punkty. Jedyny problem jest z Robertem Sulewskim, który domaga się od nas zaległych pieniędzy z tytułu premii, która jednak naszym zdaniem mu się nie należy. Wszystkie pieniądze zostały wypłacone, a on po prostu nie został uwzględniony przez radę drużyny, która między sobą dzieliła pieniądze. On chciałby natomiast żeby klub zapłacił mu te pieniądze. Sprawa ta jest w sądzie polubownym i nie stanowi podstaw do jakichkolwiek kar ze strony PZPN.

- Finanse na przyszłość wyglądają dobrze, jednak trzeba wiedzieć jedną rzecz. Akademia, pierwsza drużyna, hokej i wszystkie związane z tym koszty to ogromna kwota. Miasto jako właściciel daje nam ogromne wsparcie finansowe, za co bardzo dziękujemy.

- Jeżeli chodzi o hokej, to ten sezon jest dla mnie koszmarem. Muszę się przyznać do tego, że nieco zaniedbałem tę sekcję. Zostały popełnione błędy i ten sezon trzeba nieco spisać na straty, ale będziemy wprowadzać głębokie reformy.

- Co do sekcji piłkarskiej również mamy swoje plany i chcemy sprawić kibicom niespodziankę na koniec sezonu. Zagłębie zacznie powoli wychodzić na prostą, trzeba zaznaczyć, że pracownicy nie odczuli zbyt poważnie tego najgłębszego kryzysu. Jednak, aby nie zostać na zawsze klubem będącym pomiędzy pierwszą ligą a Ekstraklasą potrzebujemy większych środków. Uważam, że są one do zdobycia, szczególnie na bazie doświadczeń, które zebraliśmy w ostatnich latach.

- Jeżeli chodzi o wzmocnienia, to chciałbym powiedzieć, że poszukujemy aktualnie zawodników na prawą obronę, młodzieżowca na bok pomocy i "dziewiątkę". To będą wszystkie transfery.

- Nie nastawiamy się na awans. Jestem tutaj siódmy rok, czwarty raz zmienialiśmy klasę rozgrywkową. To jest obłęd, taka karuzela rozstraja wszystko. Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie wyznaczyłbym sobie celu. I tym celem jest miejsce w pierwszej szóstce. Jeżeli awansujemy po karnych w barażach, to będzie dobrze, jeżeli nie to też nie będzie tragedii. Możemy mieć słabsze czy lepsze momenty, ale ostatecznie walczymy o najwyższe cele i robimy to dla kibiców, którzy być może czasem nas opuszczają, ale mam nadzieję, że wrócą. Tacy prawdziwi kibice to byli z nami w Bytowie w 2017 roku, kiedy byliśmy praktycznie na dnie i ci, co byli ostatnio na Termalice. A resztę zapraszamy, niech się przekonają, o co walczymy.

Robert Tomczyk:

- Parę dni temu rozpoczęliśmy przygotowania do rundy wiosennej. Koncentrujemy się na pozyskaniu piłkarzy z rynku polskiego, ale także i zagranicznego. Rozwijamy skauting, zarówno na poziomie pierwszej drużyny, jak i Akademii, którego wcześniej nie było. Odpowiedzialni za to będą Fabio Ribeiro oraz Mariusz Majewski. Pracujemy ciężko od kilku miesięcy, ale nie jest to łatwe, szczególnie po spadku z Ekstraklasy. Teraz jednak skupiamy się głównie na rundzie wiosennej. Przewidujemy wzmocnienia na trzech pozycjach. Uważamy, że zespół, który budowaliśmy z Radosławem Mroczkowskim, jest na tyle mocny, że będzie w stanie sprawić niespodziankę w tej lidze.

- Jako pracownik agencji menadżerskich wiele razy pomagałem Zagłębiu, ponieważ jestem stąd i losy tego klubu zawsze leżały mi na sercu. Dziękuję prezesowi za zaufanie, mamy wizję rozwoju klubu i dlatego zdecydowaliśmy się na ponowne zatrudnienie Dariusza Dudka. Mamy jednego wychowanka w pierwszej drużynie. Latem sprowadziliśmy kilku młodych reprezentantów Polski, co przy ograniczeniach finansowych nie jest łatwym zadaniem. Nie jeździmy na wycieczki, jeździmy obserwować zawodników. Obserwowaliśmy zawodnika z U-23 Tottenhamu. Był to napastnik, chcieliśmy go wypożyczyć, ale obawialiśmy się, że przez jego warunki fizyczne mógłby się nie odnaleźć w naszej rzeczywistości. Tu na miejscu przyglądamy się chłopakowi z Brentford, pochodzi z Ugandy, ale jest obywatelem Anglii.

Dariusz Dudek:

- Jestem w Zagłębiu drugi raz i uważam, że przez ten okres wiele rzeczy się zmieniło, ale nie nasze środowisko. My jako kibice Zagłębia mamy tylko uwagi i pretensje. Jestem przekonany, że za chwilę w internecie pojawią się opinie o nas wszystkich i o tym, jak w klubie jest źle. My, zamiast pomagać klubowi w problemach, bo tutaj są ogromne problemy, wolimy pisać na forum. Prezes powiedział, że wychodzimy na prostą, ale to nie do końca tak jest. Naszą prostą powinna być Ekstraklasa, do której powinniśmy się dobrze przygotować. Zagłębie ma wspaniałego właściciela, dzięki któremu ten klub znajduje się teraz w pierwszej lidze. Jednak jeżeli nie weźmiemy się teraz do pracy, to ten stadion, który budujemy, będzie świecił pustkami. Ja rozumiem, że nie gramy najlepiej, może zmiana trenera w 11. kolejce nie była potrzebna, przecież wiele osób zna się lepiej. Czasami zdarza się, że będąc na ławce rezerwowych, słyszę z trybun kogo powinienem zmienić. I to jest przykre, to nie jest miejsce i czas, żeby ten klub hejtować. Czas zmienić podejście.

- Byliśmy niedawno razem z dyrektorem Tomczykiem w Anglii. Pojawiły się opinie, że to była wycieczka. Prawda jest taka, że jeżeli jeździmy gdziekolwiek ,to robimy to dla klubu. Pojechaliśmy zobaczyć piłkarza, który być może kiedyś u nas zagra. To nie jest prywatny folwark dyrektora Tomczyka, czy wcześniej Stanka. Jesteśmy spółką miejską, mamy tyle donosów z różnych służb, że nie mamy czasu zająć się pierwszym zespołem.

- Mogę podziękować panu prezesowi za zaufanie i za to, że dzięki niemu nadal jesteśmy w pierwszej lidze. Widzę, ile to wszystko kosztuje go nerwów. My byliśmy w Ekstraklasie przypadkowo, ja też popełniłem błędy, ale teraz już wiem, że jeżeli się nie przygotujemy do awansu, to nie mamy czego tam szukać. W Ekstraklasie trzeba mieć pieniądze. Ten klub jest w trudnej sytuacji, jest na kolanach, ale my jeszcze wstaniemy. Wszyscy wiemy, że byliśmy na wycieczce w Ekstraklasie, ale niektórzy zapomnieli, że niestety trzeba za to zapłacić. Dziękuję panu prezydentowi, który dba o nas i o to, aby w przyszłości pojawił się tutaj prywatny inwestor.

http://zaglebie.sosnowiec.pl/aktualnosc ... awans.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-01-14, 6:37 pm

django napisał(a):No i co panowie? Głupio wam teraz? Okazuje się, że jednak wszystko w klubie jest ok, a będzie jeszcze lepiej!

Święta prawda :) Wychodzi na to, że te wróbelki "to nie ludzie, to wilki"... a właściwie to jakieś kundle szczekające na jaśniepaństwo z Kresowej :lol:

Qrwa, jakbym słuchał obecnie rządzących polityków. Wszystko cacy, tylko ci z zewnątrz się nie wiadomo po co wpierdalają :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2020-01-14, 6:39 pm

Czyli dalej baju baju jak to wszystko my pięknie robimy . Nowy właściciel - klauzula poufności . Nowy rok stare bajki

ŻYCZĘ PUSTYCH TRYBUN :kiepsko:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2020-01-14, 7:07 pm

Ale są w tej historii momenty szczególnie kuriozalne. Na przykład opowieść gościa z kokonem na głowie, że musieli jechać do Anglii, żeby stwierdzić, że grajek się nie nadaje ze względu na warunki fizyczne.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2020-01-14, 7:18 pm

django napisał(a):Ale są w tej historii momenty szczególnie kuriozalne. Na przykład opowieść gościa z kokonem na głowie, że musieli jechać do Anglii, żeby stwierdzić, że grajek się nie nadaje ze względu na warunki fizyczne.


:lol: :lol: :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2020-01-14, 7:46 pm

Za ratowanie własnych tylkow kosztem hokeja kibice was rozlicza :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2020-01-14, 8:06 pm

Śmieszny pan twierdzi ze Zagłębie będzie klubem regionu . Tylko ze przez jego ciagle kłamstwa Zagłębie przestaje być klubem ledwie Sosnowca ( co wyraźnie widać po frekwencji ) a zostaje klubem prezesa , prezydenta i kumpli .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2020-01-14, 9:12 pm

No i Dariusz jakiś nerwowy się zrobił. Nie wie, że złość piękności szkodzi?
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adamek182 2020-01-14, 9:20 pm

Jak czytam niektore komentarze tez sie nerwowy robie.
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2020-01-14, 9:22 pm

To idź do kołcza mentalnego.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-01-14, 9:26 pm

Część druga dzisiejszej konferencji prasowej, dot. sytuacji Akademii:

Girek: Dążymy do bycia jednymi z najlepszych
Paulina Skóra, 2020-01-14, 18:44

W tym artykule prezentujemy drugą część dzisiejszej konferencji, na której poruszono sprawy dotyczące sytuacji Akademii Zagłębia Sosnowiec.

Obrazek

Marcin Jaroszewski:

- Wiem, że oczekiwania są takie, że będziemy grać wychowankami, a oni będą strzelać bramki na poziomie pierwszej ligi czy Ekstraklasy. Wiemy, że jesteśmy doceniani przez PZPN i resztę Polski. Mamy tyle zgłoszeń, że musimy powoli zacząć myśleć o drugiej bursie. Pół Polski chce grać w Akademii Zagłębia, jednak wiemy, że w samym Sosnowcu nie mamy takiego uznania i kibice ciągle czekają na tych wychowanków. Chciałbym przy tej okazji serdecznie podziękować Jarosławowi Wojciechowskiemu za całą pracę, którą razem wykonaliśmy.I dzisiaj ktoś może umniejszać znaczenie złotej gwiazdki PZPN, ale jesteśmy bardzo wysoko ocenieni, jeżeli chodzi o styl pracy Akademii. Cieszy nas to, ale to nie znaczy, że nie będziemy dalej się rozwijać. Ostatnio przeprowadziliśmy kilka zmian, Michała Szaryńskiego zastąpił Łukasz Girek. Pojawił się także Michal Farkaš, który długo przygotowywał się do tej funkcji.

- Głównym problemem Akademii jest skauting. Nie jesteśmy w stanie walczyć z najlepszymi klubami w Polsce, które od dawna interesują się naszymi zawodnikami. Potrzebujemy pieniędzy, aby móc sprowadzać takich piłkarzy, jak Radkowski czy Szwed, którzy po okresie pracy w Akademii są gotowi do gry w pierwszej drużynie.

Łukasz Girek:

- Od tego roku jestem wiceprezesem Akademii Zagłębia Sosnowiec, wcześniej pełniłem funkcję jej menadżera. W poprzednich latach pracowałem w małopolskich akademiach i muszę przyznać, że z zazdrością przyglądałem się temu, jakie warunki są tutaj w Sosnowcu. Jest fantastyczna infrastruktura i organizacja pracy. Trenerzy nie muszą martwić się o swoje wypłaty, o liczebność grup, a dzieci nie muszą się martwić tym, gdzie będą trenować. Mają do dyspozycji balon, boiska ze sztuczną oraz naturalną murawą. Szkolą ich najlepsi trenerzy piłki nożnej, mamy trenerów bramkarzy, psychologa, dietetyka, fizjoterapeutów... Warunki do rozwoju mają więc wspaniałe. W Małopolsce podobną organizacją nie może pochwalić się żaden klub, nawet Cracovia czy Wisła.

- Zgadzam się z prezesem, że najmniej jesteśmy doceniani tutaj, w Sosnowcu. Wiem, jak jesteśmy postrzegani na zewnątrz. W minionym roku wprowadziliśmy w życie wiele pomysłów, jesteśmy najlepszą akademią w województwie śląskim, dążymy do bycia jednymi z najlepszych w Polsce. Poprzez współpracę z najlepszymi zespołami w Polsce i zagranicą szukamy nowych rozwiązań, aby znaleźć jak najlepsze sposoby do rozwoju naszej akademii. Nie tak dawno nasi młodzi piłkarze grali z takimi ekipami, jak Liverpool, Juventus, byliśmy w Anglii i w Niemczech. Byłem na stażu w Dunajskiej Stredzie, w jednej z najlepszej akademii na Słowacji. Zostałem poproszony o zaprezentowanie Zagłębia Sosnowiec. Mimo obaw, z podniesioną głową zaprezentowałem naszą infrastrukturę, plan stadionu. Okazało się, że oni kilka lat wcześniej byli w dokładnie takiej samej sytuacji. Mieli stary stadion z małą frekwencją, teraz mają piękny obiekt i frekwencję na poziomie ośmiu tysięcy, a drużyna jest jedną z najlepszych w kraju.

- Rozwój sportowy regionu wpłynie na pozycję Zagłębia. Chcemy zawęzić współpracę z klubami partnerskimi. Projekt obejmuje dzieci z województwa śląskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Chcemy, aby dzieci z 4., 5. i 6. klas szkoły podstawowej, z którymi raz w miesiącu przeprowadzamy konsultacje, w przyszłości dołączyły do szkoły sportowej Zagłębia Sosnowiec. Chcemy, aby to przejście było płynne i żebyśmy mogli monitorować ich rozwój. W podobny sposób postępujemy z trenerami w klubach partnerskich, tak, aby poszerzali swoją wiedzę.

- Kolejnym projektem, który będzie pomostem do pierwszej drużyny, jest Zagłębie Talentów. Jest to projekt realizowany w ścisłej współpracy ze sztabem szkoleniowym Dariusza Dudka. Obejmuje on pięć najstarszych roczników, chcemy, aby nasi piłkarze poprzez poznanie realiów zawodowej piłki, byli w przyszłości lepiej przygotowani do wejścia do tego świata. W ostatnim czasie niewielu wychowanków przebiło się do pierwszej drużyny, ale nie chodzi tutaj o to, abyśmy mieli wychowanków, którzy raz na jakiś czas znajdą się w szerokiej kadrze. Zależy nam, aby wyszkolić zawodników, którzy wejdą do szatni razem z drzwiami i trener Dudek wręcz będzie zmuszony dać im szansę, ponieważ będą dobrze przygotowani.

- Od stycznia 2018 roku co miesiąc piłkarze z wielu roczników byli powoływani do kadry Śląska czy do młodzieżowych reprezentacji Polski. Naszymi młodymi piłkarzami interesują się najlepsze polskie zespoły, ale także skauci zajmujący się Bundesligą. Najlepszym dowodem na to, że nasza praca przynosi efekty, jest fakt, że wiosną, jako jedyny klub, oprócz Rekordu Bielsko-Biała, będziemy mieć przedstawicieli w pięciu najwyższych ligach wojewódzkich. Będziemy także walczyć o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Jesteśmy klubem otwartym. Na 380 piłkarzy, 30 mamy w bursie, sporo osób dojeżdża także z Małopolski. Można powiedzieć, że około 20% dzieci jest z zewnątrz. Chciałbym, żeby w naszej strukturze 60-70% piłkarzy było z Sosnowca. W zeszłym roku mieliśmy rekordowy nabór do klas sportowych, w obecnym z pewnością będzie jeszcze lepiej.

Michal Farkaš:

- Oczywiście, naszym celem jest awans do Centralnej Ligi Juniorów. Chcemy wychować zawodników, którzy będą świadomi, pracowici i którzy będą mieli szacunek do trenerów, kolegów i przeciwników. Chcemy rozwijać współpracę z klubami partnerskimi, z pewnością będziemy się wymieniać doświadczeniami z wieloma osobami.

Dariusz Dudek:

- Chciałbym, aby te wszystkie informacje, które przed chwilą powiedział pan Łukasz [Girek] znalazły się na stronie internetowej. Bo to są interesujące rzeczy, ale my nie jesteśmy w stanie tego wszystkie wyłapać. A na pewno jest się czym chwalić. Byłem w przeszłości dyrektorem jednej Akademii, wiem, jak wszyscy do tego podchodzą. Słyszę wiele obraźliwych słów od rodziców, których dzieci trenują z nami. My nie jesteśmy tutaj od tego, aby zrobić krzywdę tym dzieciom, tylko żeby im pomóc. Ja pierwszy przyłożę rękę do tego, aby na nowym stadionie zadebiutował nasz wychowanek. Jeżeli komuś się coś nie podoba, to może zabrać dziecko do innego klubu, ale jeżeli już nam powierzyli nad nim opiekę, to niech nam po prostu zaufają. Pozwolę sobie przytoczyć jeden przykład. Hubert Sych, chłopak z naszej Akademii, on jeszcze potrzebuje czasu, aby się przygotować, ale wierzę, że ten chłopak zadebiutuje w tym sezonie w pierwszym zespole.

- Według wielu pan Wojciechowski był uosobieniem wszystkiego, co złe. A to właśnie dzięki niemu Sych się wybił. To dotyczy także dyrektora Tomczyka, to on zorganizował mecz i sprowadził Kacpra Radkowskiego, który obecnie ma propozycje z Anglii. I on mógłby wyjechać już dzisiaj, ale my chcemy, aby ktoś z tej młodzieży został pewnym punktem Zagłębia. Podobnych chłopaków mamy mnóstwo, ale oni potrzebują czasu, nie da się wychować piłkarza w rok czy dwa.

http://zaglebie.sosnowiec.pl/aktualnosc ... szych.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2020-01-14, 9:29 pm

Nie myślałem, że gdzieś może być lepiej niż w klubie, ale w akademii jest wręcz zajebiście! A jak się komuś coś nie podoba, to Dariusz ma rację - won gdzie indziej!
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników