Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-10-21, 4:59 pm

Na przyklad
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2017-10-21, 5:03 pm

Anakin napisał(a):
August napisał(a):Swoją drogą krążące plotki o zmianie większościowego akcjonariusza jakoś nie mogą się skonkretyzować.

Może Chęciński w ostatniej chwili postawił cenę zaporową? Jak pisałem wcześniej. W Warszawie słyszałem że sprawa jest przesądzona.


W kazdej plotce jest ziarenko prawdy , a moze ta cena zaporowa jest ze NOWI chca swoich ludzi na stanowisku Prezesa i Dyrektora a dla Naszego pREZYDENTA , dYREKTOR i pREZES sa nie do ruszenia
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez xenon 2017-10-21, 5:08 pm

zazwyczaj w Polsce jak coś się sprzedaje zaufanym to robią wszystko, żeby sztucznie obniżyć wartość i gość kupuje za złotówkę, tak sprzedano 90% majątku Polski.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-10-21, 5:17 pm

xenon napisał(a):zazwyczaj w Polsce jak coś się sprzedaje zaufanym to robią wszystko, żeby sztucznie obniżyć wartość i gość kupuje za złotówkę, tak sprzedano 90% majątku Polski.

Tak tyle że z ekonomicznego punktu widzenia Zagłębie nie jest nic warte.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-10-21, 6:11 pm

Przy całym szacunku, proszę Kolegi August, raczej bym mówił, że nie jest cena za wysoka. Oczywiście, nie ma co porównywać, bo marka takiego Realu Madryd jest jednak trochę większa - ale wiele dziś klubów "jedzie" też na zadłużeniach ogromnych; to dlatego m.in., jak sądzę, FIFA czy UEFA próbują wprowadzać jakieś fairplaye finansowe. Ogromne długi mają cały czas liczne kluby - a jednak handlują, funkcjonują. Upadłość - to gdy już naprawdę ostateczność. Ekonomiczne znaczenie ma przecież i marka i potencjał, jaki klub może przynieść, mają karty uprawniające do gry zawodników i wiele czynników. Fakt, Kolega zbadał i chwała Mu za to realia, by pokazała się prawda a nie wytwór fantazji, jak to jest Zagłębie prowadzone świetnie - i zna Kol. August fakty, które podwumowane wyglądają kiepsko, niemniej to jeszcze nie całość. Szkoda, że do deficytu raczej trzeba wliczyć wartość myśli zarządczej, faktycznie to obniża też wynik porównań, niemniej trzeba mieć świadomość i jeszcze innych paru czynników, które mogą mieć przełożenie ekonomiczne. Jednocześnie - choć waga wypowiedzi z Forum nie jest za wielka - to nie uwzględnianie tych czynników, prowadzące do wniosków zero - zamiast że wartość niska, to doskonale wpisywać się może w czyjąś politykę, jeżeli by miał: przejąć za jak najmniejszą cenę (u nabywcy zresztą - to rzecz w pewnej przynajmniej mierze zrozumiała). Tak więc - mogą być i takie naciski z różnych stron. Kilka tu padło głosów, jakie są możliwe "ceny zaporowe" postawione przez ludzi występujących w imieniu Miasta Sosnowca - a tymczasem może być tak, że trzeba mówić o niebezpiecznych oczekiwań we wszystkie strony, nie tylko jeżeli chodzi o ceny zaporowe, ale także układy (niektórzy podawali przykład gwarancji zatrudnienia dla określonych osób - ale mogą być inne jeszcze). Jak również - może być teraz sytuacja zupełnie w inną stronę, którą zasygnalizował B. Leśnodorski rozprężony po zwycięskim meczu. Otóż - mogły zostać postawione bardzo ciężkie warunki Zagłębiu/Miastu i teraz jest oczekiwanie, czy na to pójdą w Sosnowcu. "Teraz czas ma Zagłębie". Pamiętajmy - jak trudno było znaleźć nabywcę na Wisłę, na Śląsk itp czyli drużyny i kluby obecnie trochę lepiej od Zagłębia się prezentujące. Tak więc - tu naprawdę jest pytanie, czy to taki pewnik, niech kupi ktokolwiek i za jakąkolwiek cenę, to na pewno gwarancja jest, że będzie lepiej. Dużo jednak zależy - nie tylko jak nieraz pisałem, jakie gwarancje są, że właściciel będzie się troszczył jako o jedno z głównych swoich dóbr, nie użyje jako małowartościowej zabaweczki do rozgrywek, tylko na rozwoju mu będzie zależeć. Ważne może być jednak, do jakiego stopnia chce nie tylko poobniżać wartość Zagłębia przed zakupem, ale także postawić ze swojej strony warunki "zaporowe" albo "poniewierające".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-10-21, 6:55 pm

slawekchicago napisał(a):a moze ta cena zaporowa jest ze NOWI chca swoich ludzi na stanowisku Prezesa i Dyrektora a dla Naszego pREZYDENTA , dYREKTOR i pREZES sa nie do ruszenia

Bo tak właśnie jest. To był warunek Arkadio. Bo z kim by chłop grilla robił?...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-10-21, 6:57 pm

Szanowny kol. Blajpios. Gdyby nie 3 mln rocznie z Miasta to klub by dawno upadł. Tak nawet pisze - czarno na niałym- biegły rewident wynajęty przez Spółkę. Klub nie ma praktycznie majątku- kapitału zapasowego. Orezes stworzył jedynie rezerwy na spłatę wymagalnych zobowiązań. Ma spore długi i straty. Co roku Walne - zgodnie z ksh - musi podejmować uchwały co do dalszego istnienia spółki. A to, że kapitał akcyjny wynosi kilkadziesiąt mln zł nie ma znaczenia. Aby miarodajne ocenić klub ktoś musiałby zlecić wykonanie analizy „due dilligence” ale na chwilę obecną nie dałbym wiele aniżeli symboliczną kwotę za klub który w perspektywie może mieć za priorytet walkę o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Anakin 2017-10-21, 7:04 pm

Adam1906 napisał(a):
slawekchicago napisał(a):a moze ta cena zaporowa jest ze NOWI chca swoich ludzi na stanowisku Prezesa i Dyrektora a dla Naszego pREZYDENTA , dYREKTOR i pREZES sa nie do ruszenia

Bo tak właśnie jest. To był warunek Arkadio. Bo z kim by chłop grilla robił?...

Zgoda na taki warunek to tzw. zobowiązanie pozacenowe. I pewnie chodzi tylko o Stanka. Prezes to przecie funfel Leśnego
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-10-21, 8:10 pm

August napisał(a):Szanowny kol. Blajpios. Gdyby nie 3 mln rocznie z Miasta to klub by dawno upadł. Tak nawet pisze - czarno na niałym- biegły rewident wynajęty przez Spółkę. Klub nie ma praktycznie majątku- kapitału zapasowego. Orezes stworzył jedynie rezerwy na spłatę wymagalnych zobowiązań. Ma spore długi i straty. Co roku Walne - zgodnie z ksh - musi podejmować uchwały co do dalszego istnienia spółki. A to, że kapitał akcyjny wynosi kilkadziesiąt mln zł nie ma znaczenia. Aby miarodajne ocenić klub ktoś musiałby zlecić wykonanie analizy „due dilligence” ale na chwilę obecną nie dałbym wiele aniżeli symboliczną kwotę za klub który w perspektywie może mieć za priorytet walkę o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy
Aha. Zrozumiałem! W jednym tylko się gubię - to na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta Szanowny Kolega wniesie pod obrady przez odpowiedniego radnego wniosek, by cenę ustalić na 0 PLN, to już wiem; ale jeszcze: ile dopłacić nabywcy Zagłębia 1 tysiąc PLN, czy 100 000 PLN, czy ile tych tysięcy? Przecież nie można biedaka skrzywdzić, trzeba mu wynagrodzić nieszczęście zakupu dennego Zagłębia Sosnowiec, no nie?
Cóż, może Kolega Szanowny by nie dał wiele - ale może ktoś kto solidnie zrobiłby taką wycenę, jednak coś by wyliczył. Nadto - jest jeszcze pewna gama innych ruchów, aczkolwiek, no, właśnie - to jeszcze nie zlecono wyceny? A, tak, też zrozumiałem!; po co zlecać takie wyceny, jak wiadomo, że jak się dobrze zakręci ludziom wieści, to będą zadowoleni, nawet jeżeli sprzedaż będzie, hm... nie kończę.
Dla utrudnienia. Proszę nie pisać, że sytuacja jest trudna, że dużo lepiej stojące kluby piłkarskie w Polsce też miały wielkie kłopoty ze sprzedażą, nawet jeżeli nie było trudności związanych ze sprzedażą przez miasto. Napisałem to już wcześniej nie raz, więc chyba to wiem.
Czasem stosuję pewne porównanie. Oto w miasteczku w sobotę wpadniemy do sklepu pod kościołem, mówiąc, że właśnie ktoś zawalił, nie przywiózł lakierek i teraz mam do garnituru tylko trampki. A ślub np. za półtorej godziny. Szybko też dodam, że nie będę latał po innych sklepach miasteczka, bo daleko (choć sklepikarz wie i ja wiem, że 800 m), deszcz pada no i poza tym chcę jak najprędzej. W takim układzie - jaka będzie "cena wynegocjowana"?
Jaki z tego morał? Ano, zróbmy to samo?! Może jeszcze przy najbliższej bytności na Ludowym zniszczcie wszystkie krzesełka, żeby jeszcze pewniejsze było, że to Zagłębie, to zero i nic więcej?
Znów przypomnę. Już pisałem, że to dyskusja na forum, czyli bardzo mały jest wpływ tych głosów tutaj wypowiadanych w ogóle - a szczególnie w sprawach takich, jak sprzedaż Zagłębia. Aaa, tak, wiem! Mój błąd, powinienem napisać, że ten wpływ, to jest po prostu zerowy, i już. Zapewne. Ale jednak napisałem, com napisał. Jakkolwiek - już to pisałem. Odpada więc wkładanie tego mi do głowy. Ale może jednak to tylko w bajkach jest taka prosta sprawa z morałem, że brzmi niemal jak banał? Może jednak - czasem jest racja nie latać i nie wrzeszczeć, nawet jeżeli król jest nagi - a tym bardziej, jeżeli byłoby, że to nie tylko listki figowe ma Zagłębie? Pomyślmy - komu i co da, jeżeli tu na Forum zrobi się zadymę i osiągnie sukces, że każdy użytkownik, nawet o północy wyciągnięty z łóżka natychmiast będzie recytował z uśmiechem, że "Zagłębie Sosnowiec to zero, to nic nie warta kupa kamieni, nawet 1 złoty za nie to tylko symboliczna, kłamliwa kwota"? Jak to ktoś powiedział "Rosjanie cenią tylko tych, którzy sami wiedzą, jaką mają wartość". Owszem, nie tyle, że wiedzą urojoną, swoją megalomańską ocenę - tylko faktyczną: ale chyba nikt tu na Forum nie ma o Zagłębiu przekonania nierealnego, wyolbrzymionego. Rzecz natomiast w tym, że nie tylko Rosjanie tak cenią.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-10-21, 8:20 pm

Anakin napisał(a):
Adam1906 napisał(a):
slawekchicago napisał(a):a moze ta cena zaporowa jest ze NOWI chca swoich ludzi na stanowisku Prezesa i Dyrektora a dla Naszego pREZYDENTA , dYREKTOR i pREZES sa nie do ruszenia

Bo tak właśnie jest. To był warunek Arkadio. Bo z kim by chłop grilla robił?...

Zgoda na taki warunek to tzw. zobowiązanie pozacenowe. I pewnie chodzi tylko o Stanka. Prezes to przecie funfel Leśnego

Ja zapytam - i na tym się kończy? Bo moim zdaniem, to nie tylko kwestia, że to zobowiązanie pozacenowe - to też jakaś cena, którą się płaci, ale niech będzie, tak jest to zwane, że pozacenowe. I co z tego? Właśnie o to "co z tego chodzi". Bo może - w dodatku nie jedyne pozacenowe zobowiązanie, czy też warunek? Może ciekawszy natomiast jest ten inny, który nie będzie nagłośniony, ale za to odtrąbi się zrezygnowanie z tego warunku? Albo - dany w takim razie zostanie przez kontrahenta jako kontrżądanie inny cichy warunek, który też zostanie przyjęty a to wcale nie będzie ciekawe? Ale, wiadomo, najwięcej sobie pokrzyczą ludziska o tym, co przed oczy będą mieć wystawione...
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez xenon 2017-10-21, 8:27 pm

wychodzi na to, że prezes i dyrektor drożsi od klubu i inwestor będzie miał problem z ich sprzedażą bo mają kontrakty dożywotnie.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-10-21, 8:44 pm

Blajpios napisał(a): W jednym tylko się gubię - to na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta Szanowny Kolega wniesie pod obrady przez odpowiedniego radnego wniosek, by cenę ustalić na 0 PLN, to już wiem; ale jeszcze: ile dopłacić nabywcy Zagłębia 1 tysiąc PLN, czy 100 000 PLN, czy ile tych tysięcy? Przecież nie można biedaka skrzywdzić, trzeba mu wynagrodzić nieszczęście zakupu dennego Zagłębia Sosnowiec, no nie?

Kolega nie może zgłosić takiego wniosku bo primo nie jest stroną Ew. negocjacji, Secundo Rada też nie bo jedynie akceptuje lub nie warunki transakcji. Tertio, umowa za 0 zł jest de facto umową darowizny. Chętnie bym widział sprzedaż pakietu akcji za miliony ale mam świadomość że po prostu jest to nierealne. Zakładając rzetelność ew. transakcji bardziej niż na cenie sprzedaży skupiłby się właśnie na wspomnianych przez Anakina tzw. zobowiązaniach pozacenowych czyli np. środkach inwestycyjnych, uregulowaniu zobowiązań, know-how itd. Niestety jak wieść niesie podstawowym warunkiem Jose Arkadio jest gwarancja zatrudnienia dla klubowych zarządców a nie zabezpieczenie interesów klubu. Bo to jest najważniejsze a nie cena pakietu akcji klubu.
Ostatnio edytowano 2017-10-21, 8:56 pm przez August, łącznie edytowano 1 raz
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Luis 2017-10-21, 8:45 pm

Adam1906 napisał(a):
slawekchicago napisał(a):a moze ta cena zaporowa jest ze NOWI chca swoich ludzi na stanowisku Prezesa i Dyrektora a dla Naszego pREZYDENTA , dYREKTOR i pREZES sa nie do ruszenia

Bo tak właśnie jest. To był warunek Arkadio. Bo z kim by chłop grilla robił?...


Czy mozna sie obawiac iz przez ten warunek sprawa upadnie ?
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Anakin 2017-10-21, 9:04 pm

My się tu spieramy po akademicku spieramy a święta trójca przy flaszce i grillu z nas się śmieje
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-10-21, 9:41 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a): W jednym tylko się gubię - to na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta Szanowny Kolega wniesie pod obrady przez odpowiedniego radnego wniosek, by cenę ustalić na 0 PLN, to już wiem; ale jeszcze: ile dopłacić nabywcy Zagłębia 1 tysiąc PLN, czy 100 000 PLN, czy ile tych tysięcy? Przecież nie można biedaka skrzywdzić, trzeba mu wynagrodzić nieszczęście zakupu dennego Zagłębia Sosnowiec, no nie?

Kolega nie może zgłosić takiego wniosku bo primo nie jest stroną Ew. negocjacji, Secundo Rada też nie bo jedynie akceptuje lub nie warunki transakcji. Tertio, umowa za 0 zł jest de facto umową darowizny. Chętnie bym widział sprzedaż pakietu akcji za miliony ale mam świadomość że po prostu jest to nierealne. Zakładając rzetelność ew. transakcji bardziej niż na cenie sprzedaży skupiłby się właśnie na wspomnianych przez Anakina tzw. zobowiązaniach pozacenowych czyli np. środkach inwestycyjnych, uregulowaniu zobowiązań, know-how itd. Niestety jak wieść niesie podstawowym warunkiem Jose Arkadio jest gwarancja zatrudnienia dla klubowych zarządców a nie zabezpieczenie interesów klubu. Bo to jest najważniejsze a nie cena pakietu akcji klubu.
A kol. Blajpios ze smutkiem to pisze, bo po co tu to teraz? Cóż, szkoda, że nie dojdziemy pewnie do porozumienia, choć wydawałoby się, że mowa o rzeczach sensownych. Dlatego pewnie z mojej strony jeżeli chodzi o ten aspekt, o którym piszę, to i tak będzie niniejsze zakończeniem wymiany zdań, każdy obserwator resztę sobie może dopowiedzieć. Nie kwestionuję bowiem wyliczeń - a jeżeli trzeba, to powtórzę wyraźniej jeszcze niż poprzednio: chwała za nie dla Kolegi August, dzięki i naprawdę uznanie, bo to jest konkretny wkład jakiejś pracy dla Zagłębia wykonanej. Tylko co dalej? Nie ma za dużo sensu pewnie pisać - ale podpowiem, że i ja się wypowiadałem o tym, co Kol. Anakin wymienił, cyli o zobowiązaniach pozacenowych, tylko szerzej, wskazując że jest pewna gama środków jeszcze oprócz wyliczenia niektórych aspektów ekonomicznych - i także nie tylko wskazując, że są, ale też podpowiadając, że w nich "może tkwić diabeł", więc warto zwrócić uwagę na wszystkie pośród nich a nie tylko jeden "odtrąbiony dla ludu". Niemniej teraz, oprócz powyższego - to dopowiem że, tak po prawdzie, to ponadto w ogóle mnie zmroziła wieść, że taki warunek,jak utrzymanie pracy przez któregoś z pracowników może być postawiony i wręcz bardzo nie chciałbym musieć uwierzyć, że to zaistniało, bo naprawdę nie wiem w jaki sposób to może zaistnieć w realiach nadziei naszych na odpowiedzialnych urzędników wobec społeczeństwa.
W każdym razie - przez pisanie o wniosku na Radzie wydawało mi się też wystarczające wskazanie drogi, że przez radnych można czynić różne naciski i inne zabiegi polityczne; jeżeli nie wręcz zobowiązania do prowadzenia negocjacji w określony sposób - to np. uzmysławiając, jak będzie sprawa mieć reperkusje w kampanii przedwyborczej. Ale ok! - rozumiem, że Kol. August nie ma ochoty tego fragmentu tekstu zrozumieć - to za to zrozumiałem, że gdyby tylko Kol. August możliwość taką miał, to faktycznie wniosek by taki złożył? Cóż, a człowiek się łudzi, że pisząc z przekąsem nie sprowokuje - przecież co najmniej Kolegów - do głupstw.
Myślę, że każdy czytający tę naszą dyskusję miał - czy ma - możliwość swojej oceny wydźwięku nie tylko pobocznych jej fragmentów, argumentacji posiłkowej - ale też i tego, w jakim głównym kierunku pisałem. Po pierwsze pełna wycena to nie tylko podsumowanie kilku, czy nawet kilkunastu wskaźników - tylko także analiza także pod względem trudniejszych do wyceny czynników - a przede wszystkim istotny jest też sposób zebrania całości. Kluczowe zaś jest i to była moja główna teza - zwłaszcza biorąc pod uwagę trwające negocjacje i jaką wokół nich się wytwarza opinię publiczną: nie pozostawienie wypowiedzi z wydźwiękiem, że Zagłębie to po prostu tragedia, dno, kupa mułu i kamieni i za przejęcie go to Sosnowiec powinien dopłacić. A nawet nie odwołując się do tych określeń naznaczonych emocjonalnie, tylko czyste rachunki przedstawiając, ale cząstkowo ujmujące problem -to wobec takiego przedstwienia można pytać, czy to na pewno cała prawda jest tak przedstawiona? Też zaś nIe jest kłamstwem, tylko pełniejszym przedstawieniem prawdy powiedzenie, że wartość Zagłębia zasadza się na różnych filarach, które są ważne oprócz bilansu pewnych wskaźników, bo w tych kategoriach, to Zagłębie ma niską (zerową?) wartość.
Każdy niech sobie odpowie, czy wytwarzanie pośród nas tu także - czyli w opinii publicznej - tego pierwszego wrażenia (jaka nędza to Zagłębie) służy bardziej pobudzeniu opinii publicznej do zabezpieczenia interesów Zagłębia i MIasta - czy może raczej znieczuleniu tejże opinii publicznej wobec ewent. sprzedania Zagłębia bez należytej troski o dobro publiczne?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników