Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-08-12, 12:27 pm

Dobra Panowie. Biorę sprawę na klatę swojej głupoty i przyznaję że nie powinnismy wchodzić w tym temacie w lgbt i inne tego typu duperszwance. Na usprawiedliwienie mogę dodać, że na chwile obecną przyszłość klubu znów wyglada dosyć mgliście. I chyba poniekąd łatwiej gadać o paradach niż o tym co czeka klub choćby na koniec sezonu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jackie57 2019-08-12, 7:17 pm

August napisał(a):Dobra Panowie. Biorę sprawę na klatę swojej głupoty i przyznaję że nie powinnismy wchodzić w tym temacie w lgbt i inne tego typu duperszwance. Na usprawiedliwienie mogę dodać, że na chwile obecną przyszłość klubu znów wyglada dosyć mgliście. I chyba poniekąd łatwiej gadać o paradach niż o tym co czeka klub choćby na koniec sezonu.

Potrzebny jest sprawny radar.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Piotrek34 2019-08-12, 8:26 pm

Wklejam tutaj bo pewne elementy wywiadu z Pietrkiem tyczą się również naszego jak i innych "samorządowych" klubów. Warto wejść i przeczytać
http://weszlo.com/2019/08/12/termalica- ... oim-stylu/
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2019-08-12, 9:09 pm

django napisał(a):Były, ale tylko o tyle, o ile miały związek z przekładającą się na klub polityką lokalną. Naprawdę można założyć osobny temat na swoje polityczno-ideologiczne przemyślenia gdzie będą wchodzili i dyskutowali zainteresowani.
A tego forum nikt nie moderuje, dlatego ponawiam prośbę o niemieszanie polityki do tematów o Zagłębiu.

Przyznam, że dawno się nie ubawiłem tak, jak czytając powyższą trawestacją słynnego "Kali ukraść krowę" i to w dodatku de facto skompilowaną z "masz Cyganie świadki?"... Niestety. Nawet zmartwiłem się jednak, że to w wykonaniu Kolegi django w dodatku... Owszem, powstrzymywałem się dotąd z reakcją, jeżeli chodzi o polemikę Kolegi Tomcjo z Kolegą RUDI, jakkolwiek trochę racji bym przyznawał obu no i także mocno bym przeciw czemuś zaprotestował w tych ich wypowiedziać (jakkolwiek, jedno i drugie w różnych proporcjach względem wypowiedzi obu Kolegów). Niemniej, właśnie z tej racji, by nie prowokować zbyt dużego włączania zakresów konfrontacji politycznej: to się powstrzymałem.
Tym razem jednak, już trzeba zareagować, skoro ta granica została w dalszym biegu wypowiedzi forumowych przekroczona, bo zaatakowano kogoś oskarżając, że przejawia swoją postawę polityczną, gdy tym czasem nie wytknięto tego samego temu, co wcześniej także swoją postawę polityczną przejawił. Samemu staram się stosować taką zasadę, której sformułowanie nawet jakoś od Kolegi django można by przejąć: niech w nadrzędnym dyskursie pozostaje jakieś tam rozważanie spraw Zagłębia, nawet jeżeli wynikają one z preferencji politycznych. Nie da się tego bowiem łatwo rozdzielić i można odbierając do tego prawo pójść za daleko nawet nie tylko w sytuacji, o której wspóminają Koledzy RUDI i novack, gdy zarządzaniem zajmują się pracownicy polityczni czy samorządowi. Nawet, jeżeli byłby czysto prywatny Klub, trudno "wykastrować" Forumowiczów z poglądów politycznych, tym bardziej więc nie można ich zabraniać, gdy funkcjonowanie Klubu jest elementem polityki samorządowej choćby - a jeszcze bardziej gdy Prezydent Sosnowca nie umie, jak inny Sosnowiczanin z pochodzenia przeciąć na jakimś poziomie przynajmniej politycznej pępowiny, zachowując ją na jakimś tam poziomie przyzwoitości (tak zrobił J. Majchrowski i dzisiaj bije rekordy nawet takiego Prezydenta Krakowa, jakim był J. Dietel, tyle że Zagłębie oczywiście nie umie z tego skorzystać propagandowo).
W każdym razie. Gdyby zaapelowano ostrzeżeniem do obu Kolegów: Tomcjo i RUDI "uważajcie, stajecie na granicy, bo krok dalej, to już będzie nadrzędność polityki nad merytoryką a nie merytoryka nadrzędna do uwarunkowań politycznych": to apel ten, o ile nie kastrowałby już od razu ich z podłoża politycznego ich patrzenia na świat, poparłbym jednoznacznie. Jednak, jeżeli się jednego (którego poglądy nie są nam bliskie) przytakuje za to, że przejawia poglądy swoje na świat - a drugiego (którego poglądy akurat nie są nam bliskie) się ominie: to naprawdę, delikatnie ujmując, należy oponować przeciw "metodom Kalego i świadczącego Cygana" (by nie nazwać spraw dosadniej).
Tak, rozumiem, Zacni Koledzy, to jest w naturze. Łatwo nie dostrzegać podłoża, które można odczytać jako odniesienia polityczne - w wypadku, gdy mamy podobne spojrzenie; wtedy bowiem łatwiej zauważamy "przecież gada logicznie", jako że podobnie myślimy. Skoro logicznie - to "gdzie tam polityka". Jeżeli ktoś mówi naszym zdaniem głupoty: łatwiej zakwalifikować to jako politykę. Niemniej - warto zrobić wysiłek powstrzymania się w prędkości takich osądów. Zdecydowanie. Nie zgodzę się na proponowaną podskórnie formułę "wy prawicowcy (nie do końca prawda, trzeba by powiedzieć centrowcy i prawicowcy) siedźcie cicho bo i tak już jesteście bardziej tolerowani". Faktycznie bowiem, te 15 lat temu, nie postkomunistyczne (obecnie z dodatkiem PO itp) poglądy gdy wychyliły się choćby na 5 milimetrów, to były tu witane oburzeniem wielkim, bo jakoby dogmat był (niestety, raczej pozostałość niszczącego przedsiębiorczość zagłębiowską PRLowskiego systemu nadań), że tu "lewica i już". Faktycznie, tu się zmieniło, już nie są prawicowe czy centrowe wypowiedzi takimi rarytasami. Niemniej - powtarzam. Bronić trzeba przed zdominowaniem przez politykę tych tematów z jakiejkolwiek strony, że zacznie się głównie o to kłócić a nie o sprawy klubowe choć z podłożem politycznym. Natomiast trzeba zrozumieć, że wypowiedzi na tematy merytoryczne będą mieć podłoże politycznych poglądów. Mają do tego prawo tak Forumowicze o prawicowych tendencjach, jak i lewicowych.
Przy czym - przypominam. Powyższe - odnosi się do Klubu w rękach prywatnych.
Niestety, w obecnej formalnej sytuacji, jest trudniej, ale tym bardziej uczciwi "lewicowcy" dbaliby by nie tępić "prawicowców" - gdy Klub jest (teoretycznie) w zarządzie samorządowym.
Jeszcze gorzej jest - jeżeli Klub jest w zarządzie tendencji wyraźnie politycznych.
Czy mogłem powyższe napisać w innych temacie niż Przyszłość Zagłębia?
Pewnie tak.
Niemniej - co najmniej tak samo mogłem to pisać nadal w tym temacie. Jako że - dyskusja na temat jak dyskutować o Przyszłości Zagłębia jest po prostu i dyskusją o Przyszłości Zagłębia.
Natomiast - na pewno przy tym jest pytanie, co jeszcze jest potrzebne dla Przyszłości Zagłębia. Najpierw bowiem - zajęcie się wyzywaniem obecnych decydentów, następnie włożenie wysiłku i twórczych ambicji w to, jak najoryginalniej wyśmiać, przyłożyć im słowem, wykazać w tym słowie chojractwo - następnie popostulować postulaty, w których wyładujemy energię: dla zarządców dziedziczących mentalność PRLu bynajmniej nie mogą nie być radosną wiadomością podobną do tej radości, jaką w PRL-u mieli decydenci z faktu, że rozwijają się i są dobre kabarety: Po prostu - to był wentyl do spuszczania "złej energii" (wg nich) czy jak kto woli, "puszczania pary w gwizdek". Z tym, że przy tym toczyła się walka "kto kogo przechytrzy". Mianowicie - czy jednoczesne, przez humor, kształtowanie myślenia antysystemowego czy nie dostarczy więcej pozytywów niż negatyw rozpraszania energii. Czy w tym wypadku - dodając jeszcze, że tu już mamy nie tylko prześmiewczo-kabaretowy wysiłek myśli, ale następny krok, dyskusje o teorii: to jednak tu faktycznie toczy się walka o to, by te wykpiwania,"dokładania władzy" i teoretyzowania nie były jedynie "rozładowywaniem energii"?
Tak. Powyższe - to jest też, albo może nawet głównie w tym wypadku, pytanie o Przyszłość Zagłębia.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2019-08-13, 9:01 am

August napisał(a):na chwile obecną przyszłość klubu znów wyglada dosyć mgliście.


Zdaniem niektórych wygląda tęczowo;) a poważnie to szykuje się najgorszy sezon od lat, ale paradoksalnie może to wyjść na dobre. Tylko mocne grzmotniecie o ziemię może spowodować rozwalenie towarzystwa pasożytującego na Zagłębiu.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2019-08-13, 9:05 am

django napisał(a):Zdaniem niektórych wygląda tęczowo;)

Dobre :brawo: ,rozbawiłeś mnie przy porannej kawie ,naprawdę szczerze piszę :)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1879
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2019-08-13, 9:07 am

Byle tylko nie zakończyło się spadkiem , bo wtedy czekają Nas laaata w 2 lidze . Utrzymanie da za to przyzwolenie na dalsze dojenie . Człowiek sam nie wie co myśleć :redface:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2019-08-13, 9:08 am

Ja ze swojej strony też nie chciałbym, żebyś czuł się jakoś urażony moimi postami, po prostu mam alergię na politykę, niezależnie od tego czy jest ona z lewej czy prawej strony ;-)
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-08-13, 12:19 pm

django napisał(a):Tylko mocne grzmotniecie o ziemię może spowodować rozwalenie towarzystwa pasożytującego na Zagłębiu

Tylko pytanie jak mocne. Słychać o dziurze jeśli chodzi o stronę finansową i widać duży szrot jeśli chodzi o stronę sportową. Że będziemy w dole tabeli to jasne jak słońce. Boję się jednak że ewentualny spadek może wywołać jeszcze bardziej katastrofalne skutki.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez turku 2019-08-13, 8:58 pm

django napisał(a):Przecież nie będę leciał do moderatorów których nie ma,

Są, tylko jak dobry sędzia, pozostają niewidoczni.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jackie57 2019-08-13, 9:21 pm

turku napisał(a):
django napisał(a):Przecież nie będę leciał do moderatorów których nie ma,

Są, tylko jak dobry sędzia, pozostają niewidoczni.

Dyskrecja to podstawa.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2019-08-14, 11:18 am

Oto co sądził Chęciński o finansowaniu sportu z miejskiej kasy w czasach gdy nie był królem Sosnowca:
http://sosnowiecfakty.pl/news.php?readmore=49
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2019-08-14, 11:36 am

Ale nic nie pisał i mówił(nie krytykował) finansowania i utrzymywania za miejską kasę kolegów uczących się zarzadzania tym sportem ,więc częściowo gościu jest wiarygodny ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1879
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2019-08-14, 3:31 pm

Wróbelki ćwierkają, że w najbliższy piątek 16 sierpnia o godz. 17:30 podczas oficjalnego spotkania z kibicami będziemy mieli zaszczyt zadać parę mądrych pytań o przyszłość Naszego klubu prezesowi Zagłębia Sosnowiec Marcinowi Jaroszewskiemu :)

Mam rozumieć, że wielu z Was jest zainteresowanych odpowiedziami Pana prezesa???... :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-08-14, 3:42 pm

Adam1906 napisał(a):Mam rozumieć, że wielu z Was jest zainteresowanych odpowiedziami Pana prezesa???...

Możesz mi wierzyć lub nie ale mi bliżej dzisiaj pojechać na mecz Legii niż w piątek na Kresową
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników