Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Przyszłość Zagłębia

Postprzez jag 2005-11-12, 7:15 pm

Witam wszystkich

Po ostatnich porażkach wszyscy jesteśmy zmartwieni, zaniepokojeni - każdy z nas zastanawia się co się dzieje. Wiele osób domaga się zmian w składzie, wiele osób domaga się zmiany trenera. Większość traktuje forum jako miejsce do wyżalenia sie i ponarzekania. Ale wszyscy chyba zgodzą się, że nadszedł bardzo ważny moment dla klubu. Od tego co wydarzy się w przerwie zimowej (i oczywiście jak Zagłębie zagra na wiosnę) zależy ewentualny awans. Awans - czyli marzenie którym większość z nas żyje od roku czy dłużej.
Ale ja pozwolę sobie na spojrzenie szersze: obserwując nasza drużyne od momentu przyjścia "Włochów" do klubu - dochodzę do bardzo niepokojącego wniosku: to nie jest problem piłkarzy czy trenera, że graja jak grają, skład jest taki jak jest. Obawiam się, że tak naprawdę celem Zaglębia jest drugoligowy byt - i nikt nie chce awansu do 1 ligi! Dlaczego? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze... Awans i utrzymanie w 1 lidze kosztuje - a w obecnej chwili nikogo na to nie stać.
Całe to gadanie o pierwszej lidze ma na celu jedynie przyciąganie kibiców i robienie dobrej miny do złej gry. Bo na minach sie kończy...
Od momentu gdy przyszedł nowy sponsor miałem spore obawy - i niestety obawy te zaczynają się potwierdzać. Polityka klubu - a w szczególności polityka transferowa - pokazuje dokładnie, że cele w postaci awansu są mrzonką. Zastanawiałem się, jak to się dzieje że mając niby "poteżnego" sponsora nie możemy zatrudnić jednego naprawdę dobrego piłkarza, który pociągnąłby całą drużynę. Dlaczego - jak ktoś trafnie ujął w innym poście - nie ma pieniędzy na pomalowanie budynku klubowego, co kosztuje grosze. I gdzie tu miejsce na awans?

Ale nie chce straszyć i marudzić, piszę, bo chciałbym zaryzykować - i ewentualnie usłyszeć Waszą opinie - następującą tezę: jeżeli chcemy silnego Zagłębia - minimum średniaka 1 ligowego - klub musi pozyskać nowych sponsorów / właścicieli. Kogoś, kto powie jasno: chcę zainwestować i w przeciągu roku, dwóch czy pięciu lat stworzyć Klub. Dobrze zarządzany i działający tak jak najlepsze polskie kluby.
Oczywiście, jednym z największych problemów tutaj jest stadion, grunty etc - nie chcę teraz wchodzić w szczegóły, istotne jest to, że niewątpliwie potrzebny jest tutaj angaż miasta.
A obecny właściciel ? Moim zdaniem nie chce on bądź go nie stać na pierwszoligowe Zagłębie. A jeżeli mam rację - chciałbym nie miec - jeżeli tak, to powinien on to powiedzieć wszystkim jasno i wprost.

Dlatego na koniec mam konkretną propozycję:
Twórcy tego forum wraz z najaktywniejszymi jego uczestnikami są niewątpliwie bardzo ważną i wnoszącą wiele dobrego dla klubu reprezentacją kibiców. Klub powinien to uszanować - i przystać na następująca inicjatywę:
1) przedstawiciele forum wraz z przedstawicielami kibiców nie zaglądających na forum zorganizują spotkanie z władzami klubu oraz przedstawicielami miasta. Moim zdaniem skład spotkania powinien wyglądać następująco: 10-15 osób jako przedstawiciele kibiców, ze strony klubu - panowie Tochel, Rudy oraz oczywiście jak najwyżej postawiona osoba ze strony "włochów"
2) spotkanie powinno być zamknięte dla prasy żeby uniknąc niepotrzenych pokazowych obietnic
3) na spotkaniu kibice powinni otrzymać konkretne informacje na temat przyszłości klubu, planów władz miejskich ale również zarządu klubu.
4) na spotkaniu omówine i zdefiniowane powinny zostać wszystkie problemu stojące przed klubem: począwszy od gruntów/stadionu a na budżecie klubu kończąc.
5) spotkanie zakończy się podpisaniem dokumentu "trójstronnego" który ma określić przyszłość Zagłebia w następnych latach. Oczywiście z mocy prawa siła dokumentu żadna, ale zobowiązanie wobec kibiców ma swoją moc.

Jaki byłby cel spotkania? Bardzo proste: my kibice mamy prawo do informacji. Bez kibiców istnienie klubu mija się z celem. Z drugiej strony - dosyć już pustych obietnic. Naprawdę nikt się z pewnością nie odwróci od Zagłębia, jak usłyszymy od zarządu że stać ich na to a na tamto nie stać. A do pierwszej ligi awansujemy gdy stanie sie to czy owo.
Powiem więcej: jeżeli jasno określone będą problemy - kibice mogą się mniej czy bardziej ale włączyć w ich rozwiązywanie. Ale od czegoś trzeba zacząć. Więc zacznijmy od określenia na czym stoimy.

To tyle, przepraszam że tak długi tekst ale jestem kibicem pamiętającym 1 ligę, pamiętającym piłkarza Tochela czy Rudego. Od 25 lat jestem z klubem - i chciałbym jak zapewne większość z Was - lepszej przyszłości dla Zagłebia. Dlatego zamiast marudzić i płakać - zacznijmy coś robić!

Pozdrawiam
jag
jag
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2005-11-12, 6:40 pm


Postprzez ALOSZA 2005-11-12, 7:55 pm

Co do Włochów to masz niestety albo i stety bo chyba trzeba coraz głośniej o tym mówić - RACJE !!!.....i w zasadzie tyle bo co wiecej dodać. Co do spotkania to bardzo mądrze to opisałeś , zbliza sie konieć rundy wieć takie spotkanie było by wskazane tylko co ineego mówić a co innego póżniej to wykonać..niestety ja Włochom nie wierze !!!! Przykro mnie !!!
ALOSZA
Żółta kartka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2005-05-02, 6:46 pm
Lokalizacja: POLSKA

Postprzez Sir 2005-11-12, 8:55 pm

Mądrze prawisz....- autor tego topicku
Sir
 
Posty: 1205
Dołączył(a): 2004-05-05, 12:17 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Marpic 2005-11-12, 9:45 pm

ZGADZA SIĘ!! Takie spotkanie jest potrzebne , jest tyle spraw,problemów na ktore My kibice patrzymy chyba trochę inaczej niż władze klubu , a zdaje się że ów władze nie widzą tego co zwykły kibic. Pan Rudy chyba z inicjatywą takiego spotkania nie wyjdzie więc należałoby się zastanowić jak doprowadzić do niego.Jestem przekonany że dialog miedzy kibicami (forum), a władzami klubu, miasta da same pozytywne rzeczy. NAM TEŻ ZALEŻY NA ZAGŁĘBIU. WYSŁUCHAJCIE NAS!
Marpic
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2003-01-01, 2:28 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Postprzez viking 2005-11-12, 10:55 pm

Zgadza sie - spotkanie/a powinny odbywac się częściej, klub powinien wydawać/informować o swoich poczynaniach. Tak między nami wydaje się ze klub (Włosi, Rudy) żyje własnym życiem, a forum i kibice swoim. By czegoś się dowiedzieć trzeba gdybać i ciągle się domyślać. Przykre jest to ze nawet porządnej oficjalnej strony nie serwuje własnie klub i rzecznik tego klubu. Finanse i całe działanie owiane jest tajemnicą handlową, finansową etc. Jest to chore ponieważ każdy klub jasno i przejrzyście pokazuje na co go stać własnie poprzez czytelne finanse. Nasz mieni się wypłacalnym i to tyle, a jakim budżetem dysponuje i co chce osiągnąc ? Powiedzieć - wchodzimy do pierwszej ligii- łatwo, ale z czym ....z tuzinem nowych rodzynków z kartą na ręce panie Rudy - bądźmy powazni względem siebie !!!
viking
 
Posty: 250
Dołączył(a): 2004-04-28, 4:26 pm
Lokalizacja: Czeladź-Piaski

Postprzez Marpic 2005-11-12, 11:18 pm

Viking nie zgodzę się z Tobą co do finansów klubu, a mianowice ile kasy daje życzliwy sponsor to jest tajemnica handlowa i jeśli On sobie nie życzy aby to ujawniać to niech tak będzie jego prawo. Kiedyś prazydent USA John Kennedy powiedział coś takiego " Nie pytaj co kraj może zrobić dla Ciebie tylko co Ty możesz zrobić dla niego"
Uważam że dzieki takiemu spotaniu My kibice możemy pomóc klubowi w sprawach których sam nie widzi.Ukierunkować jego ruchy, aby nasz ukochany klub lepiej funkcjonował dla samego siebie i dla swojej wiernej "armii"czyli nas kibiców..
Marpic
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2003-01-01, 2:28 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Postprzez viking 2005-11-12, 11:36 pm

Marpic , nie zgadzam się z Tobą :) klub by móc określić plan działania podaje do wiadomości - budżet klubu wyniesie w tym sezonie pi razy drzwi 8 mln zł celem nasyzm jest awans oraz pozyskanie dwóch-pięciu kalsowyuch graczy tytanicznego pomocnika i fanatstycznego napastnika. Wiemy ze nie gadają ble ble tylko przymierzają się do zaangazówania konkretnych graczy a my przyklaskujemy i już cieszymy się ze sa ludzie którzy dobrze życza naszemu klubowi i mają konkretny cel.

U nas wyglada to tak. Chcemy awansować, chcemy brać graczy z karta na ręku, nie zaglądajcie nam do portfela, to jest w gesti miasta, tego nie życza sobie włosi, Powiemy wam jak nam się uda a jak nam się nie uda to ble ble ble......Taki jest odbiór społeczny - czyli dupa nie organizacja - przekaz jest nieczytelny bo sygnały są zakłócone ruchami asteroidów.
viking
 
Posty: 250
Dołączył(a): 2004-04-28, 4:26 pm
Lokalizacja: Czeladź-Piaski

Postprzez viking 2005-11-12, 11:41 pm

:wink:
viking
 
Posty: 250
Dołączył(a): 2004-04-28, 4:26 pm
Lokalizacja: Czeladź-Piaski

Postprzez loonger81 2005-11-13, 12:01 am

też jestem za takim spotkaniem i za określeniem celów i możliwości klubu oraz włodarzy czyli Włochów.
w tej chwili należy się zastanowić czy Ujek nie miał racji odchodząc z Zagłebia z takim echem? on w sumie wytknął to co mu się w klubie nie podobało, mówił głośno że 1 liga w Sosnowcu przy takiej polityce transferowej i ogólnego funkcjonowania klubu nie ma prawa bytu. powoli widać że facet chciał nam wszystkim otworzyć oczy na to co się rzeczywiście dzieje w klubie. a my kibice poprostu delikatnie mówiąc zjedliśmy go bo nie chcieliśmy słyszeć o słabym sponsorze i złej atmosferze w Zagłębiu, wierząc w mrzonki i spokojną minę Rudego.
loonger81
 
Posty: 145
Dołączył(a): 2005-03-12, 9:21 pm
Lokalizacja: BĘDZIN-WARPIE

Postprzez Sony 2005-11-13, 12:36 am

Takie spotkanie wydaje mi się nierealne całkowicie!
Włosi ile mają dać na nasz klub tyle dadzą i nikomu nie będą się spowiadać. Jedynym rozwiązanie byłoby sprowadzenie dużego sponsora (jak np. Amica, KP, Groclin), co w przypadku miasta Sosnwca jest mało realne (będąc sponsorem z miasta X wolałbym zainwestować w klub z Wrocławia, Gdańska, czy choćby z Lublina). Sosnowiec jest miastem w miarę atrakcyjnym dla sponsora-pasjonata a nie sponsora.
Poza tym miasto średnio interesuje piłka kopana i zamiast inwestować w stadion woli zająć się innymi sprawami jak np. bezrobocie. Tylko w Kielcach radni potrafili bardziej perspektywicznie spojrzeć na tą kwestię. Moim zdaniem dopóki nie bęzie dobrego (!) sponsora oraz co ważniejsze, przychylności miasta w zapewnienie mieszkańcom "uciech" sportowych, dopóty będziemy żyć marzeniami o wielkiej piłce w Sosnowcu.
Sony
 
Posty: 71
Dołączył(a): 2003-04-29, 10:00 pm
Lokalizacja: DG

Postprzez Gilardino 2005-11-13, 12:56 am

loonger81 napisał(a):też jestem za takim spotkaniem i za określeniem celów i możliwości klubu oraz włodarzy czyli Włochów.
w tej chwili należy się zastanowić czy Ujek nie miał racji odchodząc z Zagłebia z takim echem? on w sumie wytknął to co mu się w klubie nie podobało, mówił głośno że 1 liga w Sosnowcu przy takiej polityce transferowej i ogólnego funkcjonowania klubu nie ma prawa bytu. powoli widać że facet chciał nam wszystkim otworzyć oczy na to co się rzeczywiście dzieje w klubie. a my kibice poprostu delikatnie mówiąc zjedliśmy go bo nie chcieliśmy słyszeć o słabym sponsorze i złej atmosferze w Zagłębiu, wierząc w mrzonki i spokojną minę Rudego.


I tu kolega jest coraz bliżej pewnych istotnych spraw !!! A Ujo to nie był prorok... tylko...? (zaraz twari napisze ze teoria spiskowa)

A spotkania takiego nigdy nie będzie bo nikt nie będzie obnażał się dp cna !!! Może dojdzie do spotkania - jakiegoś - gdzie znów powiedzą to czy tamto i fajnie pokolorują nam świat >> ble ble
To chyba nie o taki meeting chodzi ???
Gilardino
 
Posty: 213
Dołączył(a): 2004-06-14, 9:32 am
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE DĄBROWSKIE (Będzin)

Awans Zagłębia to sprawa wielce skomplikowana

Postprzez kyru 2005-11-13, 1:22 am

Ekstraklasa to zjawisko, które dla Sosnowca jest jak na razie niedostępne. Nie wystarczy awansować, ot wywalczyć to z zawodnikami, klub pod względem infrastruktury powinien być na to przygotowany. A tak nie jest. Drobne inwestycje nie czynią dobrego obrazu. Brakuje nam wielu rzeczy, począwszy od samego obiektu, sektorach czy oświetleniu, otoczki klubu, kończywszy na samej drużynie. Bajki a raczej marzenia, o budowie super nowoczesnego stadionu, należy odłożyć na półkę i nie wracać do tego. Żyjmy z tym czym mamy. Klub nie jest w stanie pokonać barier w najbliższym czasie. A nawet jeżeli awansuje, to przy dzisiejszych potentatach finansowych, po jednym sezonie nastąpiłby spadek i to z wielkim hukiem. A więc o co grać. Grać tak długo, aby awans, którego myślę,że nie zależy tylko nam kibicom, był odpowiednio przygotowany( stadion, murawa, drużyna, finanse). A czas, coż, może to potrwać kilka lat, a nawet i wtedy nie można być pewnym, czy się uda. Żyjmy prawdą a nie fantazją, tak jest prościej.
kyru
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2004-11-28, 9:36 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Sajni 2005-11-13, 2:33 am

Ja bym się nie łudził, że dojdzie do jakiegoś porozumienia trójstronnego. Przecież jeżeli na awansie zależy TYLKO kibicom, to ani sponsor ani działacze nigdy się do tego nie przyznają.
No bo jak to sobie wyobrażacie? że jeżeli chcemy grać w otwarte karty, to ktoś z klubu powie: "rzeczywiście nie stać nas finansowo na ekstraklasę"? Przecież to tak, jakby powiedzieć: "może i moglibyśmy awansować, ale będziemy grać tak, żeby tego nie zrobić". Nie znam kibica, który by się z taką deklaracją pogodził (po tych wszystkich obietnicach?), a klub mógłby zbyt dużo na tym stracić.

Jeżeli, jak wielu tu sugeruje, rzeczywiście ktoś nam mydli oczy, to nigdy się do tego nie przyzna. Jeżeli natomiast pan Rudy PO RAZ KOLEJNY będzie zapewniał, że wciąż walczymy o cele najwyższe, to kibice PO RAZ KOLEJNY odbiorą to jako mydlenie oczu.
I ciężko znaleźć tu jakieś rozwiązanie.
Można chyba jedynie czekać na posunięcia, które nastąpią w czasie przerwy zimowej. Wtedy będziemy mieli jasność (choć być może tylko mglistą), w jakim kierunku zmierza instytucja zwana ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC.
Sajni
 
Posty: 159
Dołączył(a): 2005-07-21, 12:05 am
Lokalizacja: Pekin'77

Postprzez mały 2005-11-13, 10:04 am

Widzę , że niektórzy ochłoneli po odejściu Ujka i zaczynają myśleć racjonalnie . To co ja próbowałem przekazać zaraz po tzw. " aferze Ujka" teraz nabiera kształtu. My kibice ślepo chcieliśmy wierzyć złudnym zapewnieniom o Wielkim Zagłębiu niż w relację zawodnika , który odchodzi z klubu . A prawda jest taka ,że Ujek zawsze mówił głośno to co myśli i dlatego był nielubiany przez większość zawodników. Na boisku nie traktował ich jak kolegów ale jak współpracowników i jak partolili robotę to najzwyczajnie w świecie ich opierdalał ! :evil: Teraz nie ma takiego człowieka a jest towarzystwo wzajemnej adoracji ! Trzeba wypieprzyć leserów a w ich miejsce zatrudnić profesjonalistów . Chyba , że I liga nie dla Nas !!

Pozdrawiam i w dalszym ciągu liczę ,że w klubie zmieni się koncepcja zatrudniania zawodników !! :wink:
mały
 
Posty: 402
Dołączył(a): 2004-10-24, 4:01 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez CharoN^ 2005-11-13, 10:30 am

Na wstępie gratulacje dla autora za mądry, treściwy artykuł.

Niestety, wszystkie aspekty wypisane w tym temacie są prawdą, dla nas bolesną. Chciałbym zwrócić szerzej uwage na marketing prowadzony przez klub, a pisząc dokładniej - na jego brak! Powiedzcie mi, co klub robi aby przyciągnąć kibica na stadion (oczywiście oprócz zamydlania oczu ekstraklasą...)? Jak klub zajmuje się reklamą Zagłębia? Jeden baner wiszący na centrum, informujący o spotkaniach... Obiło mi się o uszy jakieś rozklejanie plakatów przez klub, a to ciekawe. Jedyne takie, które widziałem na własne oczy widnieją przy wejściu do budynku klubowego. Reklama to klucz do sukcesu, szkoda, że w Sosnowcu nie zwraca się na to uwagi. To tyle, pozdrawiam.

ps. i tak wejdziemy do I ligi 8)
CharoN^
Zagłębiak
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 2003-10-25, 5:54 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - 11 LSD

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników