Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez petromar 2024-04-05, 10:01 am

novack napisał(a):Moim zdaniem nie ma sensu teraz zatrudniać jakiegoś przypadkowego trenera tylko na dokończenie rundy, bo już nie gramy o uratowanie ligi. Trzeba teraz, już zatrudnić trenera, który zostanie na nowy sezon i już od dziś będzie odbudowywał drużynę i budował na nowy sezon. Niech w tych ostatnich kolejkach w lidze sprawdzi przydatność młodych do nowego sezonu, niech za wczasu rozejrzy się za nowymi, ambitmymi grajkami, którym się będzie chciało grać. Takiego trenera powinien poszukać i zatrudnić już nowy prezes, a nowego prezesa nie szukałbym daleko, bo jest w hokenowym Zagłębiu i jak sam mówił jego celem jest praca w piłkarskim Zagłębiu. Moje typy na prezesa, to Pan Pietrzyk, a na trenera Feio.


Oszalałeś z Feio - przecież on by najebał tam wszystkim poza sprzątaczkami i połowie urzędu ,miasta na czele z Arkadiuszem, chłop aż taki jebnięty nie jest żeby się tu pakować, niestety ale teraz jesteśmy opcją tylko dla desperatów oraz znajomych kolegów
petromar
 
Posty: 837
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2024-04-05, 11:28 am

Ja bym szukał wśród trenerów bez wielkich nazwisk którzy mają na koncie kilka awansów i wprowadzanie do drużyny młodych graczy .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7049
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2024-04-05, 11:53 am

Prezydent Chęciński podpisał dziś zarządzenie o przedłużeniu do dnia 6 maja 2024r. terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu na zbycie akcji Zagłębia Sosnowiec.

źródło: 100%ZS.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2024-04-05, 12:03 pm

Marek Saganowski trenerem Zagłębia Sosnowiec. Kontrakt do 30 czerwca 2025 r. z opcją przedłużenia o rok...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2024-04-05, 12:15 pm

Dzięki Kol. Adamie - wg mnie w dalszym ciagu siedzimy w wersji WARSZAWSKIEJ - co mam na
mysli a mianowicie Pan Mecenas ex Legia - Pan Sagasnowski i ten trzeci co to nie wyhamowal
przed autobusem - mieli w Lublinie wspólnie stworzyc wielki footbal - No cóz nic z tego nie
wyszło - Mamy Pana Saganowskiego Solo - Ja osobiscie życzę temu Panu sukcesu - naprawde
szczerze zyczę facetowi dobrze, bo juz wystarczy tego dziadostwa w moim miescie.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2024-04-05, 12:31 pm

Ołeksyj Bykow doznał zerwania więzadeł oraz uszkodzenia łąkotki. Nasz zawodnik jest już po operacji.

źródło: 100%ZS.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jondek 2024-04-05, 1:15 pm

Jakoś nie mogę znaleźć tej informacji w podanym źródle. ;-)
jondek
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2024-04-05, 1:31 pm

jondek napisał(a):Jakoś nie mogę znaleźć tej informacji w podanym źródle. ;-)

Twitterek ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jondek 2024-04-05, 1:34 pm

To już nie dla mojego rocznika :lol:
jondek
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2024-04-05, 1:37 pm

Dramatyczna sytuacja polskiego klubu. "Nie wiem, w którą stronę to pójdzie"

Obrazek

Zagłębie Sosnowiec znalazło się na zakręcie i nie za bardzo wiadomo, co się za nim kryje. Klub za moment może być w 2. lidze, a na dodatek stoi przed ważnymi zmianami właścicielskimi. Ostatnio też kibice pobili trenera, który już więcej nie poprowadzi zespołu. Jaka przyszłość czeka czterokrotnych zdobywców Pucharu Polski?

Polska piłka dawno nie widziała takiej sytuacji, jaka ma miejsce obecnie w Zagłębiu Sosnowiec. W lutym 2023 roku otwarto nowy obiekt, który gościł już nawet europejskie puchary. 13 miesięcy później zespół jest o krok od spadku, a na dodatek stał się pośmiewiskiem.

Marazm jednak trwa od dawna. Trudno chwalić klub aż 27-krotnie zmieniający trenerów w ciągu dekady. Stabilizacji brak i nic nie wskazuje na to, by miało się coś zmienić.

Nie byłem zaskoczony zwolnieniem, bo tak jak mówiłem, jedna osoba chciała tego od dawna. Po utrzymaniu, nowy sezon dobrze rozpoczęliśmy. Broniliśmy się wynikiem, bo w pewnym momencie wskoczyliśmy na fotel lidera. Końcówkę rundy jesiennej mieliśmy słabą i w przerwie zimowej, kiedy drużyna miała 6 punktów straty do miejsca barażowego i 7 punktów nad strefą spadkową, nastąpiła zmiana trenera — stwierdził w rozmowie dla TVPSPORT.PL były szkoleniowiec Artur Skowronek.

Już zimowe okienko transferowe budziło wątpliwości. Zawodnicy będący bez klubu przez dłuższy czas, albo wiekowi bez większych sukcesów. W dodatku niektórych zatrudniano na amatorskich kontraktach. Pieczę nad zespołem powierzono białoruskiemu trenerowi Aleksandrowi Chackiewiczowi. Co mogło z tego wyniknąć? Nic dobrego.

Na sześć meczów dwa remisy i cztery porażki. Gra pozostawiająca wiele do życzenia. Bramkarz o umiejętnościach pierwszego-lepszego w niższych ligach. Trener wygadujący bzdury na konferencji. Kapitan wybierany przez losowanie. Taktyka ustalana przez piłkarzy. I na koniec prośba do kibiców i dziennikarzy o przesyłanie rozwiązań na spotkanie z Termaliką.

Kibice też musieli swoje dorzucić. Wtargnęli na jeden z ostatnich treningów i "wzięli sprawy w swoje ręce". Przekopali trenera, piłkarzy i uciekli. Klub w zdawkowym komunikacie odniósł się do sytuacji i zawiadomił o fakcie policję. Dodał, że w ciągu 24 godzin poinformuje o decyzjach personalnych w klubie. Czas minął, a komunikatu brak.

Gdy wchodziłem do Zagłębia Sosnowiec, to ta łajba już mocno przeciekała. Robiłem wszystko, co mogłem, żeby klub wyszedł na prostą. Oddałem serce, czas i zaangażowanie. Nie udało mi się. Prawda jest taka, że miałem w tamtym okresie najmniejszy wpływ — powiedział były trener Artur Derbin.

Destabilizacja. Takie słowo ciśnie mi się na usta. Pomimo tego, że jest jakość infrastrukturalna, to nie idą za tym wyniki. Moim zdaniem brak konsekwencji w działaniach powoduje, że klub nie idzie do przodu. Byłem tam naprawdę krótko (14 miesięcy przyp.red.), a wychodzi na to, że mój staż był jednym z najdłuższych w ostatnich latach w tym klubie. Nie daje to najlepszego świadectwa w kontekście planowania – stwierdził Artur Skowronek.

Na boisku nie dzieje się dobrze, ale też w gabinetach. Ostatnio portal Meczyki.pl poinformował o rezygnacji złożonej przez prezesa Arkadiusza Aleksandra. W połowie stycznia 0,74 akcji klubu kupił Rafał Collins, który zaczął mieć wpływ na decyzje sportowe. Już samo zawiązanie współpracy z ukraińską agencją ProStar budziło wątpliwości.

Prezes jednak głośno mówił o planach znanego biznesmena. — Pojawiło się dużo informacji nt. Rafała Collinsa, które są nie do końca zgodne z prawdą. Stał się mniejszościowym akcjonariuszem spółki Zagłębie SA. Jest to początek procesu zakupu akcji klubu – docelowo ma nabyć 51% – mówił w styczniu w programie Meczyków.

Sytuacja się skomplikowała przez ostatnie wydarzenia. Czas na składanie ofert mija 6 maja. Jak poinformował nas rzecznik Urzędu Miasta, Rafał Łysy, został wydłużony przez duże zainteresowanie. Nie wiadomo, czy Collins ostatecznie weźmie w nim udział. Bez względu na to przyszłość klubu stoi pod znakiem zapytania.

Odbudowa od 2. ligi nie jest łatwa, o czym dobitnie przekonuje się Sandecja Nowy Sącz, której bliżej już do 3. ligi. Kluczem jest mądre zarządzanie, czego od dawna brakuje.

Ten klub na pewno czeka katharsis. Sam nie wiem, w którą stronę to pójdzie. Mam nadzieję, że klub nie trafi w takie ręce jak teraz — dodał Derbin.

Prezydent chce dobrze dla klubu. Pytanie, czy ma dobrych i kompetentnych ludzi wokół siebie — stwierdził Skowronek.

Zmiany zajdą też na ławce trenerskiej. Aleksandr Chackiewicz został odsunięty od prowadzenia zespołu. Według Meczyków, jego miejsce ma zająć Marek Saganowski. Przed nim zadanie z gatunku tych najtrudniejszych i zmierzenie się z tym, z czym nie poradzili sobie jego poprzednicy.

Mam dobre relacje z ludźmi z klubu i szatni. Niestety, niekoniecznie ze wszystkimi. Była jedna osoba, z którą brakowało jedności i dążenia do wspólnego celu. To był główny problem — podkreślił Skowronek.

Zagłębie zajmuje 18. miejsce w tabeli 1. ligi z 13 punktami. Strata do bezpiecznej pozycji to aż 12 punktów. Do końca rozgrywek pozostało 9. kolejek.

https://sport.tvp.pl/76807090/zaglebie- ... -w-2-lidze
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jondek 2024-04-05, 2:00 pm

Dzięki Adaś. :) W imieniu własnym i chyba jeszcze kilku Seniorów :niezle:
jondek
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez xenon 2024-04-05, 4:19 pm

Co on zrobi jak w drużynie jest partyzantka bez umiejętności i kondycji, braki nadrabiają jednakowym kolorem koszulek na meczu.nazwiska sobie nie zepsuje bo każdy wie w co wdepnął i później najwyżej dostanie wyrazy współczucia, a nie laurkę nieudacznika.
xenon
 
Posty: 1073
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez petromar 2024-04-05, 5:24 pm

xenon napisał(a):Co on zrobi jak w drużynie jest partyzantka bez umiejętności i kondycji, braki nadrabiają jednakowym kolorem koszulek na meczu.nazwiska sobie nie zepsuje bo każdy wie w co wdepnął i później najwyżej dostanie wyrazy współczucia, a nie laurkę nieudacznika.


ale kolejny spadek w CV sobie dopisze ........
petromar
 
Posty: 837
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2024-04-05, 9:08 pm

Nic się nie zmienia . Zamiast wieloletniego planu i fachowców to Chęciński zatrudnia trenera z ładnym nazwiskiem i bez sukcesów w pracy identycznie jak zatrudnił Dudka . Ta łodź nie jest podwodna , ona tonie i zmierza do III ligi .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7049
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2024-04-09, 11:50 am

Na forum pojawiały się głosy ze ewentualne zatrudnienie Feio to nie jest dobry pomysł . Ja sam uważam ze byłby to ruch o dużym ryzyku ale czasem warto zaryzykować . Tymczasem Legia się nie szczypała i zatrudniła Feio . Przyznam że szczęka mi opadła . Tak jak w przypadku zwolnienia Magiery tak i teraz Runjaića to władze klubu ponoszą głównie odpowiedzialność za wyprzedaż czołowych graczy i zjazd wartości drużyny . Trenerzy swoje też dołożyli ale to zbyt łatwe zrzucanie na nich winy . U nas trenerzy co pół roku są zwalniani bo trudno ze szrotu zbudować drużynę . Pewnie i Feio by sobie nie poradził bo sprowadzanie zawodników do Zagłębia to kryminalna działalność .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7049
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników