Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez robercik 2017-08-07, 9:00 pm

Ja nie widze przyszlosci pod obecnymi rzadami i chorymi zaleznosciami. Pie.dola nas jak moga a my gowno mozemy.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-08-08, 1:26 am

Nie jeden raz pisałem, że zawsze mam szacunek dla tych, którzy moje czasem skomplikowane wpisy cierpliwie rozszyfrowują, tym bardziej, że zdaję sobie sprawę z tego, że przecież czasami pisząc pospiesznie, późno - tylko dokładam trudności. Potwierdzam raz jeszcze tę opinię - szczególnie dziękując właśnie tym cierpliwym, nawet popierającym. Ba! - a i do pozostałych, którzy nie mają cierpliwości przeczytać, bynajmniej nie ruszam zaraz z jakimiś pretensjami. Cieszą mnie i wszystkie wyrazy życzliwości, dziękuję. Niemniej - proponuję, że może warto pociągnąć ten wątek w kierunku realistycznych propozycji. Kto wie, może nawet personalne konkretne propozycje - przygotują dobry grunt pod przyszłość? Może nawet, jeżeli nie wyłoni się też żadna konkretna kandydatura - walor takich zgłoszeń, w jakim kierunku Kibice oczekują zmian w polityce Klubu - jednak przyniesie jakiś zysk w postaci siły nacisku ze strony określonej grupy, znaczącej grupy, z którym jednak decydenci będą się liczyć?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-08-08, 6:34 am

Blajpios napisał(a):proponuję, że może warto pociągnąć ten wątek w kierunku realistycznych propozycji

Moje stwierdzenie może wydawać się mało realisttyczne ponieważ Sosnowiec cierpi na deficyt elit (jak ostatnio stwierdził Novack). Natomiast podkreślam - napisałem "pokroju ..." czym chciałem nadać jedynie pewien wzorzec. A uważam, że za tego rodzaju ludźmi Chęciński nie byłby godny kawy nosić jak kiedyś za Piętą.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-08-08, 9:33 am

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):proponuję, że może warto pociągnąć ten wątek w kierunku realistycznych propozycji

Moje stwierdzenie może wydawać się mało realisttyczne ponieważ Sosnowiec cierpi na deficyt elit (jak ostatnio stwierdził Novack). Natomiast podkreślam - napisałem "pokroju ..." czym chciałem nadać jedynie pewien wzorzec. A uważam, że za tego rodzaju ludźmi Chęciński nie byłby godny kawy nosić jak kiedyś za Piętą.
No, kurcze... Nie takiego odlotu ;-) spodziewałem się po Kol. Auguście dzisiaj rano... Niedoceniłem. Uważnie kontroluje, co się dzieje wokół jego ukochanego Zagłębia. Proszę! Kolejny element do oczekiwanej układanki. Tak, zrozumiałem, że chodzi o jakąś tam cechę, którą Kol. August zauważa u kogoś i uważa, że dobrze by było, by cechowała tych, którym w społeczności lokalnej powierza się odpowiedzialność, w Klubie, w Mieście, Regionie całego Zagłębia... Oczywiście, że miło mi jest, jeżeli przy czymś tu i mogę służyć za jakiś punkt odniesienia pozytywnie. Jeszcze parę takich przykładów znajdzie się. Ot - Kol. bbartek w profesjonaliźmie w dziedzinie marketingu, Kol. novack, czy kilku innych przy analizie piłkarskiej, Kol. August, jak widać, w czujności "nawet spod ziemi, nawet znad ziemi, byle zawsze Zagłębie Sosnowiec", pewnie Kol. Kol. ultrasi w zagorzałości i jednoznaczności też się jacyś znajdą. Bynajmniej nie krytykowałem tych odniesień i nie odebrałem propozycji w tym sensie jako budzącego sprzeciw z racji wydźwięku pewnej absurdalności - tylko po prostu sądząc, że trafnie odgaduję, iż w kierunku realizmu Kol. August zgłasza swoją obserwację: chciałem podsunąć kierunek ku większemu właśnie realizmowi tych propozycji przez odwołanie do pożądanych cech. Na gruncie Forum bowiem, to dobrze kojarzamy, za co cenić Blajpiosa a co wkurza - za co cenić Ultrasów a czym wkurzają czy wręcz ocierają się o niebezpieczne rzeczy - za co cenić Kol. Kol tu wymienionych przed chwilą przeze mnie i innych. Toteż odwołanie - jest czytelne. Jeżeli jednak pójdzie się dalej, np żądając od środowisk lokalnych ludzi takich a takich: to przy tych porównaniach, nawet kibice- politycy, czy zarządcy Zagłębia Sosnowiec łatwo "spuszczą w kanał", że nie rozumieją, nie znają - albo że to forumowe tylko referencje. Jeżeli będzie się zaś postulaty stawiać przez pryzmat przedstawienia tych cech, które tu zauważamy choćby przez pryzmat osób - to sądzę, że siła oddziaływania takiej prezentacji oczekiwań będzie większa. Na tym - jak rozumiałem - polegał krok w kierunku podpowiedzi realistycznych. Oczywiście jednak, to tylko jakiś tam głos w dyskusji.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez patrios91 2017-08-08, 10:33 am

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):proponuję, że może warto pociągnąć ten wątek w kierunku realistycznych propozycji

Moje stwierdzenie może wydawać się mało realisttyczne ponieważ Sosnowiec cierpi na deficyt elit (jak ostatnio stwierdził Novack). Natomiast podkreślam - napisałem "pokroju ..." czym chciałem nadać jedynie pewien wzorzec. A uważam, że za tego rodzaju ludźmi Chęciński nie byłby godny kawy nosić jak kiedyś za Piętą.

Elit finansowych z pewnością nie brakuje. Poniżej artykuł sprzed dwóch lat, a jak dobrze wiemy w regionie jest coraz więcej inwestycji na dużą skale. Niestety ten temat został już wyczerpany z jednym kluczowym wnioskiem - żaden szanujący się inwestor do bagna się nie wpakuje ;-)
Wśród miast Zagłębia najwięcej "milionerów" jest w Dąbrowie Górniczej (43), w Sosnowcu więcej niż milion zarobiło w 2014 roku 41 osób.

-> http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1, ... 178-w.html
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-08-08, 11:37 am

Blajpios napisał(a):Jeszcze parę takich przykładów znajdzie się. Ot - Kol. bbartek w profesjonaliźmie w dziedzinie marketingu, Kol. novack, czy kilku innych przy analizie piłkarskie

Rozumiem. To trzon składu przyszłej Rady Miasta względnie Zatępcy kolejnego Prezydenta ;-)
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez xenon 2017-08-08, 2:14 pm

Zagłębie to taki prywatny klub za państwowe pieniądze.Nikt grosza nie włoży bo to jest jak kościół dajesz dajesz i ciągle mało, a do powiedzenia nic nie masz
xenon
 
Posty: 1070
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2017-08-08, 3:49 pm

Sekta piłkarska świetego MJa :lol:
Tomcjo
 
Posty: 7034
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Lars 2017-08-11, 2:14 pm

Taki krótki opis sytuacji z którą mamy właśnie do czynienia.

1. kontrakt Makengo - totalny brak profesjonalizmu ze strony klubu. Facet siedzi we Francji i dostaje pieniądze od Zagłebia,
2. Chęć przedłużenia kontraktu z Wiktorskim. Facet urządza impreze za imprezą, napie.r.dolił się przed najważniejszym meczem Zagłębia w poprzednim sezonie. Dostaje propozycje przedłuzenia kontaktu!!! Trener po wszystkim twierdzi, ze to są dorosli ludzie i on ich nie kontroluje, dlatego chciał przedluzyc kontakt. To k.urwa nie widzial ze facet jest niedysponowany?
3. Jaroszewski po sezonie stanął murem za Baniskiem. Na jakiej podstawie?
4. Konferencje prasowe, a zwłaszcza ta po meczu z Koroną. Trybuny oglądały inny mecz? Wszyscy krzyczą, że Zagłębie zagrało źle, przegrywali pojedynki 1 na 1, nie było pomysłu itd. Banasik twierdzi, ze to był niezły mecz!
5. Transfer Alexandre Cristovao, mimo posiadania zawodnika bez paszportu UE w pierwszym składzie

Przyszłości Zagłębie nie ma. Jest dno i wodorosty. Chęciński przez swoją bierność przegra wybory. Prezydentem zostanie pewnie następny miłośnik footballu typu Górski. Miliony pójdą w piach, a skończymy znowu 2 2 lidze.

Tylu trenerów, tyle decyzji i same błędy.
Dymisja Jaroszewskiego, Stanka i Banasika to jedyne rozwiązanie, które może wpłynąć pozytywnie na przyszłość Zagłebia.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2252
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-08-12, 5:32 pm

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-08-13, 10:22 pm

Sprzed "kilku ładnych dni" pamiętam też wpis czyjś - ale tu już "żywcem" nie pamiętam ani czyj a nie w jakim wątku, Autora więc przepraszam za brak dokładnego odniesienia. Chodziło w tym wpisie o tezę "że do zmiany to jest całe trio M. Jaroszewski, R. Stanek i D. Banasik". Dodatkowo - owijało się to wokół bardziej szczegółowej dyskusji wokół D. Banasika. Co do tej ostatniej dyskusji, podejmowanej przez innych - w tych głosach, to najbardziej bawiły mnie tezy, których autorzy grzmieli: taki dobry ten skład - taki kretyn trener? Hm. Jak kretyn - to w jaki sposób mógł zebrać ten skład?
Niemniej - odwołuję się do całokształtu tej dyskusji, szczególnie właśnie przez pryzmat tej tezy, która pozwola mi przywołać po raz en-ty tezę, nie rozstrzygając kogo zmieniać, czy nie zmieniać: istotą jest Centrum Zarządzające. Istotą jest wizja rozwoju i znajomość sposobów jej przeprowadzania. Wymieniałem też nieraz wtedy, że głównym jest w tej perspektywie Prezes, następnie i dyr. administracyjny (to na realia Zagłębia obecne, bo w tej perspektywie widzieć trzeba i dyr. od czysto administracyjno-ekoomiczno-marketingowego pionu i w połączeniu części spraw skautingu). Trzeciego też wymieniałem w tym układzie decydującym, od którego zależy potem drużyna, drużyny rezerwowe i młodzieżowe itd itp. Tym trzecim, którego nieraz wymieniałem, to był trener I drużyny. W nim też ogniskuje się i wizja rozwoju, więc nie tylko kwestia dopasowania rozwoju I drużyny z wizją rozwoju klubu: ale też ma tę drugą część zagadnień skautingu (czy jedną trzecią, pamiętając o Prezesie).
Piszę to, by zaznaczyć, że bynajmniej nie oponuję całkowicie wobec wspomnianej tezy. Jedynie - najpierw trzeba zadać sobie pytanie, jaka w ogóle taka realna wizja dla Zagłębia jest. Wtedy - decydować z jakimi ludźmi w Centrum Zarządu: o ile ktoś ma siły do przeprowadzenia takich decyzji w tym klubie. Inaczej bowiem - to tylko piękne dywagacje. W każdym razie - jest tu oczywiste też, że w tej perspektywie również trener jest tym, wobec którego można wyciągać konsekwencje. Tyle, że - jak tu nieraz też pisałem - najpierw, to trzeba w tych pierwszych dwóch ogniwach centrum decyzyjnego szukać rozstrzygnięć. Niemniej, w oczywisty sposób podlega tym kwestiom i ogniwo trzecie, trener.
Z tym, że - w obecnej sytuacji, to trenera Zagłębia jednak trochę od tego centrum trzeba oddzielić.
Prezes i Dyrektor Administracyjny bowiem ciągną swoją linię, swoją politykę już kilka lat - dyr. administracyjny chyba jeszcze dłużej i to on jest tym, który nadaje rytm Zagłębia, bo go zna "od podszewki od pacholęcych lat". Czy to najlepszy wybór? Czy lepszych perspektyw do tego ne mieliby ci Zagłębiacy, którzy trochę świata piłkarskiego pozwiedzali, mieli sukcesy poza granicami kraju? Czy nie lepiej, by tacy nie byli wypychani, tylko by byli wciągani - skoro uznajemy, że nie mogą być dwa słońca w jednym układzie słonecznym: to jakie byłoby najlepsze?
Natomiast - choć podpada pod oceny, jak to wyżej napisałem - jednak D. Banasik jest jeszcze pod pewnym wskazaniem do wstrzymania ocen. Nie mówię - o zdjęciu odpowiedzialności. Nie, absolutnie. Wydaje się, że już pod koniec zeszłego sezonu zaczął jeździć nawet po Polsce i komponować sobie ten skład. Z racji "stopnia w hierarchii formalnej i nieformalnej" - przed nim jest dwóch na pierwszych pozycjach. Może aż do tego stopnia, że obecny zespół, to nie jest w pełni autorski zespół D. Banasika, co boleśnie podkreśla np. fakt zatrudnienia człowieka nie mogącego grać. Niemniej, przynajmniej w połowie jest to skład autorski D. Banasika. Podlega więc bezsprzecznie D. Banasik ocenie w tej perspektywie: wypalił jego pomysł czy przegrał. Ba! Przyznam - że też dla mnie już są pewne poważne znaki zapytania, co do tej koncepcji i jej realizacji z D. Banasikiem przy sterze. Nawet - są może większe, niż się spodziewałem, te znaki zapytania. Niemniej, ludzie drodzy! Nie tylko, jak napisałem na początku: naprawdę tak jednym tchem potraficie wyrecytować: zebrany w tym roku skład jest niezły, perspektywiczny - najlepszy na to dowód, że zebrał go trener kretyn, który o tworzeniu zespołu nie ma pojęcia" - naprawdę tak potraficie recytować nie widząc sprzeczności? Jednak, nie wszyscy aż taką sprzeczność popełniają. Jednak — no, jak nie potrafię już po jednym, dwóch meczach stwierdzić, że trener kretyn, niemota, nic nie umie, wuefista, dno, muł i wodorosty itp itd. Skoro zaszła zmiana w zeszłym sezonie, którą pochwalacie, że odsunięta został ekipa, której czas raczej w ekstraklasowych perspektywach przeminął - skoro przynajmniej w połowie w tym odsunięciu miał udział obecny trener - skoro tenże umiał dobrać zawodników, o których twierdzicie, że stanowią zespół silniejszy niż w zeszłym roku: to nie gwałćcie rozumu i logiki. Nie twierdźcie z pewnością graniczącą z ideologią: jaki denny to trener, nie umiejący zorganizować zespołu i jego gry.
Kończę więc podsumowaniem. Od wielu lat piszę, że decydujące jest centrum zarządzające, w skład którego wchodzi i trener, jako trzeci punkt z kolei. Nie inaczej jest z D. Banasikiem. Z tym, że - obie pozycje "wyżej" w tym centrum zarządzającym, już można sprawdzać, bo nie działają pierwszy rok. Natomiast to trzecie - to sensownie dopiero w połowie tej rundy będzie można oceniać. Na tym kończę, nie ma sensu więcej, podobnie, jeżeli ktoś jednak uprze się nie chodzić w parze z logiką i będzie swoje wiedział: trudno. Na tym kończę w tej kwestii
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez patrios91 2017-08-14, 9:20 am

Drogi Blajposie. Trener jest tylko dopełnieniem nieudolności sterujących i opowiadających za klub osób. Nie mniej uważam, że nie ma on potencjału,odpowiedniego warsztatu i charyzmy do prowadzenia klubu aspirującego do zajęcia miejsca premiowanego awansem do Ekstraklasy. Uważam również, że obecny skład jest perspektywiczny ze względu na wiek piłkarzy i możliwość ich rozwoju. Nie są to piłkarze do bólu ukształtowani, staczający się umiejętnościami na równi pochyłej. Niektóre nazwiska, w innych klubach, pod wodzą innych trenerów dawały z siebie o wiele więcej na boiskach I ligi. Obecnie wyglądają na zagubionych, pozbawionych charakteru panów, niewiedzących co z piłką uczynić. Dopełniając tezę- resztki piłkarzy z poprzedniego sezonu, pod wodzą aktualnego trenera, obniżyło swoje możliwości piłkarskie o 50%. Za te wszystkie w/w cechy odpowiada trener. Według moich obserwacji (nie mogę wypowiadać się za innych)drużyna pod kierownictwem Banasika nie ma pomysłu na grę, nałożonej ściśle określonej taktyki oraz charakteru zwycięzcy. Nie ma wypracowanych schematów, przydzielonych boiskowych zadań oraz nawet zarysu podstawowej 14tki zawodników. Wpływ trenera na szatnie i pracę na boisku jest nadzwyczaj widoczny. Aż czasami oczy bolą od samego patrzenia. Na to wszystko prezes z dyrektorem wpływu nie mają i według mnie mieć nie powinni. Szatnia to szatnia i żaden prezes do składu czy taktyki wtrącać się nie powinien. Do prezesa w tej sytuacji należy wyłącznie wyciąganie wniosków apropos wyników i wizji przyszłości drużyny. Komponowanie składu na kolejny sezon przy współpracy trener-dyrektor-prezes czy wizji przyszłości klubowej to temat na osobną dyskusję. Podsumowując: Teza, że trener zły, a wszystko inne w porządku jest błędna. Według mnie, przy niekompetentnym prezesie i dyrektorze sportowym tylko trener przez duże T , z charyzmą boiskową i pozaboiskową mógłby wstrząsnąć dosłownie i w przenośni dzisiejszą kadrą Zagłębia Sosnowiec oraz wpłynąć pozytywnie zimą na uzupełnienia obecnego składu. Takim trenerem (według mnie) nie jest pan Banasik. Pozdrawiam i z góry dziękuję za przeczytanie moich wypocin. ;-)
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-08-14, 9:40 am

Konstruktywne pod każdym względem te wypociny. Nic dodać noc ująć. Chyba tyle, że za sukces i porażkę odpowiada Zarząd.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-08-14, 10:31 am

To i ja muszę przecież - Drogi Patriosie - podziękować "post factum" za przeczytanie mojego wpisu... No i z racji tego szacunku jeszcze jedną analizę przeprowadzę, z wyjaśnieniem. Panuje powszechna zgoda, że uporządkowanie szatni, po katastrofie, jaką było, że Klub dopuścił iż do publicznego zwalniania trenera (a może i jeszcze do innych skandali) - dobrze się stało, że przewietrzona została szatnia. Tak, tu łatwo jakoś uwierzyć, że w tym mógł mieć znaczący udział Prezes Jaroszewski, postawiony pod ścianą, choćby z desperacji mógł wykonać robotę, choćby w sposób spanikowany, wręczając wypowiedzenia i uciekając od rozmowy. Zapewne - siedzący w szatni długie lata - mógł znaczący udział mieć Dyrektor Stanek. No i wierzycie, że na pewno nie miał w tym udziału D. Banasik? To moim zdaniem jesteście w błędzie. Nie wnikam, ile tego wkładu było, bo nie jest się w stanie tego z pozycji forum określić. Twierdzę tylko, że jakiś udział miał. Gdy Koledzy tu raczą bełkot wypowiedzi wyśmiewać, dla mnie, gdy mówił o szansach dla S. Dudka, jeżeli tylko będzie zdolny do dobrej gry, jak również mówienie, że to nie on, tylko razem z prezesem: to były jasne sygnały, że szykuje się wietrzenie szatni. Pozostawało kwestią, jak napisałem, nieodgadnioną, w ilu procentach trener tu był prowodyrem, jednak udział był. Mógł być nawet decydujący, jeżeli chodzi o przeprowadzenie tego, na czym wyłożył się P. Mandrysz. Dalej. Raczej też panuje przewaga - choć niewielka - głosów, że kadra została dobrana dobrze; Kolega patrios91 zdecydowanie do tej grupy należy. To kto to przygotował, kto ocenił ten potencjał? Znów weźmy decydentów. Prezes - raczej chyba niewielki wpływ, zgoda? Czy tak tu bowiem jest oceniany, że jest strategiem i dobrał tych ludzi? Przymykając oczy na zdolności w tej materii Dyrektora Sportowego, bo trzeba zupełnie zapomnieć, co tu jest wypisywane, by założyć: że mógł mieć wpływ. Jeżeli D. Banasik jeszcze w tamtym sezonie jeździł i dogadywał się z ludźmi, to do licha ciężkiego: trzeba uznać, że jest nieudacznik, bez wizji, bez koncepcji, czy może jednak jest prawdopodobne, że ten udział w zestawieniu tej kadry miał? Jednak nie mordujmy kozikiem logiki, bardzo proszę. W takim razie... Tak, tak, jest "w takim razie", tyle że najpierw: zupełnie niezależnie od "w takim razie", czyli od wniosków płynących z poprzedniej analizy: ktokolwiek, jeżeli w szatni w wakacje była taka rewolucja, to naprawdę przez pierwszych co najmniej 6 meczów ma czas na rozruch. Dla mnie - wydawanie sądów tak kategorycznych, jest przedwczesne. Dopiero do tego dodaję: tym bardziej więc, jeżeli jest "w takim razie", płynące z powyższych analiz. Tym bardziej -
jeżeli są pewne podstawy do zauważenia pewnych pozytywów, o których wyżej.
Powtarzam - i mnie już pewne znaki zapytania się pojawiły, co do efektów tej przebudowy, co do zdolności D. Banasika do "ogarnięcia" tego zespołu. Ale jest zupełnie nie do przyjęcia dla mnie, by ktoś skreślając go kategorycznie, dowodząc, jaką na pewno jest miernotą: mógł uważać, że kieruje się choćby w części czymkolwiek innym niż emocjami, przywiązaniem do Klubu, budzącym wręcz obawę, że znów się nie uda... Powtarzam: jeżeli wydaje osądy tak kategoryczne. Jeżeli powie: obserwacja tych pierwszych meczów, sytuacja taka a taka z tego meczu czy z tych 4 pierwszym o coś: pokazuje, że może nie potrafi tego czy tamtego — to jest co innego. To są opinie, z którymi można dyskutować merytorycznie. Przesądzenie - dla mnie jest sygnałem emocji.
Tu wieść smutna dla tych przeżywających tak mocno emocje. Jeżeli nawet okaże się, że intuicje Kolegów, czy właśnie te z zaangażowania emocjonalnego obawy się sprawdzą — i faktycznie projekt D. Banasika poniesie fiasko i/lub okaże się trenerem na ten projekt zbyt słabym: to niestety nie będziecie mogli sobie poużywać zgłaszając pretensje do mnie, jak to ja niesłusznie go broniłem. Są to bowiem różne sprawy. Ja nie piszę kategorycznie, że D Banasik jest świetnym trenerem. Owszem - i tu może się różnię w mojej postawie względem niektórych, gdyż oni zdają się wręcz życzyć, jakby u buka obstawili: "skuś baba, skuś baba, skuś baba", prezentują się nienawistni wobec tego człowieka, poniżający. W imię czego? Nie wiem. Co im tak zależy na zeszmaceniu? Będą czuć się lepiej? Oprócz tego wszakże, przede wszystkim: kategorycznie, to twierdzę, że jeszcze nie da się kategorycznie ocenić w żadną stronę, czyli również i w tę, że jest trenerem świetnym i w tę, że jest kiepskim (a tym bardziej, dołączając do tego pogardę). Bowiem - nie wiem jeszcze, nie mam wyrobionej opinii. Są pewne pozytywy - jak również są sygnały niepokojące. Dopiero po połowie rundy - oddzieliwszy marzenia, bo w podświadomości każdy Kibic Zagłębia oczekuje, że będzie Zagłębie w czołówce europejskiej, tyle że się nie przyzna - to dopiero po oddzieleniu podświadomego oceniania przez pryzmat marzeń o Zagłębiu: będzie można po tej połowie rundy oceniać w sposób zdecydowany, jakie są efekty pracy trenerskiej. I tyle.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-08-18, 10:52 pm

Czy nie macie wrażenia że, biorąc pod uwagę nie tylko dzisiejszy blamaż w Legnicy ale przede wszystkim całokształt radosnej twórczości która od około roku czasu ma miejsce w klubie Zagłębie Sosnowiec, Prezes Marcin Jaroszewski powinien pokazać, że ma jaja i zrobić spotkanie z kibicami?...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników