Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Anakin 2017-06-21, 8:03 am

Problem nie sprowadza się tylko do tego jakie mamy władze samorządowe i jakich mamy kibiców i kwestii możliwości nawiązania bliższej współpracy bądź nie. Problem jest szerszy i rzeczywiście bardziej dotyka władz miejskich jak i klubowych a odnosi się przede wszystkim do braku jakiejkolwiek polityki długofalowej a raczej do tego, że pracuje się na „tu i teraz” a nie myśli się w kontekście kilkuletniej perspektywy zarówno egzystencji jak i rozwoju klubu.. I jest to bardzo niebezpieczne gdyż taki „układ” sympatii ze strony panującego Prezydenta nie będzie wiecznie trwał. Dzisiaj jest jasne jak słońce, ze Arkadiusz w razie czego wspomoże, załatwi i nie myślę tutaj tylko o forsie przeznaczanej na funkcjonowanie klubu ale również i pozyskiwaniu sponsorów. Choć to pierwsze ma kluczowe znaczenie to i w kwestii sponsorskiej widać że są to kwestie łączone z różnymi gratyfikacjami z UM czy to poprzez zamówienia publiczne czy też miarkowanie kar ekologicznych. Pomijam ewidentnie patologiczny charakter takich rzeczy natomiast dostrzegam tu groźbę dla funkcjonowania klubu w przyszłości gdyż wystarczy aby zmienił się klimat przy al. Zwycięstwa choćby w postaci zmiany na tronie a nie można wykluczyć, że prędzej czy później mandat uzyska osoba niekoniecznie przychylna podłączaniu pod miejską kroplówkę klubów sportowych, a przynajmniej nie w takiej wysokości i klub będzie miał problem. Dlatego tak bardzo przydałby się klubowi zarządca naprawdę z prawdziwego zdarzenia, ktoś kto sprawi, ze klub będzie w stanie w jakiejś naprawdę znacznej części pozyskiwać samodzielnie zewnętrzne źródła przychodu w takiej wysokości aby w razie przykręcenia miejskiego kurka nie obawiać się jakiejkolwiek katastrofy finansowej. A wbrew pozorom taki scenariusz nie jest nierealny. Wystarczy, że ktoś przeliczy tylko korzyści polityczne na zasadzie co się bardziej opłaca. Niby teraz mamy I ligę i za sobą dwa sezony w czubie. Ale ten w tym ostatnim mamy dość nieźle spieprzoną szansę awansu, relatywnie niska frekwencję na meczach, cyrk w postaci Dudek-gate, duże emocje i polaryzacja społeczeństwa w kwestii budowy nowego stadionu i obaw związanych z poniesieniem kosztów tej budowy itd… To wszystko uderza negatywnie w wizerunek klubu i nie można wykluczyć, że znaczna część lokalnej społeczności będzie miała negatywny stosunek czemu może dać wyraz np. w wyborach lokalnych. Niby sport nie jest najważniejszym zadaniem gminy, a drobnym wycinkiem ale nigdy nie wiadomo czy taki „wycinek”, na który przeznacza się corocznie miliony, o budowie kompleksu na Środuli za setki milionów, nie wspomnę, gdzieś nie przeważy szali w stronę tych sił, które będą nieprzychylne. Dlatego klubowi przydałby się plan działania na dalsze lata oczywiście z koniecznością jego wdrożenia w życie.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez mason 2017-06-22, 2:11 pm

Na fb na profilu prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego transmisja na żywo z Dariuszem Miodulskim.
Oficjalnie jesteśmy filią ległej...
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Lars 2017-06-22, 2:46 pm

mason napisał(a):Na fb na profilu prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego transmisja na żywo z Dariuszem Miodulskim.
Oficjalnie jesteśmy filią ległej...


Najlepsze jest to ze dla osob odpowiadajacych na pytania wszystko jest ok. Im bedziemy silniejsi tym lepszych zawodnikow bedziemy brac z Legi. Tylko my ich bierzemy na pol roku i potem Legia wyrywa nam te najmocniejsze ogniwa, lub daje szrot ktory sie nie rozwija.
Na dzien dzisiejszy nie jestem wstanie zrozumiec Chęcinskiego. Moze sie myle a moze za mało wiem. Trudno powiedziec. Wiem ze jak do tej pory oprocz kilku bramek Araka na ktorym nie moglismy nic zarobic nie skorzystalismy nic.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez mason 2017-06-22, 3:08 pm

Niestety nie widziałem od początku całej konferencji, ale można na stronie Arkadio obejrzeć całość.
https://www.facebook.com/Arkadiusz-Ch%C ... f=NEWSFEED
gdyby ktoś szukał.

Najważniejsze co zdążyłem wynotować:
- wasalizacja wszystkich klubów sosnowieckich.
- zaciśniecie współpracy z ległą od Akademii po wszystkie szczebla - PEŁNA WASALIZACJA!!!
- jeżeli zawodnik nie sprawdzi się w warshawce to będzie odsyłany do nas... - śmietnik dla zawodników
- według MJ Michalak za mocny na Zagłębie, więc pójdzie do ekstraklasy.
- JM - "gdybyśmy awansowali to mielibyśmy dwóch pewnych zawodników, ale poszli gdzie indziej.
- akademia legły III Sosnowiec ma być akademią dla Zagłębia i Śląska.

Po za sportowe:
- Chęcińsku dumny, że cała Polska śmieje się z nas na Kongresie Regionów bo możemy odebrać nagrodę w imieniu Warszawy
- JM "jakbyśmy nie dyskutowali to zbijemy każdy argument" do tego te jego tandetne okulary przeciwsłoneczne - ciąg dalszy buty i chamstwa Pana od fury, hajsu i panienek...
- hur dur legła taka wspaniała dzięki niej awans hur dur dziękujemy!!!

To wszystko co udało mi się wyciągnąć z tej konferencji.
Roku Pańskiego 2017 Zagłębie Sosnowiec upadło po raz kolejny - 1993 i 2017.
Dziękuję Ci Arkadiuszu Chęciński!
To teraz na mecze będzie chodzić po 500 osób - gdy będzie ciekawszy mecz, patrz GKS Katowice czy Ruch Chorzów to stadion będzie raczej pełny.

Najwyższa pora żeby ruchy miejskie zaczęły się domagać sprzedania tej drużyny(to już nie jest ZS) w ręce prawdziwych inwestorów wzorem Wrocławia.
Powinny też żądać referendum czy mieszkańcy Sosnowca są za dalszym finansowaniem z budżetu miasta filii z Warszawy.
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2017-06-22, 3:27 pm

Głos Tel Avivu właśnie zamieścił artykuł, o zacieśnieniu współpracy z Legią. Po słowach Jaroszewskiego, ma on dużą szansę na nagrodę dla pracownika miesiąca Legii Warszawa.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-06-22, 4:09 pm

Nie jestem i nie byłem sympatykiem Legii ale nie jestem wrogiem Klubu
z Łazienkowskiej. Zainteresowała mnie rozmowa Mioduskiego z naszym
Panem Chęcinskim. Zrobiłem porównanie tego co mówi Mioduski z tym
co czyni nasz Klub - w minionym sezonie to tak faktycznie mielismy
na boisku trzech zawodników z legii bramkarz - Bartczak - Michalak
w tej chwili mamy bramkarza swojego człowieka - Bartczak i Michalak
i bramkarz wrócili do Warszawy. Pan Mioduski to nie jest profesjonalista
i nie zgadzam się ze stwierdzeniem że Michalak jest za mocny dla Zagłębia
gdyby tak było to Zagłębie grało by w Extra - tu chodzi o KASE jaką Legia
może uzyskać za wypożyczenie np. do Górnika
Ale pójdę dalej mamy od dzisiaj swojego stopera plus grupa zawodników
naszych - czyli widzę że tych legionistów to może być dwóch góra trzech.
Myślę sobie tak ze nasi ludzie w sposób dyskretny montują ekipę na
następny sezon przy minimalnym udziale zawodników Legii i to jest
pozytywny znak - zobaczymy dzisiaj na pierwszym treningu kto się zjawi
z zapowiedzianych wcześniej zawodników.
I na koniec przychodzi mi taka myśl do głowy A CZY STARSZYZNA ZAGLEBIA
nie grała aby Zagłębie tkwiło w I lidze ? Przecież w sytuacji AWANSU to
ludzie Ci poszli by do innych Klubów grających w niższych ligach,
i wówczas mógłby nastąpić przypływ zawodników z Legii. To jest takie
moje myślenie nie poparte żadnym faktami.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez werty2 2017-06-22, 4:21 pm

mason napisał(a):Niestety nie widziałem od początku całej konferencji, ale można na stronie Arkadio obejrzeć całość.
https://www.facebook.com/Arkadiusz-Ch%C ... f=NEWSFEED
gdyby ktoś szukał.

Najważniejsze co zdążyłem wynotować:
- wasalizacja wszystkich klubów sosnowieckich.
- zaciśniecie współpracy z ległą od Akademii po wszystkie szczebla - PEŁNA WASALIZACJA!!!
- jeżeli zawodnik nie sprawdzi się w warshawce to będzie odsyłany do nas... - śmietnik dla zawodników
- według MJ Michalak za mocny na Zagłębie, więc pójdzie do ekstraklasy.
- JM - "gdybyśmy awansowali to mielibyśmy dwóch pewnych zawodników, ale poszli gdzie indziej.
- akademia legły III Sosnowiec ma być akademią dla Zagłębia i Śląska.

Po za sportowe:
- Chęcińsku dumny, że cała Polska śmieje się z nas na Kongresie Regionów bo możemy odebrać nagrodę w imieniu Warszawy
- JM "jakbyśmy nie dyskutowali to zbijemy każdy argument" do tego te jego tandetne okulary przeciwsłoneczne - ciąg dalszy buty i chamstwa Pana od fury, hajsu i panienek...
- hur dur legła taka wspaniała dzięki niej awans hur dur dziękujemy!!!

To wszystko co udało mi się wyciągnąć z tej konferencji.
Roku Pańskiego 2017 Zagłębie Sosnowiec upadło po raz kolejny - 1993 i 2017.
Dziękuję Ci Arkadiuszu Chęciński!
To teraz na mecze będzie chodzić po 500 osób - gdy będzie ciekawszy mecz, patrz GKS Katowice czy Ruch Chorzów to stadion będzie raczej pełny.

Najwyższa pora żeby ruchy miejskie zaczęły się domagać sprzedania tej drużyny(to już nie jest ZS) w ręce prawdziwych inwestorów wzorem Wrocławia.
Powinny też żądać referendum czy mieszkańcy Sosnowca są za dalszym finansowaniem z budżetu miasta filii z Warszawy.


Do mnie też nie trafia forma współpracy na linii Sosnowiec - Warszawa.. ale mógłbyś darować sobie zwroty typu "legła". Wśród kibiców Legii jest mnóstwo osób, które dobrze życzą Zagłębiu, odwiedzają przyjaciół i wspierają na meczach. Pisząc "legła" obrażasz ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z marginalizacją Zagłębia. Nie lepiej napisać personalnie? Miodulski? Leśnodorski?
werty2
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2008-08-17, 10:28 am
Lokalizacja: Będzin

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-06-22, 5:27 pm

Rozumiem, że nie ma przymusu bycia zwolennikiem współpracy Zagłębia i Legii jako klubów. Ale jak czytam teksty typu "legła" pisane przez jakąś pizdę o nicku mason to informuję ciebie Ty cwelu, że w internecie nie jesteś anonimowy. Więc licz się z tym, że "przypadkowo" ktoś cię może namierzyć na mieście lub na Ludowym i po prostu najebać ci po ryju. I nie jest to groźba z mojej strony, tylko życzliwe ostrzeżenie, czym mogą się skończyć twoje wypociny. Bo czymś innym jest współpraca pomiędzy klubami a czymś innym przyjaźń pomiędzy kibicami tych klubów pierdolony cwelu.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez T_misiek 2017-06-22, 5:49 pm

Myślałem że mnie w tym klubie już nic nie zaskoczy ale to co dzisiaj zobaczyłem rozłożyło mnie na łopatki. Jestem kibicem Zagłębia Sosnowiec a nie filii ległej dlatego narażone wizyty na Ludowym sobie odpuszczam a wam Chęciński i Jaroszewski c..j w dupę :czerwona:
T_misiek
Żółta kartka
 
Posty: 196
Dołączył(a): 2006-04-11, 9:13 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2017-06-22, 5:57 pm

Przylaczam sie do Adama NIE MIESZAJMY KWESTII KIBICOWSKICH Z UKLADAMI WLASCISIELI , TO DWIE ODREBNE SPRAWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-06-22, 6:22 pm

mason napisał(a):Chęcińsku dumny, że cała Polska śmieje się z nas na Kongresie Regionów bo możemy odebrać nagrodę w imieniu Warszawy

To chyba była jedna z najbardziej żenujących scen podczas tej konferencji. Chociaż generalnie Chęciński cały czas zachowywali się jakby startowali w konkursie "wyczyść buty Mioduskiemu". Za plecami wisiały chyba zdjęcia poprzednich włodarzy Miasta więc myślę, że Almstaedt z Bieniem w grobach się przewracają.Natomiast co do samej konferencji. Cóż, trudno nawet coś takiego komentować. POza tym, że usłyszeliśmy dużo pierdu pierdu. Co ciekawi i intryguje, to pojawienie się Mioduskiego i zacieśnienie tzw. "współpracy" o ile coś takiego tak można w ogóle nazwać,jest zaskakujące zważywszy, że Zagłębie kontroluje czy może kontrolował Leśnodorski poprzez swoich ludzi zwłaszcza w osobie Jaroszewskiego jaki w Radzie Nadzorczej. Czy zatem Panowie Chęciński z Jaroszewskim dokonali jakiejś wolty czy też wszystko odbyło się w porozumieniu i za zgodą z Leśnym ? No i jak rozumiem te rzekome "zmiany" własnościowe , o których tyle się mówiło, można między bajki włożyć.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez robercik 2017-06-22, 7:55 pm

Drogi Adamie. Jestes niekonsekwentny w swoich wypowiedziach. Dlaczego ktos nie moze wyrazic swojej opinii na temat wspolpracy w wulgarny sposob a Ty mozes wyzywac?
Wyobraz sobie, ze dla niektorych liczy sie wylacznie Zaglebie. Dla mnie legia nie istnieje. Nie wyzywam kibicow bo nawet na meczu ich nie wyzywam. Do libicow mam szacunek. Co innego klub.
Choc patrzac jak ultrasi traktuja podczas meczu wlasnych kibicow jest zalosne.
Jezeli chcesz wpie.dolic koledze z forum, to chyba bardziej powinienes uderzyc chyba w prezesa i przedstawiciela wlasciciela klubu bo oni jawnie pluja nam w twarz.
Czekam na zwyzywanie mojej osoby :-)
I nie jestem anonimowy. Chetnie przy piwku nawet wymienie poglady.
Ja szanuje Twoje zdanie, choc moge sie z nim nie zgadzac. Czasem puszczaja nerwy, ale to nie powod by kogos straszyc. Tez nie jestes anonimowy a grozby podlegaja pod kodeks.
Zycze nam Wszystkim wzajemnej zyczliwosci wsros kibicow bo juz ktos u gory traktuje nas jak ku.wy.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-06-22, 8:49 pm

Przeczytałeś mój post i niestety go nie zrozumiałeś. Skup się na zdaniu: "czymś innym jest współpraca pomiędzy klubami a czymś innym przyjaźń pomiędzy kibicami tych klubów". Jeżeli jakiś warszawski mason na forum Legii, wypowiadając się na temat współpracy pomiędzy naszymi klubami, określałby Twoje ukochane Zagłębie obraźliwie, to mam rozumieć, że nie miałbyś nic przeciwko temu?...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez mason 2017-06-22, 9:17 pm

Adam1906 wyzwiska to sobie człowieku daruj bo nawet nie widzę sensu dyskutować z kimś takim, który zaczyna od epitetów.

Przyznaję, tekst pisany pod wpływem impulsu i złości co wyprawiają z tym klubem, ale nie będę przepraszał.

Nie interesuje mnie Legia pod żadnym względem mam ją w głębokim poważaniu ROZUMIESZ ?!
A gdy widzę uległość włodarzy miasta i klubu w stosunku do klubu z Warszawy to mnie szlak jasny trafia. Mam prawo wypowiadać się na tym forum jak każdy kibic ZS. Chyba że akceptując regulamin forum zostaje też kibicem Legi - zadowolony ?
Nie mam nic do relacji kibiców ZS z L, ale jak dla mnie mogłyby nie istnieć bo to pokazuje kolejne zapatrzenie, ale to już moje zdanie, którego NIE WOLNO wyrażać na tym forum bo Legia jest na piedestale i szanować trzeba...

Tak adam1906, internet nie jest anonimowy i groźby nawet pod "ostrzeniem" są karalne w tym kraju.
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-06-22, 9:34 pm

mason napisał(a):Tak adam1906, internet nie jest anonimowy i groźby nawet pod "ostrzeniem" są karalne w tym kraju.

Boisz się? To raniutko biegnij na psy :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników