Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2018-04-05, 4:59 pm

Myślę, że możemy rozpocząć dywagacje nie tylko na temat trwającego sezonu 2017/2018, ale przede wszystkim na temat PRZYSZŁOŚCI NASZEGO KLUBU. Kto daje nadzieje na lepszą przyszłość, a kto powinien być z Ludowego pogoniony w pizdu. Postanowiłem sam dla siebie zrobić ranking piłkarzy i osób decyzyjnych Zagłębia Sosnowiec.

Kolor zielony - zostaje.
Kolor czarny - daję mu szansę.
Kolor czerwony - wypierdala na zbity pysk.

bramkarze:
Dawid Kudła
Matko Perdijić
Aleksander Kłosek

obrońcy:
Mateusz Cichocki
Arkadiusz Jędrych
Igor Krzykowski
Konrad Kumor
Tomasz Nawotka
Nuno Malheiro
Tymoteusz Puchacz
Robert Sulewski

Žarko Udovičić
Konrad Wrzesiński

pomocnicy:
Bartłomiej Babiarz
Adam Banasiak

Rafał Makowski
Sebastian Milewski
Patryk Mularczyk
Tomasz Nowak
Martin Pribula
Callum Rzonca

napastnicy:
Alexandre Cristóvão
Jan Janosz
Szymon Lewicki
Vamara Sanogo

prezes:
Marcin Jaroszewski

II trener i dyrektor sportowy:
Robert Stanek

trener:
Dariusz Dudek

kierownik drużyny:
Piotr Caliński

masażysta:
Grzegorz Buczek

fizjoterapeuta:
Marcel Płachta
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Lars 2018-04-12, 10:31 am

Wypowiem się wyłącznie odnośnie zawodników, bo cała reszta z woli właściciela zostaje.
Należy pozbyć się: Nuno Malheiro, Mateusz Cichocki, Robert Sulewski, Adam Banasiak, Tomasz Nowak.

Z tego co widze, to na ten moment dajrektor sportowy szykuje do odstrzału Żarko i Sulewskiego.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez picku 2018-05-06, 10:43 pm

Dyskusja w temacie ostatniego meczu z Głogowem zaczęła mocno dotyczyć przyszłości naszego klubu. Niejeden, mimo, że rozum podpowiada coś innego, zaczyna po cichu snuć marzenia o Ekstraklasie. Swoją drogą walka o mistrza wygląda tak samo ślimaczo jak walka o awans w ! lidze :) Wracając jednak do tego co mi po głowie chodzi... Załóżmy wariant hura optymistyczny - Zagłębie zajmuje miejsce premiowane awansem... tylko co dalej? Czy mamy infrastrukturę, która pozwoli nam uzyskać licencję? Gdzieś czytałem, iż w nowym sezonie PZPN nie pozwoli rozgrywania meczów na innych stadionach - posiadanie swojego ma być obowiązkowe. Ludowy spełniał warunki parę lat temu, ale czy teraz? Reasumując, boję się, że radość z zajęcia minimum drugiego miejsca w I lidze zostanie powstrzymana przez STOP od PZPNu. Nikt wtedy nie zarzuci naszym włodarzom, że wstrzymują awans specjalnie tylko pojawi się wymówka od nich niezależna, ale może taka, o której doskonale zdają sobie sprawę już teraz?
picku
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2008-11-08, 8:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Sielec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2018-05-07, 5:10 am

To chyba już pora na przyznawanie licencji na przyszły sezon, więc niebawem wszystko stanie się jasne.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2018-05-07, 5:13 am

O Naszego STARUSZKA sie nie martwie , jaki jest kazdy widzi ale licencje spelnia ,. pytanie bardziej dotyczy finansy , ale tak jak napisal novack wkrotce bedziemy madrzejsi , poki co zostalo piec krokow i jeszcze musimy patrzec na innych oby po srodzie wszystko zalezalo juz od Nas
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2018-05-07, 7:33 am

picku napisał(a):Załóżmy wariant hura optymistyczny - Zagłębie zajmuje miejsce premiowane awansem... tylko co dalej?

Ja proponuję iść jeszcze dalej i w wariancie super-turbo-mega-hurraoptymistycznym zastanowić się na kogo Zagłębie trafi w eliminacjach Ligi Europy sezonu 2019-2020 a następnie określić szanse w eliminacjach do Ligi Mistrzów w sezonie 2020-2021.
Wszem i wobec wiadomo, że Ludowy nadal spełnia wymagania ekstraklasowe. O poziomie organizacyjnym klubu napisano już chyba więcej aniżeli Sienkiewicz w Trylogii. Natomiast w kwestii czy nas stać od strony finansowej na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej to zamiast filozofowania i dywagacji lepiej wpierw zapoznać się z raportem EY za ostatni sezon ekstraklasy:
http://www.ey.com/Publication/vwLUAsset ... u-2017.pdf
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2018-05-07, 9:10 am

Ja nie wnikam , ja tylko pragne jednego. Pod koniec meczu z tyskimi by caly stadion uniosl szaliki w gore i wszyscy zaczeli spiewac przez kilkanascie minut zmieniona troszke wersje zwrotki

DUMA BRATERSTWO
PO WIECZNE CZASY
DZISIAJ WRACAMY
DO EKSTRAKLASY

Byloby pieknie i spelniloby sie marzenie tak wielu z Nas
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Luis 2018-05-09, 11:03 pm

Legia ma podpisac umowe z RADIOMAKIEM RADOM odnosnie szkolenia mlodziezy oraz wypozyczania zawodnikow. Wedlug pierwszych informacji umowa z Zaglebiem bedzie bardzo mocno ograniczona, a nawet moze zostac zerwana.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2018-05-10, 7:46 am

O ile pamiętam umowa z Legią została zawarta do tego może do następnego roku. Dlatego nie ma potrzeby czegokolwiek ograniczać czy zrywać. Zresztą, wbrew zeszłorocznym konferencjom w sosnowcu z udziałem Mioduskiego, to nie powinno dziwić wszak Prezes i co poniektóre osoby w klubie to ludzie Leśnego a nie Mioduskiego. Ja w każdym razie nie będę płakał. Minusem będzie to, że jeśli taki Radomiak awansuje do I ligi a my w niej zostaniemy to Vams czy Wrzesiński pójdą do Radomia. Ale oni i tak mogą odejść. A prawda jest taka, że życie nie znosi próżni.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2018-05-10, 12:19 pm

Wytlumaczenie jest proste , bo Bogus przejmuje Zaglebie Warunek Awans

W kazdym razie cos jest na rzeczy , nawet sroki nad stadionem Newcastle o tym "kracza"
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2018-05-12, 1:22 pm

Hm, hm. Ho, ho. Jednak coś jeszcze mnie potrafi zadziwić. Zadziwia mnie - jak najbardziej nawet sceptyczni i krytyczni wobec Zarządu - już połknęli haczyk awansu i tylko takim rozważaniom się namiętnie oddają. Hola, hola, Panowie! A na jakiej podstawie tak gładko sobie założyliście, że faktycznie takie hasło z Zarządu poszło do zawodników: walczymy teraz do końca, na serio, musicie zawalczyć, bo inaczej wyciągniemy konsekwencje? Bo Prezes powiedział, że ma dużo szampana?
Dla jasności - czas jakiś temu napisałem wyraźnie, że nie wykluczam, że takie hasło faktycznie poszło, że całkiem niedawno je powtórzono - albo postawiono pierwszy raz. Faktycznie, są pewne przesłanki, by to podejrzewać. Mogło to też tak się stać - choćby z racji wyborczych i/lub sprzedaży akcji Klubu, nawet 100 procent akcji. Tyle. Dla mnie trochę mało, by takie ekscytacje następowały. No, ale cóż, kibic, jak to nieraz pisałem, to stwór wierzący; do upadłego - iu czasem nawet wbrew faktom, nie tylko logice: podczas gdy tu nie mamy szans wiedzieć, jakie są fakty. Fakt jest taki też, że wciąż jeszcze można perfekcyjnie rozegrać pozorowaną walkę o drugie miejce, de facto osiągając sukces osiągnięcia zamierzonego trzeciego. Nawet gdyby wygrali w Olsztynie, to taka rozgrywka jest jeszcze możliwa.
Niemniej - jest możliwe, że faktycznie o awans walczą. Ba! Mniej możliwe - ale jest też możliwe, że w wypadku takiej walki awans wywalczą. Dla uproszczenia - załóżmy nawet, że to osiągną.
No i co z tego?
Jak to pisałem - owszem, ucieszę się na pewno. Ba! - już ucieszyłem się na przykład, gdy w ostatnim meczu, z Bytovią, trudnym - osiągnęli sukces pieczętujący trochę poprzednie, czyli konsolidujący drużynę. NIe będę się też zaklinać, że nie będę w Ekstraklasie meczów Zagłębia oglądać, jakkolwiek wole w Polsasie, czyli na zapleczu: bo cena bardziej realistyczna. Jakoś jednak wielkim emocjom z tego powodu ulec nie potrafię. Jak też to nieraz napisałem: mnie emocjonuje rozwój. Naprawdę ucieszę się - tak do samej głębi, nie jak po ewentualnym awansie "nie wiadomo z czym": gdy będzie widać, że to krok ku przeodu - nie tylko przejęcie przez kogoś Klubu, ale przejęcie uczciwe, z zapewnieniem troski o rozwój marki regionu, z poddaniem Klubu zarządowi z wizją i umiejętnością realizacji rozwoju, nie dla układzików i nie dla właściciela, który użyje zabawki, w duchu odpowiedzialności przed Obywatelami Miasta i Regionu a nie przed grupką, z którą jest się w porozumieniu. Oooo, takiemu awansowi, to kibicuję, nawet gdyby nie było w tym roku "przeszeregowania do klasy wyżej".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2018-05-12, 2:05 pm

Blajpios napisał(a):jak najbardziej nawet sceptyczni i krytyczni wobec Zarządu - już połknęli haczyk awansu

Nie wszyscy
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jondek 2018-05-23, 12:28 pm

jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez fan78 2018-05-23, 12:32 pm

jondek napisał(a):http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,23439394,sosnowiec-ma-juz-pozwolenie-na-budowe-zaglebiowskiego-parku.html#Z_BoxLokSosImg&a=183&c=110

Mozna prosic o wklejenie?
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jondek 2018-05-23, 3:26 pm

Sosnowiec ma już pozwolenie na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego
Piotr Purzyński
23 maja 2018 | 10:46
Wizualizacja Zagłębiowskiego Parku Sportowego3 ZDJĘCIA
Wizualizacja Zagłębiowskiego Parku Sportowego (MATERIAŁY JSK ARCHITEKCI)

021 maja Urząd Miejski w Sosnowcu - na wniosek architekta Piotra Burego ze spółki JSK Architekci - wydał pozwolenie na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego.
Do uzyskania pozwolenia na budowę projektantów Zagłębiowskiego Parku Sportowego zobowiązuje podpisana w październiku 2016 r. umowa z miastem. Jak już wielokrotnie pisaliśmy, za przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę Sosnowiec zapłaci warszawskiej spółce 6,35 mln zł.

Pozwolenie na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego w niespełna miesiąc
Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę wpłynął do sosnowieckiego magistratu 24 kwietnia. Jak widać na zdjęciach, dokumentacja dołączona do wniosku jest bardzo obszerna i została zgromadzona w 10 tomach. To przygotowany przez architektów projekt budowlany wraz z koniecznymi uzgodnieniami.

Urzędnicy dość szybko zapoznali się z dokumentacją i 21 maja urząd wydał pozwolenie na budowę.

Dokumentacja dołączona do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego liczy 10 tomów (na zdjęciu 40 tomów, bo każdy tom został przygotowany w 4 egzemplarzach)3 ZDJĘCIA
Dokumentacja dołączona do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego liczy 10 tomów (na zdjęciu 40 tomów, bo każdy tom został przygotowany w 4 egzemplarzach) Fot. MATERIAŁY UM W SOSNOWCU

Kolejny krok to ogłoszenie przetargu na budowę stadionu, hali sportowej i lodowiska na Górce Środulskiej w Sosnowcu. W tym celu JSK Architekci do końca czerwca ma jeszcze dostarczyć miastu projekt wykonawczy.

Jak zapowiadaliśmy niedawno, ogłoszenie dwustopniowego przetargu planowane jest na sierpień. Plan jest taki, by wybrana przez miasto firma rozpoczęła prace jeszcze w IV kwartale: głównie będą to roboty rozbiórkowe i ziemne, które prowadzić będzie można przez cały okres zimowy.

– Budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego ma potrwać dwa i pół roku – zapowiedział niedawno wiceprezydent Jeremiasz Świerzawski.

O finansowaniu Zagłębiowskiego Parku Sportowego najpierw dowiedzą się radni
Przygotowany przez architektów kosztorys inwestorski ostatecznie opiewa na 164 mln zł brutto. W tej kwocie jest posadowienie stadionu z widownią na 12 tys. miejsc [z możliwością rozbudowy do 15 tys.] oraz lodowiska i hali z widowniami na blisko 3 tys. miejsc.

Wizualizacja Zagłębiowskiego Parku Sportowego: po lewej lodowisko, w środku stadion piłkarski i hala po prawej
Czytaj także:
W sierpniu przetarg na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego [NOWE WIZUALIZACJE]
– Dodatkowo na 34 mln zł wyceniony został koszt zagospodarowania terenu – poinformował w kwietniu prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Chodzi m.in. o budowę części parkingów, alejek dla pieszych czy nasadzeń zieleni.

Jak zapowiedział wtedy prezydent, pomysł na sfinansowanie budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego w pierwszej kolejności ma zostać przedstawiony radnym.

INNE

Piłkarskie MŚ w Rosji dąbrowianie będą mogli oglądać w wielkiej Strefie Kibica

Sosnowiec ma już pozwolenie na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego

"Ten dom to jedna wielka usterka". Mieszkańcy nowego bloku w Dąbrowie Górniczej tracą cierpliwość

XIX-wieczny budynek po ociepleniu zatracił zabytkowy charakter

Renowacja dawnej Szkoły Realnej: zielone okna, biała elewacja i parking wokół gmachu

Metropolia zamawia koncepcję kolei dla miast. Pojedziemy metrem czy nad ziemią?
ZOBACZ TAKŻE
Widok z góry na Górkę Środulską w Sosnowcu
Ze względów etycznych chroniony gatunek musi poczekać na przenosiny z Górki Środulskiej
Wizualizacja stadionu na Górce Środulskiej
Wkrótce poznamy scenariusze finansowania budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego

Zwycięska koncepcja Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu
ZPS już działa. Trwają rozmowy o finansowaniu budowy stadionu, hali i lodowiska na Górce Środulskiej
KOMENTARZE
0

Możesz komentować, bo jesteś naszym prenumeratorem. Dołącz do dyskusji!
ad2016
Skomentuj

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dwie zmiany pod ziemią w kopalni Sosnowiec [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]
"Ten dom to jedna wielka usterka". Mieszkańcy nowego bloku w Dąbrowie Górniczej tracą cierpliwość
XIX-wieczny budynek po ociepleniu zatracił zabytkowy charakter
Sosnowiec ma już pozwolenie na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego
Renowacja dawnej Szkoły Realnej: zielone okna, biała elewacja i parking wokół gmachu
Mieszkańcy tłumnie zawitali na piknik w sosnowieckim Domu Aniołów Stróżów [ZDJĘCIA]
REKLAMA

REKLAMA

Advertisement
REKLAMA
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników