Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Anakin 2017-09-18, 6:44 am

Ja się tak zastanawiam, czytając te „przecieki”, o ile są prawdziwe i na mniej więcej takich warunkach przejęte byłoby Zagłębie to wydaje się, że Miasto i tak będzie musiało w jakiś sposób finansować klub, bo patrząc na realia polskiej piłki, to na poziomie I ligi trudno mi sobie wyobrazić, że klub będzie wspierany taką kwotą przez prywatnych sponsorów, która zapewni stabilny budżet. Oczywiście rozwiązaniem byłby szybki awans do ekstraklasy i zapewnienie środków z tym związanych. A na chwile obecną to trudno mówić o awansie. Inną kluczową sprawą byłyby sprawy personalne. I tu jestem ciekaw jak się sprawa rozwiąże bo trudno mi sobie wyobrazić aby klubem nadal rządzili nasi obecni spece.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Qcu20 2017-09-18, 7:50 am

Przecież na polskiej pilce (i nie tylko ) nie da sie zarobic, wrecz sie doklada do tego ,,biznesu''.
Myślę, ze ci panowie doskonale to wiedza.
Przykładem dobrego zarządzania klubem jest chocby Chojniczanka, Jagiellonia czy Lech. Te dwa ostatnie maja bardzo dobrze rozwinieta akademie, ogrywaja zawodnikow, po czym sprzedaja za fajne pieniądze.
My tez ogrywamy zawodnikow...tyle ze nie swoich...
Qcu20
 
Posty: 458
Dołączył(a): 2010-05-11, 8:42 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez bbartek 2017-09-18, 9:46 am

Traktuje Forum jak możliwość przedstawienia własnej opinii i odniesienia się do niektórych wpisów a nie personalnie do kol. Blajpiosa bo na Forum jest aktywnych wielu kibiców.
A teraz dwie uwagi do kol.Blajpiosa:
1/ pod swoim wpisem znalazłem uwagę : „No i odpowiadam w moim imieniu, niemniej chyba do mnie jest to adresowane "niektórzy".. chociaż tego słowa nie ma w moim ostatnim wpisie,
2/ zamiast słowa „ostrożność” ja w przypadku transakcji biznesowych używam ograniczenie ryzyka i tym określeniem posługuje się w swoich wpisach ponieważ uważam je za bardziej adekwatne do sytuacji.
Kończe swoje wpisy na ten temat do czasu podjęcia ostatecznych decyzji
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2017-09-18, 2:17 pm

Mamy tylko szczątkowe i to nie informacje, a domysły. Przypominam o takim drobiazgu, że Zagłębie wciąż jest zadłużone w ZUSie na kwotę jeszcze gdzieś około 3 milionów PLN, ciekawe kto to będzie spłacał, i druga sprawa, czy te dwa miliony rocznie, to kwota wyodrębniona z 8 milionów jakie średnio dostaje klub w ekstraklasie, czy też będzie to ekstra 2 miliony do tych ośmiu? Żeby się nie okazało, że oddajemy klub za darmo, spłacamy dług, a do tego nowy właściciele z otrzymanych 8 milionów od sponsora ekstraklasy, w klubie pozostawi tylko te obiecane dwa.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-09-18, 3:10 pm

Dopóki nie dowiemy się jakichkolwiek szczegółów - o ile dowiemy się wszystkiego - to naprawdę można jedynie dywagować czy spekulować. A jedynie będą narastały niepotrzebne emocje. Faktem jest, że inaczej mógłby się zachowywać Chęciński, który upierdliwie neguje prowadzenie negocjacji z Borubarem i tym drugim, a z drugiej strony informację o tym puszcza zwykle dobrze poinformowany Stanowski , a i Leśnodorski potwierdza "pomoc" przy negocjacjach
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-09-18, 3:24 pm

Novacku - ten ZUS to jest jakby załatwiony - moja pamięć mówi iż Magistrat
podpisał papier z ZUSEM iż miesięczna rata będzie wynosiła 50.000 - zł
czyli zaległość w stosunku do ZUSU rozłożona jest na lata.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-09-18, 3:27 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Novacku - ten ZUS to jest jakby załatwiony - moja pamięć mówi iż Magistrat
podpisał papier z ZUSEM iż miesięczna rata będzie wynosiła 50.000 - zł
czyli zaległość w stosunku do ZUSU rozłożona jest na lata.
Pozdrawiam
Tadeusz

Jest jeszcze takie "ale", że te raty trzeba płacić. A jak twierdził Prezes w zeszłym roku to dopiero zaczęto je spłacać i to jeszcze trochę potrwa. Plusem takiej ulgi jest to, że nie narastają odsetki i nie toczy sie żadna egzekucja w tym zakresie. Ale spłat trzeba pilnować.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez maniek-75-75 2017-09-18, 8:47 pm

August napisał(a): Ale spłat trzeba pilnować.

a skąd wiesz że np. naczelnik nie powiesił się przez umorzenie spłat ??? taka wbita ale sumująca całe bezsensowne pitolenie..
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-09-18, 9:08 pm

maniek-75-75 napisał(a):
August napisał(a): Ale spłat trzeba pilnować.

a skąd wiesz że np. naczelnik nie powiesił się przez umorzenie spłat ??? taka wbita ale sumująca całe bezsensowne pitolenie..

Bo ulga w spłacie została zawarta z ZUS-em a nie Pierwszym Śląskim Urzędem Skarbowym. A Naczelnik mógł równie dobrze powiesić bo Prezes nie załatwił mu obiecanych biletów na mecz Legii z Ajaksem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez maniek-75-75 2017-09-18, 9:29 pm

August napisał(a): Pierwszym Śląskim Urzędem Skarbowym.

przecie był naczelnikiem sosnowieckiego fiskusa .. generalnie to frazesy w uj :) ale takie społeczeństwo mamy :)
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Anakin 2017-09-19, 10:44 am

maniek-75-75 napisał(a):
August napisał(a): Pierwszym Śląskim Urzędem Skarbowym.

przecie był naczelnikiem sosnowieckiego fiskusa .. generalnie to frazesy w uj :) ale takie społeczeństwo mamy :)

No niestety mamy w Zagłębiu sporo mańków co nawet organów publicznych nie rozróżniają. Nie zdziwiłbym się gdyby swoich tez nie rozróżniali.
Swoją droga kol. Novack słusznie zwrócił uwagę na kwestię spłaty zadłużenia, w szczególności spłaty ZUS-u. Te 3 czy 4 mln zostały zdaje się rozłożone na wiele lat i prędko zapłacone nie zostaną.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Michał_Wwa 2017-09-19, 9:56 pm

Ja tym razem optymistycznie, bez krytyki.

Ostatnie 2-3 tygodnie, to seria dobrych newsów dla Zagłębia:

1. Odblokował się Lewicki
2. Szansę dostał mega utalentowany junior Mularczyk i wg mnie ją wykorzystuje, uczestniczy w wielu akcjach bramkowych. Ogólnie z młodzieżowcami mamy teraz mega komfort, wymagane minimum to 2 a my mamy 4 na wysokim poziomie, tj. Nawotka, Makowski, Milewski i Mularczyk.
3. Odnalazł się Mekengo i wrócił do Sosnowca
4. Powrócił Sanogo, zdrowy i od razu z golem
5. 3-0 z Katowicami, tu mówiąc szczerze miałem dobre przeczucia, ale bardziej na zasadzie że każdemu na 10 meczy musi zdarzyć się jeden taki w którym wszystko wychodzi (było kilka nijakich i jeden totalny piach z Miedzią). Poza tym z hanysowem zawsze było ostatnio do przodu
6. Plotki (?) o zainteresowaniu pakietem akcji Zagłębia Boruca i Fonfary. Mimo wszystko oceniam to na plus, bo trwanie w obecnym układzie właścicielskim wg mnie wyczerpało już potencjał i utkwiliśmy w I ligowym marazmie.
Mam trochę wątpliwość bo: po pierwsze nie wierzę aby panowie B i F mieli wystarczająco dużo siana na sponsorowanie samemu klubu pierwszoligowego czy nawet ekstraklasowego, to wydatek rządu min kilkunastu milionów zł rocznie a oni wg mnie mogli odłożyć przez te lata max po kilka baniek i raczej nie są na tyle głupi żeby wszystko ładować w okazję inwestycyjną życia pt. Zagłębie Sosnowiec. Raczej są emisariuszami Leśnodorskiego( i być może Wandzla), a nie odwrotnie. Po drugie jakoś nie wyobrażam sobie, że w razie dajmy na to wymarzonego awansu do extra gramy z Legią i prezes Fonfara opowiada przed kamerami jak pragnie zwycięstwa swojego klubu, prezentując jednocześnie dziarę z Elką. Po trzecie nie podoba mi się postawa prezydenta Ch. który natychmiast rzuca wszystko i pędzi do Warszawy na spotkanie z potencjalnymi kupcami - trochę powagi dla tego urzędu, to oni powinni pofatygować się do Sosnowca. Czy gdyby potencjalne zainteresowanie wyrazili tajemniczy biznesmeni z Kamerunu czy Nigerii (jak to było w przypadku Korony, swoją droga nie życzę takich "inwestorów" żadnemu klubowi) to prezydent pojechałby do Nigerii/Kamerunu prowadzić obwoźną sprzedaż Zagłębie?
Ale mimo wszystko widzę to jako szansę, głównie dlatego że Panowie mają liczne kontakty w Europie czy USA i tam już może się znaleźć ktoś poważny, kogo stać żeby zabawić się w szejka.


Mógłbym jeszcze na 1 miejscu napisać zwolnienia Banasika, ale byłoby to nieco złośliwe ;-)
Ogólnie w kwestii trenera duża zagwozdka, bo wolny jest Magiera i rozumiem wkurw na niego po tym jak nas zostawił rok temu, ale patrząc na chłodno na zasadzie "cel uświęca środki" sam nie wiem czy nie powinien wrócić...Legia wg mnie potraktowała go mega niesprawiedliwie, sprzedając wszystkich co potrafili prosto kopnąć piłkę a potem obarczając winą za niepowodzenia pucharowe.Póki co Dudek broni się stylem gry drużyny i powinien moim zdaniem dostać dalsze szansę (choć niezatrudnienie wolnego Kaczmarka ciężko mi przeboleć...)

I teraz mimo 2 porażek z Odrą i Chojnicami mimo wszystko trzeba być optymistą, bo drużyna prezentuje naprawdę dobry styl, stwarza mnóstwo sytuacji a wspomniane porażki były mega pechowe. Obejrzałem dziś skrót meczu z Chojniczanką i tam po pierwszej połowie powinno być 5:1 co najmniej. To co spudłował Łuczak to dla mnie niewyobrażalne, ja bym tak celowo nie dał rady, na pewno coś by wpadło. Gość wkłada mega serducho w grę, ale nie może tak pudłować !!! Myślę że powinien powędrować na 1-2 mecze do rezerw i jeśli nie odblokuje się z A-klasowcami to powinien mieć na boisku zakaz oddawania strzału, tylko asystuje. A tymczasem spokojnie powinien zastąpić go Mularczyk, zawodnik o predyspozycji do gry na podobnych pozycjach, jednak posiadający o wiele chłodniejszą głowę. A zwolnione miejsce powinien zając drugi napastnik. Z Sanogo Lewicki, a w kolejce czekają Mekengo i Christovao (oby każdy z nich zagrał choć 1 taki mecz jak sparing kóry decydował o angażu i oby Alex zamienił wizę turystyczną na normalną).

Z minusów:
1. ciągle na pierwszym miejscu obrona, zwłaszcza stoperzy są mega niewiadomą, być może Jędrych i Cichocki odpalą jak się wreszcie zgrają, ten ostatni był już bardzo chwalony za mecz z GKS. Najemski już raczej udowodnił, że nie potrafi i dziwię się, że go zaangażowano. Prędzej dałbym szansę Krzykowskiemu. Brakuje mi wyraźnego lidera defensywy, takiej opoki - szkoda np. Wołąkiewicza o którym pisałem przed sezonem w temacie "Kogo kupić..."

2. W meczu z Chojnicami nie było na ławce żadnego dodatkowego napastnika, trener sam się pozbawił szansy na wpuszczeniu przy 1-2 Mekengo albo Alexa czy chociaż młodego Janosza. Mozler i Pikul wg mnie nie wnoszą nic do ofensywy....szkoda dla nich krzesełek...

I tak na koniec optymistycznie:

Ta drużyna ma jeszcze duże rezerwy, liczę że w ataku obudzi się ktoś z dwójki Mekengo Christovao (a najlepiej obaj), po kontuzjach wracają defensywni pomocnicy Milewski i Banasiak, niebawem wróci Malheiro a na wiosnę dojdzie jeszcze Pribula. Swoją drogą niezły pech, żeby co rundę tracić wiodącego pilkarza ofensywy: jesień 2016 Fidel, potem w trakcie rundy Sanogo, na wiosnę Mekengo i na koniec Pribula jesień 2017 z głowy.. ;-( - może jakieś błędy w przygotowaniu fizycznym???
Michał_Wwa
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2007-03-04, 10:33 am
Lokalizacja: Warszawa/Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez patrios91 2017-09-20, 8:22 am

August napisał(a):
patrios91 napisał(a):Co do pana Boruca i Fonfary. Czy wy naprawdę myślicie, że którykolwiek z tych panów pozwoli sobie na wyrzucanie ich prywatnych pieniędzy w błoto?!

Może się niechcący podroczę drogi Patriosie choć - podkreślam mocno - ostatnimi czasy pod Twoimi wypowiedziami podpisałbym się wyjątkowo wszystkim czym bym tylko mógł. Tym bardziej, że jak chyba każdy zdroworozsądkowy kibic (fumfli Prezesa pomijam) - rzygać mi sie chce na samą myśl, o radosnej twórczości tandemu Jaroszewki - Stanek wspieranych przez zakochanego w nich po uszy Chęcińskiemu, który pozwalając na taką wolną amerykankę przynajmniej robi nie mniejszą krzywdę Zagłębiu aniżeli poprzednik. Niemniej nie znając jakichkolwiek szczegółów przyszłej transakcji na obecnym etapie możemy przyjąć czy aby dla chłopaków nie będzie to klub-zabawka, tym bardziej że nie wiemy kompletnie nic czy przejęcie jakiegoś tam pakietu akcji klubu będzie się wiązało z jakimkolwiek finansowaniem klubu przez obu Panów czy też główny ciężar będzie spoczywał na nadal na Gminie. Dla jasności, naprawdę chciałbym zmian. Natomiast nie wiedząc nic, wolę zachować ostrożność, co do ewentualnej prywatyzacji klubu. Bo tak to należałoby nazwać.

Wydaję mi się, że panowie Fonfara i Boruc sami chcą zbadać teren. Jak my jesteśmy ostrożni w stosunku do nich tak oni do nas. Nie wiedzą jak będzie wyglądać współpraca ze strony miasta i na jakim pułap jakościowy mogą wskoczyć. Wiedzą też, że bez nowego stadionu będzie ciężko o rozwój czysto marketingowy co równa się z brakiem rozwoju sportowego w dalszych etapach. Określenie "klub-zabawka" jest określeniem do debaty. Dlaczego? Najlepszy przykład to bracia ze stolicy. Czym jest i była Legia dla pana Mioduskiego, Leśnodorskiego czy Wandzla? Tylko i wyłącznie zabawką i narzędziem do spełnienia ich osobistych ambicji. Cytując mniej więcej Mateusza Borka: "Jeśli kupujesz już nasty budynek, pieniądze same wpadają Ci do kieszeni itp. to potrzebujesz czegoś więcej: Kontaktów z mediami, ciągłej rozpoznawalności z sukcesów w zarządzaniu nową zabawką". Czy Legia na tym nie skorzystała sportowo,wizerunkowo i finansowo? Pytanie retoryczne. Każdy nowy pomysł biznesowy dla milionera jest zabawką, w szczególności w polskiej kopanej gdzie głównie dokłada się do interesu niż na nim zarabia. Sęk w tym, że "zabawka" musi zostać podrasowana, regularnie używana i pielęgnowana, aby mogła cieszyć.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-09-20, 7:48 pm

patrios91 napisał(a):Wydaję mi się, że panowie Fonfara i Boruc sami chcą zbadać teren

Na razie Jose Arkadio w wywiadach np. w Dzienniku Zachodnim idzie w zaparte jeśli chodzi o obu Panów. Twierdzi że rozmawia z mocną grupą kapiałową
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adamek182 2017-09-20, 9:13 pm

Kolego Michal_Wwa, niby banal. No i szczerze popieram wszystko co napisales, ale....
podziele sie pewnym spostrzeżeniem z meczu z chojnicami. Tez walilem z dynki w beton miedzy krzeselkami ogladajac strzaly Luczaka ale tez widze jak chlop chodzi po boisku. Po 45 minutach chcialem zmiany Mularczyka za Luczaka (pozycje na boisku) a w miejsce tego drugiego chetnie zobaczyl bym napastnika ( i tu przyznam sie ze nie wiedzialem ze na lawie nie ma zadnego). Taka zmiana (polowicznie) nastapila dopiero pod koniec meczu i...albo trener tak ustawil druzyne albo Mularczyk wogole nie umie zagrac chwili na skrzydle. Kazde przestrzelone dosrodkowanie trafialo w pustke po Luczaku. Co do Wojtka to moze nie rezerwy, ale ławka. A Patryk na skrzydelko chocby po to zeby bic te stale fragmenty
A co do przyszlosci...ewidentnie poczekajmy. Teraz smierdzi (pachnie?) przejeciem akcji przez kogos z zewnatrz i mysle ze to jest glowny cel na ten sezon. Spokojnie, nie spadniemy. Budujmy druzyne a awans i sami tez do niego sie przygotujmy.
Adamek182
 
Posty: 748
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników