Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Luis 2019-05-06, 5:18 pm

Adamek182 napisał(a):A odnosnie wyciagania wnioskow. Wydaje mi sie ze sa one wyciagane. Stad optymizm u mnie.
Po zatrudnieniu szrotu w pierwszej czesci sezonu, zatrudniono szrot tylko na pol sezonu (dbajac aby pieniazki nie odplywaly do niewypalow transferowych) . Szrot ktory sam bym zatrudnil bo na papierze byli mocni (nie no name, tylko goscie z papierami-efekt koncowy byl nie do przewidzenia) . Takie na szybko dwa przyklady wyciagania wnioskow do GUFKI wpadly.


Wydaje Ci sie, ze wnioski sa wyciagane ? I na samym WYDAWANIU CI SIE uwazasz, ze takie stanowiska jak dyrektor, prezes itp moga byc obsadzane ? Czyli skoro wyciagneli wnioski to juz nie bedzie transferow anglikow z 6 ligi, a ani niemco nigeryjczykow co nie potrafia biegac nawet ? O grze w pilce nie mowiac. Wlasnie przez ludzi wyznajacych takie ideologie jak Ty jestesmy tam gdzie jestesmy.
Luis
 
Posty: 537
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2019-05-06, 6:44 pm

Nie ma co sie rozpisywac . Misja nie udana musza poleciec glowy . nr 1 stanek nr 2 mimo wszystko jaroszewski nr 3 valdi . niestety w kazdym normalnym klubie po takich sprawach juz dawno przynajmniej tego pierwszego by nie bylo
pan prezydent utrzymuje klub z pieniedzy mieszkancow , brawa ze w ogole miasto to robi , ale sa one przez "profesjonalizm" co niektorych marnowane
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez NHK12 2019-05-06, 6:48 pm

nie ma co sie oszukiwac. Trio no ,moze bez Valda dalej beda rzadzic.
NHK12
 
Posty: 978
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2019-05-07, 6:48 pm

Chyba zacznę trzymać kciuki za gejkse żeby nie spadli w tym sezonie . W końcu musimy spuścić z ligi jakiś hanysow na osłodę po słabym sezonie .
Tomcjo
 
Posty: 7065
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez xenon 2019-05-07, 7:15 pm

Wy myślicie, że ktoś poda się do dymisji? Ostatnia osobą, która to zrobiła to był Benedykt XVI.trzeba sobie uswiadomić, że zawodnicy naszego klubu biją rekord i spuszczają dwa kluby do niższych lig.
xenon
 
Posty: 1074
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jackie57 2019-05-07, 8:46 pm

Benedykt XVI jest bardziej przekonywujący niż sternicy niejednego klubu.
jackie57
 
Posty: 1483
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2019-05-08, 8:54 pm

Zakładałem że w I lidze zagramy z Radomiakiem , Widzewem i kims z trójki Bełchatów , Elana , Grudziądz . Nie wiem z jakiej paki ale mecz z ostatniej kolejki Widzew - Olimpia rozegrano dzisiaj i ! 1-2 ! Czyli w najbliższej kolejce Widzew jedzie do Bełchatowa i tylko cud może dać im awans do pierwszwej trójki . Kibicow im zazdroszcze ale burdel w klubie to maja wiekszy od naszego zeby tak frajersko tracić awans . A ostatnio spuścili chorzowskich braci do III ligi .
Tomcjo
 
Posty: 7065
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-05-08, 9:07 pm

Tomcjo napisał(a):Nie wiem z jakiej paki ale mecz z ostatniej kolejki Widzew - Olimpia rozegrano dzisiaj

Na stadionie Widzewa zaczną się Mistrzostwa u20. Przykład Widzewa że duży jak na ligę budżet, nowy stadion i megafrekwencja nie gwarantują sukcesu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez xenon 2019-05-09, 5:14 am

ta mega frekwencja to jest sukces,a sukcesy sportowe raz raz ich brak, przykładów jest mnóstwo
xenon
 
Posty: 1074
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez pete_zs 2019-05-09, 3:26 pm

maniek-75-75 napisał(a):
Adamek182 napisał(a):Pod tym tez bym sie podpisal. Ale zwalniajac kogo sie da trzeba pamietac ze pracy szukaja rozne p. Sarapaty itd.

Bardzo mądrze piszesz. Jak by nie patrzeć to za jaroszewskiego wyciągnęli nas z 2 ligowego bagienka. Jednak stanika powinni się pozbyć. Tylko znów problem bo w każdym klubie dyrektorem sportowym jest jakiś znaczący piłkarz były tego klubu.. Kto niby miałby być u nas? Ja za ostatnie 20 może 30 lat znam jednego który odcisk jakieś tam swoje piętno... Seba Dudek.. I znów hatakterek.. To że będzie spadek było wiadomo od czasu meczu z Wisłą Płock. Jak by wygrali może i by to pyklo.. Zesrali się i nie ma co drazyc dalej. Jaroszewski w lidze plus ekstra wypowiedział się że nawet mimo spadku klub zadluzony nie będzie i jak najszybciej wróci do ekstra. I tego się trzeba trzymać. Jakoś nie widzę kandydata na prezesa tego kurwidolka.. Po spadku poprzednim z ekstra każdy prezesunio był coraz lepszy.. Prawda? I jeszcze jedno, wiadomo to też moje pieniądze za które utrzymywany jest klub ale życie mnie nauczyło że ten się nie myli kto nic nie robi....


Też się zgodzę, że do meczu z Wisłą Płock jakoś to wyglądało. Porażka z Płockiem u siebie była niemiłym szokiem. Z drugiej strony teraz patrząc, ten sam Płock wygrał chyba potem cztery mecze z rzędu. Rację miał chyba Sanogo, że piłkarze nie udźwignęli tej presji. Całkiem nieźle to wyglądało punktowo w porównaniu z jesienią, aż przyszedł mecz z Płockiem, piłkarze przegrali i trenerowi zabrakło mam wrażenie wyobraźni, czy narzędzi psychologicznych, aby tych piłkarzy dźwignąć. Może też zabrakło pary i szerszej kadry. Nie wiem, jak Was, ale mnie ten mecz z Płockiem trochę dobił, na zasadzie, z kim mamy wygrywać, jak nie z przedostatnim Płockiem. Potem się okazało, że ten Płock w gazie. No, ale właśnie, mam wrażenie, że paliwo Ivanauskasa się skończyło, za bardzo się koncentrował na sobie. Nie dość, że zespół nie miał wsparcia na części wyjazdów, to jeszcze trener co rusz wylatywał na trybuny. Jak masz trenera, który o mało co, nie dostaje zawału na ławce, to czy jesteś na boisku, spokojny, czy jednak po którejś tam porażce, w ósmym z kolei meczu o wszystko, głowa przestaje pracować jak należy ? Widziałem to po piłkarzach w drugim meczu z Wisłą u siebie, niby się powinni się cieszyć, jak zwykle z kibicami, a tu same piątki i trochę zwieszone głowy, jakby czuli, że tej pary, np. na Górnika, będzie zdecydowanie za mało. No i niestety, stało się. Wyciągnijmy wnioski, ale nie na zasadzie spalonej zagłębiowskiej ziemi. Toth, Gressak, Gruzini, out i Ci co im się kończą umowy i odchodzą, ale nie wszyscy znowu, kur.. Jasne, Zagłębiu pewnie przydałby się taki trener jak Magiera, czy pewnie Urban trenero-dyrektor, choć ten drugi wynikami ostatnimi czasy nie powalał. Pożyjemy, zobaczymy. Powiem tak, dla mnie rozczarowaniem w Sosnowcu była frekwencja u siebie. Osobiście, patrząc na chłodno, ludzie przyjdą na wydarzenie, np. taki mecz Błaszczykowskiego, jak mają przyjść na rozwalony Ludowy i wysłuchiwać sporego stężenia bluzgów, to wybiorą inne miejsce na rodzinny piknik. Dlatego apel do kibiców, jasne, jakiegoś tam minimum bluzgów się nie pozbędziemy, ale te chóralne na dwie strony to obciach i przeżytek. Dajcie sobie z tym siana, bo tak nowego Zagłębiowskiego narybku nie wychowamy. Tak tu się wychwala Żarko, a na Ludowym nawet się olewa nazwiska strzelców goli. Spiker coś tam wyczytuje, młynowy go nie słucha, mało dajemy wsparcia piłkarzom, nawet po golach. Na trybunach siedzą głównie zatwardziali fanatycy, jak my tu na forum, ale też Klub mało robi , aby wychować sobie nowy narybek. Jeśli byłbym prezesem jak nic, wziąłbym Adam1906, do marketingu.
I tu taka uwaga: wielu zarzuca Jaroszewskiemu, że tak dobrze żyje z częścią kibiców, no to jeśli to prawda, to niech namówi młyn, aby ograniczył bluzgi do niezbędnego minimum, bo to kurwowanie na dwa głosy, to obciach i żenada. Doping tak, ale pomyślmy, aby dopomóc piłkarzom, bo te festiwale znów z Widzewem, czy innymi, odstraszą kolejnych "normalsów", od i tak już pustawego Ludowego.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2019-05-10, 2:27 pm

Powiem tak: jak w naszym klubie nie pierdolnie bomba atomowa i nie rozjebie tego towarzystwa wzajemnej adoracji, to podzielimy los Ruchu Chorzów. Nie będę ukrywał, że Kocham Zagłębie Sosnowiec i kibicuję mu od dziecka, ale gdy widzę, że w klubie najważniejsze jest kręcenie lodów i przelewy na konta a nie przyszłość Zagłębia Sosnowiec to chooj mnie strzela. Spadek z Ekstraklasy to nie jest tylko i wyłącznie wina piłkarzy, bo przecież ktoś ich tu nasprowadzał, pewnie tuląc przy okazji odpowiednią prowizję. Większość kopaczy przewija się przez agencję INNfootball i osób o nazwiskach Daniel Weber oraz Marcin Michalak, ale nie to jest głównym tematem mojego postu. Otóż dzisiaj wróbelki mi zaćwierkały, że:

1. Zapomnijmy, że w I lidze zagra u nas Szymon Pawłowski. Zainteresowane nim jest kilka klubów Ekstraklasy, a nie będzie żadnych problemów z wyciągnięciem z Zagłębia Pawłowskiego, bo nasi "fahofcy" od podpisywania kontraktów tak go skonstruowali, że kwota wpisanego tam odstępnego jest wystarczająca... na czapkę gruszek.

2. Konrad Wrzesiński został sprzedany do Kajratu Ałmaty za oszałamiającą sumę 50 tysięcy euro, a pieniądze te posłużyły do utrzymania piłkarza o nazwisku Toth. Transfer miał podobno prowadzić menago Weber.

3. Około 2,5 miesiąca temu Żarko Udovicić oświadczył w klubie, że czuje się w Sosnowcu zajebiscie i, nawet biorąc pod uwagę prawdopodobny spadek z Ekstraklasy, chciałby tu zostać i podpisać z Zagłębiem nowy kontrakt, stawia jednak warunek, aby był on z nim podpisany na 3 lata. Osoby decyzyjne w klubie nie zgodziły się na to i wyraziły zainteresowanie kontarktem tylko na rok, na co Żarko się nie zgodził i tym samym temat umarł. Około 2-3 tygodnie temu, gdy spadek stał się już realny a do Żarka podbiła m.in. Lechia Gdańsk, w klubie nagle się ocknęli, że przecież można byłoby zarobić na Udoviciciu parę złotych. Zaproponowano wtedy Serbowi nowy kontrakt z Zagłębiem oraz podpisanie przez niego Umowy menadżerskiej z... INNfootball oczywiście. Udovicić nie podjął jednak tematu, przez co... stał się wrogiem nr 1.

4. Odsunięcie od składu i wyjebanie do rezerw Żarka Udovicicia nie jest decyzją Ivanauskasa. Podjął ją samodzielnie tylko i wyłącznie Prezes klubu Marcin Jaroszewski. W tej chwili człowiek, który oddawał przez 3,5 roku kawałek serca naszemu klubowi, zamiast przy okazji ostatniego meczu Zagłębia Sosnowiec w Ekstraklasie z Koroną Kielce zostać godnie pożegnanym na Stadionie Ludowym, został potraktowany jak nikomu niepotrzebny śmieć.

Przerażająca w naszym klubie jest wszechobecna amatorszczyzna. Polityka transferowa, brak skautingu, brak marketingu, brak zawodowców na newralgicznych stanowiskach Dyrektora Sportowego i w sztabie medycznym, sposób prowadzenia Akademii Zagłębia, która przez ostatnie lata nie wydała ŻADNEGO zawodnika, mającego choćby minimalne szanse zaistnieć na poziomie Ekstraklasy, a stała się wyciągalnią pieniędzy od miasta i rodziców młodych piłkarzy, którzy (pomimo grubej kasy płynącej z UM) płacą za wszystko: treningi, stroje, buty, zgrupowania (oczywiście w Wodzisławiu Śląskim), a na wyjazdy jeżdżą z dziećmi swoimi prywatnymi samochodami. Akademii szefuje Pan Wojciechowski, który w swojej karierze trenerskiej wsławił się podobno tylko prowadzeniem... drużyny oldbojów. Notabene ciekawe czy prawdą jest, że zarabia on około 10 tysięcy złotych miesięcznie? Bo już trenerzy grup mlodzieżowych mają dostawać nie więcej niż 1 tysiąc, podczas gdy w takiej Akademii Zagłębia Lubin zarobki startują od 3 tysi w górę. Dlatego tam mają zatrudnionych dobrych trenerów, bo do nas (z całym szacunkiem dla obecnej kadry) kto przyjdzie uczyć dzieci za taką kasę? Za panujący w klubie marazm, w żadnym wypadku nie gwarantujący nam zakotwiczenia na dłużej w Ekstraklasie, ba, nie gwarantujący nam choćby grania na poziomie I ligi, odpowiada również Prezydent miasta, bo to on toleruje w klubie pewne osoby, nie mające żadnych kwalifikacji do pełnionych przez siebie stanowisk. Nie chce krakać, ale jak będzie tak dalej to naprawdę możemy skończyć jak Ruch Chorzów i następny awans do Ekstraklasy wywalczyć za minimum 10 lat...

Ciemność. Ciemność widzę... ;-(
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6825
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Lars 2019-05-10, 2:45 pm

Adam1906 napisał(a):Przerażająca w naszym klubie jest wszechobecna amatorszczyzna.

Adam, zacytowałem bardzo skrótowo, ale jeśli to co piszesz jest prawdą to jest to dramat. Pisze to jako zwolennik pozostawienia status quo, bo jako normalnie myślący człowiek, uważam że istnieje coś takiego jak organizacja samoucząca się i te wszystkie błędy pozwolą nam teraz pozytywnie patrzeć w przyszłość.
Jestem zdruzgotany tymi informacjami :redface:
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2256
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Lars 2019-05-10, 2:55 pm

Adam zawsze pisał z wyprzedzeniem prawdę, ale tym razem są to tak mocne słowa, że muszę poczekać na potwierdzenie. Jeśli faktycznie Pawłowski podpisze z Koroną to znaczy, że mamy tutaj sytuację nie tyle z przekazywaniem nieprawdziwych informacji, co moim zdaniem, z działaniem na szkodę spółki w wielu sytuacjach z przeszłosci. I mój w.k.u.r.w. rośnie :twisted:
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2256
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2019-05-10, 2:58 pm

Adam1906 napisał(a):Powiem tak: jak w naszym klubie nie pierdolnie bomba atomowa i nie rozjebie tego towarzystwa wzajemnej adoracji, to podzielimy los Ruchu Chorzów. Nie będę ukrywał, że Kocham Zagłębie Sosnowiec i kibicuję mu od dziecka, ale gdy widzę, że w klubie najważniejsze jest kręcenie lodów i przelewy na konta a nie przyszłość Zagłębia Sosnowiec to chooj mnie strzela. Spadek z Ekstraklasy to nie jest tylko i wyłącznie wina piłkarzy, bo przecież ktoś ich tu nasprowadzał, pewnie tuląc przy okazji odpowiednią prowizję. Większość kopaczy przewija się przez agencję INNfootball i osób o nazwiskach Daniel Weber oraz Marcin Michalak, ale nie to jest głównym tematem mojego postu. Otóż dzisiaj wróbelki mi zaćwierkały, że:

1. Zapomnijmy, że w I lidze zagra u nas Szymon Pawłowski. Zainteresowane nim jest kilka klubów Ekstraklasy, a nie będzie żadnych problemów z wyciągnięciem z Zagłębia Pawłowskiego, bo nasi "fahofcy" od podpisywania kontraktów tak go skonstruowali, że kwota wpisanego tam odstępnego jest wystarczająca... na czapkę gruszek.

2. Konrad Wrzesiński został sprzedany do Kajratu Ałmaty za oszałamiającą sumę 50 tysięcy euro, a pieniądze te posłużyły do utrzymania piłkarza o nazwisku Toth. Transfer miał podobno prowadzić menago Weber.

3. Około 2,5 miesiąca temu Żarko Udovicić oświadczył w klubie, że czuje się w Sosnowcu zajebiscie i, nawet biorąc pod uwagę prawdopodobny spadek z Ekstraklasy, chciałby tu zostać i podpisać z Zagłębiem nowy kontrakt, stawia jednak warunek, aby był on z nim podpisany na 3 lata. Osoby decyzyjne w klubie nie zgodziły się na to i wyraziły zainteresowanie kontarktem tylko na rok, na co Żarko się nie zgodził i tym samym temat umarł. Około 2-3 tygodnie temu, gdy spadek stał się już realny a do Żarka podbiła m.in. Lechia Gdańsk, w klubie nagle się ocknęli, że przecież można byłoby zarobić na Udoviciciu parę złotych. Zaproponowano wtedy Serbowi nowy kontrakt z Zagłębiem oraz podpisanie przez niego Umowy menadżerskiej z... INNfootball oczywiście. Udovicić nie podjął jednak tematu, przez co... stał się wrogiem nr 1.

4. Odsunięcie od składu i wyjebanie do rezerw Żarka Udovicicia nie jest decyzją Ivanauskasa. Podjął ją samodzielnie tylko i wyłącznie Prezes klubu Marcin Jaroszewski. W tej chwili człowiek, który oddawał przez 3,5 roku kawałek serca naszemu klubowi, zamiast przy okazji ostatniego meczu Zagłębia Sosnowiec w Ekstraklasie z Koroną Kielce zostać godnie pożegnanym na Stadionie Ludowym, został potraktowany jak nikomu niepotrzebny śmieć.

Przerażająca w naszym klubie jest wszechobecna amatorszczyzna. Polityka transferowa, brak skautingu, brak marketingu, brak zawodowców na newralgicznych stanowiskach Dyrektora Sportowego i w sztabie medycznym, sposób prowadzenia Akademii Zagłębia, która przez ostatnie lata nie wydała ŻADNEGO zawodnika, mającego choćby minimalne szanse zaistnieć na poziomie Ekstraklasy, a stała się wyciągalnią pieniędzy od miasta i rodziców młodych piłkarzy, którzy (pomimo grubej kasy płynącej z UM) płacą za wszystko: treningi, stroje, buty, zgrupowania (oczywiście w Wodzisławiu Śląskim), a na wyjazdy jeżdżą z dziećmi swoimi prywatnymi samochodami. Akademii szefuje Pan Wojciechowski, który w swojej karierze trenerskiej wsławił się podobno tylko prowadzeniem... drużyny oldbojów. Notabene ciekawe czy prawdą jest, że zarabia on około 10 tysięcy złotych miesięcznie? Bo już trenerzy grup mlodzieżowych mają dostawać nie więcej niż 1 tysiąc, podczas gdy w takiej Akademii Zagłębia Lubin zarobki startują od 3 tysi w górę. Dlatego tam mają zatrudnionych dobrych trenerów, bo do nas (z całym szacunkiem dla obecnej kadry) kto przyjdzie uczyć dzieci za taką kasę? Za panujący w klubie marazm, w żadnym wypadku nie gwarantujący nam zakotwiczenia na dłużej w Ekstraklasie, ba, nie gwarantujący nam choćby grania na poziomie I ligi, odpowiada również Prezydent miasta, bo to on toleruje w klubie pewne osoby, nie mające żadnych kwalifikacji do pełnionych przez siebie stanowisk. Nie chce krakać, ale jak będzie tak dalej to naprawdę możemy skończyć jak Ruch Chorzów i następny awans do Ekstraklasy wywalczyć za minimum 10 lat...

Ciemność. Ciemność widzę... ;-(


Jaroszewski to taka sama pizda jak stonek robia sobie prywatny kurwidołek za nasze pieniądze
Co do Żarko potraktowali go jak byle jaka szmate rozmawiajac kiedys z Żarem wiem jak dla niego wazne było Zagłebie ale te szmaciarze skutecznbie go odstraszyły. Mam nadzieje ze ty prezesiku i ty dupojebco stonku kiedyś za to odpowiedzei przed prokuratorem bo on panu weberze każdy wie. Mozecie być pewni do kiedy bede żył i chodzil na mecze nie zaznacie spokoju . Chęciński wiesniaku obudz sie kurła w końcu
wojtaszko
 
Posty: 1290
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2019-05-10, 3:49 pm

Jeśli odejdzie Pawłowski, to o "awans" powalczymy Nowakiem i Pribulą po ciężkich kontuzjach na dodatek dwa lata starszymi niż w sezonie gdy cudem udało się awansować, a wtedy był jeszcze Żarko.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5720
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników