Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-03-25, 12:21 am

django napisał(a):GKS Tychy wprowadza wirtualne bilety. Można kupować bilety na mecze, ktore się nie odbędą.

Nie tylko oni. W Mielcu, Chorzowie czy nawet na Hutniku Kraków. O Lechu nie wspomnę. U nas należy się liczyć z trwałą tradycją: Arek da...
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2020-03-25, 12:31 am

A jak nie da, bo nie będzie z czego, to finansowanie klubu wezmą na siebie kebab i gokarty.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-03-25, 12:38 am

django napisał(a):A jak nie da, bo nie będzie z czego

Nie doceniasz możliwości Jose Arkadio. A tak na poważnie, już zreszta wspominałem, zastanawia mnie to jak kryzys wpłynie na budowę ZPS-u. Na tę chwilę obstawiałbym wyautowanie lodowiska. Ale wiadomo, im dłuższa pandemia, tym gorzej.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2020-03-25, 12:42 am

Trudno cokolwiek przewidywać. Moim zdaniem może się skończyć na dziurze w ziemi, jeśli gros kosztów pandemii zostanie przerzucone na samorządy.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-03-25, 12:53 am

Myślę, że inwestycja powstanie nawet w ograniczonym zakresie. Mam tu na myśli przede wszystkim stadion. Trzeba pamiętać, że całkowite zatrzymanie tego typu inwestycji to z kolei problem dla firm budowlanych a to dopiero ważna cześć gospodarki. Poza tym , zdaje się Miasto zaciągnęło kredyt z państwowego BGK wiec tym bardziej może mieć możliwość renegocjacji jego warunków. Zresztą zarzynanie dużych kredytobiorców też nie będzie leżało w interesie banków. Choć mimo wszystko strach się bać jeśli to potrwa tak długo jak napisał Tomcjo
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-04-16, 10:12 am

Stowarzyszenie Sportowe Zagłębie uruchomiło zbiórkę pieniędzy mającą na celu wsparcie naszego klubu w tym trudnym okresie, jakim bez wątpienia jest przerwa w rozgrywkach spowodowana pandemią koronawirusa w Polsce.

Obrazek

Oto apel, który za pośrednictwem mediów społecznościowych wystosowało wspomniane wyżej stowarzyszenie:

"Drodzy kibice – Zagłębiacy.

Obecny czas z pewnością nikogo nie rozpieszcza i każdy w domowym zaciszu odlicza dni do zakończenia tej wirusowej historii. Wielu z nas tęskni także za wspaniałymi bataliami sportowymi z Puszczą Niepołomice czy Wigrami Suwałki. W normalnych warunkach właśnie do historii przeszedłby wyjazd blisko tysięcznej armii Zagłębiowskich fanatyków a w mieście już głośniej mówiłoby się o zbliżającym się pojedynku z Odrą Opole na Stadionie Ludowym.

I właśnie z tej okazji chcemy pokazać, że żadne wirusy nam nie straszne i nawet na mecz bez meczu z Odrą Opole potrafimy się zmobilizować, pobijając WIRTUALNY rekord frekwencji i wypełniając Stadion Ludowy do ostatniego miejsca. Jako że jest to projekt kibicowski droga zakupu biletu jest bardzo prosta i w zasadzie każdy może go nabyć.


Jak to zrobić?

1) Na rachunek Stowarzyszenia Sportowe Zagłębie 1906 (97 1600 1462 1887 9808 8000 0001), wpłacamy darowiznę w kwocie minimum 15 zł, gdzie w tytule przelewu wpisujemy: Darowizna, imię i nazwisko lub ksywa (np. Darowizna Jan Kowalski).

2) Wpłacamy darowiznę w Sklepie Zagłębiak (ul. 3 maja 11).


W obu przypadkach w sklepie będzie czekał na Państwa pamiątkowy bilet na zakupione spotkanie + mała niespodzianka od nas - kibiców.


Finałem akcji będzie przelew/darowizna środków na konto klubu Zagłębie Sosnowiec i podsumowanie.

Akcja zakupu wirtualnych biletów będzie prowadzona do odwołania a kibicowska niespodzianka ważna będzie tydzień po rozegranym spotkaniu. Klub nie raz okazał pomoc nam kibicom w różnorakich aspektach, dlatego w tej trudnej sytuacji i my pomóżmy."


My jako redakcja 100% Zagłębie Sosnowiec zachęcamy do wsparcia naszego klubu w miarę możliwości. Oczywiste jest to, że na codzień możemy nie zgadzać się z niektórymi decyzjami władz, czy być rozczarowani wynikami, ale pamiętajmy, że Zagłębie Sosnowiec jest naszym wspólnym dobrem i to właśnie w takich chwilach powinniśmy wykazać się największym wsparciem i zrozumieniem. A wszystko po to żebyśmy za jakiś czas mogli ponownie spotkać się na Stadionie Ludowym i walczyć razem z naszymi piłkarzami o najwyższe cele.

http://zaglebie.sosnowiec.pl/aktualnosc ... lebie.html
https://pl-pl.facebook.com/sportowezaglebiesosnowiec
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2020-04-27, 1:06 pm

O ile na budowę stadionu trzy lata to dużo czasu to na budowanie drużyny na ekstraklasę i otwarcie stadionu to nie aż tak dużo . Dwa pełne sezony i ten rozbity raczej na straty . Wprawdzie przeanalizowałem terminarz i jest szansa na baraże ale tylko jeśli to my zaczniemy z kopyta a inni się posypią przez ta przerwę . Choć podszedłem do typowania optymistycznie to i tak mi wyszło ze 6 miejsce przegramy z Olimpia bilansem meczy bezpośrednich . Myśle ze Radomiak któremu miasto przestanie płacić pensje dla obcokrajowcow szybko odpuści grę o baraże za to Stal Mielec która ponoć tez ma duże problemy o ile odpuści pierwsza dwójkę to na pewno nie baraże . Piłkarze zawalczą nawet za darmo bo będą liczyć ze awans spowoduje ze w końcu im wyrównają zaległości .
Zreszta nawet gdyby jakimś cudem przytrafił się nam awans po dwóch meczach barażowych na wyjeździe to boje się ze teraz jesteśmy jeszcze bardziej nieprzygotowani do ekstraklasy jak poprzednio . Skłonny byłbym stwierdzić ze obecnie nie mamy ani jednego piłkarza o średnim ekstraklasowym poziomie . Są oni albo za starzy albo za młodzi a przede wszystkim nie graja na tym poziomie . Może ktoś taki jak Łopata wkrótce osiągnie taki poziom ale pozostali raczej go obniża i jeśli chcemy myśleć o ekstraklasie to czeka nas rewolucja w składzie i co runda 4 , 5 nowych obiecujących graczy a na to nas nie stać bez bogatego sponsora . Miasto już tego nie dźwignie a sponsor jak się pojawi jeden na cała ligę to działacze rzucą się sobie do gardeł żeby go złapać zanim inni go przechwycą . I Liga tez pewno stanie się częściowo półamatorska . Jedynie czołówka będzie finansowo jako tako stać na poziomie . Gdzie będzie Zagłębie . Pewnie po środku . Finansowo słabo a sportowo trochę lepiej i będziemy tak balansować i łatać dziury tylko ze teraz takie błędy transferowe jak dotychczas skończą się trzecia ligą śladami ruchu .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2020-05-01, 8:45 pm

Jeśli nie będzie cudu a tego się nie spodziewam to będzie dokończenie procesu obumierania ruchów kibicowskich . Już od lat to trwa co pokazał ostatni awans do ekstraklasy . Dawniej 10 000 to była norma na ważnych meczach teraz trudno było uzbierać połowe . Ostatnio za to i tysiąc to był tłok . Przyczyn było wiele . Trwałe opuszczenie ekstraklasy , korupcja , pozbywanie się zawodników którzy przyciągali widownię a przede wszystkim nie zauważono ze współczesny kibic to klient taki sam jak w kinie czy na koncercie . Teraz klient płaci i wymaga a widowisko oferowane nie jest nawet średniej jakości. Oczywiście były zrywy za Baczyńskiego czy ostatni za Derbina a nawet Magiery . Gdyby teraz podjęto zdecydowane kroki to można by odbudować trybuny w pięć a może nawet dziesięć lat . A ze nic się nie robi a nawet zniechęca kibica to musimy się zacząć przyzwyczajać że to już nie za naszego życia i to nie koniecznie starych dziadków . Cofamy się pod względem kibicowskim do początków podbeskidzia które zaczynało z dziwnymi nazwami i garstką ciekawskich . Ktoś powie ze przesadzam bo na wyjazdach pare razy pokazaliśmy siłę . No właśnie na wyjazdach a jak ci dyletanci zaliczą druga ligę to skończą się pieniądze z miasta i kibicowanie . Pójdziemy droga Szombierek .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2020-05-07, 12:09 pm

Szanowni Koledzy - gdzie można się dowiedzieć ile KASY zostało zebrane
na pomoc dla Zagłebia i Szpitala No 2 w Sosnowcu - nie mogę znaleźć
tych info.
Dziękuję i Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2020-05-07, 12:14 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Szanowni Koledzy - gdzie można się dowiedzieć ile KASY zostało zebrane.......


Panie Tadeuszu -5040,02 pln

-> https://dziennikzachodni.pl/zaglebie-so ... 2-14956564
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez GrubyPerez 2020-05-07, 5:24 pm

RUDI napisał(a):
Tadeusz Wisniewski napisał(a):Szanowni Koledzy - gdzie można się dowiedzieć ile KASY zostało zebrane.......


Panie Tadeuszu -5040,02 pln

-> https://dziennikzachodni.pl/zaglebie-so ... 2-14956564



Czyli około 500 biletów?

ech...szczerze mówiąc- średnio. C
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2020-05-07, 6:09 pm

Suma jaka jest taka jest - małą dziurkę w Klubie można zapchać.
Siedzę i kumam - do końca pozostało do rozegrania 12 spotkań
Może otworzyć - WIRTUALNA ZBIÓRKE na te 12 spotkań wyznaczając
cenę jednego biletu może troszkę wyższa i końcowy dzień wpłat.
Przecież nie będzie obliga wpłacać jednorazowo - można sobie
rozłożyć na 3 raty - A w sumie uzbieramy więcej KASY - tak myślę
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2020-05-07, 7:21 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Suma jaka jest taka jest - małą dziurkę w Klubie można zapchać.
Siedzę i kumam - do końca pozostało do rozegrania 12 spotkań
Może otworzyć - WIRTUALNA ZBIÓRKE na te 12 spotkań wyznaczając
cenę jednego biletu może troszkę wyższa i końcowy dzień wpłat.
Przecież nie będzie obliga wpłacać jednorazowo - można sobie
rozłożyć na 3 raty - A w sumie uzbieramy więcej KASY - tak myślę
Pozdrawiam
Tadeusz


Nie chce być źle zrozumiany. Bardzo popieram każda taka akcję ale Nasz pan Tadeusz poruszył tu sprawę zapchania dziury w klubowej kasie . A TAKIEJ ZBIÓRCE WYRAŻAM STANOWCZE NIE !!!
Nie mam zamiaru w ten sposób pomogac.Czemu ?
Szybko odpowiem.
W każdym klubie oglądają każdą złotówkę z każdej strony po kilka razy a w Zagłębiu nie szanują tego.
Akcja pomocy jako kibic Zagłębia by wesprzeć inne organizacje TAK by ratować komuś tylek w klubie NIE.
I tyle .Policzcie sobie sami ile kasy poszło niepotrzebnie ostatni czasy.
Pozdrawiam
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2020-05-07, 7:36 pm

Szanowny Kol. Slawekchicago - jestem świecie przekonany iż bez naszej KASY
Zagłębie będzie dobrze się miało -moje myślenie idzie w kierunku skromnej
pomocy w tej trudnej sytuacji nie tylko dla Polskiej Piłki Kopanej.
A ponieważ jest to mój Klub stąd moja propozycja zresztą bardzo luzna i
nie zobowiązująca a dobrowolna.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2020-05-26, 9:10 pm

Chyba tutaj to będzie pasować ?
Wie ktoś jaki jest wynik tej "akcji"
http://zaglebie.sosnowiec.pl/aktualnosc ... lebie.html
Jakoś cisza i tajemnica zaległa ze strony tego stowarzyszenia (a strona 100% też tą akcje promowała) Może jakieś podsumowanie na dzień dzisiejszy ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kamilosx