Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2018-01-30, 10:50 am

django napisał(a):
Andrzej Fonfara: - Zmieniliśmy plany. Nie będziemy inwestować w zakup tego klubu, bo doszliśmy do wniosku, że nie da się prowadzić biznesu w Polsce, mieszkając za granicą. Ja w USA, a Artur w Anglii. Uznaliśmy, że jeśli już to robić, to porządnie, a nie na pół gwizdka. Mamy z Arturem inne plany, ale nie będę ich na razie zdradzał.
-> http://sport.se.pl/pilka-nozna/polacy-z ... 38178.html


Jak się nie da? Przecież Kaprad zarządzał Ikeą ze Szwajcarii. Tym bardziej, ze mają tu już dwóch świetnych menedżerów MJ i RS, którym bez obaw mogą powierzyć zarządzanie i swoje pieniądze.

Niech kazdy postawi sie w sytuacji Fonfary i Botuca .Czy ktos z Was powierzylby pieniadze takim osobom jak MJ RS ???? A taki byl /jest warunek prezydenta , ze te osoby sa nie doruszenia. Czy posiadaja oni jakis haczyk na krola Arkadiusza ? ; bo w kazdym innym miescie /klubie byliby juz zwolnieni . Brak awansu gdzie pid koniec bylisny 100%faworytami i strata kilku mln zlotych w zwuazku z tym (C+) to cios w kase miasta. No tak wina kadry , tylko kyo podpisywal kontrakty ?
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2018-01-30, 11:01 am

Czy wie ktoś na jakim etapie są procesy sądowe wytoczenie których zaowiadał Pan Prezes w związku z zatrzymaniem go i wypowiedzią prezesa Górnika Zabrze?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2018-01-30, 11:56 am

na takim samym etapie jak przygotowywane tzatziki do kielbasek z grilla . a ze do sezonu grillowego jeszcze jakis czas tak wiesz na jakim etapie sa sprawy poruszone przez Ciebie . Pytanie inne , to ze RS jako trener bramkarzy jedzie na zgrupowanie to oczywiste . A czy prezes tez jedzie ? bo jesli tak to mysle ze pokrywa z wlasnej kieszeni, tak jak to wpadl na pomysl by druzyna placila za siebie
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2018-01-30, 1:07 pm

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2018-01-30, 1:20 pm

Ciekawe że chłopaki potrzebowali kilku miesięcy żeby dojść do wniosku że nie da się dobrze robić interesu na Kresowej z perspektywy Ameryki i Anglii.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-01-30, 1:43 pm

Ten układ Boruc - Fonfara to taki palcem na wodzie pisany od samego początku.
Czy oni maja miliony aby robić prezenty drużynie z Sosnowca ? Wg mnie NIE
a tak naprawdę to nie wiem w którym miejscu Oni widzą interes w polskiej kopanej.
Myślę ze Boruc powinien wiedzieć że Abramowicz finansując Chelsea wyłożył ponad
400 milionów Funtów Ang. - pytam w naszych szerokościach geograficznych kogo
stać na podobny kaprys ? Sprawa oczywista ze Sosnowiec to nie Londyn.
Być może Magistrat posiada inny plan dla Zagłębia ?
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2018-01-30, 1:52 pm

Magistrat ze sztabem z pewnością mają plany, ale pewnie na... weekend :)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2018-01-30, 2:06 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Ten układ Boruc - Fonfara to taki palcem na wodzie pisany od samego początku.

Ciepło.... ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2018-01-30, 2:21 pm

Nic straconego. Jest kolejka chętnych, ale podobno najkonkretniejsi w tym momencie są Kuszczak z Gołotą 8)
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez robercik 2018-01-30, 4:54 pm

Do grona klamliwych sciemniaczy dolaczyc pan prezydent. Doborowe towarzystwo kieruje naszym Zaglebiem
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2018-01-30, 5:20 pm

django napisał(a):Nic straconego. Jest kolejka chętnych, ale podobno najkonkretniejsi w tym momencie są Kuszczak z Gołotą 8)

Borek swego czasu twierdził że jest jeszcze jeden chętny do przejęcia akcji. Ptaszki ćwierkały że to jeden ze sponsorów.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Luis 2018-01-30, 5:27 pm

Adam1906 napisał(a):
Tadeusz Wisniewski napisał(a):Ten układ Boruc - Fonfara to taki palcem na wodzie pisany od samego początku.

Ciepło.... ;-)


A mozna wiedziec cos wiecej ? Na nazwe sponsora nie licze, ale moze masz informacje odnosnie terminu ? Checinski mowil, ze chcialby aby nowy inwestor uczestniczyl w zimowych transferach. Chyba nie wyszlo ?
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2018-01-30, 6:05 pm

Nie przesądzamy pochopnie kwestii strategicznego sponsora, wszak obserwując profesjonalizm sztabu, sponsorem takim w kaźdej chwili stać może się "jedna z osób".
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2018-02-01, 11:40 pm

Cóż, w poprzednim moim wpisie zaznaczyłem, że więcej wypowiem się "za kilka dni". Minęły już, może nawet z okładem - więc wypada dopełnić, co zapowiedziałem, że napiszę po nabraniu pewnego dystansu. Faktycznie zresztą - zadziałał. Pisząc tamte słowa, bardziej skłaniałem się do skasowania mojego konta, z zachowaniem dwutygodniowej karencji, gdyby ktoś jeszcze przed rozstaniem chciał się na "priv.'a" skontaktować (czyli w praktyce, mentalnie skasowanie od razu, niemniej wykonanie dyspozycji faktycznie likwidując profil dopiero po tym czasie). Po zastanowieniu się jednak doszedłem do wniosku, że mogłoby to być interpretowane w niepożądany przeze mnie sposób. Od wielu bowiem tu padających opinii nie odcinam się, nie protestuję przeciw nim: przecież nawet cieszę się, bo pojawiają się teraz, po tamtym zgrzycie, jakby częściej, wyraźniej zdecydowanie. Tymczasem - są w zgodzie z tym, co już dawno tu podnosiłem, pisząc o brakach w centrum zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem Prezesa i Dyrektora, bo od nich trzeba zaczynać; dalej - pisałem o zagubieniiu Zagłębia, o braku woli awansu, o sprytnym sposobie realizowania tego przez słabą obronę itd itp. Dochodziły do tego spojrzenia strategiczne, jak choćby o ograniczeniach klubu finansowanego z publicznych pieniędzy, o konieczności sprawdzenia czy sprzedanie będzie dla dobra marki, Zagłębia a nie tylko określonych grup i znów itd itp. Również i w ogóle rozumienie społeczeństwa, demokracji, godności Obywatela Miasta Sosnowca tu przecież się pojawiało - wraz ze zrozumieniem, że np. Prezydent Miasta to wysoka godność, którą trzeba szanować jakakolwiek jest sytuacja, bo to godność Miasta jest w grze: ale bynajmniej nie można dać sobie wciskać, że to Prezydent jest właścicielem Klubu albo jeszcze gorzej: że jest kimś innym, niż na tę godność wysoką najętym przez Mieszkańców do pracy. Co więcej, nawet w "rzeczonej sprawie", która spowodowała spięcie wokół dworowania sobie tutaj z konkrentych osób przy okazji transferu B. Babiarza - bynajmniej nie odcinam się od pewnych racji słusznie tu podnoszonych, np. obaw, że może w grę wchodzić rozszerzanie czy tam budowanie "towarzystwa wzajemnej adoracji", nazywanego tutaj towarzystwem od grilla, pokątne załatwianie interesów managerskich czy innych; podobnie popieram wytknięcie niekompetencji także w sprawie tego transferu występujących: przynajmniej w znaczących punktach jest słuszne. Mój sprzeciw odnosił się w zasadzie jedynie do stylu, bo nawet co do opinii, z którymi się nie zgadzam, przy krytyce za daleko idącej lub już "z bezsilności", czy też przy postawie osób z przeciwległego krańca, entuzjastów obecnego zarządzania Zagłębiem: po prostu, mamy różnice zdań, nawet jeżeli prawie (?) nieprzezwyciężalną. Powodem mojego odcięcia więc - jest naprawdę tylko styl, ja nie potrafię w taki sposób wyrażać się o ludziach, zwłaszcza kobietach - i nie chcę być uznany, że takim stylem się posługuję.
W związku z tym, żeby jednak mylnie nie potraktowano sytuacji - choćby celowo - to zdecydowałem jedynie zawiesić obecnie moją aktywność pisania. Jeżeli ktoś ma w tym frajdę - to mu na zdrowie! Zawieszam moje wypowiadanie się na PT Forum. Dla jasności. Jeżeli ktoś zdecyduje się to skomentować, nawet zwrócić do mnie tu publicznie w jakimś wątku, nawet pozytywnie: dziękuję, szanuję opinię, oczywiście że z dotychczasowym zainteresowaniem przeczytam, jeżeli pozytywna ucieszę się - i z góry niniejszym pozdrawiam, przekazuję moje słowa życzliwości. Niemniej, proszę nie zrozumieć źle, że nie spotka się taka wypowiedź z moją odpowiedzią. "No, bo się nie da", by się spotkała z taką odpowiedzią.
Skoro to sformułowałem, to jeszcze pozwolę sobie dodać, co obserwuję faktycznie z żalem, też już zresztą nieraz sygnalizowałem: i co z tego, że się tu powyżołądkowujemy? Co z tego wynika, że od lat wielu, kilkunastu, pisze się tu to samo? Czy naprawdę kierunek rozwoju, to prześciganie się w lepszym ujęciiu złośliwych uwag - i poddawanie bezsilności? Może jednak jest do przemyślenia i to, że w gruncie rzeczy - ten poziom kibicowania jednak pasuje do tego poziomu prowadzenia Klubu? A gdyby myśleć o jakimś rozwoju, nawet jeżeli w Klubie nie zanosi się na rozwój? No i prośba - rzeczywiście może warto zwrócić uwagę na to, by nie kurczył się zakres Forum - jak kurczą się widzowie na trybunach Ludowego? Może niekoniecznie "prawo głosu" (bo innych wytnie się choćby kpiną) muszą mieć tylko ci, co współgrają z kilkoma najsilniejszymi głosami/głosicielami? Fakt jednak - tu, to dotykamy problemu dużo szerszego w ogólnopolskiej skali i od lat, pewnie od pokoleń występującego wśród nas, więc to też trzeba uwzględnić.
Natomiast w ostatnim czasie nie tylko cieszyło mnie ukonkretnienie poglądów, jasne pokazywanie słabości zarządzania, wraz z brakiem horyzontów, wizji. Na przykład ucieszyło mnie, choć wcześniej ten materiał o J. Gałeczce znałem, łącznie z sędzią z Modrzejowskiej - ale skoro Kol. TadeuszWiśniewski należy do najwierniejszych: to gratuluję, że Koledze August udało się Go wyciągnąć na osobiste spojrzenie sprzed lat, którego wielu młodszych nie zna; ja samemu, jak Kolega pyla - bardziej identyfikuję się z tą z lat 60-tych drużyną, którą przytoczył Kol. TadeuszWiśniewski, ci "od pierwszego awansu", to dla mnie jednak były bardziej nazwiska, jako osoby, jeżeli spotykane, to poza Stadionem, choć ten dawny bliższy moim regionom. W każdym razie, może szkoda, że jednak nie udaje się tutaj budować wokół historii dobrze przedyskutowanej.
Dzięki więc, w aktualnym stanie mojego tu uczestnictwa - za to, co dotychczas, za to, co wnosiły te głosy, te dysktusje, te spotkania z ludźmi nawet, gdy nie we wszystkim się człowiek zgadzał; przepraszam za wkurzenia, które czasem niektórzy musieli przecierpieć - ale nie było moim zamiarem, by komuś dokuczyć. No i pozdrawiam Wszystkich.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2018-02-05, 9:51 am

Po udanych sparingach myślałem ze na inauguracje przyjdzie wielu kibiców stęsknionych za futbolem . Beda na pewno chcieli zobaczyć powracającego Pribule i młokosa Kumora . No ale prezes zawsze wie jak storpedować frekwencje . Ma do tego talent i doświadczenie pracy w mediach :lol:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: achter