Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2019-07-03, 8:06 pm

August napisał(a):Za młodzika z Akademii odstępne ? Komu?

Wypożyczony do nas z innego klubu do końca czerwca, z prawem pierwokupu w przypadku zapłacenia macierzystemu klubowi ekwiwalentu za wyszkolenie w wysokości 6.500 zł. Chłopaka obserwował Górnik Zabrze i GKS Katowice, czekając czy zapłacimy.

Nie znaleźli w Zagłębiu tych pieniędzy...

MirosławaSmyła napisał(a):Dziwne Adam, że nie wyłożyłeś tej kwoty. Tak na złość prezesowi. Powiedziałbyś mu, wykładam te 6500zł, jak się chłopak sprawdzi to zajmę Twoje miejsce. No trzeba było, niepowtarzalna okazja.
Sytuacja mogła wyglądać tak, że przyszedł tatusiek zawodnika do klubu i postawił sprawę na ostrzu noża. Tyle i tyle hajsu, bo syn będzie grał gdzie indziej. Tylko jak można jednemu tyle gdy pozostali są dużo, dużo tańsi. To jest patologia, budowanie kominów płacowych. Jeżeli ktoś jest młody, niewiele tak naprawdę osiągnął i idzie gdzie indziej, bo tam dają 1000zł więcej to sorry. Oglądałeś film do którego dałem link? Tam właśnie Jaroszewski opisuje takie sytuacje.

Zamiast pisać kompletne bzdury przeczytaj mój post powyżej, co było przyczyną przechwycenia tego chłopca przez Górnik Zabrze. Ponadto wytłumacz mi, z jakiej qrwa paki ja mam płacić za tego młodego piłkarza skoro od tego jest do qrwy nędzy klub? A jak już opowiadasz o filmie, gdzie Jaroszewski opisuje patologie i kominy płacowe w innych klubach, to spytaj się go, dlaczego u nas w klubie jest zatrudniony po znajomości w charakterze szefa Akademii gościu, który zrobił z tejże Akademii wyciągalnię pieniędzy od rodziców, płacących za kompletnie wszystko? Dlaczego gościu ten zarabia około 10.000 zł. miesięcznie i ma opłacane mieszkanie na centrum Sosnowca? Dlaczego rodzice chłopców ze wszystkich grup Akademii są zmuszani do płacenia kwoty 1180 zł. od łebka za udzial w 6-dniowych zgrupowaniach w lato jak i w zimę w pewnym Ośrodku w Wodzisławiu Śląskim, gdzie żeby się wysikać lub wysrac muszą chodzić do wygódki na zewnątrz, przy czym owe 6 dni to wygląda tak, że wyjeżdża się na zgrupowanie pierwszego dnia popołudniu a wraca dnia szóstego po śniadaniu, podczas gdy podobne zgrupowania, notabene 7 lub 8-dniowe, we Włoszech lub w Hiszpanii są dostępne za kwoty 1600-1650 zł? Nie zapomnij oczywiście spytać się go, dlaczego rodzicom, którzy śmią spytać, czemu muszą płacić za tą wioche w Wodzisławiu zamiast skorzystać z wyjazdu za granicę, mówią w klubie: "Jak się Panu nie podoba to proszę zabrać syna z naszej Akademii". Spytaj się go również, dlaczego w klubie, oprócz płacenia w całości za stroje i sprzęt kilkuset złotowych kwot dwa razy w roku, każą płacić miesięcznie 120 zł. za możliwość trenowania, otrzymując w zamian pokwitowania, na których pisze "Darowizna na rzecz Akademii Zagłębia Sosnowiec"? A na koniec spytaj się go, czy prawdą jest, że co zdolniejsi wychowankowie odchodzą do GieKSy lub Zabrza, bo tam... zwalniają ich od płacenia za treningi oraz sprzęt i stroje dlatego, że w odróżnieniu od Akademii Zagłębia Sosnowiec... widzą w nich perspektywicznych piłkarzy.

Ps. A gdy pomimo tego (a uwierz, jest tego o wieeeele więcej) co napisałem nadal będziesz wierzył "łonemu", to zawsze możesz codziennie chodzić sobie do jego gabinetu zaśpiewać mu:

ŁUBU DUBU, ŁUBU DUBU....
Ostatnio edytowano 2019-07-03, 8:52 pm przez Adam1906, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-03, 8:18 pm

Adam1906 napisał(a):
August napisał(a):Za młodzika z Akademii odstępne ? Komu?

Wypożyczony do nas z innego klubu do końca czerwca, z prawem pierwokupu w przypadku zapłacenia macierzystemu klubowi ekwiwalentu za wyszkolenie w wysokości 6.500 zł. Chłopaka obserwował Górnik Zabrze i GKS Katowice, czekając czy zapłacimy.

Nie znaleźli w Zagłębiu tych pieniędzy...

Nie znaleźli czy nie chcieli znaleźć. Sporo tych odejść z Akademii. Bielsko, Lubin a nawet Białystok na tym korzystają
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2019-07-03, 8:24 pm

Moze ktos z bliskiego otoczenia tego mlodego zawodnika nie pasowal komus w klubie.

Qzwa i co teraz na to napiszecie obroncy jaroszewskiego

JAROSZEWSKI :czerwona: :czerwona: :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2019-07-03, 8:58 pm

August napisał(a):Nie znaleźli czy nie chcieli znaleźć. Sporo tych odejść z Akademii. Bielsko, Lubin a nawet Białystok na tym korzystają

Nie chcieli znaleźć. I właśnie to jest mi ciężko zrozumieć :redface:

Jest jeszcze kilku bardzo zdolnych chłopaków od nas, z których rodzicami rozmawiają zabrzanie oraz cygany. Obiecują im zwolnienie z płacenia za treningi u nich oraz sprzęt i stroje za darmo.

I to z reguły naprawdę wystarczy żeby skusić rodzica...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-03, 9:00 pm

Z tego co słyszałem to z rocznika nieszczęsnego Siweckiego kilku chłopców idzie do klubów chorzowskich (Stadion, Ruch).
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2019-07-03, 9:03 pm

August napisał(a):Z tego co słyszałem to z rocznika nieszczęsnego Siweckiego kilku chłopców idzie do klubów chorzowskich (Stadion, Ruch).

Powody opisałem wcześniej. Nie tylko łebki, ale przede wszystkim rodzice widzą, że w tym dziadostwie dla ich dzieci nie ma przyszłości. Przykre to... :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez patrios91 2019-07-04, 8:06 am

August napisał(a):Z tego co słyszałem to z rocznika nieszczęsnego Siweckiego kilku chłopców idzie do klubów chorzowskich (Stadion, Ruch).

Przecież ta cała zagłębiowska akademia to jeden wielki kaprys Legii. Kompletnie nie przywiązują uwagi co się tam dzieje, jaki jest poziom wyszkolenia ( w ogóle jest ? ) i jak to wygląda od strony finansowo-organizacyjnej. Marcinek pobłyszczał w świetle reflektorów przy Borucu i tyle mu wystarczy. Aktualnie jest zajęty spłacaniem długów i forsowaniem zaprzyjaźnionych agencji menadżerskich...ni ma biedaczek czasu na jakieś tam akademie.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2019-07-04, 8:14 am

Koncza sie pieniadze z miasta , dlugi coraz wieksze no to teraz zobaczymy jak radzic bedzie sobie prezes wsxystkich prezesow. Najlatwiej jest gdy kasa slywa na jonto a teraz juz tak rozowo nie bedzie . Cel byl jasny UTRZYMAC SIE W EXTRAKLASIE i oby to nie byl najwazniejszy moment w terazniejszej historii Naszego Zaglebia . Oby za rok dwa dziesiec obroncy jaroszewskiego nie pisali ze on jest ok bo gralismy w EX bo przez niego rowniez spadlismy z niej :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-04, 8:48 am

maniek-75-75 napisał(a):Ja po prostu nie widzę kandydatów z naszego rewiru którzy by chcieli z tego zagłębia zrobić potęgę. Większość starszych graczy się nie udziela a ikon z młodszego pokolenia nie mamy... Chyba że wracamy do Baczyńskiego. Pamiętaj że każdy obcy będzie traktował ZS jako dojna krowę. Niestety takich mamy decydentów. No chyba że leśny ten burxel przejmie i ogarnie bo sorki ale cała reszta nawet z ekstraklapy są na takim samym poziomie jak Jaroszewski.... Widzisz co się dzieje w Widzewie? Przecież to jest qrwa farsa..

No właśnie takiego "rozumowania" nie bardzo pojmuję. Żeby kierować klubem niekoniecznie trzeba być z nim związanym. Czy ktoś kierujący Zagłębiem musi koniecznie pochodzić z Sosnowca być jego byłym piłkarzem, kibicem czy też jego atutem ma być doświadczenie w zarządzaniu ? Czy komuś rzeczywiście przeszkadzałoby gdyby klubem kierował ktoś z określoną wizją dot. rozwoju klubu, starający się o zwiększenie przychodów zewnętrznych itd. a jednocześnie pochodzący z Katowic, Gdańska czy jakiegoś Pcimia ? To, że jest miejscowy, może a nie musi być atutem. To właśnie na naszym podwórku mieliśmy przykłady zarządzających i jednocześnie związanych z klubem (Rudy, Adamczyk), którzy jedynie narobili syfu. To właśnie słabość miejscowych elit, patologiczne układy, traktowanie klubu jak dojnej krowy sprawiły, że zaczęliśmy gnić przez lata de facto 3 lidze a klub o mało co nie został zlikwidowany. Jaroszewski został posadzony na stołu Prezesa dokładnie w tym samym momencie, w którym do klubu formalni weszli ludzie Leśnego. Jakie atuty miał MJ ? Z wykształcenia wuefista z zawodu dziennikarz. Zero jakiegokolwiek doświadczenia w kierowaniu jakimkolwiek podmiotem. I w ciągu 5 lat są dwa awanse. Samorodny geniusz ? Nie. Atutem Prezesa było to, że z jednej strony jest kumplem człowieka Leśnego a z drugiej byłej Wiceprezydenty. Za rządów gościa w 5 lat są dwa awanse. Czyli w krótszym czasie aniżeli gniliśmy w 3 lidze. Formalnie idzie to na konto Jaroszewskiego. I podkreślam, nikt mu tego nie odbierze. Ale jak faktycznie było ? Z całym szacunkiem ale kompletnie nie wierzę w geniusz zarządczy MJ. Co zresztą pokazał ostatni sezon. W klubie byli i nadal są ludzie Leśnego zwłaszcza w organie nadzorczym. Na marginesie, jeden z nich zresztą zasiada także w radzie nadzorczej spółki Książka. Poza tym, Leśny wielokrotnie mówił, że uczestniczył w projektach awansów klubu a jak przestał się angażować to sezon w e. został sp..ny a powyższego nikt z klubu nigdy nie zanegował. Reasumując, nie wiemy i zapewne się nie dowiemy jak to wszystko wygląda. Z kolei co do Widzewa, wbrew pozorom, nie wygląda to na farsę bo Prezes zwolniła tych, na których zatrudnienie wpływu nie miała, słowem, zaczęła robić porządki po poprzednim zarządzie, za którego Widzew dał ciała pod koniec sezonu. Farsą było raczej zatrudnienie i zwolnienie przez Jaroszewskiego Szukiełowicza czy Araszkiewicza.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2019-07-04, 9:07 am

Prezesa wybierzemy na grillu :lol: :lol: :lol:
Oczywiscie zartuje no chyba ze ktos z kolegow bedzie mial takie ambicje :niezle:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez picku 2019-07-04, 9:47 am

Słuchajcie bezsprzecznie na forum jest zamknięte grono osób, którzy nie dopuszczają sytuacji, że ktoś będzie miał inne zdanie niż oni. Jak to już było napisane, inne zdanie może wynikać z niewiedzy na temat prawdziwej sytuacji w Zagłębiu. Skoro ktoś taką wiedzę ma, to zamiast deprecjonować innych użytkowników forum, proponuję się nią podzielić z ogółem, a najlepiej z https://www.cba.gov.pl/pl/kontakt/97,Kontakt.html lub https://www.nik.gov.pl/kontakt/ To jest coś co można faktycznie zrobić aby przerwać patologię jaka wg szczątkowych informacji od najbardziej poinformowanych osób wypływa tu na forum.
Najważniejsze jednak, że wszystkim tu, niezależnie od poglądów w kwestii osób zarządzających, zależy na dobru klubu.
picku
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2008-11-08, 8:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Sielec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez maniek-75-75 2019-07-04, 9:55 am

Auguscie w przypadku porządków w Widzewie i wywalenia trenera i dyrektora Masłowskiego o którego biło się pół ligi farsy nie widzisz, no ok a zatrudnienie 4 emerytów w wieku 34-37 lat to nie farsa?? Nie chce kłamać bo chyba nie wszyscy podpisali ale takie są bynajmniej plany, więc to jest wizja rozwojowa klubu? Natomiast zatrudnienie szukiela czy araszkiewicza? Każdy wiedział że to słupy... Nie rozumiesz czemu ja piszę o tym by prezesem i dyrektorem był człowiek stąd? Ja ci już wyjaśniam - dla mnie najlepiej zorganizowanym i najbogatszym klubem na świecie jest MU. Jeśli nie wiesz to wszyscy zarządzający prócz właściciela czyli obecnie glazerow którzy się nie wracają w prowadzenie klubu są ludzie czy byli piłkarze z Manchesteru. Podobnie wygląda to w bayernie Monachium. Oczywiście ja nie porównuję skali ale wiem jedno ze jedynym porzednym zarządzającym będzie osoba mająca klub w sercu czyli ktoś stąd. Nie żaden iksinki z koziej wolki który zostanie wybrany bądź wygra konkurs i będzie zarządzał... Dla swojej kiesy mój drogi... Takie mamy społeczeństwo i tak bynajmniej ja naszych obywateli widzę....
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2019-07-04, 9:57 am

Nie kracz picku nie kracz
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez henry95 2019-07-04, 10:23 am

August napisał(a): Jeśli już mnie coś mierzi to prócz wspomnianej patologii na trybunach, której w takim stopniu kiedyś na Kresowej nie było, to fakt, że można by pewne rzeczy poprawić, choćby utrzymanie w czystości plastikowych siedzisk. Pamiętam, że za czasów gdy kierownikiem obiektu był Zenon Wieczorek, takiego syfu nie było. Brak też pomysłu na zrobienie cokolwiek z nieużywaną częścią trybun gdzie wyrastają chaszcze. Kiedyś był też niewielki, wydzielony sektor rodzinny a teraz nie ma.


Jak pewnie się domyślasz, zagospodarowanie tych chaszczy na chociażby 500 krzeseł (o ławkach nie wspominam, bo to przeżytek, a miejsca stojące jak na zimowym raczej nie wchodzą w grę) wiąże się z dość wysokimi kosztami. Przypuszczam, że gdyby było możliwe, aby zrobić to tu i teraz, to na pewno poczyniono by kroki w tym kierunku.
Co do czystości krzeseł - jesteś w błędzie. Przed każdym meczem Panie, które dbają o porządek obiektu, chodzą i czyszczą każde krzesło, zarówno na krytej, otwartej, jak i trybunie gości. Wspominałeś w swoim poście, aby przychodzić wcześniej na stadion i znaleźć miejsce. Proponuję, abyś przyszedł jeszcze wcześniej, to dostrzeżesz wszystkie przygotowania stadionu do meczu, począwszy od mycia krzeseł, poprzez koszenie boiska, aż po malowanie linii i rozkładanie bramek.
henry95
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2009-07-11, 3:51 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-04, 10:49 am

maniek-75-75 napisał(a):Auguscie w przypadku porządków w Widzewie i wywalenia trenera i dyrektora Masłowskiego o którego biło się pół ligi farsy nie widzisz, no ok a zatrudnienie 4 emerytów w wieku 34-37 lat to nie farsa?? Nie chce kłamać bo chyba nie wszyscy podpisali ale takie są bynajmniej plany, więc to jest wizja rozwojowa klubu? Natomiast zatrudnienie szukiela czy araszkiewicza? Każdy wiedział że to słupy... Nie rozumiesz czemu ja piszę o tym by prezesem i dyrektorem był człowiek stąd? Ja ci już wyjaśniam - dla mnie najlepiej zorganizowanym i najbogatszym klubem na świecie jest MU. Jeśli nie wiesz to wszyscy zarządzający prócz właściciela czyli obecnie glazerow którzy się nie wracają w prowadzenie klubu są ludzie czy byli piłkarze z Manchesteru. Podobnie wygląda to w bayernie Monachium. Oczywiście ja nie porównuję skali ale wiem jedno ze jedynym porzednym zarządzającym będzie osoba mająca klub w sercu czyli ktoś stąd. Nie żaden iksinki z koziej wolki który zostanie wybrany bądź wygra konkurs i będzie zarządzał... Dla swojej kiesy mój drogi... Takie mamy społeczeństwo i tak bynajmniej ja naszych obywateli widzę....

Nie wiem czemu się tak uczepiłeś tego Widzewa. Nierzadko jest tak gdy przychodzi nowy Zarząd to dokonuje swoich porządków. Z pozoru sytuacja wygląda rzeczywiście trochę humorystycznie bo wywalono ludzi, których dopiero co zatrudniono. Jednakże, primo, zrobił to poprzedni zarząd; secundo, nowy zarząd zapewne przedstawił swoją koncepcję prowadzenia klubu w tym prowadzenia drużyny przez innego trenera i zdaje się bez funkcji Dyrektora Sportowego i uzyskał akceptację właścicieli (zdaje się, że podmiotów prywatnych) i z tego będzie rozliczany; tertio, Masłowski dał chyba mocno ciała mając nieformalny wpływ na wywalenie Mroczkowskiego i zatrudnienie Paszulewicza, quarto, zdaje się, że na razie zatrudniono jednego emeryta, który właśnie został wicekrólem strzelców ekstraklasy, a którym interesował się m.in. Piast. A idzie do 2 ligi.
Argument, aby zarządzającym był „nasz” człowiek w kontekście MU i BM wydaje mi się nie bardzo trafiony. Nie ta skala porównawcza. Jakie zasoby mają takie miasta jak Manchester czy Monachium a także same kluby spośród swoich byłych grajków. A jakie ma Sosnowiec. Gdyby u nas były takie zasoby to żaden człowiek Leśnego nie miałby wstępu do Rady Nadzorczej a zamiast tego swojego przedstawiciela w tym organie. Oczywiście znajdziesz w Sosnowcu lub pochodzącego z naszego miasta niejednego mądrego i doświadczonego fachowca ale zdaje się najważniejszym kryterium to znajomości, tzw. układy czy jakby tego nie nazwać.
Dla mnie kryterium „klubu w sercu” nie powinno mieć żadnego znaczenia w kontekście oceny zarządzania klubem. Oczywiście może, nie musi. Jeśli dajmy na to Prezesem klubu byłby ktoś kto na co dzień mieszka na krakowskim Kurdwanowie i prywatnie jest kibicem Wisły a swoimi działaniami jako zarządzający przyciąga nowych sponsorów zwiększając tym samym budżet, zatrudnia ludzi z pomysłem na funkcjonowanie klubu (np. Marketing) i daje perspektywę lepszego poziomu sportowego, to mnie to ani pochodzenie ani prywatne sympatie mi nie przeszkadzają.
henry95 napisał(a):Jak pewnie się domyślasz, zagospodarowanie tych chaszczy na chociażby 500 krzeseł

Nie napisałem o montażu krzesełek tylko o ich zagospodarowaniu. Np. rozłożeniu czegoś co by to skuteczniej przykrywało. Reklamy, portrety byłych zawodników, cokolwiek.
henry95 napisał(a):Co do czystości krzeseł - jesteś w błędzie. Przed każdym meczem Panie, które dbają o porządek obiektu, chodzą i czyszczą każde krzesło

To chyba jestem wyjątkowo pechowy bo co rusz trafiałem na brud.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników