Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2020-01-03, 9:01 pm

Nie chce sie czepiac na calego ,ALE NIECH jAROSZEWSKI ZAMROZI SWOJE I INNYM FACHOWCOM PENSJE I DA DO ZAMRAZALKI . WIDZE ZE ZACZYNA SIE RATOWANIE BUDZETU PRZEZ OSZCZEDZANIE NA HOKEJU > ZACZNIJ OD SIEBIE mARCINKU > MIALES ODEJSC A TRZYMASZ SIE STOLKA . Juz niedlugo ciepla prycza za #####
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-01-03, 9:49 pm

Krążą pogłoski, że z uwagi na syf w finansach piłkarskiego Zagłębia, pod pozorem obcięcia hokeistom kontraktów z uwagi na słabe wyniki i wypłaceniem pieniędzy pod nierealnym warunkiem zajęcia 6. miejsca, prawdziwym celem Chęcińskiego oraz Jaroszewskiego jest rozjebanie drużyny hokejowej i dogranie sezonu młodzieżą po to, żeby zaoszczędzone w ten sposób środki utopić w zadłużonej sekcji piłkarskiej.

Wniosek? Tak rządzą Zagłębiem, że drużyna piłkarska to obecnie pierwszoligowe dziadostwo, a hokej został spisany na straty po to, by ratować to, co spierdolono przy Kresowej. Brawo wy :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-01-03, 10:08 pm

Mniemam również, że cokolwiek się nie stao w akademii zostanie zamiecione pod dywan. Jaroszewskiemu nie opłaca się wiązać ewentualnych uchybień w zakresie zatrzymywania pieniędzy rodziców nawet przy mocnych dowodach bo ma jak w banku niedopełnienie obowiązków jako Prezes Fundacji a Chęcińskiemu po - primo - cały czas lansuje Jaroszewskiego jako jedynie słusznego Prezesa, secundo - Prezydent również powinien nadzorować fundację poprzez przeprowadzanie kontroli no i nadzór przez swoich przedstawicieli w RN. Pozostają jedynie wkurzeni rodzice, którzy np. mogą domagać się zestawienia wpłat na konto fundacji. Ale, że przekazywali kasę trenerom prawdopodobnie na "krzywy ryj"...
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez bolo73 2020-01-04, 8:10 pm

Pomimo panującego syfu pragnę zaapelować jednak do nas kibiców aby jutro wspomóc chłopaków z Zimowego bo grają naprawdę arcyważny mecz Z Toruniem i dobrze byłoby aby zobaczyli, że kibice są z nimi. Także Panowie i Panie przybądźmy jutro na Zimowy na Sielec. :brawo:
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-01-04, 9:06 pm

Zaczerpnięte z drugiego forum:

Torello1906 napisał(a):
bolo73 napisał(a):odnośnie Jastrzębia to pragnę zauważyć, że hokej mają od lat w czołówce i jest to efekt mądrej polityki kadrowej tego klubu. Nawet kiedy kilka lat temu JSW obcięła im budżet to nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Siatkarze także stanowią czołówkę w Polsce. Piłkarze o ile mnie pamięć nie myli kilka lat temu grali jeszcze w 4 lidze a teraz mogą powalczyć o awans do ekstraklasy. Tak więc w Jastrzębiu da się utrzymać 3 sekcje na porządnym poziomie a w Sosnowcu nawet z jedną mają problem.

I to jest całe podsumowanie umiejętności w zarządzaniu klubami w mieście ponad 200-tysięcznym i mieście mającym 89 tysięcy mieszkańców. Widocznie w Jastrzębiu szybciej się nauczyli co z czym się je niż ma to miejsce przy Kresowej, gdzie co poniektórzy "uczą się i uczą" do usranej śmierci. Na chwilę obecną oni mają siatkówkę i hokej w ścisłej czołówce najwyższych lig w Polsce i szansę być w najbliższych latach przynajmniej czołowym klubem piłkarskim na drugim poziomie rozgrywkowym w kraju nawet z perspektywą awansu do Ekstraklasy. Za to u nas zapowiada się na likwidację sekcji hokejowej i lawirowanie pomiędzy 1 a 2 ligą piłkarską. Moim skromnym zdaniem to tylko i wyłącznie zależy od ludzi pracujących w klubach. I to nie tylko na stanowiskach prezesów, ale i całej reszty osób zatrudnionych na poszczególnych stanowiskach, które mają wpływ na zarządzanie klubem, marketing, transfery, sponsoring, szkolenie wychowanków, opiekę medyczną itp.itd.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2020-01-04, 11:32 pm

Na FB Klubu pod tekstem o odejściu Wojciechowskiego oficjalny profil akademii przyznaje, że zostały stwierdzone "pewne nieprawidłowości finansowe", o których poinformowano policję i prokuraturę.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-01-05, 12:00 am

No to mamy w pewnym sensie przełomowy bo potwierdzony przez klub fakt, że w Zagłębiu dochodziło do nieprawidłowości. Piszę o klubie jako całości bo jest on fundatorem dla Akademii tj. corocznie klub przekazuje blisko 1 mln zł publicznej kasy otrzymanej z UM na Akademię no przede wszystkim klub z Akademią łączy to, że ponad 6 lat do początku listopada funkcję Prezesa klubu oraz Akademii łączył Marcin Jaroszewski. Dlatego jestem ciekaw, o ile Prokuratura wejdzie do Akademii i klubu, czy będzie badana kwestia ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez władze Akademii oraz klubu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-01-05, 12:18 am

achter napisał(a):wkurza mnie to, że ktoś coś zaćwierkał czyli zaplotkował i jest od razu nawalanka na prezesa. Nie znamy szczegółów, nie wypowiadam się. Jeśli ćwierkający ją zna a jest to wbrew prawu powinien udać się w wiadome miejsce

No to chyba czas przestać -póki co - się wkurzać. I ktoś zaćwierkał wiarygodnie a nie rozsiewał plotek i sprawa (prawdopodobnie) zgłoszona do odpowiednich organów. Adam znowu odwalił kawał dobrej roboty.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-01-05, 7:26 am

django napisał(a):Na FB Klubu pod tekstem o odejściu Wojciechowskiego oficjalny profil akademii przyznaje, że zostały stwierdzone "pewne nieprawidłowości finansowe", o których poinformowano policję i prokuraturę.


Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-01-05, 9:43 am

Widzę, że ludzie w komentarzach zareagowali. Nawet mi znajome nazwiska. Syfu tym razem nie dało się ukryć
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-01-05, 10:49 am

Otrzymałem właśnie od jednej z osób aktywnych w mediach społecznościowych kilka wypowiedzi, z których najciekawsza wydaje mi się ta:
"Przepraszam bardzo, ale jak dla mnie to ruch czysto pod publiczkę. Ja "wyłapałam" ten wałek dwa lata temu, a oni pod koniec 2019 i ciężko zawiadamiają prokuraturę? Kompromitacja. Wiedzieli o tym już od bardzo dawna. Przypuszczenia? Niechęć do udostępnienia informacji przez ZS S.A. o wpłatach od rodziców i wskazanie ich wydatkowania. Proszę zauważyć, że wpłaty te szły na konto klubu, a nie Akademii. Teraz po prostu szambo wybiło i usiłują ratować swoje umoczone zady. Bo i co im zostało. Chętnie zgłoszę się do prokuratury i powiem co odkryłam. Bo nie wygląda to do końca tak jak podaje AP Zagłębia."

Wypowiedź ponoć z konta pod imieniem i nazwiskiem. Nie posiadam kont na fejsach czy tt więc albo nie mogę wcale czytać albo w ograniczonym zakresie więc linka w tym przypadku nie podam
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2020-01-05, 5:00 pm

Juz dawno pisałem że skończy się prokuraturą. Obym doczekał jak wyprowadza jaroszewskiego :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-01-07, 10:48 am

August napisał(a):Otrzymałem właśnie od jednej z osób aktywnych w mediach społecznościowych kilka wypowiedzi, z których najciekawsza wydaje mi się ta:
"Przepraszam bardzo, ale jak dla mnie to ruch czysto pod publiczkę. Ja "wyłapałam" ten wałek dwa lata temu, a oni pod koniec 2019 i ciężko zawiadamiają prokuraturę? Kompromitacja. Wiedzieli o tym już od bardzo dawna. Przypuszczenia? Niechęć do udostępnienia informacji przez ZS S.A. o wpłatach od rodziców i wskazanie ich wydatkowania. Proszę zauważyć, że wpłaty te szły na konto klubu, a nie Akademii. Teraz po prostu szambo wybiło i usiłują ratować swoje umoczone zady. Bo i co im zostało. Chętnie zgłoszę się do prokuratury i powiem co odkryłam. Bo nie wygląda to do końca tak jak podaje AP Zagłębia."

Wypowiedź ponoć z konta pod imieniem i nazwiskiem. Nie posiadam kont na fejsach czy tt więc albo nie mogę wcale czytać albo w ograniczonym zakresie więc linka w tym przypadku nie podam

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Całość znajduje się -> TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-01-07, 10:52 am

Tomcjo napisał(a):spodziewam się bardzo wysokiej odprawy z adnotacja ze wszystkie informacje są tajemnica spółki

A wiesz, że niekoniecznie ? U nas zarząd miesięcznie może zarobić maksymalnie3-krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego. W 2019 r. była to kwota 5071,25 zł brutto (czyli mnożymy przez 3). Można założyć, że taką kwotę może zarabiać Jaroszewski jako Prezes natomiast Wiceprezes mógł otrzymywać nieco mniej. Do tego dochodzi tzw. wynagrodzenie zmienne, którego wysokość nie może przekroczyć 50% wynagrodzenia podstawowego (tejże maks. 3-krotności) w poprzednim roku obrotowym. Ale to wynagrodzenie może być wypłacone dopiero po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za poprzedni rok obrotowy i uzyskania absolutorium. Zakładając maksymalne kwoty tj. Wiceprezes mógł zarabiać 15 tys. zł brutto miesięcznie, został powołany 30.09 i przyjmijmy, ze złożył rezygnację z dniem 31.12.2019 r. to mógł zarobić 45 tys. zł brutto. Z czego połowa to 22500 zł brutto i do wypłaty najwcześniej w czerwcu br. Jak wspomniałem, założyłem kwoty jak najbardziej maksymalne, myślę jednak, że w rzeczywistości (znając dokładną kwotę bazową i okres sprawowania funkcji), są to kwoty dużo niższe. No i warunkiem są tzw. cele zarządcze, które określa Rada Nadzorcza. Z kolei odprawa przysługiwałaby tylko wtedy gdyby Kozakowski pełnił funkcję Wiceprezesa co najmniej przez 12 miesięcy jak również gdyby nie złożył sam rezygnacji. Nie spełnia on zatem żadnych warunków ku temu aby odprawę dostać. Być może można by było jakoś to obejść ale to by musiało być księgowe kombinowanie. Powyższe informacje oparłem na uchwale NWZA z 18.04.2017r. nr 5/IV//2017.
Jeszcze słowo o wysokości zarobków. Dla porównania w Gieksie zarabiają podobnie (maks. 3-krotność), w Gliwicach Prezes (jednoosobowy Zarząd) 4-krotność. W Tychach w przedziale od 3-krotności do 5-krotności. Czyli to co u nas jest maksimum w Tychach jest minimum. Można zatem napisać, że wynagrodzenie Zarządu Zagłębia nie odbiega w jakiś sposób od innych miejskich klubów ani w górę ani w dół.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2020-01-07, 11:13 am

Szkoda, że teraz Pan Prezes zapomniał zorganizować spotkania z kibicami.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników