Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-10-17, 9:23 pm

No, cóż. L. Ojrzyński też tu był za kretyna ale jak na razie z byłych trenerów Zagłębia z ostatnich paru lat, to jedyny, który chociaż Puchar Polski zdobył; M. Smyła, ojojoj, co tu się człowiek o nim mógł dowiedzieć, też całkiem nieźle z tą Odrą, jakkolwiek pewnie po drodze spasuje. Ja tam lepiej się czuję, jak nie powyzywam ludzi, że durnie albo wraz z innymi nie zgrzeję się wołając jakie to drewno W. Fabisiak, niezależnie od tego, że potem jeszcze okaże się, że wygrywa rywalizację w bramce Podbeskidzia, K. Wiktorski tam pewniak na stoperze, M. Sierczyński nawet ma szanse wrócić do I składu. D. Ryndak jest ważnym zaś w pomocy Puszczy - a jedyny wychwalany tutaj M. Fidziukiewicz coś miejsce stracił. No, ale pardon, Arka, Odra, Podbeskidzie, Puszcza, nawet Tychy - przecież dużo niżej w tabeli są od Zagłębia, co się czepiam, jasne. Wracam do początku: lepiej się czuję, jak nie powyzywam ludzi. Pewnie więc lepiej będzie podsumować: pozostaniemy przy swoim zdaniu. Na środek boiska D. Banasik sprowadził ludzi, którym ufał, znał ich i oni jego, na boki, mając szybkiego choć niedobrego obrońcę, jakim jest Udoviczić ale i szybkiego Pribulę - z drugiej strony chciał też szybkie skrzydła, Malheiro, w przodzie Christovão, jako że miał być Europejczykiem, nadto można było zakładać, że umiejący grać, skoro król strzelców S. Lewicki, nie ma co dyskutować, czy to można określać mianem głupiej, czy żadnej, czy nie głupiej koncepcji. Dużo mniej przekonania miałem do D. Dudka i bawiłem się setnie, jak to już po pierwszych meczach padały tu słowa, jak to wreszcie wspaniale, że taki trener hoho przyszedł - ale dostrzegam, jak również czytałem, przemową do piłkarzy może mieć niezłą, motywator: i jakkolwiek, życzę mu powodzenia, choćby dlatego, że jest w Zagłębiu. Jak i Zagłębiu - życzę powodzenia, bo to Zagłębie. Jakkolwiek, jak napisałem w pierwszym tu dzisiejszym wpisie, powstaje pytanie, czy faktycznie jest tu sens pisać - i w jakim kierunku "wszystkie ważne centra decyzyjne pójdą i jak to Zagłębie zostanie: przekazane w dobre ręce dla dobra Zagłębia czy sprzedane? Jakkolwiek, pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-10-17, 9:35 pm

Drogi Blajpiosie. Piszę szczerze i poważnie. Jesteś prawdziwą Sidus Polonorum w zagłębiowskim wydaniu. Nic dodać nic ująć do ww. stwierdzeń
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Michał_Wwa 2017-10-17, 9:39 pm

Co do Łuczaka to ja już dawno temu postulowałem, żeby sprawdzić go w roli bocznego obrońcy kryjącego.
A jak nie wypali to wysłać go w tajnej misji jako emisariusza do Płocka celem pozyskania duetu trener Kaczmarek i ten prezes co miał na tyle jaj, że się podał do dymisji po zwolnieniu tegoż Kaczmarka przez piłkarza Furmana.

I jeszcze taka refleksja w temacie przyszłości Zagłębia, a konkretnie poziomu szkolenia młodzieży w Zagłębiu Sosnowiec: ktoś na forum pisał że poziom polskiej piłki w ostatnich latach się obniżył, ktoś że poprawił...Ja pamiętam drużynę Tochela, która na przełomie lat 90-tych i początku XXI wieku, grając wyłącznie wychowankami rozpoczęła marsz z okręgówki i zakończyła go utrzymaniem w ówczesnej II lidze (odpowiedniku dzisiejszej I ligi) - tu już była potrzeba drobnego wzmocnienia się zaciężnymi zawodnikami w osobach Waldka Adamczyka i Andrzeja Zięby. Potem doszli Ujek z Lachowskim, 3 Bośniaków, Pitry i biliśmy się o awans zakończony wielkim niesmakiem korupcyjnym, ale nie wierzę też że wszystkie awanse były kupione. Z tego co pamiętam ówczesne dwie najwyższe klasy rozgrywkowe były znacznie liczniejsze niż obecnie, więc było trudniej.

Dziś o budowaniu drużyny w oparciu o wychowanków nie ma co marzyć, zgadzam się z kolegami piszącymi w temacie o rezerwach. A przecież drużyna tworząca nasze obecne rezerwy potrafiła grać jak równy z równym w juniorach z Ruchem Chorzów, którego juniorzy przez kilka sezonów utrzymali ten bieda-klub w ekstraklasie...A zatem retoryczne pytanie: czy przez te niespełna dwie dekady poziom piłki w Polsce tak gwałtownie się podniósł, czy poziom szkolenia w Zagłębiu tak drastycznie spadł??

I jeszcze taka refleksja w temacie rezerw: ten ich trener Nadolny zrobił już w karierze 1 awans, ma więc nieporównywalnie większe kwalifikacje niż trener Dudek...Jak nie mamy pieniędzy na lepszego trenera to może zamieńmy ich miejscami...Choć Dudek ostatnio posłuchał mojej rady i zagrał dwoma napastnikami i przynajmniej mamy 1 punkt z Bytowa.
Michał_Wwa
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2007-03-04, 10:33 am
Lokalizacja: Warszawa/Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2017-10-17, 11:31 pm

Zobaczyłem właśnie co "nastukał" August Mocny i choć już czas nocny, to nie można nie zareagować ;-) W pierwszej chwili myśl przyszła: "no, wie jak wkurzyć". Bo, kurcze, takie słowa, jak byśmy gdzie grillowali. To znaczy - bez wątpienia życzliwe, tylko "miara się gubi". Ja faktycznie, może ze zgubioną miarką alergicznie reaguję na zapędy zapędzone za daleko. Bo przykro mi czasem patrzeć, jak często na swoich typowych cechach tracą Polacy: szybki osąd, szczere emocje, potem działania też pod sercem przeczom słowom wypowiedzianym w emocjach, ale już za późno. Ba! W dodatku, tak na "prywatny użytek", to mam skojarzenie takie, że Zagłębiak, to właśnie w swych pozytywnych cechach - ale i w przywarach, to taki "Polak w miniaturze". No i naprawdę - przykro mi, jak widzę, że znowu się zapędza w emocjach - a potem przyjdzie za to płacić, choćby tym, że chętnie na zimno wykiwają, zwłaszcza tam, gdzie przekonanie o wielkości Polaka bardzo wąskotorowe i okaże się, że z przyziemną wiedzą przegrywają. Toteż o to mi chodzi - a nie o jakieś udowodnienie, że jest tak czy tak - albo o jakieś gwiazdorzenie. Chcociaż, chociaż - w drugiej myśli to przyszło tak: całkiem dobry kierunek jednak Kol. August wybrał, jeżeli o tę Gwiazdę Polaków chodzi, jeżeli ciutkę kierunek patrzenia zmienić owego autora, średniowiecznego poety, któren Jadwigę przybyłą od Andagawenów chwalił... Bo ku tej wcześniejszej patrząc (to zresztą ciekawe, dwie Matki Polki przepiękne z imieniem Jadwigowym, to spoza Polski przybyły). Jeżeli więc temu piewcy średniowiecznemu założyć, że oczy w przeciwną stronę poszły, to faktycznie, z Zagłębia perspektywy to miejsce, gdziem się usadowił łatwo z Jadwigowym pomylić można. Tymczasem ta Bawarka, która przybyła - Księżna Śląska - to faktycznie, oby dzisiejsze Matki Polki, taką gwiazdę na oświecenie swej drogi i dojrzewania przybierały. Moja Ciocia Jadwiga jest: stąd-em taki przywiązany, ale faktycznie dopiero co, w poniedziałek, na Dolnym Śląsku szczególnie świętowana i przypomina się ta postać, kiedy z Sosnowca na Zachód spojrzeć i ja w tej poświacie mogę się ukazać. Tak jak dla Królowej Jadwigi, późniejszej, ale oryginalnie dla niej pieśń o Gwieździe Polaków powstała w średniowieczu - tak i o Jadwidze małżonce Henryka Brodatego, matce Pobożnego powiedzieć należy: szacun. Żona, Matka, dobra władczyni, dobra kobieta, miłosierna ucząca sprawiedliwego żywota i uczcziwego, dbająca o edukacje ludu i wybitnych młodych, wdowa - w każdym momencie mądrością i pokorą kobiet i wszystkich ludzi Mistrzyni, tak jak Królowa więc (później i o Wojciechu tak mówiono): Gwiazda Polaków jest. Dobrze, że przypomniana.
Tyłe poruszenia po tekście Mocnym Augustowym.
Co do tego, co napisał Kol. Michał-Wwa... to też melancholia przychodzi. Już zostawię przetasowania w drużynie - sprawa młodzieży wyszkolonej w Zagłębiu, która została przypomniana... Nieraz już mnie ruszała refleksja o tym całym szkoleniu teraz w Akademii tak "obtrąbywanym" - czy aby nie "tyle hałasu o nic"? Jeszcze w zestawieniu, które przypomniał Kol. Michał_Wwa... Wtedy chyba nie było tej "sławnej Akademii" jeszcze? Ta młodzież jednak dochodziła walczyć nawet do zaplecza ekstraklasy. Ta teraz z tego wielkiego szkolenia we Wspaniałem Akademii... No, nie - nie popadnijmy znów w skrajność słów. Zauważyć jednak trzeba - już ludzie ze szkolenia w Zagłębiu (nie tylko że przyszli już jako reprezentanci) - zaczęli się w rozmaitych reprezentacjach pokazywać, trzeba zauważyć. Niemniej - i po co tak robić, czy to bicie piany, by zamydlić oczy z racji dużej kasy w to szkolenie wrzucanej? Biorąc pod uwagę tę cłą propagandę - to efekty trochę na to zakrawają, że "góra urodzła mysz". A oni wtedy, ówcześni młodzi: do zaplecza ekstraklasy dochodzili, bez całej tej "Akademii z Wielkim Rozmachem". Czyż to nie pokazuje trochę, że jeżeli nie chce się, by ta Akademia skończyła jako listek figowy i/lub kamuflaż i parawan: to i ten wymiar Zagłębia trzeba zaliczyć do domagających się perspektywicznego patrzenia, strategii i planu?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez patrios91 2017-10-18, 7:49 am

Niestety muszę przyznać rację kol Blajposowi. Nieważne kto siedzi na ławce trenerskiej, ważne kto jest nad nią, wyżej. I tutaj utknęliśmy w czasach komuny. Układy, czy się robi czy się leży, wszyscy od wszystkiego, amatorka na poważnych stanowiskach, bonusy pod stołem dla menadżerów za sprowadzanie partaczy bądź piłkarzy, którzy grać nie mogą.
Mam wrażenie, że szkolenie młodzieży w Sosnowcu zaczęło poważnie kuleć od czasów podpisania umowy o "współpracy" z Legią. Już pomijam fakt wychowanków w składzie, ale cała ta akademia to pic na wodę fotomontaż. Ktoś na tej "współpracy" ubił niezły interes. Interes nieopodatkowany ;-)
Łuczak ala Piszczek ? Czemu nie. Wybiegany i waleczny. Swoją drogą...już nam nic przecież nie zaszkodzi :)
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2017-10-18, 5:10 pm

Ruch przegrał . Jest szansa opuszczenia czerwonej latarni . Jaroszewski ! Jaroszewski !
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2017-10-19, 9:23 am

Od czasu do czasu pojawiaja sie rozne glosy zeby zaprotestowac przeciw temu co sie wyrabia z naszym klubem . Najczesciej sa to glosy typu pusty stadion itp. Tymczasem zbliza sie mecz z Ruchem . Wiec moze na odwrot . Pelny stadion i brak wolnych miejsc . Pokazmy sile . Zbiorka na patelni . Przemarsz na Ludowy . Ostatnimi laty nie zabraklo biletow pomimo ze pojemnosc jest ponizej 5000 . Jest miejsce i dla hoolsow , i dla piknikow , i dla januszy , i dla ojca z dzieckiem . Bez hamstwa . Po prostu pokazmy ze kibice istnieja i wciaz nas bawi dopingowanie . Nawet bez hasel ze MJ to to a Stanek i Arkadio to tamto . Tylko my i Zaglebie . Hoolsi beda na pewno a pozostali ? Jest okazja pokazac wszystkie barwy Zaglebia . Hoolsi dajmy na to przyjda na bialo . Pozytywni wariaci na kolorowo we wszystkich trzech kolorach na raz . Ojciec z dzieckiem w jokeykach czy szalikach . A na stadionie nie kazdy sobie a wszyscy razem . Bez wyzwisk na ile to mozliwe tylko dla Zaglebia . Pewnie Ruchu tez nie wpuszcza . Skoro geje robia akcje pokazmy sie niech nas widza to dlaczego my sie wstydzimy przez caly tydzien przed meczem wywiesic nasze barwy . Niemcy na mistrzostwach zrobili akcje pokazmy nasze barwy i cale bloki byly w tureckich flagach :lol: . Pora pokazac nasze barwy na osiedlach . I nie potrzeba tu zadnych mobilizacji duzych grup . Kazdy dla siebie . Jest jeszcze czas uszyc lub zdobyc flage i na tydzien przec meczem wywiesic w oknie . Nawet jak to bedzie jedyna flaga na osiedlu to warto ! Do cholery warto wreszcie zaczac . Ja powiesze szal i koszulke w Szkocji .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2017-10-19, 12:19 pm

Tomcjo bo biletu nie zdążę kupic i Adasia bede musial poprosić
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2017-10-19, 12:44 pm

Mnie nie bedzie . Jestem rozrywana jak ta żaba co to piękni na prawo , mądrzy na lewo . Chodzi o to zeby zrobic jakiś pokaz siły ze kibice Zagłębia jeszcze nie wymarli od pucharów z Lechem .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez xenon 2017-10-21, 3:45 pm

Mel Gibson wraz z Borucem chce kupić klub piłkarski!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2017-10-21, 3:48 pm

Nie z Borucem, tylko z Brucem :)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-10-21, 4:40 pm

Swoją drogą krążące plotki o zmianie większościowego akcjonariusza jakoś nie mogą się skonkretyzować.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Anakin 2017-10-21, 4:47 pm

August napisał(a):Swoją drogą krążące plotki o zmianie większościowego akcjonariusza jakoś nie mogą się skonkretyzować.

Może Chęciński w ostatniej chwili postawił cenę zaporową? Jak pisałem wcześniej. W Warszawie słyszałem że sprawa jest przesądzona.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2017-10-21, 4:54 pm

Anakin napisał(a):Może Chęciński w ostatniej chwili postawił cenę zaporową

Taaaa... za akcje klubu, który ma ujemne kapitały własne, generuje straty a sportowo w chwili obecnej jest jednym z najgorszych w lidze.Slowem, klub, który nic nie jest wart. Ewentualny kontrahent będzie miał możliwość zrobienia jakiegoś geszeftu nawet przy zakupie za symboliczną złotówkę.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Anakin 2017-10-21, 4:57 pm

August napisał(a):Ewentualny kontrahent będzie miał możliwość zrobienia jakiegoś geszeftu nawet przy zakupie za symboliczną złotówkę.

Na przykład przy dużej inwestycji miejskiej ;-)
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników