Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jls 2018-01-10, 8:15 am

Po wczorajszej wypowiedzi naszego trenera w Piłkarskiej trójce, w czwartek może być bardzo ciekawie.
Nareszcie mamy trenera, który potrafi udzielić konkretnej wypowiedzi na dany temat bez kręcenia i motania, wyrażnie określić działania i cele w rundzie wiosennej.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2018-01-10, 9:31 am

jls napisał(a):Nareszcie mamy trenera, który potrafi udzielić konkretnej wypowiedzi na dany temat bez kręcenia i motania, wyrażnie określić działania i cele w rundzie wiosennej.

A tak konkretnie, co powiedział ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2018-01-10, 9:39 am

Wcześniej powiedział, że "zaczynamy wojnę", poźniej, że szukamy obrońców, a następnie, że już nie szukamy.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2018-01-10, 10:00 am

August napisał(a): A tak konkretnie, co powiedział ?


Obejrzałem. W skrócie: fajnie, że nie ma śniegu, powalczymy o awans, ale inni też walczą, najważniejszy jest każdy następny mecz. Raczej takie banały, które słyszymy od kilku lat. Jedyna nowa rzecz, której się dowiedziałem z tego programu, to że Pajączkowski jest drugim trenerem w Podbeskidziu :)
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2018-01-10, 10:36 am

django napisał(a):W skrócie: fajnie, że nie ma śniegu, powalczymy o awans, ale inni też walczą, najważniejszy jest każdy następny mecz. Raczej takie banały, które słyszymy od kilku lat.

Czyli właściwie powiedział to co ludzie chcą usłyszeć. Ja niestety widzę pewną niekonsekwencję w wypowiedziach Dudka być może pod wpływem Dajrektora bo facet na początku ewidentnie twierdził, ze będzie chciał budować drużynę od tyłu a na razie wychodzi transferowa improwizacja bo inaczej nie można nazwać tego że Makowski odchodzi – przychodzi, wypożyczenie poznańskiego żółtodzioba czy testowanie angielskiego produktu piłkarskopochodnego. Ale też podejrzewam, że po letnich czystkach kadrowych i puszczeniu sporej kwoty w dym przy nietrafionych kontraktach, potrzebie płacenia niemałych kwot Dudkowi a wcześniej Mandryszowi i jego asystentowi w klubowej kasie może nie być wolnych kwot na jakieś transfery. Zapewne jak co roku prezes z dajrektorem czekają na styczniowe podwyższenie kapitału czyli innymi słowy miejską kroplówkę. Jak wynika z ogólnie dostępnych kwitów spółki styczeń w klubie jest zwykle finansowo lichy i dopiero po przekazaniu miejskiej kasy jest lepiej.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2018-01-10, 11:10 am

August napisał(a):
django napisał(a):W skrócie: fajnie, że nie ma śniegu, powalczymy o awans, ale inni też walczą, najważniejszy jest każdy następny mecz. Raczej takie banały, które słyszymy od kilku lat.

Czyli właściwie powiedział to co ludzie chcą usłyszeć. Ja niestety widzę pewną niekonsekwencję w wypowiedziach Dudka być może pod wpływem Dajrektora bo facet na początku ewidentnie twierdził, ze będzie chciał budować drużynę od tyłu a na razie wychodzi transferowa improwizacja bo inaczej nie można nazwać tego że Makowski odchodzi – przychodzi, wypożyczenie poznańskiego żółtodzioba czy testowanie angielskiego produktu piłkarskopochodnego. Ale też podejrzewam, że po letnich czystkach kadrowych i puszczeniu sporej kwoty w dym przy nietrafionych kontraktach, potrzebie płacenia niemałych kwot Dudkowi a wcześniej Mandryszowi i jego asystentowi w klubowej kasie może nie być wolnych kwot na jakieś transfery. Zapewne jak co roku prezes z dajrektorem czekają na styczniowe podwyższenie kapitału czyli innymi słowy miejską kroplówkę. Jak wynika z ogólnie dostępnych kwitów spółki styczeń w klubie jest zwykle finansowo lichy i dopiero po przekazaniu miejskiej kasy jest lepiej.
django napisał(a):
August napisał(a): A tak konkretnie, co powiedział ?


Obejrzałem. W skrócie: fajnie, że nie ma śniegu, powalczymy o awans, ale inni też walczą, najważniejszy jest każdy następny mecz. Raczej takie banały, które słyszymy od kilku lat. Jedyna nowa rzecz, której się dowiedziałem z tego programu, to że Pajączkowski jest drugim trenerem w Podbeskidziu :)
novack napisał(a):Wcześniej powiedział, że "zaczynamy wojnę", poźniej, że szukamy obrońców, a następnie, że już nie szukamy.

No i Koledzy już napisali prawie wszystko, co bym pisał - i mając perspektywę taką, to już mi "się odechciało pisać", bo tyle czasu vs poczucia sensowności pisania, bo się przyda: nie mam w tej chwili, zwłaszcza że zużyłem go dość, by całość jednak programu wysłuchać. Dzięki więc Kolegom, że zechcieli już wrażenia nasze wspólne podpowiedzieć. Dodam tylko, że dla mnie to jeszcze były takie chwile warte uwagi: S. Dudkowi wymsknęło się jednak coś, co mogłoby być interpretowane, 1) że D. Banasik zbyt delikatnie podchodził do współpracowników licząc na współpracę podobnie zaangażowanych skutkiem czego nie panował nad całością, choć nie wiem czy chodzi tylko o zawodników czy tylko o działaczy czy jedno i drugie — względnie nie tyle o D. Banasika chodziłoby, tylko w ogóle w klubie nie ma odpowiedniego zespolenej woli działania w określonym kierunku 2) to już w innym momencie, ale w gruncie rzeczy właśnie to samo, tylko w kontekście pracy nad awansem (dlaczego wcześniej nie awansowano) również wymsknęło się coś, co można by traktować, że ta praca była albo de facto nie zorientowana na awans albo niewystarczająca, by była skuteczna. W gruncie rzeczy nic nowego, niemniej może być warto wychwycić. Łącznie z tym, że być może S.Dudkowi więc faktycznie zależy na awansie (choćby z racji awansu zawodowego) a i być może jest bardziej przebojowy niż D. Banasik w kontekście klubowych decydentów, jakkolwiek i tu jest pytanie, czy to wystarczy do przebicia przez znane słabości Klubu. No i dodam moje "od dawna": łącznie z tym, że jest pytanie o sens takiego przebicia się - bo czy nie byłoby lepiej, by najpierw Zagłębie zostało naprawdę zorganizowane jak klub sensowny a potem mówić o awansie? Przykład - choćby Chojnice, które biorąc pod uwagę wielkość miasta zapewne już mają lekką zwyżkę ponad ambicje, to znaczy sensownie działający ludzie w tym kontekście społecznym, to nawet jak przyjdzie słabszy sportowo czas i wylądują w III klasie a nie drugiej, jak obecnie: będzie można ten styl pracy oceniać jako dobry w kontekście, choć i życzę im Ekstraklasy, jeżeli takie są ich plany, bo doceniam ich pracę. Inny przykład - warto choćby z ostatnich dni przeczytać coś od P. Stokowca http://eurosport.interia.pl/klub-kghm-z ... Id,2505543 czy http://eurosport.interia.pl/klub-kghm-z ... Id,2505597
Ponadto - w programie dla mnie ważne było, "zapunktował" B. Nawrat jednym słowem, czy dopowiedzeniem, gdy powołał się na prowadzącą O. Rybicką ale jeszcze za chwilę, jakby zorientowawszy się, że należy docenić autorytet i fachowca piłkarskiego siedzącego obok, dopowiedział dorzucając podobną kwestię "jak powiedział trener" - czyli i jeszcze funkcję trenera zachował jako autorytet, choć przecież ani go ziębi ani grzeje, gra w halopiłce.
No i jeszcze - dzieci, nie wygląda mi Pani Redaktor na mamę gromadki dzieci, ale jednak bardzo fajnie zrealizowała przy okazji meldunku z dwóch klubów - całą sekwencję o młodzieżowo-dziecięcej piłce.
No a ze smutniejszych rzeczy "dodatkowych" przy tym programie, ale już chyba zaczynam być pogodzony, iżem dinozaur, choć jeszcze żywy, czyli mający jakoś Zagłębie jako region w sobie - ale jednak dinozaur, bo kolejne potwierdzenie, że Zagłębia regionu nie ma, są tylko peryferia Śląska i to nawet chyba zgórnośląszczenia mądrego nie będzie.
Nie ma dwóch zdań, że jednak poświęciłem trochę czasu pisząc komentarz, choć początkowo nie zamierzałem. Podjąłem jednak tę decyzję - ale dla jasności: nie jest to wyraz uznania dla tego, co w Zagłębiu Sosnowiec się dzieje i że dostrzegam jakieś prace są w nim nad rozwojem realnym, zmianą klasy jakości. Ta decyzja dopisania refleksji, to jedynie uznanie dla Kolegów, którzy włożyli wysiłek podzielenia się swoimi obserwacjami (począwszy od nie cytowanego na wstępie Kol. jls) - więc i ja dodałem swoje. Pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez henry95 2018-01-10, 11:49 am

Jak ktoś ma ochotę, to może sobie kupić koszulkę niejakiego Calluma Rzoncy na eBay jeszcze z czasów York City ;)
https://www.ebay.co.uk/itm/Match-Worn-Y ... 3075602422
henry95
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2009-07-11, 3:51 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez xenon 2018-01-10, 12:36 pm

Widzę, że ten Rzonca staje się gwiazdą choć jeszcze żaden medyk go nie przebadał :lol:
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2018-01-10, 1:11 pm

August napisał(a):Czyli właściwie powiedział to co ludzie chcą usłyszeć. Ja niestety widzę pewną niekonsekwencję w wypowiedziach Dudka


Może coś więcej będzie w tym wywiadzie dla klubowej TV, ale to musiałbyś obejrzeć, bo ja po usłyszeniu pierwszego zdania , które tam powiedział wyłączyłem.

-> http://zaglebie.eu/aktualnosci/4241-zag ... -treningow

xenon napisał(a):Widzę, że ten Rzonca staje się gwiazdą choć jeszcze żaden medyk go nie przebadał :lol:


Niech podziękuję temu gościowi, który go tak "promuje" w mediach. Na jego miejscu zastanowiłbym się nad współpracą z menedżerem, który mnie ośmiesza na łamach prasy.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2018-01-10, 1:39 pm

django napisał(a):Może coś więcej będzie w tym wywiadzie dla klubowej TV

Pitolił. Żadnych konkretów.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez pyla 2018-01-11, 9:47 pm

Może ktoś z forumowiczów był na spotkaniu ? Kilka zdań . czy było coś ciekawego ?
pyla
 
Posty: 829
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2018-01-11, 11:54 pm

pyla napisał(a):Może ktoś z forumowiczów był na spotkaniu ? Kilka zdań . czy było coś ciekawego ?


Spotkanie jak zwykle było bardzo ciekawe i merytoryczne. Przyszedł prezes, trener, a drużynę reprezentował nowy kapitan Robek Sulewski. Miał być też dyrektor Stanek, ale niestety zatrzymały go obowiązki służbowe. Akurat pod klub podjechał prowadzony przez zaprzyjaźnionego menedżera tir wypełniony murzynami i dyrektor poszedł im sprawdzać paszporty. Spotkanie rozpoczął prezes, który po powitaniu uczestników puścił nam na video 3 odcinki "Opowieści z mchu i paproci". Po obejrzeniu tego dzieła czechosłowackiej kinematografii głos zabrał trener Dudek, który na wstępie podziękował za możliwość pracy w jednym z najprofesjonalniej zarządzanych klubów na świecie. Zdradził też, że za pośrednictwem jego brata wieści o Zagłębiu dotarły do Madrytu i niebawem na Ludowym ma odbyć staż Florentino Perez, który będzie się uczył od prezesa Jaroszewskiego jak się robi prawdziwy futbol. Głos zabrał także Robek Sulewski, który przeprosił wszystkich za swój błąd. Przyznał, że wyciągnął niego wnioski i teraz jest mu zdecydowanie bliżej do Lechii Gdańsk. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem. Niespodziewanie do Trzech Kolorów wjechał na koniu prezydent Chęciński. Odśpiewaliśmy wspólnie "Brunetki, blondynki..." i rozeszliśmy się do domów.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2018-01-12, 7:25 am

po pierwszy nie czekam na relacje z zebrania bo jak zwykle pewnie tajemnica a poza tym ja juz nikomu nie wierze w tym NASZYM klubie . Teraz oczekuje namacalnych /widocznych dowodow i ......dymisji Stanka
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2018-01-12, 7:26 am

To nie Rzonca powinien przejść testy medyczne a nasz dajrektor . :lol:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2018-01-12, 7:37 am

slawekchicago napisał(a):po pierwszy nie czekam na relacje z zebrania bo jak zwykle pewnie tajemnica a poza tym ja juz nikomu nie wierze w tym NASZYM klubie

No właśnie chyba się nie spodziewałeś jakichś rzetelnych i zgodnych z prawdą konkretów. Jeśli takowe się pojawiają to zwykle nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Te spotkania co najwyżej maja na celu przyciągnięcie nowych zwolenników charakteru i urody Prezesa.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron