Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2017-12-07, 6:17 pm

Strona nr 1000 :) o już 1001
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2017-12-07, 6:25 pm

django napisał(a):Słyszałem, że to nie do końca było tak, że Banasik upierał się przy Christovao. Zakładając nawet, że tak było, to chyba rolą dyrektora sportowego jest powiedzieć mu: Chłopie, bawimy się za publiczne pieniądze. Nie będziemy płacili gościowi, który nie może grać i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie mógł.

Usłyszeć o takiem zachowaniu Stanka jako Dyrektora Sportowego (rzekomo) odpowiedzialnego za transfery to jak usłyszeć dialogi z filmu science-fiction. A jeszcze nie usłyszałem aby Stanek za cokolwiek ponosił winę. Ja rozumiem, że na całym świecie są różne układy i układziki i na to nic się nie poradzi tyle, że w Sosnowcu nie tylko momentami przechodzi wszelkie możliwe wyobrażenia. Słysze wszem i wobec jakiego to mamy teraz Prezydenta bo się tyle dzieje w Sosnowcu, a tyle że ludzie zapomnieli, że za Sprawdzonego Gospodarza była totalna stagnacja i zrobienie czegokolwiek jest i tak milowym krokiem naprzód. A przykład piłkarskiego Zagłębia pokazuje jakiego mamy gównianego Prezydenta, który tolerując bez ograniczeń poczynania kumpli pozwala na marnowanie dużej miejskiej kasy, która idzie psu w dupę. Jakby cokolwiek było normalnie to Prezes z Dajrektorem odpowiedzieliby własnymi jajami za płacenie za nic Mandryszowi i jego asystentowi, Sebie Dudkowi, no i za kunszt profesjonalizmu w postaci wydania kasy na Makengo i od kilku miesięcy na Cristovao, który dupiatym grajkiem co udowodnił w b-klasowych rezerwach a i tak nie może grać bo nie jest zawodnikiem z Unii czego Pan Dyretor nie raczył sprawdzić. O innych jajcarskich transferach typu Boettcher, Mozler czy Pikul nie wspomnę bo to drobiazgi. tak samo jak nieumiejętność - chyba już 3 sezon - zbudowania choćby trochę przyzwoitej defensywy. Choć jest "szansa", że jak wcześniej mieliśmy 10 pomocników tak teraz gdy zostaną obecne defensywne orły to będziemy miec 10 obrońców.. w każdym razie nie przewiduję większych zmian na lepsze w tym grajdole jaki mamy. A i zmiany dobrego samopoczucia Pana Prezydenta i podjęcia jakichś sensownych przez niego działań w stosunku do kupli od grilla.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez STACH PL 2017-12-08, 12:01 pm

Panie i Panowie nasze posty zostały zauważone lub trener Dudek wyciągną prawidłowe wnioski i według Gazety Wyborczej Sosnowiec autor podaje że Zagłębie szuka 2 obrońców i pomocnika.

http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... ytety.html
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez turku 2017-12-08, 12:08 pm

STACH PL napisał(a):Panie i Panowie nasze posty zostały zauważone lub trener Dudek wyciągną prawidłowe wnioski

Wniosek na poziomie - jest zima, będzie zimno. Może warto kupić czapkę. O tym, że potrzebujemy obrońców wiedzieli wszyscy z wyjątkiem stanleja
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2017-12-08, 12:30 pm

A Sport podaje, że sztab ma "pomysł" na Angola, szkoda, że nie podali jaki.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez turku 2017-12-08, 2:29 pm

novack napisał(a):A Sport podaje, że sztab ma "pomysł" na Angola, szkoda, że nie podali jaki.


Znając ich wyrafinowane pomysły to zapewne chcą Udo odstrzelić ;)
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2017-12-08, 2:31 pm

Pomysł na udo: "abo sie udo, abo sie nie udo".
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2017-12-08, 5:20 pm

novack napisał(a):A Sport podaje, że sztab ma "pomysł" na Angola, szkoda, że nie podali jaki.

Za śnieżynkę ma robić
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2017-12-08, 6:02 pm

Podbeskidzie chce sprowadzić z Legii Jodłowca . Taki transfer to ja rozumiem a nie ten szrot ktory zajmuje tylko miejsce w podstawowej jedenastce. I to jak zwykle nie zaprzyjaźniona i współpracująca filia tylko pierwszy lepszy klub jak Górnik , Ruch czy Chrobry .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adamek182 2017-12-08, 7:00 pm

Nowy właściciel to.......
No właśnie. Zbliża się deadline więc pozwoliłem sobie wymusić jakiś ruch na forum w tym temacie.
Ktokolwiek widział (słyszał), ktokolwiek wie.....cokolwiek, niech pisze?
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2017-12-08, 9:17 pm

August napisał(a):
novack napisał(a):A Sport podaje, że sztab ma "pomysł" na Angola, szkoda, że nie podali jaki.

Za śnieżynkę ma robić

No, cóż - nie wiem, czy jednak nie "bardziej Salomonowy" czy raczej misterny à la dla Hitchocka zagadka? Otóż - do Puszczy puszczą na wypożyczenie Ż. Udovicićia, więc nie oszukają Puszczy, której udostępnią gracza grającego na zmianę z Christovão, tego zaś wypróbują na obronie, przez co będzie można powiedzieć, że proszę: wsłuchuje się zarząd w głosy kibiców, którzy proponowali W. Łuczaka na obronie wypróbować i pewnie niechybnie tak by się stało, ale okazuje się, że już W. Łuczaka nie ma w kadrze, to niech chociaż kto inny z napastników zostanie na obronie wypróbowany - a przecież "tylko mimochodem" warto jeszcze wspomnieć, bo to oczywiste jest: raz jeszcze pokaże się, że wszystko jest w porządku, żadnych błędów nie popełnia nasze centrum decyzyjne a już zwłaszcza przy transferach: zatrudniając A. Christovão wiedzieli z góry wszystko jak będzie i szykowali go właśnie na decydującą drugą rundę, dlatego sprytnie rozegrali, by nie grał w pierwszej rundzie. Tylko dlaczego zbiera mi się na wymioty, jak znowu czytam, że oto "reprezentant Angoli"??? Ile razy w tej reprezentacji zagrał i kiedy ostatnio? Ale nie, propaganda idzie. Choć przyznam, akurat po odejściu Ż. Udovicićia być może nie płakałbym więcej niż po W. Łuczaku - o ile trafiłyby się naprawdę sensowne transfery do obrony. Jak pisałem przed chwilą w innym wątku - ani on rozwojowy jest jako zawodnik z rezerwami ani jako przekazujący młodym swoje doświadczenie obrońcy; o ile więc W. Łuczak, wbrew brakom pamięci tu niektórych, choćby w tym sezonie przyczynił się w Pucharze do uratowania meczu w pierwszej bodaj rundzie, w której Zagłębie grało (pierwsza i druga bramka) a także w lidze chyba jak strzelił, to przyniosło to punkty, zaś to, co marnował, to były raczej szanse na gole Zagłębia niż powodował straty bramkowe: o tyle kto wie, czy zyski Udovicićia nie były równoważone przez jego błędy w obronie a zasadniczo był zatrudniony jako obrońca (jako takim zainteresowany nim był Lech i odpuścił, bo jednak szukali obrońcy). W każdym razie - znów wracamy do "mantry": poruszane tu kwestie zależą od jakości, polotu, przenikliwości centrum zarządzającego: tak co do decyzji, "kogo kupić, kogo sprzedać", jak i co do decyzji, jak to robić. No i niestety - obawiam się, że ta przenikliwość dojść może do tego, że niedaleko byłem "trafienia" przy pisaniu niniejszej obserwacji, łącznie z koncepcją wykazania genialności aktualnych pomysłów w Zagłębiu. Jakkolwiek - oczywiście cieszyłbym się, gdyby się okazało, że np. trener Dudek ma faktycznie koncepcję rozwojową na bazie tego, co obecnie jest i jego pomysły, zrealizowane, przyczynią się do rozwoju.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2017-12-08, 10:56 pm

Tomcjo napisał(a):Podbeskidzie chce sprowadzić z Legii Jodłowca . Taki transfer to ja rozumiem a nie ten szrot ktory zajmuje tylko miejsce w podstawowej jedenastce. I to jak zwykle nie zaprzyjaźniona i współpracująca filia tylko pierwszy lepszy klub jak Górnik , Ruch czy Chrobry .

Może Guilherme chce odejść z Legii bo go nasz Dajrektor przekonał że nad Brynicą lepiej :twisted:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez maniek-75-75 2017-12-09, 7:54 pm

Tomcjo napisał(a):Podbeskidzie chce sprowadzić z Legii Jodłowca . Taki transfer to ja rozumiem a nie ten szrot ktory zajmuje tylko miejsce w podstawowej jedenastce.

Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz ... do mnie dawno doszło że nazwiska nie grajo .. przykład trenejra w tychach .. z gówna wpadli w szambo ... ale co ja tam się znam...
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2017-12-09, 8:14 pm

Jodłowiec w Sosnowcu by miał do Sezamu blisko a nie na boisko. Jeszcze bym Podbeskidziu Sebę z Maro w pakiecie dodał.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2017-12-09, 11:36 pm

Tomcjo napisał(a):Podbeskidzie chce sprowadzić z Legii Jodłowca . Taki transfer to ja rozumiem a nie ten szrot ktory zajmuje tylko miejsce w podstawowej jedenastce. I to jak zwykle nie zaprzyjaźniona i współpracująca filia tylko pierwszy lepszy klub jak Górnik , Ruch czy Chrobry .

W Legii Jodłowiec zarabia miesięcznie ponad 100.000 zł. netto. Za występ w pierwszym składzie dodatkowo otrzymuje 1.500 euro (6.300 zł.) netto a jeśli spotkanie zacznie na ławce rezerwowych do jego kieszeni wpada 1.000 euro (4.200 zł.) netto.

To ciekawe jaką mu dadzą pensję w Podpiździu? :lol:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników