Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2017-07-17, 7:56 am

Anakin napisał(a):
August napisał(a):A ja bym się nie zdziwił jakby Prezes chciał go odkupić. W czystej gotówce i bez rat.


Pierdziel tak dalej. Jeszcze Prezes przeczyta i pomyśli, że to dobry pomysł. Legia , jeśli zakontraktuje tego z Juventusu za chwile będzie miała nadmiar nadmiar napastników. Więc będą się chcieli pozbyć Sanogo. przynajmniej na wypożyczenie.

I bez tego kupa pieniędzy w piach poszła i nadal idzie
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Anakin 2017-07-17, 7:59 am

Co nie znaczy że można im podpowiadać dalsze, głupie pomysły.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Anakin 2017-07-17, 8:12 am

Pilna przesyłka z Bałkanów
Przełom w sprawie angażu Alexandra Christovao. Porozumienie z serbskim klubem Angolczyka zostało zawarte. Dzisiaj dotrzeć ma do Polski umowa transferowa.

Trwająca od kilku dni operacja pozyskania Alexandra Christovao dobiega końca. Negocjacje z przedstawicielami FK Javor Ivanjica były żmudne, ale wszystko wskazuje na to, że ich finalny efekt będzie dla sosnowiczan pomyślny.

Jeden warunek
Obie strony umówiły się na transfer definitywny. Napastnik reprezentacji Angoli, który z serbskim klubem nadal formalnie związany jest do połowy 2019 roku, jeszcze dzisiaj podpisać ma z Zagłębiem dwuletni kontrakt z opcja prolongaty o kolejny rok. Warunek jest jeden – z Bałkanów na Kresową musi dotrzeć drogą mailową umowa transferowa.
Christovao zaliczył 90 minut w sobotnim sparingu z Łódzkim Klubem Sportowym. Tym razem na listę strzelców nie trafił, ale sztab szkoleniowy po raz kolejny był zadowolony z jego postawy. To jest dokładnie ten typ snajpera, jakiego na Stadionie Ludowym potrzebowano.

Hiszpański niewypał
W obozie Zagłębia jednocześnie nikt nie ukrywa, że angaż Angolczyka nie kończy procesu odbudowy formacji ataku. Przed startem rozgrywek klub chce pozyskać jeszcze jednego egzekutora. Na pewno nie będzie nim piłkarz z Hiszpanii, który przeciwko łodzianom zagrał po przerwie. Okazał się jednak sporym rozczarowaniem. Przyjechał nieprzygotowany fizycznie i nie był w stanie zademonstrować nic, co mogłoby I-ligowca zainteresować. Opuścił już Sosnowiec, a przy Kresowej zdecydowano nie podawać do publicznej wiadomości jego personaliów – by nie robić mu reklamy, względnie… antyreklamy.
Nowego snajpera mamy zobaczyć w środowym meczu kontrolnym z innym beniaminkiem II ligi – GKS-em Jastrzębie (Sosnowiec, godz. 17.00). Tym razem nie chodzi jednak o zawodnika wymagającego testów. Nie jest to postać anonimowa i jeśli się pojawi, to po to, by przejść badania medyczne i podpisać kontrakt. – Czas sprawdzania nowych piłkarzy mamy za sobą – mówi trener [Dariusz Banasik]. – Środowy mecz chciałbym już rozegrać pierwszym składem.
Dla jego podopiecznych będzie to ostatni testmecz przed pierwszą potyczką o stawkę. W najbliższy weekend sosnowiczanie zagrają na wyjeździe z Chełmianką Chełm w I rundzie Pucharu Polski. Tydzień później sezon ligowy zainaugurują domowym starciem z Olimpią Grudziądz.

Kuźma dał radę
ŁKS przyjeżdżał na Stadion Ludowy jako zespół w letnich sparingach niepokonany i z takim samym szyldem z Sosnowca wyjechał. Wynik nie do końca odzwierciedla jednak to, co działo się na boisku. Już do przerwy gospodarze mogli prowadzić różnicą kilku goli. Odnotujmy, że pierwsze bramki w barwach Zagłębia zdobyli Sebastian Milewski i Michał Kieca. Ten drugi – syn Mariusza, byłego bramkarza reprezentacji Polski w hokeju na lodzie – to obecnie najmłodszy zawodnik w kadrze pierwszego zespołu. W najbliższą niedzielę obchodził będzie 18. urodziny.
Nieźle zaprezentował się Szymon Kuźma z Sandecji Nowy Sącz. W nagrodę będzie mógł się pokazać również w sparingu środowym. Na Kresową nie dotarł natomiast drugi z awizowanych młodzieżowców - Piotr Gogola z Resovii. Drugiej szansy już nie dostanie.

Nawotka podpisze
W starciu z łodzianami zabrakło Konrada Wrzesińskiego, który w piątek na treningu doznał niegroźnego urazu. Do zajęć wraca w poniedziałek, a pojutrze będzie gotowy do gry. Po tygodniowej kuracji pełnię sił odzyskał natomiast Portugalczyk Nuno Malheiro - i od razu zaakcentował to asystą.
Tymczasem podpis na umowie rocznego wypożyczenia złoży dzisiaj Tomasz Nawotka. Legionista przebywa z Zagłębiem od blisko dwóch tygodni. Ma już na swoim koncie premierową bramkę w barwach Zagłębia – to on rozpoczął pogrom rywala (4:1), gdy do Sosnowca zawitała Wisła Kraków.
http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2017-07-17, 8:55 am

katowicki Sport w cytowanym powyżej przez Kol. Anakina dzisiejszym artykule m.in. napisał(a):(...) Napastnik reprezentacji Angoli, który z serbskim klubem nadal formalnie związany jest do połowy 2019 roku, jeszcze dzisiaj podpisać ma z Zagłębiem dwuletni kontrakt z opcja prolongaty o kolejny rok. Warunek jest jeden – z Bałkanów na Kresową musi dotrzeć drogą mailową umowa transferowa. (...)

Na wszelki wypadek trzeba mieć tylko nadzieję, że jakiś dowcipniś np. spośród fanów Gieksy, nie powie "już się robi" i nie podeśle im jakiejś umowy, jaką chcą - bo czy na Kresowej "daliby radę"? ;-) :-)
No i "za wczasu", zanim Kol. Anakina nakrzyczy na mnie (niestety, kto wie, czy nie słusznie w tych warunkach, jakie są): że "co ja tu, głupie pomysły podsuwam i jeszcze kto skorzysta" — to się już tłumaczę, może będzie uznane?:
Kol. Anakin! no, kurcze, musiałem! Nie mogłem się powstrzymać, taka wesołość mnie naszła! :-)
PS. Ale tak na serio - to jeżeli udało się uniknąć jakiegoś hochsztaplera czy innego cygana pod naszą "manager", to akurat plus dla R. Stanka, czy tam Klubu. Bardziej jednak się obawiam, jak to już pisałem, czy nie będzie to znowu transfer w stylu P. PItrego (co jeszcze nie byłoby najgorzej, bo summa summarum Zagłębie na nim zarobiło, bo dobrze - do Lecha! o ile dobrze pamiętam - sprzedano jego kartę gry; tyle że ekstraklasowej przyszłości świetlanej nie należało z nim łączyć, tylko zwykłą, za co szacunek, swoje ugrał). Jeszcze gorzej więc byłoby, gdyby "rozpoznanie A. Christovao" było "częściowo dobre": to znaczy, że faktycznie ma warunki niezłe, egzegutorem może być naprawdę, jeżeli tylko będzie miał "ochraniacza i tarana", który wejdzie straszaąc obronę przeciwnika i Christovao zyska miejsce na wykonanie egzekucji. Tyle, że - zdaje się - o takiej potrzebie połączonej z zaangażowaniem A. Christovao to się zapomniało. Choć - też poczekajmy z ocen. Jest możliwe, że jak to parę dni temu napisałem: R. Stanek już zaczyna wyciągać z tych "tajnych negocjacji" prowadzonych z graczami większego formatu, kto odpadł w swoich rozmowach w jakiejś ekstraklasie, bo wybrali innego - i teraz jest gotów przyjechać w środę i angaż w Zagłębiu podpisać. Zobaczymy.
Ostatnio edytowano 2017-07-17, 9:03 am przez Blajpios, łącznie edytowano 1 raz
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2017-07-17, 9:02 am

Jestem ciekaw kogo chcą zakontraktować robiąc tylko testy medyczne
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Anakin 2017-07-17, 9:06 am

Blajpios napisał(a):zanim Kol. Anakina nakrzyczy na mnie

Obaj z kol. Augustem dywersję robicie. Ja nie wiem czy to dobry ruch z tym murzynem. Ale skoro są zdecydowani, chłop już jakis czas trenuje i zagrał dwa sparingi, a czasu coraz mniej… Natomiast pamiętam że rok temu Gieksa podebrała Zagłębiu w ostatniej chwili Foszmańczyka. Dlatego tylko Wam się tak wydaje żescie są dowcipnisie
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2017-07-17, 9:18 am

Coś taki nerwowy Anakin. Przecież z Blajpiosem Wasza przyjaźń tak kwitła. Już widzę oczyma wyobraźni jak Mandrysz w akcie zemsty czyha pod bramą żeby zakosić nam anonimowego napastnika. Foszmańczyk ma jakieś nazwisko. To inna sprawa.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Anakin 2017-07-17, 9:21 am

August napisał(a):Przecież z Blajpiosem Wasza przyjaźń tak kwitła

Zazdrosny? :twisted:
Licho nie śpi. Jak prezes ogłosi pomysł z Sanogo to wiadomo będzie kto maczał w tym palce.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2017-07-17, 9:22 am

Patrios ma rację. Temat z Sanogo jest raczej zamlnięty
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Anakin 2017-07-17, 9:29 am

August napisał(a):Patrios ma rację. Temat z Sanogo jest raczej zamlnięty

Jeśli się mylisz to stawiasz 8 kolejek. Ja uważam, że temat nie jest zamknięty. Legia i tak poniosła już pewne koszta związane z Sanogo wiec tak łatwo z niego nie zrezygnują. A jako że chłopak długo nie grał i w tej chwili się nie załapie na grę to z pewnoscią go wypożyczą. Sosnowiec jest mu już znany, nie będzie miał problemów z ponowną aklimatyzacją, ogra się jesienią, a w przerwie miedzy rundami Magiera go sprawdzi.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2017-07-17, 9:33 am

Z tego Christovao byc moze bedzie pożytek . Martwi mnie ze to taka panienka i potrzebuje draba do ochrony bo go zadeptaja . A w charakterze draba to Araba był dobry . Nie bardzo orientuje sie w posturach nowego zaciągu ale chyba brak nam gościa do tłumaczenia przeciwnikowi co mu zrobi jak go złapie . Każda drużyna potrzebuje swojego Wasilewskiego czy innego Pazdana zeby mieć czym straszyć . Po za tym drużyna musi mieć charakter . Nowak to nie typ lidera . Po Ujku a bardziej po Lachowskim to juz np Łysy nie udźwignął pozycji lidera dopiero Dudek trochę porządził ale nie zawsze w dobra stronę . Czy mamy kogoś kto bedzie liderem za którym chłopaki pójdą jak w dym ???
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez bazant 2017-07-17, 9:37 am

Tomcjo napisał(a): Czy mamy kogoś kto bedzie liderem za którym chłopaki pójdą jak w dym ???


Na tą chwilę to jedynie Kudła może być takim liderem.
bazant
 
Posty: 251
Dołączył(a): 2007-02-22, 7:46 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez STACH PL 2017-07-17, 9:52 am

kol. Tomcjo napisał . Nie bardzo orientuje sie w posturach nowego zaciągu ale chyba brak nam gościa do tłumaczenia przeciwnikowi co mu zrobi jak go złapie . Każda drużyna potrzebuje swojego Wasilewskiego czy innego Pazdana zeby mieć czym straszyć . Po za tym drużyna musi mieć charakter . Nowak to nie typ lidera

Takim gościem do tłumaczenia właśnie był Nowak w sparingu z ŁKS-m w pierwszej połowie był faul łodzianina na naszym zawodniku troszkę zaiskrzyło,a Nowak od razu podbiegł do gościa nastroszony z pytaniem cytuje "co jest kur.." także...
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adamek182 2017-07-17, 10:02 am

Niby ok bo sam pisalem po springu z wisla ze Nowak pewnie bedzie kapitanem.
Ale...co i nego poszczekac a co innego ustawic rywala. I nie chodzi o jakies spiecia slowne po faulach tylko o sprzedanie lokcia w trakcie przepychani w polu karnym.
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2017-07-17, 10:12 am

@Kol. bazant, @Kol. Tomcjo, @Kol. Anakin, @Kol. August
Faktycznie D. Kudła zdaje się mieć predyspozycje do bycia liderem, dlatego, mimo że uważam, że trochę skrzywdzono W. Fabisiaka, to jednak to zatrudnienie D. Kudły widzę na plus. Tyle, że... pytanie, czy go jak Fabisiaka też nie skrzywdzą: brak trenera, od którego naprawdę mogliby bramkarze czegoś się nauczyć, rozwijać.
Niemniej - czy wystarczy bramkarz na lidera nawet pod bramką przeciwnika?
Tu więc - chyba faktycznie, pozostaje tylko nadzieja na rozwój S. Milewskiego. Jeżeli on następi, to ma on szansę być liderem Zagłębia wchodzącego do Ekstraklasy. Faktycznie T. Nowak będzie raczej już chyba siadał - trochę kwestia S. Dudka, tylko nie ma takiej zadziorności, oby więc kibice go nie zadeptali. Oby więc - był szanowanym "starszym", który też i nauczy wiele młodszych na boisku. Dla mnie naprawdę to ciekawa postać, jako człowiek, dobrze by było, by stał się więc takim "autorytetem doświadczenia", natomiast faktycznie niekoniecznie musi się go na tego lidera wrzucać na siłę, zarazem z racji i cech temperamentalnych i z racji tego już konkretnego momentu kariery (jemu jednak - to akurat dałbym gwarancję przedłużenia kontraktu o rok w razie awansu, choć nie ma co liczyć na to, by pierwsze skrzypce tam grał).
Natomiast "do roli M. Wasilewskiego, M. Pazdana", też nie głównych liderów, jednak walecznością nadających ducha, to D. Kudła też może pasować - ale do "roli M. Wasilewskiego czy M. Pazdana" tłumaczących przeciwnikom "co i jak" - to faktycznie chyba nie ma (no, cóż, w kilku chyba w tej roli wspominaliśmy tego Arabę, którego w gruncie rzeczy chyba jeszcze dałoby się ściągnąć; oczywiście, to nawet nie to, co A.Christovão (trzeba jednak nauczyć się, to już chyba nie przejściowa sprawa) - niemniej tarana i przekonywacza, draba, to nie ma Zagłębie. Wtedy zaś - m.in. wzrastałoby prawdopodobieństwo pozytywu z zatrudnieniem Angolczyka.
A Kol. August, to zasmucił mnie, że ;-) nie chce być razem ze mną karcony. :-) Może to jednak też tylko przekomarzanie z Jego czy Kol. Anakina strony, bo ich przyjaźni raczej nic nie ruszy! :-) Niestety, ja to się obawiam że z V. Sanogo może być prawda, że go przyślą jednak do Sosnowca (zmieniająca się sytuacja może rozbijać pewność choćby tę sprzed dwóch dni) - ale jednak wyjdzie jak z J. Arakiem w drugim sezonie. Choćby z racji za dużej presji. To złudzenie - że wraca w miejsce, które zna. Albo - to, co nie jest złudzeniem, to tylko część, może jej nie wystarczyć. Fakt - zna Klub, pracowników, kibiców niektórych, otoczenie. Wielu jednak jakby przyjmuje, że - zna drużynę, styl, rekacje międzyludzkie. A to - przecież nieprawda. Nie ci ludzie, nie ten trener, nie ta atmosfera, "nie ten sam przekaz dnia do ludu", nawet jeżeli też będzie zawierał słowa "walczymy o awans, jak tylko będzie okazja". Owszem, bardzo mu życzę, by jednak - gdyby wrócił - udźwignął tę sytuację. To by był dowód, że faktycznie może marzyć o odegraniu roli nawet w piłce międzynarodowej. Nie można jednak traktować sytuacji - że ot, fajnie, wrócił ten sam Sanogo, do tego samego, bo przecież naszego Zagłębia - i będzie tak samo.
Na koniec, hm, znów nie mogę... Czy znów Kol. Anakin nakrzyczy (i Kol. August będzie musiał mnie gonić teraz z "dowcipkowaniem pod Anakina naganę")?! ;-)
Bo rzecz w tym, tak sobie myślę. Ten napastnik w środę, co to tylko testy medyczne (i tak lepiej jak w zeszłym roku) i podpisze nową umowę: to nie jest, wypisz wymaluj, T. Makengo? :-)
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników