Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez wojtaszko 2020-07-30, 3:49 pm

Tomczyk go cały sezon obserwował to już widzę co to za ananas będzie już się boję tego drugiego
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2020-07-30, 3:57 pm

Mnie najbardziej rozbawił poniższy fragment. Poplułem komórkę chyba bardziej niż Rudi podczas czytania postów Novacka. Jeśli jeszcze gość doda, że go bardziej urzekła "patelnia" niż rynek w Porto to się zadławię własną ptialiną:
(...)
Portugalski pomocnik otrzymywał pochlebne recenzje na boiskach Liga Pro (odpowiednik Fortuna I Ligi), będąc 4-krotnie wybranym najlepszym zawodnikiem meczu, jak również w Pucharze Portugalii. W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu przeciwko słynnemu FC Porto (1:1) został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. W obu spotkaniach pucharowych przebiegł najwięcej kilometrów. Przed przyjazdem do Polski odrzucił dwie oferty z portugalskiej ekstraklasy, gdyż bardziej przekonał go projekt pod hasłem: Zagłębie Sosnowiec.
http://zaglebie.eu/aktualnosci/6743-joa ... kiem-klubu
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez krysteksc 2020-07-30, 4:01 pm

"João Ribeiro Oliveira, który w swoim ostatnim klubie, Académico de Viseu FC występował na pozycji nr 6 lub 8."

Czyli już wiemy na których 2 pozycjach na pewno nasz geniusz trenerski go nie wystawi.
krysteksc
 
Posty: 364
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez wojtaszko 2020-07-30, 4:04 pm

August napisał(a):Mnie najbardziej rozbawił poniższy fragment. Poplułem komórkę chyba bardziej niż Rudi podczas czytania postów Novacka. Jeśli jeszcze gość doda, że go bardziej urzekła "patelnia" niż rynek w Porto to się zadławię własną ptialiną:
(...)
Portugalski pomocnik otrzymywał pochlebne recenzje na boiskach Liga Pro (odpowiednik Fortuna I Ligi), będąc 4-krotnie wybranym najlepszym zawodnikiem meczu, jak również w Pucharze Portugalii. W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu przeciwko słynnemu FC Porto (1:1) został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. W obu spotkaniach pucharowych przebiegł najwięcej kilometrów. Przed przyjazdem do Polski odrzucił dwie oferty z portugalskiej ekstraklasy, gdyż bardziej przekonał go projekt pod hasłem: Zagłębie Sosnowiec.
http://zaglebie.eu/aktualnosci/6743-joa ... kiem-klubu


A mi telefon spadł z wrażenia :lol: :lol:
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2020-07-30, 5:43 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez gothblack 2020-07-30, 6:32 pm

Wytlumaczcie mi czy u nas tak dobrze płacą czy w Portugalii taka bieda? Bo jaki jest sens zamieniać jakiś niech będzie nawet słaby klub w swoim pięknym kraju na innego słabiaka w zapyziałej dziurze ?? No nie oszukujmy się Portugalia, a nasze śliczne miasto...Gdzie tkwi haczyk ? ?
gothblack
 
Posty: 265
Dołączył(a): 2005-04-17, 12:14 pm
Lokalizacja: 100-Lecie S-c

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2020-07-30, 6:44 pm

gothblack napisał(a):Wytlumaczcie mi czy u nas tak dobrze płacą czy w Portugalii taka bieda?

Polska bogatsza od Portugalii. Jeszcze w tym roku
(...)
Różnica między Portugalią a Polską jest minimalna, dochód na jednego Portugalczyka to 33 409 dolarów rocznie, Polakom przypadną w 2019 r. 63 dolary więcej (PKB na mieszkańca przy uwzględnieniu realnej siły nabywczej walut narodowych). Jednak to tylko początek. Jak podaje dziennik, wyniki gospodarcze Warszawy i Lizbony są niewspółmierne. W ubiegłym roku Portugalia osiągnęła wzrost o 2,1 proc., a Polska o 5,1 proc.
(...)
https://www.forbes.pl/gospodarka/polska ... ku/x4xx2tv
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2020-07-30, 7:03 pm

Plan naszych fachowców jest prosty do rozszyfrowania . Wiele lat nieudanych zakupów piłkarzy dało żałosne efekty . To dlatego ze kupowano tanich piłkarzy . Teraz będziemy kupować droższych a jak się nie uda to jeszcze droższych . Mieszkańcy Sosnowca o niczym innym nie marzą jak wspieranie trupy błaznów Chęcińskiego
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2020-07-30, 7:30 pm

27-letni środkowy obrońca Olimpii Grudziądz Lukáš Ďuriška oraz 26-letni prawy obrońca Widzewa Łódź Łukasz Turzyniecki mają podpisać kontrakty z Zagłębiem Sosnowiec.

Nie wątpię, że idiota pełniący obowiązki Dyrektora sportowego Zagłębia Sosnowiec wyżej wymienionych też obserwował przez ostatni rok czasu. Szczególnie Turzynieckiego, który był w Widzewie wiecznym rezerwowym :lol:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez wojtaszko 2020-07-30, 8:01 pm

Adam1906 napisał(a):27-letni środkowy obrońca Olimpii Grudziądz Lukáš Ďuriška oraz 26-letni prawy obrońca Widzewa Łódź Łukasz Turzyniecki mają podpisać kontrakty z Zagłębiem Sosnowiec.

Nie wątpię, że idiota pełniący obowiązki Dyrektora sportowego Zagłębia Sosnowiec wyżej wymienionych też obserwował przez ostatni rok czasu. Szczególnie Turzynieckiego, który był w Widzewie wiecznym rezerwowym :lol:


Znając umiejętności tego osla to Turzynieckiego widział tylko na boisku zaczyna się ściąganie szrotu taniego bo Dębek chce kolejna łamage
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez gothblack 2020-07-30, 8:31 pm

August napisał(a):
gothblack napisał(a):Wytlumaczcie mi czy u nas tak dobrze płacą czy w Portugalii taka bieda?

Polska bogatsza od Portugalii. Jeszcze w tym roku
(...)

(...)


Nie to to wiem. Świadczy o tym między innymi zaciąg wielu ogórów portugalskich w ekstraklasie, ale tam są inne budżety min. forsa z TV. O naszej Fortuna 1 liga mówi się, że jest jedna z najdroższych w utrzymaniu bo kasy z praw praktycznie nie ma, a kopaczy trza opłacać na minimalnie mniejszych kontraktach niż liga wyżej bo inaczej o awansie można zapomnieć, a spaść można łatwo. Więc skąd mamy pieniążki na tego nonejma ? Nie uwierzę, że przyjechał tu grać za średnią krajową i w dzieciństwie miał powieszony nad łóżkiem plakat Zagłębia. Dodatkowo to jest k***a defensywny pomocnik, a nie jakaś 10 czy szalony skrzydłowy. Czy w naszym kraju nie ma już dobrych przecinaków?? Dla mnie to jest kolejny biznes włodarzy. Jeśli się mylę chętnie odszczekam.
gothblack
 
Posty: 265
Dołączył(a): 2005-04-17, 12:14 pm
Lokalizacja: 100-Lecie S-c

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez turku 2020-07-30, 9:03 pm

August napisał(a):Przed przyjazdem do Polski odrzucił dwie oferty z portugalskiej ekstraklasy, gdyż bardziej przekonał go projekt pod hasłem: Zagłębie Sosnowiec

A ja chłopa rozumiem. Normalnie żeby obejrzeć cyrk trzeba zapłacić, tu chłopak będzie miał za to jeszcze płacone
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2020-07-30, 9:58 pm

gothblack napisał(a):kąd mamy pieniążki na tego nonejma ? Nie uwierzę, że przyjechał tu grać za średnią krajową i w dzieciństwie miał powieszony nad łóżkiem plakat Zagłębia.

Pieniążki oczywiście idą z Miasta jak również pożyczki zaciągane przez klub. To są dwa główne źródła pozyskiwania środków finansowych. Reszta, w tym prawa tv, kasa od sponsorów to niewielkie środki. Oczywiście zabawnie brzmi tandetny marketing o tym jak chłop porzucił wszystko co najlepsze w Portugalii bo mu się Sosnowiec spodobał. To bajeczka dla ubogich. Jak będzie, zobaczymy. Biorąc pod uwagę doświadczenia tej ekipy, można raczej się spodziewać, że kolejne pieniądze pójdą w błoto. Oczywiście i w Polsce są sytuacje gdy się okazuje, że odnajdują się perełki jak np Dani Ramirez, który grzał ławę w Stomilu a w Łodzi na tyle się wyrobił, że łodzianie sprzedali za 2 mln zł ale jak dotąd, u nas taka sytuacja nie miała miejsca to i trudno wyobrazić ją sobie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2020-07-30, 10:46 pm

Słynna obrona Widzewa zrobiła kolosalne wrażenie na Bonku który ich tak chwalił oraz na kibicach Widzewa a my bierzemy gościa który nawet się nie łapał do składu . Strzał w dziesiątke jak dziesiątki przykładów dotychczas .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2020-07-31, 7:15 am

Krótki pokaz umiejętności João Oliveiry z sezonu 2019/2020 spędzonego na boiskach 2 ligi portugalskiej w barwach Académico Viseu -> SZCZEGÓŁY TUTAJ

Ocvzywiście filmy filmami - wszystko i tak wyjdzie "w praniu", czy będziemy mieli z niego pociechę, czy będzie to następny wynalazek kopiący się w czoło lub wiecznie leczący kontuzję... ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników