Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez RUDI 2018-06-01, 10:04 am

pete_zs napisał(a):że to Stanek sprowadził tak tu wychwalanego Żarka


Jeżeli dobrze pamiętam to Żarka "rekomendował" Jovan Ninković i to on chyba stoi za jego sprowadzeniem (nie został "odkryty" przez Stanka tak jak i Kudła) Pamiętaj że mówimy o zawodnikach którzy mają rozegrane -Cristovao-926 minut ,Rzońca-1037 minut ,Sanogo -1567 minut w 1 lidze polskiej .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2018-06-01, 10:17 am

Tu niestety wychodzi słabość wypożyczeń. Na wypożyczonych zawodnikach niczego nie można zbudować, bo co 4 miesiące wracają do klubu macierzystego na sprawdzenie, czy już mogą wrócić i cały nasz mysterny plan o kolektywie idzie w p....u. Owszem jednego zawodnika można wypożyczyć, szczególnie w lidze z wymogiem młodzieżowca, ale u nas jest (było) jeśli dobrze liczę czterech, a na dodatek połowę obrony zbudowaliśmy z wypożyczonych, a latem jest wyjątkowo mało czasu na załatanie dziur. W ekstraklasie to już musi się zmienić, nie ma wymogu młodzieżowca, którymi do tej pory Legia nas ratowała.
Ostatnio edytowano 2018-06-01, 7:07 pm przez novack, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-06-01, 4:45 pm

W 90 minut widzę ze Legia przywołala dwóch zawodników Nawotka +Sanago
ale w Klubie mówi się ze wypożyczenie będzie przedłużone.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez pete_zs 2018-06-01, 5:25 pm

RUDI napisał(a):
pete_zs napisał(a):że to Stanek sprowadził tak tu wychwalanego Żarka


Jeżeli dobrze pamiętam to Żarka "rekomendował" Jovan Ninković i to on chyba stoi za jego sprowadzeniem (nie został "odkryty" przez Stanka tak jak i Kudła) Pamiętaj że mówimy o zawodnikach którzy mają rozegrane -Cristovao-926 minut ,Rzońca-1037 minut ,Sanogo -1567 minut w 1 lidze polskiej .


Nie twierdzę, że Stanek jest "wyłącznym" odkrywcą, Kudły czy Żarka. Jednak jak ktoś jest dyrektorem sportowym, to każdy transfer, ten udany i nie, idzie na jego konto. Uważam, że teraz bilans transferów wychodzi na plus Stanleya. Jak ktoś się wpisuje jak kol. Stach.pl, że Stanley do wymiany, co sugeruje, że nie pomógł, a przeszkadzał w awansie, to ja mam prawo przedstawić odmienny pogląd. Jednocześnie uważam, że nawet jeśli Stanley jest "tytanem pracy", to powinien się zdecydować, biurko Dyrektora, czy murawa. Bo Dudek ma w tym momencie asystenta na 1/3 etatu.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIÅ» SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-06-01, 5:42 pm

RUDI napisał(a):Jeżeli dobrze pamiętam to Żarka "rekomendował" Jovan Ninković i to on chyba stoi za jego sprowadzeniem

Może właśnie i Ninkovic. Ale chodzi mi po głowie również Zuban , którego nazwisko w jakimś kontekście sie przewijało...
pete_zs napisał(a):Uważam, że teraz bilans transferów wychodzi na plus Stanleya

Skoro tak twierdzisz to zadaj sobie trud i zrób dokładniejszą analizę transferów Stanka z okresu np. awansu do I ligi. m.in. z takimi wynalzkami jak Pikul, Mozler, Boettcher czy Margol. O wcześniejszych jak Musiolik nie ma co wspominać.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez WaluÅ› 2018-06-01, 10:00 pm

August napisał(a):
RUDI napisał(a):Jeżeli dobrze pamiętam to Żarka "rekomendował" Jovan Ninković i to on chyba stoi za jego sprowadzeniem

Może właśnie i Ninkovic. Ale chodzi mi po głowie również Zuban , którego nazwisko w jakimś kontekście sie przewijało...
pete_zs napisał(a):Uważam, że teraz bilans transferów wychodzi na plus Stanleya

Skoro tak twierdzisz to zadaj sobie trud i zrób dokładniejszą analizę transferów Stanka z okresu np. awansu do I ligi. m.in. z takimi wynalzkami jak Pikul, Mozler, Boettcher czy Margol. O wcześniejszych jak Musiolik nie ma co wspominać.


A znasz takie twierdzenie, zasadę, że zwycięzców się nie sądzi ?. Po co sianie takie fermentu jak facet ma w papierach najpierw awans do 1 ligi a teraz do extraklasy. Też nie byłem jego zwolennikiem, ale to między innymi jego zasługa jako pracownika klubu, że Zagłębie awansowało. Chyba tutaj się zgadzamy.
WaluÅ›
kumaty
 
Posty: 206
Dołączył(a): 2007-04-25, 5:43 pm
Lokalizacja: 41-203 MILOVICE

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-06-01, 10:14 pm

Myślę że prawda jest bardziej złożona niż się wydaje a prawdziwym wyzwaniem będzie dopiero ekstraklasa z o wiele wyższymi wymaganiami pod względem organizacyjnym czy finansowym. Dlatego podchodziłbym z ostrożnością podchodziłbym do kwestii awansu bo dopiero za rok się przekonamy czy klub w tym i dajrektora Sportowego mamy faktycznie na poziomie ekstraklasowym. Przypominam też że rok temu w Sandecji też zapewne czuli się zwycięzcami. A teraz wyszły brudy i to niekoniecznie z braku stadionu. Nie można również zapomnieć o wielu dziwnych ruchach typu Mozler na 3 lata czy też łączenie 3 funkcji naraz.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez WaluÅ› 2018-06-01, 10:29 pm

jak nie awans do extraklasy to może liga mistrzów będzie dla was wiecznych narzekaczy wyznacznikiem sukcesu, emocji itp. Może zaniedługo przytoczymy przykład Termialici.
Obecna ekipa sprawdziła się jak do tej pory na 2 ligowym poziomie i 1 ligowym. Czego obecnie chciec więcej.
Ps. przykład Sandencji jest mega bardziej złożony niż nam się wydaje.
WaluÅ›
kumaty
 
Posty: 206
Dołączył(a): 2007-04-25, 5:43 pm
Lokalizacja: 41-203 MILOVICE

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-06-01, 10:39 pm

Może i jestem wiecznym narzekaczem ale nie uaktywniam się wtedy gdy świętowany jest awans. A zwykle swoje zdanie staram się uzasadnić konstruktywnie. I oby taka aktywność na fortunnie misja miejsca rylko wtedy gdy jest dobrze. I żeby było jasne. obydwa awanse to formalnie przede wszystkim sukces Jaroszewskiego jako stojącego na czele klubu czego nikt i nic nie odbierze. Zwłaszcza wcześniejsze miernoty kierujące klubem.
Ostatnio edytowano 2018-06-01, 11:23 pm przez August, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez GrubyPerez 2018-06-01, 10:50 pm

:lol: :niezle:

August napisał(a):Może i jestem wiecznym narzekaczem ale nie uaktywnianiam się wtedy gdy świętowany jest awans. A zwykle swoje zdanie staram się gzasadnić konstruktywnie. I oby taka aktywność na fortunnie misja miejsca rylko wtedy gdy jest dobrze. I żeby było jasne. obydwa awanse to formalnie przede wszystkim sukces Jaroszewskiego jako stojącego na czele klubu czego nikt i nic nie odbierze. Zwłaszcza wcześniejsze miernoty kierujące klubem.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez RUDI 2018-06-02, 8:58 am

August napisał(a): obydwa awanse to formalnie przede wszystkim sukces Jaroszewskiego jako stojącego na czele klubu czego nikt i nic nie odbierze

August a wyobrażasz sobie awanse gdyby prezydentem miasta był Kazimierz ? (a oczywiście Jaroszewski prezesem)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2018-06-02, 8:58 am

Jako stara maruda tez mam ten problem . Na prezesa nie mogę bo osiągnął historyczny sukces . Na piłkarzy tez nie bo osiągneli wiecej niż mogli . Niech juz jak najszybciej podają terminarz ekstraklasy to przynajmniej pomarudzę na układ meczy . :lol:
Co do transferów tez nie zamierzam marudzić . Przy poprzednim awansie doszły do nas jakies przebrzmiałe gwiazdki ale to nie piłkarze byli problemem tylko cała sytuacja korupcyjna . Jesli Zagłębie pojdzie śladami Górnika i kupi najzdolniejszych piłkarzy z I ligi to mnie sie to podoba . Po za tym zamiast 2 , 3 rezerwowych z ekstraklasy ktorzy beda mieć duże wymagania lepiej kupić 3,4 młodych głodnych sukcesu . Tak sie zastanawiam czy warto pomysleć o Araku . Nie zrobił kariery w ekstraklasie . W Stali trochę sie pokazał ale to za mało . Jesli Sanogo nie wróci to moze warto zapytać Dudka czy byłby w stanie wydusić wiecej z Araczka . On był głównym motorem szalonych ataków w ostatnich minutach a takie odwracanie wyniku moze byc dużym atutem .
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2018-06-02, 9:25 am

Waluś napisał(a):wyciąłem cytaty Kol. Augusta i Kolegów RUDI i pete_zs, żeby nie wydłużać wpisu (...)A znasz takie twierdzenie, zasadę, że zwycięzców się nie sądzi ?. Po co sianie takie fermentu jak facet ma w papierach najpierw awans do 1 ligi a teraz do extraklasy. Też nie byłem jego zwolennikiem, ale to między innymi jego zasługa jako pracownika klubu, że Zagłębie awansowało. Chyba tutaj się zgadzamy.

Waluś napisał(a):jak nie awans do extraklasy to może liga mistrzów będzie dla was wiecznych narzekaczy wyznacznikiem sukcesu, emocji itp. Może zaniedługo przytoczymy przykład Termialici.
Obecna ekipa sprawdziła się jak do tej pory na 2 ligowym poziomie i 1 ligowym. Czego obecnie chciec więcej.
Ps. przykład Sandencji jest mega bardziej złożony niż nam się wydaje.
Można sprawdzić - kilkakrotnie ostatnio wpisy moje zawierały gratulacje i pochwały. Czasem nawet z bolącymi zębami i trzewiami, bo chwaląc M. Jaroszewskiego z wielkim bólem słuchałem, jak żenująco kończył wywiady jakimś "nie dziękowaniem", gdy ktoś okazał życzliwość, demonstrując więc poziom, którego zaprzeczenie widziałbym u Prezesa Klubu znaczącego nawet nie w Europie, nawet nie w polskiej Ekstraklasie, ale znaczącego i rozwojowego na drugim poziomie polskich rozgrywek także. Tak, wiem, że w potoczności ludzi prostych ta plaga się rozprzestrzeniła, choć wbrew duchowi kultury polskiej, która przez wieki nakazywała na życzliwość odpowiadać wdzięcznością - ale prostych ludzi nigdy się nie czepiam, przeciwnie, odpowiadam życzliwie, starając się zaimplementować specyfikę niesioną przez to wyrażenie do naszej kultury. Dopiero jak trafię na człowieka z wykształceniem filologicznym, pracownika mediów czy kultury, prezesa znaczącej jakiejś instytucji - to pytam: nie wierzysz (nie wierzy Pan, Pani) w szczerość moich życzeń czy ma je w du*ie, w braku poszanowania, że kwituje je bez podziękowania i jeszcze to podkreśla?
Tak więc, żeby było jasne - wiem, że to nie do mnie skierował swe słowa Kol. Waluś, bo nie jestem wiecznym narzekaczem.
Nie wymyśliłem też moich tu słów pod wpływem dopiero wypowiedzi Kol. Walusia. Niemniej, ponieważ uważam, że nie byłoby zbyt dobrze, gdyby ten tok rozumowania nie to, że stał się współistniejącym, ale nie byłoby dobrze, gdyby zadominował teraz na fali "okrzykiwanego hurra" - to po prostu przypomnę po raz kolejny, co pisałem nie raz, po części od lat, a po części szczególnie, gdy w połowie wiosny można było domniemywać, że oto padło hasło: "w tym roku idziemy na całość, jest pozwolenie awansować" a może nawet: "będzie lepiej, gdy awansujemy".
Sukces? No, nie powiem, że nie jest jakiś sukces. Jak przypomniałem - gratulowałem i chwaliłem. Nie bardzo jednak choćby rozumiem pokpiwania z perspektywy sukcesów - które na pewno są większe ale na razie nierealne, nie oskarżam o brak ich: w Europie. Ja się nie wstydzę: tak, dla mnie ta perspektywa, choć nie od razu - ale jest sprawdzianem normalnego rozwoju klubu takiego, jak Zagłębie Sosnowiec. Chcecie mieć inaczej, chcecie kpić z tej perspektywy, cóż, PRL Zagłębie do tego przyzwyczaił: do szeregu marsz! Ale w historii Zagłębia, weźmy choćby jako region Księstwo Siewierskie, takiego pogodzenia się z drugorzędnością mentalną i marnością nie było.
W każdym razie - niejeden tydzień przed awasnem obecnym już pisałem: gdy będzie awans z tej ligi wyżej - oczywiście, że się ucieszę. To jest coś. Ale naprawdę, to ucieszę się i uznam za sukces i będę mówił, że mamy wreszcie dobrze zarządzany klub, rozwojowy: gdy okaże się że centrum zarządzające jest innej kategorii, ma wizję i sposoby dojścia do jej realizacji; klub zaś jest własnością albo prywatnego właściciela nie traktującego go jako zabawki czy narzędzia do realizacji innych ważnych celów, w rodzaju kolesiowskich układów albo innych - tylko jako swoje dobra rodowe. Inną akceptowalną formą rozwoju jest - społeczna własność, np. akcjonariat - ale nie taka, jak w obecny sposób jest relalizowana, "miejskiego, czyli na niby ni to sponsoringu ni to zawiadywania". Do tego - będą przy klubie, w miejscach istotnych strukturalnie pozostawać najlepsi z historii tu gracze (jak było do czasów np. J. Gałeczki czy Zb. Mygi - i jak to jest normą w innych ważnych klubach kraju i całej Europy). No i do kompletu - należałoby, by środowisko kibicowskie i na poważnie jako partner w pewnych ramach było traktowane w klubie - i jako partner dobra klubu się prezentowało, na poziomie organizacji, stowarzyszeń odpowiedzialnych (jeżeli nie akcjonariat) - nie tylko oczywiście nie będąc uzależnione od interesów szarej strety, ale też nie krzycząc nigdy "my a nie wy jesteśmy klubem"; w zamian za to - by to środowisko występowało na odpowiednim poziomie organizacji umiejętnie domagając się realizacji przez klub i kibiców: "my i wy jesteśmy Zagłębiem". Co doo powyższego, wiem, przydatne by było, co dotychczas przez rządy też było zaniedbywane i przez ustawy i przez praktykę: by mur postawić nie między kibicami "delikatnymi" a kibicami zagorzałymi wpychanymi w pobliże bandyterii - tylko przeciwnie, by ten mur był postawiony właśnie dla odgrodzenia powiązań chuliganerii i szarej strefy od kibiców jakoś się rozumiejących "delikatnych" i "kibolskich", czyli zagorzałych.
Tak więc, mówiąc o prawdziwym rozwoju nie dajmy się zepchnąć, by przedstawiano to w świetle propagandy sukcesu tak, że będzie sprzedawane za "wieczne narzekactwo i obrazę sukcesu" to, co domaga się właśnie rozwoju i pełnego sukcesu.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-06-02, 10:02 am

RUDI napisał(a):August a wyobrażasz sobie awanse gdyby prezydentem miasta był Kazimierz (a oczywiście Jaroszewski prezesem)


Z Prezesem Wszechczasów na czele kubu - jak najbardziej :) A na poważnie. Nie wycofuję się z żadnych uwag po adresem Prezesa. Ale zrobił dwa awanse i to idzie na jego konto. A zaczynał za czasów Kazia. I wyobrażam sobie te awanse przy Kaziu. Co więcej ruszyłaby sprawa nowego estadio tyle że w ramach przebudowy Ludowego.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez STACH PL 2018-06-02, 11:05 am

Waluś napisał(a):jak nie awans do extraklasy to może liga mistrzów będzie dla was wiecznych narzekaczy wyznacznikiem sukcesu, emocji itp. Może zaniedługo przytoczymy przykład Termialici.
Obecna ekipa sprawdziła się jak do tej pory na 2 ligowym poziomie i 1 ligowym. Czego obecnie chciec więcej.
Ps. przykład Sandencji jest mega bardziej złożony niż nam się wydaje.



Miło Cię powitać na forum
Myślę po Twoim wpisie że wizyta u psychologa będzie ok i z Panią od lekcji Polskiego miałeś 'Kose'
STACH PL
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników