Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez STACH PL 2019-01-15, 11:30 am

wojtaszko napisał(a):nie ma tematu z tego co mi było słychać


Szkoda liczyłem na ten transfer (pewnie gościu który jest wart 1 mln euro miał za duże wymagania finansowe).

Z takÄ… obronÄ… jak :
Michael Heinloth, Martin Tóth, Yuri Logvinienko, Patrik Mráz można by zawojować extrklape i być Rycerzami Wiosny..
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez wojtaszko 2019-01-15, 11:38 am

STACH PL napisał(a):
wojtaszko napisał(a):nie ma tematu z tego co mi było słychać


Szkoda liczyłem na ten transfer (pewnie gościu który jest wart 1 mln euro miał za duże wymagania finansowe).

Z takÄ… obronÄ… jak :
Michael Heinloth, Martin Tóth, Yuri Logvinienko, Patrik Mráz można by zawojować extrklape i być Rycerzami Wiosny..

Heinloth to raczej początek ma z głowy
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez STACH PL 2019-01-15, 11:59 am

wojtaszko napisał(a):
STACH PL napisał(a):
wojtaszko napisał(a):nie ma tematu z tego co mi było słychać


Szkoda liczyłem na ten transfer (pewnie gościu który jest wart 1 mln euro miał za duże wymagania finansowe).

Z takÄ… obronÄ… jak :
Michael Heinloth, Martin Tóth, Yuri Logvinienko, Patrik Mráz można by zawojować extrklape i być Rycerzami Wiosny..

Heinloth to raczej początek ma z głowy


Tak słyszałem może da radę się wykurować na pierwszy mecz zobaczymy Michael powodzenia
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez gothblack 2019-01-15, 12:21 pm

Podali skład na zgrupowanie i qurwa z tym Mazkiem to prawda bo jest na liście........ja pierdziele wszystko rozumiem 2 słowaków, gruzina nawet i od biedy greka, ale no Mazka??? . aaaa i jeszcze dodatkowo na zgrupowaniu braknie miejsca dla Kumora. Nie twierdze, że zbawiłby nas, ale w końcu młody 18 letni chłopak gdzie ma podnosić umiejętności jak nie na takich wyjazdach. No ale jest Mazek ja pierdziu.....

edit. Na stronie oficjalnej podają, że jednak Kumor pojechał, nie zmienia to jednak mojej opinii dotyczących Mazka i Mygasa. Goście którzy w sumie chyba ponad 2 lata nie grali w piłkę mają nas zbawić?? Chcialbym się mylić, ale to dobrze nie wróży.
gothblack
 
Posty: 265
Dołączył(a): 2005-04-17, 12:14 pm
Lokalizacja: 100-Lecie S-c

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2019-01-15, 1:48 pm

Niestety, mam podobne odczucia - to znaczy: przeciwnie, cieszę się, że z Kolegę Adam1906 mam odczucia podobne, tylko że - tu niestety: ich treść musi być smutna. No, może poza wtrętem, co do trenera Dudka. Szkoda, co prawda, że choć podobnie, jak jego poprzednik, awansował do Ekstraklasy, to z chwilą, gdy zobaczył, że nie ma ;-) szans na powtórzenie wicemistrzostwa, poleciały nerwy i Ślązak nie osiągnął tyle, co rodowity Zagłębiak... Niemniej, ponieważ w dodatku odszedł do nielubianego GKS-u, to już będziemy wieszać wszelkie psy. Osiągnięcia punktowe V. Ivanauskas miał takie same, może tylko presja większa, łatwiej było też o punkty na początku - ale jednak nie przesądzajmy, że to kiepski trener, nawet jeżeli wzorem wielkich trenerów chciał mieć "swojego totumfackiego" czy też "przybocznego" i okazał się nieszczęśliwie nim A. Kokoszka...
Co do głównej myśli jednak - faktycznie, myślimy podobnie. Dobry początek, potem już się pogubiło w transferach - i jeszcze na dodatek nieszczęśliwy zbieg okoliczności (kontuzja Heintlotha" - i zaczyna naprawdę być groźnie. Owszem, jest nadzieja, że dokonując po raz drugi rzeczy rzadkiej, Zagłębie - i potwierdzi moją tezę o model-polskości zagłębiowskiej, czyli że to taka Polska w podniesionej do kwadratu miniaturce i tak jak Polacy organizują się raczej dopiero mając nóż na gardle, po raz drugi zbiorą się z łapanki i obronią ligę w niemożliwej sytuacji. Faktycznie bowiem - nie tylko o punkty chodzi, którymi odstają. Na ogół zmiana tak dużej części zespołu nie daje efektów obrony ligi. Tym bardziej, gdy nie ma czasu na zgranie. W pewnym sensie kluczowa była zgoda trenera na odejście K. Wrzesińskiego. Ponoć długo się zastanawiał, ale chyba w tym momencie, gdy się zdecydował, można było to ryzyko podejmować. Choć było już bardzo ryzykowne. Jednak Kudła, Mràz, powiedzmy Polczak, Heinloth, Pawłowski, Udovicić, Wrzesiński, Sanogo - dawało racjonalne podstawy do zmian. 4 co najmniej na tym poziomie dochodzących: daje szansę na zmianę gry zachowując szkielet. Odejście więc K. Wrzesińskiego, było już ryzykiem, ale dawało szanse. Jednak nagle sytuacja, która się zmienia tak, że w obronie tylko dwóch zostaje i to nie gra w dodatku najlepszy, skrzydło tylko jedno - to już zaczyna być groźnie. Do kontynuacji zostaje więc tylko Kudła, Mràz, Polczak, Pawłowski, Udovicić, Sanogo. To już około połowy zespołu. Cóż. Rozumiem trenera, że zgadzał się na odejście K. Wrzesińskiego, bo z niewolnika nie ma pracownika, jeżeli już po części z racji myślenia o transferze drugą część rundy (z zaczątkiem drugiej rundy też) - grał z myślą o transferze i słabiej, to i teraz by nie walczył. Niemniej - luka już zaczyna być groźna. Co prawda - zostaje cień nadziei, że jednak on się nie dogada z Kazachami i zostanie już trochę odmieniony, podejmie walkę o lepszy transfer. Inaczej - nie rozumiem, czemu miałby jechać na obóz. Jeżeli jednak odpadnie z kadry, to faktycznie zaczyna to wyglądać groźnie. No, chyba że jeszcze z "relatywnie górnej półki" będzie Chorwat, który na miejscu ma dołączyć, choć to jednak kolejny do zgrywania. W tym też kontekście rozumiem jadącego na obóz Mazka, który chyba pojechał bez gwarancji angażu, tylko "zobaczy się" sytaucję. W tym układzie - choć uważam, że należy naciskać na to, by wychowankom tworzyć szanse rozwojowe (tu już D. Ryndaka nie da się zaliczyć, owszem, sprawia, że w kadrze jest do gry wychowanek, nawet jeżeli z ławki, ale nie jest do rozwoju młodzieńczego). W tej chwili główny cel - utrzymanie. Zasadniczo dobrze brać kogoś "po naukę" na takie obozy - niemniej teraz cel nadrzędny musi determinować, czyli na obozie są jedynie ludzie, którzy mogą natychmiast wchodzić do gry. Oby nagła presja na skład w tej chwili - przyczyniła się do konsolidacji zespołu, który od pierwszego meczu będzie zdolny wygrywać, niekiedy nawet "wbrew faktom, przewidywaniom i możliwościom".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez robercik 2019-01-15, 2:12 pm

Już mieliśmy Kokoszkę, który nie grał długo i jak widać już go nie ma.

Edit. Chyba jednak jest ;-(
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez wojtaszko 2019-01-16, 7:35 am

Jednak Wrzesiński wysiadł z autokaru w balicach transfer kwestia godzin. Na zgrupowanie dołączy bramkarz ze Słowacji oraz skrzydłowy grający w ekstraklasie Szwajcarii
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez petromar 2019-01-16, 8:41 am

Wsiadł , tylko zastanawia mnie w sumie po co , odejsciem jest zainteresowany sam zawodnik więc na tym zgrupowaniu tylko będzie w roli kogo? bo chyba jednak nie zawodnika który będzie walczył o utrzymanie....
petromar
 
Posty: 800
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez jondek 2019-01-16, 9:01 am

No to w końcu wsiadł czy wysiadł ? :-)
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2019-01-16, 9:02 am

petromar napisał(a):Wsiadł , tylko zastanawia mnie w sumie po co

(…)
Za oknem panował jeszcze mrok, kiedy rozpoczęła się decydująca faza negocjacji między menadżerem Wrzesińskiego a przedstawicielami Kajrata Ałmaty. Wynikało to z różnych stref czasowych. W Polsce była godzina 5:30, w Kazachstanie – 10:30. Pertraktacje nie przebiegały pomyślnie, więc w pewnym momencie zapadła decyzja, że 25-letni pomocnik jednak poleci z Zagłębiem na zgrupowanie.
(…)
http://sportdziennik.pl/zawrocony-z-lotniska/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez kanciak 2019-01-16, 9:13 am

chyba jednak wysiadł

(...)
Działaczy Kajrata zmobilizowało to na tyle, że zanim autokar sosnowiczan zdążył przed południem dotrzeć na lotnisko, przysłali skany wszystkich dokumentów potrzebnych do sfinalizowania transferu. Wrzesiński wysiadł w Balicach i wrócił do Sosnowca. Teraz nic już nie powinno storpedować jego przeprowadzki na kontynent azjatycki. Jeśli tylko pomyślnie przejdzie testy medyczne, z kazachskim klubem podpisać ma dwuletni kontrakt z opcją prolongaty o kolejny rok.
(...)
kanciak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 2009-07-10, 9:05 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2019-01-16, 9:25 am

U nas cała saga o odejściu Wrzesińskiego/ Oczywiście nie dowiemy się za jakie frytki zostanie sprzedany kazachom. A tymczasem paprykarze sprzedali Walukiewicza do Cagliari. Wiadomo, że kwota transferu to ok. 4 mln euro. I jeszcze wypożyczą sobie chłopaka do końca sezonu. Widzi ktoś różnice w transferach ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez slawekchicago 2019-01-16, 10:02 am

August napisał(a):U nas cała saga o odejściu Wrzesińskiego/ Oczywiście nie dowiemy się za jakie frytki zostanie sprzedany kazachom. A tymczasem paprykarze sprzedali Walukiewicza do Cagliari. Wiadomo, że kwota transferu to ok. 4 mln euro. I jeszcze wypożyczą sobie chłopaka do końca sezonu. Widzi ktoś różnice w transferach ?


Chetnie bym cos dopisal do tego ale odkad zostal oskarzony o hejt to bede milczal
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2019-01-16, 1:48 pm

Hrvatskie wróbelki ćwierkają, że w Medulin czekało na drużynę Zagłębia umówionych wcześniej z Ivanauskasem dwóch Chorwatów, którzy mają być przez całe zgrupowanie testowani przez Waldka...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez jondek 2019-01-16, 2:24 pm

A co ze słowackim bramkarzem,nie mówiąc już o szwajcarskim skrzydłowym ;-( ?W trakcie zgrupowania do sosnowieckiego zespołu dołączyć ma bowiem słowacki bramkarz oraz skrzydłowy występujący do tej pory w najwyższej klasie rozgrywkowej Szwajcarii.katowicki Sport
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack