Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2020-08-21, 12:28 pm

Ufffff. Sinior i Bieniek poszli do Skry Częstochowa.

Ps. Wyrazy współczucia :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2020-08-24, 11:36 am

W klubie pojawił się nowy napastnik...

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2020-08-24, 11:56 am

To sparingu już nie zagra i trzeba brać w ciemno, no chyba, że sztab obserwował go od lat.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez NHK12 2020-08-24, 12:01 pm

Czy to ten co strzelal po 20 ramek w drugiiej czy tam trzeciej lidze .? Może sie trafi drugi Angulo ,ktory to wZabrzu nastrzelal prawie 90 goli.
NHK12
 
Posty: 976
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez wojtaszko 2020-08-24, 7:50 pm

Gregorio podpisal umowę także pozostaje życzyć wielu bramek.
A czy mi coś umknęło czy Lv bet nie jest już na koszulkach?? Na tablicy za napadziorem tez ich nie widac
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2020-08-24, 8:52 pm

Nieśmiało przypomnę mój post z 19 sierpnia... ;-)
Adam1906 napisał(a):Najprawdopodobniej nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec zostanie 25-letni środkowy napastnik portugalskiego FC Paços de Ferreira Gonçalo de Almeida Gregório...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2020-08-24, 9:00 pm

Statystyki całkiem całkiem. Jak już idą w tym kierunku to może sięgnęliby po portugalską myśl trenerską?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez wojtaszko 2020-08-24, 10:08 pm

August napisał(a):Statystyki całkiem całkiem. Jak już idą w tym kierunku to może sięgnęliby po portugalską myśl trenerską?


Proponuje Jorge Jesusa :) Ale na odkszodowanie dla drużyny z estadio da luz nas nie stać chyba ze wezmą w rozliczeniu Debka z łysym i do tego Bieńka
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2020-08-25, 5:58 am

August napisał(a):Statystyki całkiem całkiem.

Na tej portugalskiej stronie mamy całość statystyk naszego nowego napastnika, oraz filmik z bramkami zdobytymi w ubiegłym sezonie 2019/2020 przez Gonçalo de Almeidę Gregório.

Link -> TUTAJ

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że Gregório był skuteczny na 2-ligowych portugalskich boiskach a nie w tamtejszej Ekstraklasie, ciekawe więc jaka jest różnica między I ligą polską a portugalską II ligą i czy gościu u nas będzie naparzał gole z taką samą intensywnością jak tam. Niech strzela połowę tego, co zdobywał w Portugalii przez ostatnie dwa sezony, a będziemy mieli z niego pociechę. Mam nadzieję, że będzie to dla nas transfer lepszy od Piaseckiego ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2020-08-25, 7:12 am

Intrygujące dla mnie jest to, że w dobie tak rozbudowanego wśród zachodnich klubów skautingu, a także mimo tak imponujących statystyk chłopaka w „kwiecie wieku”, nie zainteresował się nim żaden rodzimy klub choćby z 2 ligi. Inna rzecz, która uderza przy oglądaniu filmu to jest to, że ma się wrażenie, jakby chłop grał na boiskach polskiej B klasy, większość pokazanych meczów rozgrywana była, nie przymierzając, na boiskach pokroju KS Strażak Nowa Wieś. U nas na trzecim poziomie rozgrywek, nieporównywalnie lepsze obiekty. No i płyty nie przypominają klepisk. Ta portugalska agencja też chyba jakaś niszowa. Aktualnie, wg transfermarkt, najlepszy grajek (bramkarza) jest wyceniany na jakieś 650 tys. euro i aktualnie jest bez klubu. A „Grzesiek” znajduje się w pierwszej piątce pod względem wartości. Odnoszę wrażenie, że transfer do Zagłębia był dla Grześka sporym awansem sportowym.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez jls 2020-08-25, 7:22 am

Albo ten filmik montował ktoś z głową, albo jest tak dobry.
Widać, że ma dwie nogi i głowę do strzelania bramek.
Piłka go szuka i dobre ustawienie w polu bramkowym.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2020-08-25, 7:24 am

Statystyki raczej nie kłamią. Miejmy nadzieję, że będziemy mieć z Grześka duży pożytek.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2020-08-25, 7:31 am

Ja pamietam filmik Torunarighi . A co do boisk to kiedyś widziałem taki film z niższych klas włoskich to wyglądało to jak z Afryki . Tam naprawdę jest amatorstwo w niskich ligach a po boiskach biegają zapaleńcy
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2020-08-25, 8:16 am

August napisał(a):Statystyki raczej nie kłamią. Miejmy nadzieję, że będziemy mieć z Grześka duży pożytek.

Dlatego ja nie twierdzę, że ten Portugalczyk będzie zbawieniem dla Zagłębia, ale patrząc na "siłę" naszego ataku podczas sparingów oraz tego nieszczęsnego meczu PP uważam, że Gregório wzmocni linię ofensywną i mam nadzieję, że jeżeli chłop w ostatnich dwóch sezonach na pastwiskach 3 poziomu rozgrywkowego w Portugalii potrafił strzelić 44 gole, to niech u nas w dwóch sezonach zdobędzie choćby połowę tych bramek, wtedy będę go uważał za dobry, a nawet bardzo dobry transfer. Oczywiście dyskusyjne jest porównanie różnicy poziomu pomiędzy bądż nie bądż 3 ligi portugalskiej a 2 ligi polskiej, bo tego nie wiem, wydaje się jednak, że tam grają zawodnicy o wiele lepiej wyszkoleni technicznie i taktycznie niż polscy kopacze z naszej II ligi, więc obym się nie pomylił i Portugalczyk dał nam w tym sezonie dużo radochy :niezle: Ponadto z całym szacunkiem dla Olafa Nowaka, ale jest to napastnik do grania z szybkiej kontry, nam natomiast brakowało zawodnika dobrego przy ataku pozycyjnym i stałych fragmentach gry, a takim wydaje się być "Grzesiek". Ja daję Gonçalo de Almeidzie Gregório czystą kartę, choć niepokoi mnie trochę mało czasu na zgranie się Portugalczyka z resztą drużyny i... zrozumienie jakże różnorodnej :czerwona: taktyki, jaką obiera co mecz nasz sosnowiecki Mourinho ;-)

Podsumowując: daję "Grześkowi" kilka meczów na odpalenie z formą, która nas zadziwi i da prawdziwą radochę kibicom a Zagłębiu oby dużo punktów :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2020-08-25, 8:19 am

Ze strony portugalskiej:
O Zagłębie anunciou a contratação do avançado português que assinou por dois anos com opção de prolongar por mais um. O P. Ferreira, ex-clube do jogador, fica com 15 por cento de uma futura venda.
https://maisfutebol.iol.pt/cronologia/5 ... d7ff3f21f4
Jakem se przetłumaczył na translatorze to wynika, że poprzedni klub Portugalca: P. Ferreira, były klub gracza, zachowuje 15 procent przyszłej sprzedaży

PS. zagraniczne transfery kształcą :-)
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników