Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez slawekchicago 2018-08-30, 5:12 pm

Luis napisał(a):Jak uwazacie ? Beda jeszcze jakies ruchy? SLAWEK~ jakis czas temu pisales, ze przed meczem z Arka szykuje sie jeszcze jeden transfer. Wiesz cos obecnie? Nie chodzi nawet o nazwisko, ale czy temat zyje ?


3 bramki strzelone daky Ci odpowiedz . CHYBA ZE do obrony ale tego juz nie wiem
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez robercik 2018-08-30, 5:16 pm

Trzy bramki wiosny nie czyniÄ… ;-)
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2018-08-30, 6:17 pm

Cracovia sprowadziła Gola , teraz dogrywa Airama Cabrerę który grał już w ekstraklasie a jeszcze jest szansa na wypożyczenie Kapustki . Jak to wszystko odpali to nas łykną w dwie kolejki . No chyba ze wreszcie zaczniemy grać skutecznie i punktować . Gramy teraz kilka meczy pod rząd które powinny być punktowane w tym kolejny mecz o życie z Cracovia i jak nie chcemy oglądać pleców to musimy takie mecze u siebie jak ze Śląskiem , Górnikiem czy Cracovia wygrywać .
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-08-31, 10:45 am

Mamy "wzmocnienie":

Kacper Radkowski wypożyczony z Varsovii


Zagłębie wypożyczyło na rok z opcją przedłużenia umowy zdolnego piłkarza UKS Varsovia. 17-letni Kacper Radkowski podpisał dzisiaj roczny kontrakt z sosnowieckim klubem.

Radkowski jest wychowankiem Legii, gdzie grał w drużynach młodzieżowych 4 lata. Od 13 roku życia jest zawodnikiem Varsovii, klubu kojarzonego przede wszystkim z Robertem Lewandowskim. Kacper jest zresztą uważany za największy talent Varsovii od czasów gry w w tym klubie "Lewego". Ten utalentowany chłopak występuje na środku pomocy, imponując warunkami fizycznymi.

Zanim Radkowski został wypożyczony do Zagłębia, na początku sierpnia przebywał na testach w zespole Primavery US Palermo (U-21).

- Chcę się cały czas rozwijać, iść do przodu. Moim zdaniem Zagłębie to dobry kierunek. Tym bardziej, że kibice przyjaźnią się z Legią, gdzie zaczynałem kopać piłkę. Rozpoczynam treningi w rezerwie Zagłębia u trenera Mariusza Strojczyka, ale będę także trenował z pierwszym zespołem - poinformował nas Radkowski.
http://zaglebie.eu/aktualnosci/4996-kac ... z-varsovii
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez RUDI 2018-08-31, 10:45 am

Kacper Radkowski wypożyczony z Varsovii
Zagłębie wypożyczyło na rok z opcją przedłużenia umowy zdolnego piłkarza UKS Varsovia. 17-letni Kacper Radkowski podpisał dzisiaj roczny kontrakt z sosnowieckim klubem......
....- Chcę się cały czas rozwijać, iść do przodu. Moim zdaniem Zagłębie to dobry kierunek. Tym bardziej, że kibice przyjaźnią się z Legią, gdzie zaczynałem kopać piłkę. Rozpoczynam treningi w rezerwie Zagłębia u trenera Mariusza Strojczyka, ale będę także trenował z pierwszym zespołem poinformował nas Radkowski.
-> http://zaglebie.eu/aktualnosci/4996-kac ... z-varsovii
Co to ,kto to ? wypożyczamy "zdolnego" piłkarza do rezerw (dziwne że chciał taki zdolny grać na takim poziomie i to daleko od domu ) bo chyba nie do pierwszego zespołu ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-08-31, 10:57 am

Dziwne jest to, że jedynie wypożyczamy – rzekomo –zdolnego nastolatka. Na co po co – to dziwne. Inna sprawa gdyby został przez klub pozyskany w drodze transferu definitywnego.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez RUDI 2018-08-31, 11:03 am

August napisał(a):Inna sprawa gdyby został przez klub pozyskany w drodze transferu definitywnego.

Dokładnie ,chyba że jest jakaś dziwna klauzula w kontrakcie ? Przecież jak na razie mamy nadmierną kadrę w której część piłkarzy do czasu sprzedaży/wypożyczenia może grać w rezerwach ,rozumiałbym takie wypożyczenie gdyby nasze rezerwy grały np w 3 lidze gdzie młody(zdolny talent) mógłby się ogrywać na wyższym poziomie, jak na razie raczej byłoby ryzykowne próbować go w pierwszej drużynie .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-08-31, 11:16 am

Chyba, ze jest tak niesamowicie uzdolniony, że od razu wskoczy do pierwszego składu i będzie naszą wunderwaffe, Taki sosnowiecki Kylian Mbappe.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2018-08-31, 1:14 pm

Puchacz przymierzany do cyganów. News 90 min. :)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-08-31, 1:32 pm

Ponoć Romowie sami zabiegają o Puchacza. Dziwne. Ale dla nas korzystne.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2018-08-31, 1:47 pm

Ha! Nie chcieliście młodego reprezentanta Polski - to będziecie mieć młodego reprezentanta... Varsovii. No, cóż. Co do kontraktu definitywnego to pytanie, czy jest możliwy już w tym wieku (nie pamiętam, jak to prawnie uregulowane) - a w ogóle, to trochę zadaję sobie pytanie: B. Leśnodorski?
Co do T. Puchacza, to pytanie czy on sam "nie podejmuje walki", czy mu każą - odsyłając na niższy poziom, o ile te plotki prawdziwe (i kto odsyła, Lech, czy Zagłębie?) Cóż, A. Banasiak z nóg nie zwalił, przeciwnie, w moim odczuciu to go oszczędzono w opiniach, bo "wiadomo". Może jednak się rozwinie jeszcze - to nie byłaby tragedia. Jeżeli jednak się nie przestawi - to pytanie, czy Zagłębie na tym zyska. Dla mnie - różnica między T. Puchaczem w pierwszym meczu a drugim jednak była na korzyść młodego reprezentanta Polski, co nie dziwi, widać że się rozwija. Czyli - czy dla niego podjąć walkę w Ekstraklasie o niepewne miejsce nie byłoby lepsze, no nie wiem - ale pytanie, jak napisałem, czy ma jakikolwiek wpływ na decyzje. Jeżeli chodzi o Zagłębie - jeżeli eksperyment z A. Banasiakiem się pwoiedzie, może nie być źle. Cóż, można było przed sezonem, gdy nie był pewny los R. Pietrzaka w WIśle, tak jak wtedy pisałem, spróbować go ściągnąć. Z tym, że nie rozstrzygam, bo nie wiem, może próby były, może też i sam zawodnik był zdeterminowany jednak w Wiśle walczyć, jak widać - mu się opłaciło. Nie wykluczam jednak - zresztą milczenie tu na Forum też by to potwierdzało, że raczej "wypadł z tutejszych układów i niech nie próbuje już myśleć o Zagłębiu", bo "byli wybitni Zagłębia obecnie u steru" nie przewidują, by z tego dla kogo tu było co dobrego.
Co do Arki i R. Sulewskiego, jak słusznie zauważył Kol. August - i kibice Arki podgrzewają atmosferę. Przyznam, że choć oczywiście niespecjalnie pochwalam ten artykuł, pamiętajmy że na stronach kibicowskich się ukazał (niespecjalnie pochwalam obojętnie w jakim wydaniu aż tak napastliwe artykuły - gdy tego typu wpisy są na tym Forum np od Zagłębiaków, też się czuję nieswojo - z tym, że co innego wpis a co innego artykuł na stronie kibocowskiej, wtedy jest gorzej. Niemniej - naprawdę niespecjalnie mnie zaskoczył ten artykuł, smuci, nie wzbudza entuzjazmu itd. Natomiast gorzej odbieram R. Sulewskiego. Byłem wśród przestrzegających przed wywalaniem zaraz z klubu, choćby i dlatego, że to płotka w porównaniu z tym, że są u steru w Zagłęgiu tacy, co w koszulkach Wodzisławia grać chcieli i jakoś cicho było - ale głównie z racji ogólnych, nie widziałem sensu aż tak reagować i nadal uważam, że wystarczyła ta kara finansowa. Natomiast teraz - to jednak zawód odczuwam postawą zawodnika. Po prostu - wygląda na to, że niewiele się nauczył. Albo może? Hm, może po prostu zrozumiał, co tu chyba Kolega django przypomniał: ma określony pułap możliwości? Choć wydawało się, że może się rozwinąć jeszcze - ale może uznałe, że w Ekstraklasie nigdzie poza Arką nie zatrudnią go, więc tu na tej strunie pogra, jedyna szansa to fani trzymający go w Arce "za przywiązanie do barw"? W każdym razie - niezależnie od tego, co faktycznie było, nie wykluczam, że "pozakulisowo" ktoś w Zagłębiu mu jeszcze przyłożył, może mieć jakiś żal - to jednak wydaje się, że niewiele nauki ku profesjonalizacji piłkarskiej wyciągnął z tej historii. Tak więc - bardziej on jak ci kibice Arki dla mnie jest zawodem.
Natomiast wręcz przeciwnie, nie tylko nie zawód ale radość - rekacje tutaj na te wypowiedzi "arkowe". Nikomu nie puszczają nerwy, by jeszcze bardziej wyzywać, dalej iść niż Arka. To nie miałoby sensu - ale w emocjach kibicowskich nie ma nigdy pewności, że nie nastąpi coś, co jest wybuchem emocji i to w sposób narastający, nawet transgresywny. Oczywiście - lepsza reakcja nie zgadzająca się na podpalanie lontów. To cieszy.
Mam nadzieję, że w meczu ze Śląskiem V. Sanogo natomiast zrobił zdecydowany ruch w kierunku odrodzenia. Sympatyczny wywiad zdaje się potwierdzać, że jest psychicznie na tej drodze. Może nie jestem tak zdecydowany, jak on w ocenie, że stuprocentowo należał się karny za "łokieć", jaki dostał - ale wydaje mi się, że można przynajmniej w tym kierunku iść, który delikatnie zaznacza: jeżeli na nim nie było faulu na jedenastkę - to i ta "ręka" w 90tej minucie była dyskusyjna. W każdym razie - taki ton wywiadu może świadczyć, że jest dużo mądrzej "naładowany" niż R. Sulewski - i niech tak będzie!
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-08-31, 2:05 pm

Szanowni Koledzy - pozwolę sobie poruszyć dwie sprawy - po pierwsze nasz stoper
w odpowiedzi na pytanie dziennikarza Zagłębia/Strona Głowna o odpowiedział iż
ręka była - sprawa zamknięta.
Po drugie karny na Sanago wg mnie był bo łokieć nie dotknął głowy naszego
zawodnika tylko zawodnik Śląska solidnie przyłożył łokciem w głowę Sanago.
I to jest ta różnica iż siły uderzenia VAR nie wskazuje.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Luis 2018-08-31, 2:55 pm

Na 99% Puchacz zaraz zostanie pilkarzem cyganow. Wypozyczenie do konca sezonu. W tym sezonie i tak juz w Lechu nie moglby zagrac.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez RUDI 2018-08-31, 6:18 pm

No i na 100% Puchacz w Katowicach .
"Tymoteusz Puchacz został wypożyczony na rok z Lecha Poznań do GKS-u Katowice.....
....Lech zdecydował się rozwiązać umowę wypożyczenia zawodnika z Zagłębiem Sosnowiec."
-> http://www.90minut.pl/news/289/news2895 ... owice.html

Taki talent a nie zdecydowali się go ściągnąć do Poznania .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-08-31, 6:35 pm

Ciekawe że Gejksa pozyskała na tę samą pozycje Wawrzyniaka i Puchacza. Nizalezemie od tego podziękowania za zaangażowanie bo tego Puchaczowi nie brakowało i powodzenia w dalszej karierze.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników