Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez turku 2018-11-26, 6:30 pm

Pierwszy typ na transfer zimowy to Wrzesiński. stanek nie jest na tyle ogarnięty żeby umieć przedłużyć z nim kontrakt, a jedyne co potrafi to sprzedawać. A teraz jest ostatnia szansa by dostać jakiś hajs za Wrzesińskiego. Z przykrością to mówię ale znając zarządzających klubem, sprzedamy go teraz, za psi grosz i odtrąbimy sukces, że wypromowaliśmy piłkarza.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez RUDI 2018-11-26, 8:24 pm

Początek końca Wisły w tym sezonie ? dzisiejszy wynik jest efektem niepłacenia wynagrodzeń i decyzji KL o bardziej rygorystycznym nadzorze finansowym ? (czy tylko wypadek przy pracy ?)rzeczywiście ktoś z Zagłębia powinien już "dreptać" w okolicach stadionu Wisły (może to robi?) za kilka dni wolnym zawodnikiem będzie Zdeněk Ondrášek ,zawodnik jak widać po statystykach potrafiący strzelać w naszej ekstraklasie (a każdy w miarę dobry napastnik jest nam potrzebny na gwałt) kilku zawodnikom lecą "wartości rynkowe" ,ktoś może rozwiązać kontrakt z winy klubu ,ale czy Zagłębie ma dobrych łowców głów potrafiących wytropić zwierzynę i wrócić z łupem ? chyba się rozmarzyłem ;-)
Ps tak myślę że my mamy większe szanse się utrzymać niż Wisła dograć bez problemowo do końca sezonu i przeżyć te "zawirowania" .
Ostatnio edytowano 2018-11-26, 8:30 pm przez RUDI, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez xenon 2018-11-26, 8:30 pm

Nie wiem czy jakikolwiek zawodnik z pierwszego składu chciałby przyjść do "lidera", zwyczajnie nas na to nie stać, a oni mają kontrakty na pewno lepsze niż u nas więc menadżery będą im szukać coś mocnego i pewnego
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez gothblack 2018-11-26, 8:31 pm

Rudi zapomnij o Ondrasku. To jest najlepiej zarabiający piłkarz Wisły. Raz, że nas nie stać, dwa, że sam przebiera w ofertach. Tak czy siak odchodzi z Wisły i dlatego min. ponownie zatrudniono Brożka. Pal licho Ondraska, ale jak się nie wyjaśni, a raczej nie ma na co liczyć sytuacja Wisły to wystarczy zająć 15 miejsce w tabeli i się utrzymamy.
gothblack
 
Posty: 265
Dołączył(a): 2005-04-17, 12:14 pm
Lokalizacja: 100-Lecie S-c

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-11-26, 8:55 pm

xenon napisał(a):Nie wiem czy jakikolwiek zawodnik z pierwszego składu chciałby przyjść do "lidera"

Na Pietrzaka nas stać. Mimo powołania do kadry nie bardzo wierzę w nadmiar ofert z e.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez RUDI 2018-11-26, 8:55 pm

Ja tylko dałem taki przykład że akurat jemu kończy się kontrakt i od jego decyzji będzie zależało gdzie chce iść .Jego wartość rynkowa (jeżeli wierzyć transfermarkt dupy nie urywa ;-) "nasz" Sanogo jest więcej wyceniany a paru naszych piłkarzy ma tą samą lub podobną wartość ) Czy nas stać na pensje xenon ? widać Wisły też nie stać i ktoś musi spuścić z "ceny" aby grać za może mniejsze pieniądze ale pewne ,nawet jak ten przykładowy Ondrášek odejdzie do bogatszego klubu (więcej płacącego) to tam będzie stanowił zagrożenie dla innego napastnika którego można na przykład próbować wypożyczyć ? a że jesteśmy "liderem" ? może lepiej się wypromuje u nas niż jako zawodnik konkurujący z innymi napastnikami zespołów z czuba tabeli ? jeżeli Wisła zacznie się sypać to ci piłkarze muszą kogoś zastępować w innych klubach i może tu jest okazja na reagowanie na pierwsze newsy trzymając w ręce telefon gotowy do użycia ,wydaje mi się że lepiej wyciągać piłkarzy z polskich klubów (może urażonych/obrażonych?) niż szukać "perełek" w europejskich piątych ligach mając tylko do dyspozycji filmiki i opinie ich menadżerów ,ale to tylko takie sobie moje przemyślenia ;-)

Ps Podzielam zdanie Augusta co do Pietrzaka tylko chyba on musiałby rozwiązać kontrakt z winy klubu (ważny do 30.06.2019 ) albo np Wisła go wypożyczyła lub dosyć spuściła z ceny za niego (co może się zdarzyć biorąc pod uwagę że może odejść za darmo chociażby nie próbował rozwiązać kontraktu z winy klubu tylko poczekał do Czerwca)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez devil-79 2018-11-27, 10:32 am

devil-79
 
Posty: 46
Dołączył(a): 2005-05-07, 7:30 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Piotrek34 2018-11-27, 1:05 pm

To są chyba jakieś jaja, żeby zatrzymywać Critovao. Szukać na jego miejsce kogoś lepszego. No chyba, że wszystkie mecze będziemy grali z Wisłą Kraków :lol: A na to się nie zanosi
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Åšl./Sosnowiec

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-11-27, 1:33 pm

Piotrek34 napisał(a): To są chyba jakieś jaja, żeby zatrzymywać Critovao

Bo na I ligÄ™ siÄ™ nada.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez jackie57 2018-11-27, 8:01 pm

RUDI napisał(a):Początek końca Wisły w tym sezonie ? dzisiejszy wynik jest efektem niepłacenia wynagrodzeń i decyzji KL o bardziej rygorystycznym nadzorze finansowym ? (czy tylko wypadek przy pracy ?)rzeczywiście ktoś z Zagłębia powinien już "dreptać" w okolicach stadionu Wisły (może to robi?) za kilka dni wolnym zawodnikiem będzie Zdeněk Ondrášek ,zawodnik jak widać po statystykach potrafiący strzelać w naszej ekstraklasie (a każdy w miarę dobry napastnik jest nam potrzebny na gwałt) kilku zawodnikom lecą "wartości rynkowe" ,ktoś może rozwiązać kontrakt z winy klubu ,ale czy Zagłębie ma dobrych łowców głów potrafiących wytropić zwierzynę i wrócić z łupem ? chyba się rozmarzyłem ;-)
Ps tak myślę że my mamy większe szanse się utrzymać niż Wisła dograć bez problemowo do końca sezonu i przeżyć te "zawirowania" .

Do dreptania proponuję ciepłe gacie, bo sprawa może potrwać a zbyt ciepło nie jest.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adamek182 2018-11-28, 5:45 pm

Zgadzam sie z poprzednikiem. Moze to troche potrwac (a zapewne wszystko skonczy sie dobrze na ta chwile dla wisly). Co do takiego Zdenka to po pierwsze czy stac by nas bylo na placenie takiego kontraktu? A po drugie to zdenek jest zawodnikiem niewiele rozniacym sie od naszego jedynego na ta chwile napadziora. Jezeli Vams odejdzie, a przyszedl by Zdenek? Dalej bedziemy w czarnej dupie. My potrzebujemy drugiego napastnika. O innych argumentach. Jezeli mamy napastnika ktory nie jest spinterem ale potrafi przyjac pilke, zastawic sie, utrzymac sie przy pilce, to dajmy mu partnera do ktorego bedzie mogl odegrac pilke, zgrac, wygrac przebitke. Takie duety zawsze sie sprawdzaly. Patrz Rasiak/Niedzielan itd. Do tego w chwili kiedy druzyna przeciwna ustawia gre obronna na silnego Vamare, zmieniajac go rozmontowujemy caly plan obrony przeciwnika bo zamiast silaczy w obronie, team potrzebuje zwinnych obroncow. Oczywiscie Niedzielana na rynku juz nie ma ale ja proponowal bym szukac podobnego rozwiazania.
W sparingach grali mniej wiecej podobna pilke Hakeem czy jak mu tam bylo, z Alexem i to zdawalo egzamin. Za silnego goscia smialo Vamara uchodzi wiec dajmy mu szybszego goscia od Alexa, i przede wszystkim chlopaka ktory bedzie umial przyjac pilke. Bo Alex to na ta chwile porazka. Podobnie pilke przyjmuje Ja wychodzac pierwszy raz od roku na murawe,wczesniej caly czas grajac na hali, halowym kartoflem.
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez pete_zs 2018-11-28, 7:31 pm

Tak naprawdę dopiero Waldek zaczął stawiać na Alexa. Ten odwdzięczył się dwoma golami z Wisłą. Z Piastem zagrał słabo, ale to jeden mecz, nikt tam z przodu się specjalnie nie wyróżnił. Liczę, że przy Waldku jeszcze odpali, bo jakieś przebłyski były i niejeden z nas na niego liczył. Mam wrażenie, że jeszcze Waldek na niego konkretniej postawi, też specjalnego wyboru nie ma, a przynajmniej będziemy wiedzieć, czy jest w stanie zbliżyć się do "wiślackiej" dyspozycji, czy też możemy go bez żalu żegnać.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIÅ» SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2018-11-29, 11:38 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-11-29, 12:26 pm

Może śmiało konkurować z transferem Makengo choć nawet nie zagrał w pierwszej drużynie
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2018-11-29, 12:33 pm

Honorowe wyjście jest takie, że teraz niech zabiera go Dudek i zrobi z niego cygana, a do tego płaci mu kontrakt z zadośćuczynienia!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników