Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2019-03-07, 8:28 am

Tomcjo, niestety uważam, że nawet w przypadku utrzymania się w Ekstraklasie możemy stracić Żarka. Po pierwsze: każdy klub z Ekstraklasy przebije nas finansowo w wysokości kontraktu dla naszego Serba. Po drugie: od przyszłego sezonu nie będzie już w Ekstraklasie limitu obcokrajowców spoza Unii Europejskiej.

Choć ja nadal bardzo wierzę zarówno w utrzymanie się Zagłębia jak i w przedłużenie z nami kontaktu przez Żarko :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2019-03-07, 9:54 am

A ja myśle ze Żarko ma kiepska markę w ekstraklasie . Kowalczyk i inni „fachowcy” nie specjalnie się nim zachwycają . Ze niby dobry w ataku ale słaby w obronie i stary . Bogate kluby go nie chcą ale dla beniaminków jak Raków czy ŁKS będzie atrakcyjny .
W utrzymanie uwierzę jak wygramy z Cracovia i generalnie zaczniemy przywozić punkty z wyjazdów
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2019-03-08, 6:49 am

18-letni pomocnik Jakub Pawlik zawodnikiem trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez patrios91 2019-03-08, 10:37 am

Żarko to jedyny piłkarz z tych wszystkich łamag, który zawsze walczy, od pierwszej do ostatniej minuty. Znajdź mi takiego drugiego w Zagłębiu, niezależnie od pozycji czy umiejętności. No nie ma! Chłopak marnuję się w Sosnowcu i ma tego świadomość. Ostatnie lata na zrobienie kroku w przód. W pełni go rozumiem. Gdyby miał za sobą pewną defensywę to podejrzewam, że w ofensywie dawałby z siebie jeszcze więcej, a tak z tyłu głowy wie, że ma łamagi na dorobku za sobą.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2019-03-08, 12:21 pm

patrios91 napisał(a):Żarko to jedyny piłkarz z tych wszystkich łamag, który zawsze walczy, od pierwszej do ostatniej minuty. Znajdź mi takiego drugiego w Zagłębiu, niezależnie od pozycji czy umiejętności. No nie ma! Chłopak marnuję się w Sosnowcu i ma tego świadomość. Ostatnie lata na zrobienie kroku w przód. W pełni go rozumiem. Gdyby miał za sobą pewną defensywę to podejrzewam, że w ofensywie dawałby z siebie jeszcze więcej, a tak z tyłu głowy wie, że ma łamagi na dorobku za sobą.

Toś pojechał po bandzie :lol:

Przypomnij mi na jakiej pozycji grał oraz JAK tam grał Żarko przed przebranżowieniem go na lewą pomoc? Przypomnisz mi?.... :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez patrios91 2019-03-09, 1:28 pm

Adam1906 napisał(a):Przypomnij mi na jakiej pozycji grał oraz JAK tam grał Żarko przed przebranżowieniem go na lewą pomoc? Przypomnisz mi?.... :twisted:

Zawsze był ofensywnie usposobiony więc lewa obrona była dla niego mordęgą. Robił za takiego Marcelo, który ofensywnie super, a w defensywie zamieszany w stratę gola. Jeśli masz pewnych stoperów to i na lewej obronie możesz szaleć w ofensywie, bez konsekwencji w defensywie. Dobrzy stoperzy w naszym klubie to gatunek zabroniony. Po drugie, inne zadania w dzisiejszym futbolu ma stoper, a inne boczny obrońca, także Twoja aluzja jest dla mnie bezsensowna.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2019-03-14, 5:02 am

22-letni bramkarz Adrian Czaplak został wypożyczony na pół roku z Zagłębia Sosnowiec do czwartoligowego Beskidu Andrychów.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2019-03-29, 4:28 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez django 2019-03-29, 4:31 pm

Czy ktoś ma pomysł jaki może być cel tego transferu?
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2019-03-29, 4:34 pm

django napisał(a):Czy ktoś ma pomysł jaki może być cel tego transferu?

Zakładam, że cel jest objęty tajemnicą handlowo-rodowsko-skarbowo-służbowo-gumofilcowo-walonkową!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez django 2019-03-29, 4:49 pm

Myślałem, że skoro miłość wygasła po odejściu Lesnodorskiego, to skończy się branie małolatów niechcianych w Warszawie. No ale może inni Szatani są tu czynni.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2019-03-29, 5:48 pm

Może to tajna broń na I ligę albo żeby rezerwy zaczęły przestać przegrywać .
Kilka dni temu Adrian Paluchowski rozwiązał kontrakt z Pogonią Siedlce bo mu nie płacili i dziś przeszedł do Stali Mielec . Od razu pomyślałem ze mógłby się przydać na te dwa miesiące jakie pozostało bo przecież za darmo i klub zna . Ze dziadek , ze drewno ? Tak ale przecież nie po to żeby na nim budować drużynę na mistrza . U nas strzelał pół sezonu a potem się zaciął . Jak odszedł znowu zaczął regularnie strzelać . 11 goli w pierwszej lidze i 13 dotychczas . I to byłby transfer o zerowym ryzyku i minimalnych wydatkach . Wchodziłby na końcówki i może by strzelał . Czasem taki „dziadek” bez obciążeń treningowych i psychicznych robi cuda a jak nie to i tak nic nie tracimy . Tylko żeby robić coś takiego trzeba mieć jaja żeby zaryzykować ze wszyscy będą się śmiać . Łatwiej kupić Torunarighe ogłosić sukces i wziąć prowizje . Tak czy inaczej gotów byłbym postawić kasę ze strzeli więcej od Gruzina .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2019-04-06, 9:38 am

Jeszcze się nie utrzymaliśmy i nawet widoki na to wciąż są średnie a już profesjonalny prezes powinien być po wstępnych rozmowach na temat transferów . O ile spadniemy będzie to łatwiejsze bo będziemy szukać całej drużyny od nowa . Znacznie trudniej będzie gdy się utrzymamy . Będzie baza ale taki Udovicic odejdzie na 90 % . Minimum to dwóch wysokiej klasy zawodników . Napastnik który strzeli wiele goli czyli bardzo drogi . Boje się ze z Sanogo będzie coraz mniej pożytku . Jemu już nie imponuje gra w Sosnowcu a na Legie nie ma szans . Być może wyjedzie z polski a jak zostanie u nas to trzeba się liczyć z tym ze będzie gasł w oczach . Gabedawa to raczej uzupełnienie niż lider w ataku a Olaf to może przyszłość ale to nie nasz zawodnik i o ile go nie kupimy to lepiej pożegnać . Drugi transfer to obrońca . Tez wysokiej klasy bo trzeba stale podnosić jakość . Dwa mocne transfery podniosą wartość pozostałe transfery to raczej młodzi obiecujący i nie drodzy . Musimy szukać ludzi których wyszkolimy i na których będą w przyszłości kasowe transfery . Zagłębie nic nie sprzedaje to i kasy wciąż będzie brakować .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez xenon 2019-04-06, 10:18 am

Nie wiem czy im będzie się opłacało zmieniać klub gdyż zawodnicy, którzy odchodzą od Zagłębia raczej wielkich karier nie robią, przykład Sanogo i Arak.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez SCORPARO 2019-04-06, 5:34 pm

Tomcjo napisał(a):..."Boje się ze z Sanogo będzie coraz mniej pożytku . Jemu już nie imponuje gra w Sosnowcu a na Legie nie ma szans . Być może wyjedzie z polski a jak zostanie u nas to trzeba się liczyć z tym ze będzie gasł w oczach "....


Sanogo zgasł już dawno, pożytku wielkiego z niego nie bylo nigdy, nie ma i nigdy nie będzie !!! ( żeby nie było - nie jestem rasistą, nie czepiam się Sanogo bo nie mam kogo). Niech jedzie i nie wraca - jak dla mnie. Słaby jest koles i tyle. Ocięzały, zero serducha, prawie każdy kontakt z przeciwnikiem - panienka leży na trawie i płacze.
Jak na takie warunki , chłop powinien wymiatać zarówno w powietrzu jak i w parterze - na sam jego widok rywale powinni srać w getry, ale każdy w tej lidze juz wie że wystarczy go tylko dotknąć i mamy piłkę...

Ośmielę się zaryzykować stwierdzenie że chyba lepiej ogrywać "kogokolwiek" niż marnować 1 miejsce w składzie dla Sanogo...
Zaraz posypie się fala krytyki zapewne , że strzelil 9 bramek itd...itp... - to zobaczcie ile z tych bramek padło po jakichkolwiek akcjach wypracowanych przez Sanogo, ile było karnych, ile fartów.
SCORPARO
 
Posty: 759
Dołączył(a): 2005-05-08, 9:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack