Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez django 2020-01-09, 7:31 pm

Pan będzie spokojny. Zagłębie słynie z odbudowywania zawodników.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2020-01-09, 10:28 pm

Jednym z graczy przymierzanych do Zagłębia był Olaf Nowak, który jesienią nie przebił się do składu Wisły Płock. Napastnik, który reprezentował barwy Zagłębia, wiosną ubiegłego roku na Ludowy jednak nie wróci. Powód? Pieniądze. I-ligowca obecnie nie stać na zatrudnienie tego gracza. https://sportdziennik.com/zaglebie-sosn ... -kapitana/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2020-01-09, 10:59 pm

Kolejna zmiana personalna to odejście Jarosława Wojciechowskiego z funkcji dyrektora Akademii Zagłębia (...)
Jego następcą został Michal Farkasz, który pracował w Akademii i był w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu. Czas pokaże, czy jest to zmiana tymczasowa, czy też długofalowy plan…

Następne pierdololo w wykonaniu naszych bosów. Trenerzy Akademii są w szoku, co w ogóle Farkas robi jeszcze w Zagłębiu Sosnowiec, bo jego wiedza trenerska w skali od 1 do 10 to podobno 0,5. Tym bardziej stanowisko Dyrektora Akademii to dla niego za wysokie progi, bo z tego co o nim w klubie mówią facet kompletnie nie ma żadnej wizji, doświadczenia ani nawet nie zna podstaw prowadzenia takiego przedsięwzięcia jak Akademia piłkarska. Jedyne co go wyróżnia to nieśmiertelna maksyma "mierny, bierny, ale wierny". Pomimo tej wierności Farkas miał wylecieć z klubu, tylko że nie zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, więc aby nie robić sobie kosztów związanych z zatrudnieniem fachowca na stanowisko Dyrektora Akademii, postanowiono powierzyć mu te obowiązki do czasu zakończenia umowy, tj. do dnia 31.12.2020r.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2020-01-10, 10:33 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2020-01-11, 4:05 pm

Ciekawostka otóż - Dawid Kudla - wystąpił w meczu sparingowym Górnika.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez achter 2020-01-11, 4:18 pm

Mam pytanie do tych co wiedzą, czy zawodnicy wystawieni na listę transferową a nie znaleźli jeszcze klubu, trenują z I zespołem czy też są odstawieni a listę płac podpisują?
achter
 
Posty: 357
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez jls 2020-01-11, 6:32 pm

Przy znanej rozrzutności włodarzy Naszego Klubu jest to jak najbardziej możliwe. Zła r=forma
konstrukcji treści kontraktów.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2020-01-13, 9:13 am

achter napisał(a):Mam pytanie do tych co wiedzą, czy zawodnicy wystawieni na listę transferową a nie znaleźli jeszcze klubu, trenują z I zespołem czy też są odstawieni a listę płac podpisują?

Zwykle było tak, że "odstrzeleni" zawodnicy już nie przygotowywali się do rundy z zespołem. Niezależnie od tego, jeśli taki Stewart ma kontrakt jeszcze ważny przez 1,5 roku to klub nadal musi mu wypłacać wynagrodzenie póki grajek nie zgodzi się na wcześniejsze jego rozwiązanie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2020-01-13, 9:15 am

(…)
Przypomnijmy, że poza napastnikiem sosnowiczanie szukają także prawego obrońcy oraz młodzieżowca, który powalczy z Mateuszem Szwedem o miejsce na prawej pomocy.

Nie wiadomo jeszcze jak potoczą się losy Filipa Karbowego. Pomocnik Zagłębia, który na Ludowy trafił latem z Wigier Suwałki od momentu powrotu do Sosnowca Dariusza Dudka zagrał tylko epizod w meczu z Sandecją Nowy Sącz. Defensywny pomocnik niemal pół rundy spędził na ławce rezerwowych. Piłkarz co prawda nie znalazł się na liście transferowej, ale do zmiany barw klubowych ma go namawiać jego menadżer.
https://sportdziennik.com/zaglebie-sosn ... o-krakowa/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2020-01-13, 10:49 am

August napisał(a):Zwykle było tak, że "odstrzeleni" zawodnicy już nie przygotowywali się do rundy z zespołem. Niezależnie od tego, jeśli taki Stewart ma kontrakt jeszcze ważny przez 1,5 roku to klub nadal musi mu wypłacać wynagrodzenie póki grajek nie zgodzi się na wcześniejsze jego rozwiązanie.

Jeżeli chodzi o rozwiązywanie przez Zagłębie Sosnowiec kontraktów "za porozumieniem stron" na przykładzie Carla Stewarta powtórzę jeszcze raz: gościu ma jeszcze ważny przez 18 miesięcy kontrakt. Jeżeli zgadza się na jego rozwiązanie to wypłacamy mu teraz za połowę długości kontraktu (czyli pensję za 9 miesięcy i ogłaszamy sukces w mediach), natomiast brakująca kasa za następne 9 miesięcy będzie wypłacona w okresie 1,5 roku po zakończeniu się kontraktu.

Tak mają być konstruowane kontrakty na Kresowej i tak spłacamy byłych piłkarzy...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2020-01-13, 11:25 am

To "ciekawa" sytuacja jest Bieńkiem (fantastyczne statystyki jesienią: 0 jakichkolwiek występów). Wszak pozostało mu niespełna 30 miesięcy kontraktu. Gdyby klub zdecydował się rozwiązać z nim kontrakt dzisiaj to za nicnierobienie przez pół roku (poza treningami) chłopak i jego agencja menedżerska zgarną fajne pieniądze , nawet jeśli kontrakt grajka nie był zbyt wysoki. Ale pomnożyć przez liczbę miesięcy to frytki raczej z tego nie wyjdą. Zastanawia mnie status Biłeńkyja. Wedle oficjalnych komunikatów zawodnik był jedynie do nas wypożyczony na rok. Zatem w grę powinno wchodzić jedynie skrócenie wypożyczenia a nie wolna ręka w poszukiwaniu klubu. Przynajmniej Ryndak ma jedynie kontrakt do czerwca br. Ale i tu nie było z niego specjalnego pożytku.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez achter 2020-01-13, 1:35 pm

August napisał(a):
achter napisał(a):Mam pytanie do tych co wiedzą, czy zawodnicy wystawieni na listę transferową a nie znaleźli jeszcze klubu, trenują z I zespołem czy też są odstawieni a listę płac podpisują?

Zwykle było tak, że "odstrzeleni" zawodnicy już nie przygotowywali się do rundy z zespołem. Niezależnie od tego, jeśli taki Stewart ma kontrakt jeszcze ważny przez 1,5 roku to klub nadal musi mu wypłacać wynagrodzenie póki grajek nie zgodzi się na wcześniejsze jego rozwiązanie.

Tu raczej chodziło mi o wiadomość, czy odstrzeleni zawodnicy trenują razem z I zespołem i ewentualnie szukają nowego pracodawcy, bądź nie (licząc na przychylne oko Dudka) czy też definitywnie są poza kadrą, biegając wokół stawików jeśli mają ochotę. I jeśli mają ochotę to czy szukają nowych klubów, czy też będą na garnuszku prezesa do końca kontraktów.
achter
 
Posty: 357
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2020-01-14, 10:38 pm

Carl Stewart może trafić na wypożyczenie do III-ligowego Piasta Żmigród.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez aro10 2020-01-15, 9:29 pm

aro10
 
Posty: 188
Dołączył(a): 2014-08-23, 12:03 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez slawekchicago 2020-01-16, 8:33 am

Oj oj . Juz marcinek nawet z Legii nie ma pomocy,bo farma Legii powoli tworzy siÄ™ w Krakowie :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: mwy