Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2019-01-23, 9:33 am

Giorgi Ivanishvili podpisał z Zagłębiem Sosnowiec kontrakt obowiązujący podobno do 31 grudnia 2019r.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez RUDI 2019-01-23, 10:43 am

"...Miał pan inne propozycje. Kontrakt z Lechem faktycznie leżał na stole?

Tak, 3-letnia umowa była gotowa do podpisania. Nie zdecydowałem się.

Dlaczego? Nie kusiła pana praca w Poznaniu z Adamem Nawałką?


Chciałem wyjechać już teraz. Przy okazji Zagłębie mogło jeszcze zarobić trochę pieniędzy (umowa Wrzesińskiego wygasała po sezonie przyp. red.). Inne kluby, w tym Lech, były zainteresowane sprowadzeniem mnie dopiero za pół roku. Nie chciałem czekać......"

-> https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... ad/p5fcr65
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2019-01-23, 11:38 am

Cóż. Jeszcze w tym wywiadzie wspomina, że w Zagłębiu dobre transfery, nie poddaje się - i on kibicuje więc Zagłębiu! Ja tam mu dobrze życzę, by się mu udało przebić, potrzebował nowego impulsu do rozwoju i sobie wybrał, nie był jakiś zadufany, chyba docenia, że w Zagłębiu dotąd najlepiej mu poszło. Oby był dobrym ambasadorem Zagłębia - ale o to i środowisko Zagłębia musi zadbać, na pewno nie byłoby dobre teraz to, co czasem mam wrażenie "się lubi": poszedł, to be, świnia, nigdy dobry nie był itd.Ufam, że to jednak nie odnosi się do Zagłębia.
Co do Iwanaszwiliego - bo chyba taka lepsza będzie pisownia, jak się w polskiej transkrypcji przyjęło, tak myślę po zastanowieniu (to inna kwestia niż z trenerem, którego litewska pisownia jest przez "v") - Gruzja z dawna przyjazny naród, tym bardziej warto podtrzymywać kulturowe odniesienia. Co prawda - pytanie, czy to zdoła się przebić do środowiska strony oficjalnej, bo może będą małpim pędem jaki obecnie panuje, "wykazywać angielskoznajomość", jak przy transferze "obywatela Holandii"? Ale, ostrożnie, właśnie w komentarzu o sparingach powątpiewałem, czy zdołają jakąś relację tekstową dać - a tu jak na razie dobra, może nawet bardzo dobra. To i może kultura polska, gruzińska, wzajemna przychylność i zasady transkrypcji - też dotrą? W każdym razie, zastanawiałem się też, po tej dyskusji na temat obywatelstwa. Pewnie, że lepiej by było - i to głównie chyba dla Ź. Udovicicia, bo przecież G. Iwaniszwili jest naturalnym jego konkurentem i raczej on będzie "po myśli trenera"; przynajmniej określany jest jako lewonożny, lewy pomocnik, który może grać ewentualnie i w środku i po prawej... Czy więc V. Ivanauskas ustawiał go będzie tylko po prawej? Mam wrażenie, że trener też stara się zabezpieczyć pewną różnorodność w grze zespołu, co też dobrze wróży. Miejmy też nadzieję, że ta sprawa obywatelstwa jednak została potwierdzona.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2019-01-24, 6:16 pm

Adam1906 napisał(a):Giorgi Ivanishvili podpisał z Zagłębiem Sosnowiec kontrakt obowiązujący podobno do 31 grudnia 2019r.

Juz oficjalnie - kontrakt jednak do czerwca z opcjÄ… na rok.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2019-01-24, 8:00 pm

No, tak. Różnie można to interpretowańć, że nei tak jak wześniejsze były sygnały - podpisano "klasyczne" ostatnio u nas "pół roku walki i zobaczymy". Szczerze pisząc, to bardzo senosne nastawienie, jeżeli szkoda, że nie dłuższe, to zastanawiam się, czy nie było szans zaryzykować i wykupić całkiem kartę gry O. Nowaka. Wracając do tego transferu G. Iwaniszwiliego - to różnie tę zmianę można intepretować, więc pewnie nie odgadniemy. Może być - że zaczęli mieć wątpliwości co do "strzelności" jego, może być, że jednak zdają sobie sprawę, że raczej pomimo tych zmian - nie ma potencjału, by odrobić straty. Może być, że zwyciężyło żelazne "zasada to zasada, tak w tym roku kontraktujemy", może być... że zaczęli mieć wątpliwości co do tego obywatelstwa szwajcarskiego itp itd. Trudo powiedzieć. Jeżeli to ostatnie się odezwało - te wątpliwości co do obywatelstwa - to faktycznie to by mogło być powodem, że uparli się i piszą "z amerykańska", nie z polską tylko zachodnią transkrypcją nazwisko. Może być , jak pisałem parę dni temu, że w grę wchodzi demonstracja, "jak to my dobrze znamy angielski" - ale to, że nawet imię piszą mu "z angielska", to mogłoby znaczyć właśnie tę opcję pytań, co do obywatelstwa szwajcarskiego. Jakkolwiek jest - nie rozgryziemy tu teraz bez dodatkowych danych. Najważniejsze zaś - oby ta misja karkołomna zgrania nowego zespołu w 3 tygodnie: wypaliła, skoro idą na to publiczne pieniądze prawdopodobnie - także ocaleniem tej Ekstraklasy. Nie będzie tego bez strzelania goli - a tu jak i przed tą rewolucją, jak dotąd: nie ma skuteczności. Oby zdążyli coś wykrzesać przed 9 lutego...
I oby - zdołali na oficjalnej stronie, niezależnie od tych "nacisków szwajcarskich" - odejść od "wykazywania angielskojęzycznej zależności". Jeżeli już nawet 90minut.pl piszące o transferze G.Iwaniszwiliego http://www.90minut.pl/news/293/news2930 ... owiec.html potrafi pisać poprawnie, chciałoby się móc to widzieć także na oficjalnnej stronie...
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2019-01-25, 6:05 am

Trochę niepokoją mnie gabaryty Iwaniszwilego, 88 kg jak na skrzydłowego to zdecydowanie zbyt wiele, bo np. Wrzesiński którego ma zastąpić waży 65 kg i było widać to depnięcie. Porównanie tych zawodników wygląda tak:
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=36227

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=22007
Nawet wolny, wyższy i ociężały Polczak jest o 10 kg lżejszy od skrzydłowego ;-(
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=22007
Zakładam oczywiście, że te dane na 90 minut mogą być odrobinkę nieaktualne, ale coś jest na rzeczy.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2019-01-25, 7:42 am

Alexandre Cristóvão podpisał kontrakt z Dinamo Bukareszt.

Czy oni wiedzÄ…, co czyniÄ…?... :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez hanson 2019-01-25, 8:21 am

Wrzesiński był jednym z najszybszych zawodników w lidze jak nie najszybszym... więc nie ma co liczyć na cuda, że nowy nabytek będzie tak samo szybki. odnośnie wagi nie ma się co sugerować... pamiętacie Brazylijczyka Ronaldo? nadwaga nie przeszkadzała mu być najlepszym piłkarzem na świecie :)
hanson
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2009-04-12, 10:29 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2019-01-25, 8:52 am

Jakoś nie mogę pozbyć się wrażenia ze kupujemy zawodników wg tego samego schematu co Christovao i Torunarighe . Inni się na nich nie poznali ale my jesteśmy cwani . Iwaniszwili ładnie pokazał się w sparingu ale jak zauważa weszło jego dotychczasowe dokonania są bliskie zeru . Dlaczego nagle miałby zbawić Zagłębie . Wszystko pokażą pierwsze mecze boje się jednak ze będzie to twarde lądowanie .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez hanson 2019-01-25, 9:03 am

Ja tam wierzę, że Waldek gówna sobie nie da wcisnąć. Widać, że Waldek jest charakterny i to zarząd się ugina a nie on. Nie pozostaje nic innego jak wiara w jego decyzje kadrowe (ufam, że to jego świadome wybory).
hanson
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2009-04-12, 10:29 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez SCORPARO 2019-01-25, 6:21 pm

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga- ... je/20hrvrg

Może i satyrykiem zaraz nazwany będę, ale biorąc pod uwagę że już wymieniliśmy 90% "drużyny", przynajmniej bym spróbował :-))

Potrzebujemy OBROŃCY z prawdziwego zdarzenia :-))
SCORPARO
 
Posty: 759
Dołączył(a): 2005-05-08, 9:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez bulion 2019-01-25, 7:34 pm

Uważaj bo jeszcze dyrektorom sportowym spodoba się ten pomysł ;)
bulion
Żółta kartka
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2004-12-08, 1:42 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2019-01-25, 8:36 pm

Pomysł nie byłby taki zły. Efekt marketingowy murowany a gorszy od Cichockiego z Jędrychem by nie był. Tyle że za pensje tych dwóch ostatnich też by pewnie nie grał. Chyba że w akcie desperacji.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez SCORPARO 2019-01-25, 10:50 pm

August napisał(a):Pomysł nie byłby taki zły. Efekt marketingowy murowany a gorszy od Cichockiego z Jędrychem by nie był. Tyle że za pensje tych dwóch ostatnich też by pewnie nie grał. Chyba że w akcie desperacji.


Jak możemy przeczytać w artykule, chłop i tak nie gra (2 LATA ?!), a jeżeli to w piątym składzie (i tak lepszym niż większość "drużyn" extraklasy takzwanej).
Jedyny kwas jaki widze, podobnie jak August, to wynagrodzenie.
Ale, jeżeli chciał by sobie chłopak "pokopać" jeszcze zanim odwiesi sandały na wieszak (najmłodszy już nie jest), to moim zdaniem - dlaczego nie. Nasi stoperzy mogli by sie wiele od niego nauczyć sądzę.

Gorzej nie było by na pewno niż jest w chwili obecnej.
SCORPARO
 
Posty: 759
Dołączył(a): 2005-05-08, 9:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez zag23 2019-01-26, 1:59 am

Richard Guzmics (Węgry) jest obecnie bez klubu, kiedys grał w Wisle i dobrze grał. Jest srodkowym obrońcą, do pary z Tothem by pasował idealnie.

https://www.transfermarkt.pl/richard-gu ... eler/86116
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: STACH PL