Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez jackie57 2019-04-06, 9:50 pm

pete_zs napisał(a):Może było nie wywalać Christovao ? Akurat by wrócił po pauzie i może by się przydał. Tylko znajdźcie mi takiego kozaka na forum, który stanął w jego obronie po czerwonej kartce.

Mógłby się przydać w meczu przeciwko Wiśle Kraków, ale to spotkanie akurat wygraliśmy.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2019-04-06, 9:50 pm

Christovao zanim do nas przyszedł to strzelał po dwa gole rocznie a prezes kupił go jako napastnika . Czerwona kartka to był tylko pretekst żeby pozbyć się drewna .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Lars 2019-04-06, 10:01 pm

pete_zs napisał(a):Może było nie wywalać Christovao ? Akurat by wrócił po pauzie i może by się przydał. Tylko znajdźcie mi takiego kozaka na forum, który stanął w jego obronie po czerwonej kartce.


Nie ma takiego kozaka. Christovao mieszkał w hotelu przez cały pobyt w Sosnowcu, wychodził tylko na trening i do hotelu. To nie był gość, który mógł cokolwiek osiągnąć. To nie był w 1/10 Sanogo, którego asymilacja w Sosnowcu przebiegła bardzo szybko. To był człowiek-dzik, który wkońcu musiał odreagować i zrobił to podczas meczu.
To, że agent załatwił mu jeden z lepszych klubów w Rumunii, to tylko wielkie brawa dla agenta, lub duża nagana dla układów w rumuńskiej lidze. I już.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez pete_zs 2019-04-07, 9:49 am

Fakt, że w tej Rumunii nie gra, a u nas przesadnie bramkostrzelny nie był.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2019-04-08, 6:17 pm

Po transferach rzuciłem hasło „ciekawe kto ma lepsze transfery my cz Śląsk” ? Oczywiście to nieporównywalne bo po zawaleniu transferów jesiennych na wiosnę musieliśmy ściągnąć nowa drużynę a Wrocław tylko uzupełnił skład . Ściągnęli Hołownie . Chyba nawet wspominałem o nim na forum ze w rezerwach Legii jest bardzo chwalony obrońca ale potem wzięli go do jedynki i grzał ławę . Nie do końca wiem co teraz gra ale zdaje się ze regularnie jest w składzie czyli sukces . My jak zwykle mamy wgląd w skład Legii i jak zwykle rodzynki do nas nie trafiają . Kupili Musonde którego wszyscy chwalą i Mączyńskiego znowu z Legii który jest sporym wzmocnieniem . Zreszta widać po grze Śląska ze mieli dobry skład a teraz nam odjechali .
A jak ocenić nasze transfery . W porównaniu z tamtym rokiem to niebo a ziemia . Obrona dalej słaba ale gra na tyle obiecująca ze są ciagle szanse na pozostanie w lidze . Gdyby jednak wystawiać noty indywidualnie to nasze transfery ciagle kuleją .
Oceniam 1,2,3 na plus i to samo na minus oraz zero gdy transfer nijaki .
Gabedawa 1
Gressak -2
Hrosso 3
Ivaniszwili -1
Możdżeń 2
Mygas 1
Nowak 1
Nawotka 3
Ryndak 1
Szwed 0
Toth -2
Czyli w punktach 12-5 to ok ale zadowolony jestem tylko z Hrosso , Nawotki i Możdżenia .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez zag23 2019-04-08, 6:56 pm

Jakby Zaglebie miało mądry zarzad to by skrócili wypozyczenie Mularczyka z Bełchatowa (25 spotkań - 7 bramek 2 asysty) -pozycja ofensywny pomocnik. Inny kluby robia tak nieraz jesli nie maja kim grac a my tak mamy teraz.
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2019-04-12, 7:44 pm

PRZED CHWILĄ SZYMON PAWŁOWSKI PODPISAŁ Z ZAGŁĘBIEM SOSNOWIEC NOWY 3-LETNI KONTRAKT!!! :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez wojtaszko 2019-04-12, 7:45 pm

I to jest wiadomość mam nadzieję że ZARO zrobi to samo
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez krysteksc 2019-04-12, 7:52 pm

Brawa dla Szymona nie zachował się jak typowy najemnik, tylko jak kapitan tej drużyny.
Ma 32 lata więc spokojnie pogra na wysokim poziomie jeszcze.
Brawo :brawo: :brawo:
A teraz kto jeszcze nie ma biletu na jutro to nie ma na co czekać, oni zrobią wszystko co mogą, ale potrzebują nas!!
Zróbmy tam jutro piekło i niech popłynie druga wisła w krótkim czasie u nas. :niezle:
krysteksc
 
Posty: 364
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez wojtaszko 2019-04-12, 7:55 pm

Nie patrzeć na pogodę kupować zapełniac dopingowac bądźmy 12 zawodnikiem wymagamy od nich wymagamy od siebie jutro wszyscy bez wyjątków ZAGŁĘBIE!!!
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez pete_zs 2019-04-12, 8:06 pm

Adam, super wiadomość. Dobra frekwencja z Wisła Kraków to jakiś promyk, a teraz kto może to walić jutro na Ludowy, bo co jak co, ale bramek i emocji to tam nie brakuje. Jak napisał Sławek , nawet nie wiecie ludzie, jaki to przywilej , jak się ma blisko na Ludowy !
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2019-04-13, 7:52 am

Bardzo zaskakująca (pozytywnie) wiadomość z Pawłowskim zważywszy na to że kilka dni temu była już plotka o zainteresowaniu przez Wisłę a prawda jest taka że chłop w paru klubach ekstraklasy miejsce by znalazł.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2019-04-13, 9:24 am

Ten nowy kontrakt to bardzo ciekawy przypadek . Zawodnik ma 32 lata . Aktualnie jest w bardzo wysokiej formie nie tylko indywidualnej ale tez jako istotny element budujący drużynę .
Czy zawodnik zasługuje na taki kontrakt ? Tak !
Czy ja jako prezes podpisałbym taki kontrakt ? Tak !
Czy to jest korzystne dla klubu ? Raczej tak ale niekoniecznie . Zyskujemy zawodnika który nawet po spadku będzie głównym elementem drużyny . Ryzykujemy z kolei ze zawodnik będzie grał może rok na poziomie a potem będziemy płacić dwa lata za nic . Jest to jednak ryzyko związane z każdym zawodnikiem a przerabialiśmy to boleśnie z duetem Dudek , Markowski . Generalnie ruch pozytywny ale musimy wiedzieć ze to nie Pawłowski robi nam łaskę a raczej Zagłębie docenia w ten sposób zasłużonego emeryta . W przyszłości takie przypadki powinny być wyjątkiem a regułą długie transfery dla młodych zawodników . Przypuszczam ze przebiliśmy długością kontraktu konkurencje którzy chętnie chcieli podebrać Pawłowskiego ale proponowali mu większa kasę w kontraktach rocznych lub 1+1 .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2019-04-13, 10:02 am

Tomcjo napisał(a):to nie Pawłowski robi nam łaskę a raczej Zagłębie docenia w ten sposób zasłużonego emeryta.

Tomcjo, proszę Cię, Pawłowskiego to już teraz chciało pół Ekstraklasy wyjąć po zakończeniu sezonu... ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Michał_Wwa 2019-04-13, 10:50 am

Dyskusyjna sprawa. Na pewno zawodnik chciałby dłuższy kontrakt, klub powinien biorąc pod uwagę wiek podpisać raczej kontrakt roczny, z opcją przedłużenia o kolejny, tym bardziej że utrzymanie i przyszłoroczny budżet niepewne.
Wg mnie większe jest ryzyko że (tfu tfu obym nie zapeszył) piłkarz odniesie długotrwałą kontuzję i będzie obciążał budżet klubu, niż że nam go ktoś wyjmie po sezonie bez odstępnego (to odstępne za 33 latka wysokie być nie może). Z resztą po spadku może się okazać, że mimo ważnego kontraktu pikarz chce odejść a z niewolnika nie ma pracownika. Poza tym przez ostatnie lata, a może dekady Zagłębie nie potrafiło sprzedać piłkarza z ważnym kontraktem za dobre odstępne (Wrzesiński to chyba w końcu za jakąś czapkę gruszek odszedł, ostatni był chyba Mateusz Prus do Rody Kerkrade).

No ale liczę, że Szymon niesiony euforią z podpisania kontraktu strzeli dziś z Płockiem co najmniej hat-tricka. :brawo:

Zdecydowanie mniej podoba mi się podpisywanie długich kontraktów z Kumorem i Pietrzakiem, którzy nie zagrali choćby 1 dobrego meczu w ekstraklasie...w ogóle w pierwszej drużynie..Kumor kilka dobrych sparingów kiedyś a dziś nie jest w stanie wywalczyć sobie choćby regularnego grywania ogonów w lidze

A jak już jesteśmy przy dzisiejszych newsach z 90-minut.pl to podoba mi się polityka Rakowa:
http://www.90minut.pl/news/295/news2950 ... owych.html

Wcześniej Marek Śledź były dyrektor Akademii Lecha Poznań, teraz Ebebenge o niebo lepszy szef skautingu od R.Kucharskiego - tak się buduje silny klub od podstaw a nie miliony wywalane w błoto na trzeciorzędnych grajków
Michał_Wwa
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2007-03-04, 10:33 am
Lokalizacja: Warszawa/Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników