Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez maniek-75-75 2018-08-11, 9:10 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Gdzie są Ci wszyscy malkontenci - no gdzie są - pojechali na urlop chyba
tam gdzie dużo słońca a woda w Adriatyku ciepła. A teraz trener zacznie
układać skład wyjściowy i meczową osiemnastkę. Napisze tak - jest dobrze.
Pozdrawiam
Tadeusz

Jestem. Pawłowski po niecieczy nie jest gościem na ekstraklape. Obym się mylił ale to skrzydłowy który nazwiskiem wygryzie innego skrzydłowego.. Czyli Żarko... Generalnie dla mnie bez szału. Stilic, Brożek to byłyby przynajmniej nazwiska...
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2018-08-12, 4:21 pm

pete_zs napisał(a):
Blajpios napisał(a):Cóż, smutno się pisze ten wpis. Kilka, góra kilkanaście tygodni temu pisałem, że kto kupuje i/lub cieszy się, że w SileswiaCityCenter w Katowicach - Dębie są Zagłębiowskie alejki - dokłada się do zgórnośląszczania i to niezbyt mądrego. Ci, co chcieli odpowiedzieć, protestowali. To jak teraz "czytać" sytuację z niniejszego wątku z poprzednich wpisów? Oto wychodzi na to, że żal, jaki ściskał w zeszłym roku serca zagłębiowskich kibiców (nie wiem ilu) w zeszłym roku, to było oburzające dla nich nie uwzględnie w "Gryfnym Szpilu" Zagłębia - a teraz jest chyba ciut lepiej, bo jedynie oburzają się na to, że w tej śląskiej audycji, dla Ślązaków chyba przez Ślązaków prowadzonej, to "awansowane do Śląska" Zagłębie nie jest przychylnie widziane i najlepiej będzie albo poczekać, że piłkarze dobrą grą przemówią albo dokooptować do redakcji jakiegoś dziennikarza bardziej przychylnego Zagłębiu...
Hej! Niech więc tak będzie, skoro tak chcecie, sami określacie sobie region swojego siedliska. Cóż można napisać innego?


No nie jesteśmy niestety na razie na tyle dużym klubem, żeby mieć osobną audycję, jak Legia, Wisła, czy Lech, ale też łaski nie robią, że o nas mówią. Jakbyś też odsłuchał tej audycji, tobyś wiedział, że odrębność Zagłębia jako Klubu zagłębiowskiego , a nie śląskiego, była mocno podkreślana, nikt nie twierdził, że to Śląsk. Dla mnie to plus, że Zagłębie wróciło do ogólnopolskich mediów, a jeśli taki Brommer od Piasta, zostanie zmieniony przez szpeca od Zagłębia (nie musi być Żurek, niech zgłosi się Rudzki:), to nie będę miał nic przeciwko. Zaraz wysyłam maila do weszło, aby zmienili nazwę audycji na "Gryfny Szpil + Zagłębie" i niech inni też tak zrobią. Najlepszą jednak odpowiedzią będzie punktodajność Zagłębia, która w..i różnych redakcyjnych kiboli do białości.
Pozdrawiam

Nie bardzo miałem kiedy odpowiedzieć od razu. Dzięki wszakże za konstruktywną dyskusję. Niestety, nadal nie jestem jakoś optymistą. Dla mnie - skoro gryfny szpil, to dla Ślązaków: i jak najbardziej nie martwi mnie, że nie są entuzjastami dołączania do siebie Zagłębiaków. To raczej - pchanie się tam, jest smutne. Co z tego, że Zagłębie ma słabą pozycję. Po byciu z tego powodu przyduptasem Legii - przez przylepienie się na podobnych zasadach do
regionu Śląska bynajmniej nie polepszy sytuacji. A cieszenie się, że nas tam dopuszczą - to podobnie, jak entuazjazm, że w Silesia City Center znalazły się "zagłębiowskie" alejki: smutne. One przecież - są tam alejkami śląskimi - i podobnie dołączanie do klubów śląskich, powoduje śląskość, najpierw w postrzeganiu postronnych, potem coraz bardziej będzie to "nie razić" w regionie, potem już będą się podpisywać tak. To nie od dzisaij się dzieje. Jak jest Uniwersytet Śląski (w dodatku bez wpisów "poza regionem": to gdzie on jest, jak nie na Śląsku? To zresztą - inne uczelnie podobnie, Politechnika Śląska itd. Sam pamiętam, jak dzisiaj reklamująca się jako zagłębiowska uczelnia Humanitas, w swych reklamach umieszczała, że "najlepsza na Śląsku" w jakiejś tam dziedzinie - aż nie wytrzymałem i pisałem do nich wzburzony). Dalej - jak jest Huta Katowice, to miejsce, gdzie jest - jest czymś innym niż dzielnica Katowic?
WIsła Kraków obecnie jest na pewno większym potentatem. Ale już Cracovia, Garbarnia, Puszcza, wszystkie razm mniejsze - czy nie mogłyby być wraz z Zagłębiem (Małopolska Zachodnia): bohaterami nie Gryfnego Szpilu, ale Małopolskich Gierek?
Cóż. Ale do tego - trzeba by mieć świadomość. Jak nie, jak pozostanie się na poziomie tego, co ukształtują supermarkety, to jak one stanie się Silesia Center Region, z alejkami zagłębiowskimi i sosnowieckimi spacernikami.
Niemniej, kończąc wpis oczywiście, że pozostając w perspektywie merytorycznej dyskusji, z szacunkiem należnym - pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2018-08-14, 6:41 pm

Jan Janosz w 4-ligowej Warcie Zawiercie.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2018-08-14, 6:47 pm

Adam1906 napisał(a):Jan Janosz w 4-ligowej Warcie Zawiercie.

Czyli tylko o jeden szczebel wyźej niż nasze rezerwy. Nie kumam!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez GrubyPerez 2018-08-14, 8:46 pm

bo to jego poziom jest?
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez STACH PL 2018-08-17, 8:55 am

W temacie Kogo kupic,a kogo sprzedać moim skromnym zdaniem potrzebne są jeszcze trzy transfery :
1-lewy obrońca
2-środkowy pomocnik
3-napastnik

Nie wiem czy teraz czy w zimę, ale na te pozycję widziałbym doświadczonych Polaków do 28 lat :!:
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez xenon 2018-08-17, 9:19 am

lewy obrońca był do wzięcia ale cygany go zatrudniły, a tak doświadczony byłby strzałem w 10
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-08-17, 12:34 pm

Dudek na czwartkowej konferencji twierdził że w tym okienku żadnych transferów nie będzie więc podejrzewam że kogoś jeszcze wezmą. Po konferencji mam też odczucie że Pawłowski może być próbowany na przodzie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-08-17, 3:53 pm

No i proszę bardzo - Janusz Gol - trenuje z rezerwami Legii warszawa
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-08-17, 6:25 pm

Gol to jest przykład przeplatanego polskiego grajka Panie Tadziu. Kraków be, Płock be, Sosnowiec be. A u ruskich coś nie wychodzi.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez NHK12 2018-08-19, 4:51 pm

Napastnika potrzebujemy nie od zaraz .od wczoraj .
NHK12
 
Posty: 976
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-08-20, 8:50 am

Na razie wychodzi na to, że przynajmniej w przypadku Juniora, Vokicia i Mello to pieniądze wyrzucone kompletnie w błoto. Co więcej, wg transfermaktu za Niemconigeryjczyka zapłacono 50 tys. ojro odstępnego. Polczak też poniżej oczekiwań alw tu trudno mieć pretensje o sprowadzenie solidnego - wydawałoby się - ligowca.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez wodorek21 2018-08-21, 9:18 am

Przy okazji omawiania naszych "ciekawych" transferów warto zerknąć na raport PZPN ile wypłaciliśmy agentom za pośredniczenie w transferach. W 1 lidze tylko Ruch wydał więcej, a w E-klapie mniej od nas wydała Termalica, Sandecja, ale też Korona i Arka. Także później się nie dziwcie, że pojawiają się u nas wynalazki typu Junior czy Mello, tak się kręci biznes po prostu :czerwona:

http://weszlo.com/2018/08/20/10-baniek- ... zyc-sezon/
wodorek21
 
Posty: 80
Dołączył(a): 2007-04-11, 4:59 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-08-23, 10:06 am

Z Bundesligi do Zagłębia Sosnowiec

Spośród kilkunastu transferów, jakich w przerwie letniej dokonało Zagłębie, ten był jednym z najlepszych i najciekawszych, a chodzi o pozyskanie Michaela Heinlotha.
iemiecki obrońca trafił do Zagłębia tuż przed ligową inauguracją. W pierwszym spotkaniu z Piastem jeszcze nie zagrał. W kolejnym z Pogonią wszedł na boisko w drugiej połowie, a od trzeciej kolejki grać już w wyjściowym zestawieniu i zdaje się, że długo nie odda pozycji na prawej stronie defensywy. – Może nikt o nim głośno nie mówi, ale po Wrzesińskim – który jest efektowny i skuteczny – to nasz cichy bohater. Zamknął prawą stronę. Nie zwraca się na to uwagi, ale gra tak, jak tego oczekiwaliśmy – mówi o nim Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia.

– Jest szybki, zdecydowany, najlepszy – mówi z kolei z uśmiechem Dariusz Dudek, szkoleniowiec beniaminka. 26-letni obrońca nie jest przypadkowym zawodnikiem.
Trzyma kciuki za 1.FC Nurnberg

Pochodzi z miejscowości Allersberg w Bawarii. – Stamtąd pochodzi cała moja rodzina, dziadkowie, rodzice. Tam też w miejscowym klubie zaczynałem grać w piłkę i tam mieszkam – opowiada.

Piłkarskiego abecadła uczył się jednak gdzie indziej. Na pytanie któremu z niemieckich klubów kibicuje odpowiada bardzo szybko, to 1.FC Nuernberg. – Grałem tam przez dziesięć lat w juniorach, a potem w drugiej drużynie, tak że moje serce jest tam. Cieszę się, że w poprzednim sezonie wywalczyli awans i znowu będą grali z najlepszymi w zaczynającym się właśnie sezonie Bundesligi – podkreśla.

W pierwszym zespole nie dane było mu tam zagrać na szczeblu Bundesligi. Udało mu się to w innym miejscu. Młodemu chłopakowi szansę dało SC Paderborn.
Grał z najlepszymi

– Gra w Paderborn, to jak na razie najlepszy moment w mojej karierze. Trafiłem tam w momencie, kiedy klub był w 2.Bundeslidze. To był wspaniały okres, bo awansowaliśmy i przyszło nam grać z najlepszymi na stadionach w Monachium czy Dortmundzie. Niesamowite przeżycie i doświadczenie! Potem nie było już tak dobrze, bo nie utrzymaliśmy się, a zaraz potem spadaliśmy do trzeciej ligi – relacjonuje.

To było w okresie 2013-16. W Bundeslidze w sezonie 2014/15 zaliczył 21 gier. W drugiej Bundeslidze tych meczów ma na koncie 43.

W Paderborn miał szczęście do szkoleniowców czy szkoleniowca. Został tam ściągnięty przez świetnego trenera jakim jest Andre Breitenreiter. – Miałem szczęście pracować z taką osobą jak on. Mogą powiedzieć, że to ktoś, kto zrobił ze mnie zawodowego piłkarza. Świetne metody szkoleniowe, wiedział jak pracować i jak zbudować drużynę, która potrafiła awansować do Bundesligi. Zresztą on dalej tam pracuje (jest szkoleniowcem Hannover 96 – przyp.aut.), tak że już choćby to jest najlepszą rekomendacją – mówi o byłym trenerze także Schalke Heinloth.

W Paderborn przyszło mu też trenować z inną znaną postacią niemieckiego futbolu, jaką bez dwóch zdań jest Stefan Effenberg, jeden z najlepszych pomocników naszych zachodnich sąsiadów w latach 90., który na swoim koncie ma 35 występów w reprezentacji. Tych meczów w narodowym zespole Niemiec miałby więcej, gdyby nie zachowanie podczas MŚ w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku, kiedy to schodząc z boiska w meczu przeciwko Korei Płd., pokazał wyprostowany środkowy palec niemieckim fanom…

– Jako trener potrafił świetnie zmotywować zawodników i stworzyć bardzo dobrą atmosferę w zespole. Złego słowa o nim nie powiedziałbym. Kiedy trafił do nas do Paderborn, a było to po spadku z Bundesligi, to nie był to najlepszy okres dla klubu, a także dla niego jako szkoleniowca. Współpraca z nim, to było też jednak dobre doświadczenie – podkreśla Niemiec.
Przeprowadzka do Holandii

Potem wyjechał za granicę. – Nie chciałem grać w trzeciej lidze, tak że wybrałem opcję przeprowadzki do Holandii i występów w NEC – opowiada. W Nijmegen występował przez dwa lata. – W pierwszym roku gry w sezonie 2016/17 była to Eredivisie, a potem jej zaplecze – mówi.

Latem zdecydował się na powrót do Niemiec. – Szukałem czegoś bliżej domu, bliżej rodziny. Była propozycja gry z jednego z klubów z trzeciej ligi, ale nie było to coś, co by mnie satysfakcjonowało. Kiedy rozglądałem się za nowym pracodawcą zadzwonił do mnie mój menedżer i powiedział mi, że jest klub w Polsce, który szuka prawego obrońcy. Przyjechałem do Sosnowca, szybko znaleźliśmy wspólny język i tak podpisałem umowę z Zagłębiem – opowiada.

Ma w tym swój udział były młodzieżowy reprezentant Polski Wojciech Golla, był piłkarz Lecha, Pogoni, a obecnie Śląska. W holenderskim klubie Heinloth przez dwa lata występował razem z nim.
Rada przyjaciela

– Przed wyjazdem do Polski i podpisaniem kontraktu rozmawiałem z Wojtkiem. Zresztą wiedziałem więcej o waszej piłce, bo nie raz na ten temat rozmawialiśmy razem w Holandii. Wiedziałem więc czego się można spodziewać, że standard życia jest tutaj dobry, że piłka się rozwija i jest duże zainteresowanie ze strony fanów. Mogę powiedzieć, że jego opinia pomogła mi w podjęciu decyzji o przenosinach. Akurat o Zagłębiu Wojtek nie wiedział za wiele, ale jeżeliby powiedziałby mi „nie jedź tam i nie decyduj się na podpisanie kontraktu”, to tak bym pewnie zrobił czy wszystko kilkukrotnie rozważył. Polegam czy polegałem jednak na jego opinii, bo to mój przyjaciel. Zresztą z żoną mam zamiar odwiedzić go we Wrocławiu – mówi niemiecki defensor Zagłębia, który z sosnowieckim klubem podpisał roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia go o kolejny sezon.

Dodajmy, że obaj byli zawodnicy NEC Nijmegen spotkają się już w poniedziałek. W ostatnim meczu 6 kolejki ekstraklasy Zagłębie na Stadionie Ludowym podejmuje przecież wrocławian.
Najważniejsze jest utrzymanie

Jakie cele stawia przed sobą 26-letni zawodnik? – Chciałbym grać w jak najlepszym klubie czy to w Bundeslidze czy w innym kraju. Oczywiście u siebie w domu byłoby mi łatwiej, bo i język i kultura, ale mogę też być za granicą, tak jak ma to miejsce teraz. Podobam mi się tutaj. Dla mnie najważniejsze, że to najwyższa klasa rozgrywkowa, a widać że kibice potrafią stworzyć świetną atmosferę na trybunach – mówi i zaraz dodaje.

– Jeśli chodzi o Zagłębie, to wiadomo co gramy. Drużyna dopiero co awansowała z polskiej pierwszej ligi do ekstraklasy, tak że dla beniaminka najważniejszym zadaniem jest zapewnienie sobie spokojnego utrzymania. Na razie na swoim koncie mamy jedno zwycięstwo, ale wszyscy mamy nadzieję, że wkrótce będzie ich więcej. Ja zrobię wszystko, żeby pomóc zespołowi w tym, żeby dalej grać w ekstraklasie. Sam też mam swoje cele, chcę się na polskich boiskach pokazać z jak najlepszej strony – podkreśla.
Dobra atmosfera

Pytamy czy przed przejściem do Zagłębia znał kogoś z zawodników czy trenerów? – Nie, ale posprawdzałem sobie w Internecie kto jest w kadrze. Z niemieckich boisk kojarzyłem Juniora Torunarighę, ale nie żebym go znał osobiście. To jednak nie ma znaczenia. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Szybko nawiązałem kontakty, tak że czuje się tutaj naprawdę dobrze. Zresztą ludzie z klubu powiedzieli mi, że gdyby coś było nie tak, to od razu mam mówić. Wiem że mogę liczyć na pomoc w każdej chwili czy sytuacji – podkreśla obrońca zza Odry.

Mieszka w Katowicach, jak wielu innych graczy Zagłębie. W Polsce jest ze swoją żoną. Wkrótce małżonka wyjedzie jednak do siebie do domu. – Kończy studia i musi wyjechać dokończyć je. W przyszłości chce pracować jako nauczycielka – tłumaczy Heinloth.
Stany lub Australia

Pytam kto dla niego jest piłkarskim idolem? – Dla mnie zawsze takim graczem był Sergio Ramos. Szczególnie wtedy, kiedy występował jeszcze, tak jak ja teraz na boku obrony. Jeśli chodzi o niemieckich graczy, to oczywiście Philipp Lahm – mówi.

Heinloth ma swój pomysł na piłkarska karierę. Chciałby ją kiedyś kontynuować daleko od domu. – Jak będę miał 30 czy 31 lat, to chętnie pojechałbym grać do Stanów Zjednoczonych czy Australii. Zobaczyć jak tam jest, jak rozwija się piłka. To byłoby świetne doświadczenie. Na razie jednak najważniejsze jest Zagłębie i kolejne mecze w polskiej lidze – zaznacza niemiecki zawodnik.
http://sportdziennik.pl/z-bundesligi-do ... sosnowiec/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez xenon 2018-08-23, 10:09 am

tylko jak to później sprzedać? pozostanie OLX bo na Alllegrooo jest prowizja.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron