Sparingi

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Sparingi

Postprzez petromar 2023-07-13, 6:29 pm

np. ja mam mieszane uczucia - jeśli już zostawiać to ograniczył bym się do refrenu który mogłby cały stadion spiewać , krotki tekst który wszyscy znają ....
jak dla mnie oczywiście tak by to najfajniej było bo nie ma co mówić że kawałek jest po prostu długi....
petromar
 
Posty: 841
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm


Re: Sparingi

Postprzez MirosławaSmyła 2023-07-13, 11:54 pm

No, cóż... ten utwór to nie jest zbyt udany kawałek, a już na pewno nie zasługuje na hymn klubu. Jakieś takie rozgoryczenie z niego bije. Jest niefajnie, bo nie mamy walizki pieniędzy, kibice wyjechali za chlebem, ale wszyscy razem hej...

Moim faworytem jest na "Na zawsze Zagłębie". Proste przesłanie, każdy ma swoje życie, a punktem stycznym jest klub, no i znacznie lepiej się to śpiewa.
MirosławaSmyła
 
Posty: 244
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Sparingi

Postprzez Blajpios 2023-07-14, 1:30 am

No, cóż. Naprawdę jestem teraz wkurzony - głównie na siebie, choć może i na ustawienia na Forum. Wylogowało mnie, choć nieprzerwanie pisałem. Chciałem zrobić tylko podgląd - a okazuje się, że już mi zżarło. Cóż. Niby pamiętałem, że na wszelki wypadek dobrze sobie skopiować - ale na takim "podglądziku" dałem się oszukać, czy po prostu: sam siebie oszukałem, myślałem, że to nie kasuje (i tak chyba kiedyś było?). Niestety jednak, poświęciłem dużo czasu - i byłem zadowolony, że ten mój wpis pewnie ostatni (przynajmniej w obecnym czasie) na temat hymnu: dość kompletnie przedstawiłem. Tylko ten podglądzik, zanim sprawdzę czy mnie nie wyrzuciło i... Uff. Nie mogę jednak znów tyle napisać.
W każdym razie - dzięki zwłaszcza Koledze achter za poparcie i zachętę, dzięki wszystkim, co rozumieją podobnie jak ja, choćby częściowo - ale i dzięki tym, którzy myślą inaczej, niemniej nie poszli akurat w połajanki, obrażania, tylko podjęli dyskusję. Kolega petromar proponuje ograniczenie do refrenu i zastanawiałem się, to jest jakieś wyjście - ale jednak "trochę nieświeży" ten kompromis mi się wydaje, bo przecież zawsze wiadomo, co jest bazą, co stoi "za refrenem", jaka mentalność. Tak jak pisze Kol. MirosławaSmyła - ten utwór nie zasługuje na hymn klubu, jakkolwiek dalsze uzasadnienie moim zdaniem i tak za słabo wyciąga negatywy: faktycznie, już to, że w tekście jest, jak to niefajnie, że nie mamy walizki pieniędzy i wyjechali za chlebem kibice: to już chyba dyskwalifikuje ten tekst. Ale to przecież nie jedyne, co tam jest. Nie tylko dyskwalifikuje, ale jest horrendalne, że kac itd... Na zawsze Zagłębie - hm. Tekstowo, choć to z bazy tej samej mentalności wydaje się być, że jednak może być jakimś kompromisem, jeżeli już by musiało być od tego zespołu. Faktycznie bowiem - można tak, jak to ujął Kol. MirosławaSmyła, powiedzieć o jednym przesłaniu, że każdy ma swoje życie (i nawet fajnie oddana jest różnorodność) a jednoczy klub. Natomiast jest jeszcze kwestia - muzyki. Niektórzy się zachwycają - a dla mnie jazgotliwa. Owszem, pewnie wśród zagorzalsów - to wzbudzą oburzenie moje słowa, większość pewnie entuzjastyczna. Tyle że - jaki jest odsetek w społeczeństwie słuchających ich muzyki, jaki odsetek w Polsce entuzjastów takiej muzyki? Tak więc, w Sosnowcu, w Zagłębiu - jest podobnie. Teraz, przy nowym stadionie - jakkolwiek patrzeć na budowę Zagłębiowskiego Parku, już on jest - jest sprawa, czy "zamieszka" tam społeczeństwo, czy odepchnięte będzie. Już dawno pisałem - jeżeli chcemy jakąś przyszłość budować, jeżeli Klub Zagłębie Sosnowiec nie chce zostać z tysiącem kibiców - to musi wytworzyć się współgranie, wzajemne uznanie, że dobrze, że są i ci i ci: zarówno trzeba budować z "zagorzalsami" jak i "piknikami". Co więcej - także z "lekko sympatyzującymi". Teraz - jest to tym bardziej kwestia w grze. Tak więc, jeżeli trzymać się tego zespołu (Horrorshow), choćby z racji związania ich wieloletniego ze środowiskiem, co budzi uznanie: to może właśnie oni mogliby przearanżować ten utwór na "bardziej popularne rytmy". Ale też, przyznam, nie słyszałem, jak jest śpiewany w tłumie. Może faktycznie wystarczy mniej natarczywy muzycznie akompaniament, może mniej agresywnie, wolniejsze tempo - i sam śpiew poniesie? W każdym razie - i "horyzont personalny" jest szerszy tego tekstu, może być proponowanym nowym adeptom dużo łatwiej, nie tylko tym, co znali te wymieniane osoby, nie mówiąc już że nie ma wprost promocji w tekście nadużywania alkoholu, niewiary w budowanie wspólnego dobra, Polskę czy też zachwytu nad uciekającymi przed odpowiedzialnością karną.
W każdym razie - zachowanie tego "Zawsze wierni" jako hymnu, dla mnie będzie skandaliczne - a że jeszcze z poparciem władz samorządowych, skoro Zagłębie jest klubem miejskim?
Hymn - ma jednoczyć wokół ideałów, które większość może podrywać do zaangażowania. Czy teksty, które porywają tłumy, także ze "zwykłego społeczeństwa" na stadionach w Neapolu, Rzymie, Turynie, Barcelonie, Madrycie, Lizbonie, Manchesterze, Londynie, Liverpoolu: naprawdę są tego typu, co ten utwór, zachwycają się takim światkiem?
Jeżeli hymnu jakiejś społeczności nie można uczyć dzieci - to ta społeczność nie ma przyszłości, przynajmniej w znaczeniu takim, jakiego typu chcielibyśmy dać przyszłość tym spośród nas najbardziej kochanym, dzieciom.
Wiem, że entuzjaści hymnu - to przecież ludzie gotowi się angażować na rzecz Zagłębia. Tak więc, jeżeli jakaś zwiedziona własnym entuzjazmem pedagogicznym Pani Wychowawczyni w VI klasie - albo jeszcze lepiej Pan Wychowawca, jeżeli jeszcze tacy są - zaprosiliby Was na lekcję wychowawczą, by powiedzieć o Zagłębiu Sosnowiec, jego wzniosłej historii, wzniosłych symbolach, barwach: to przecież, entuzjaści tego utworu jako hymnu, nie odmówicie, nieprawdaż? To czy już macie przygotowane, w jaki sposób będziecie przekonywać chłopaków i dziewczynki, by nauczyli się śpiewać o tym kacu, o tym, że tu się nie da budować, bo tylko kasa i egoizm, o tym, jak spryt życiowy oznacza uciekać przed męskością, odpowiedzialnością, prawem i że wyrok w zasadzie może zagrażać, grunt tylko wymknąć się sprawiedliwości?
Wiem, że mocno przed chwilą napisałem - i celowo. Bo taka jest prawda. Stąd - i trzeba choćby brutalnie ją uzmysłowić, jeżeli inaczej się nie da - i znaczy to jednak też, że wciąż wierzę, iż może przyjść właściwa refleksja.
Pozdrawiam wszystkich w tej dyskusji serdecznie.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sparingi

Postprzez Tomcjo 2023-07-14, 11:00 am

Ja bym rozróżniał cele . Co innego dla dzieci co innego dla zagorzałych kibiców . Większość śpiewanych piosenek na meczach nie są dla dzieci . Chyba ze są to hymny klubów z lat siedemdziesiątych które współcześnie brzmią trochę śmiesznie ale są wielce kulturalne . Nowa maskotka słabo mi się podobała ale wyraźnie zaznaczałem ze to nie ja jestem targetem i zobaczymy jak ją przyjmą dzieci . Okazało się że to co widziałem to rewelacyjnie i garną się żeby zrobić sobie fotkę . Teraz pora na sprzedaż takich maskotek . A wracając do hymnu zgadzam się z kolegą Blajpiosem ze jest w nim taki smutek . Jesteśmy w d… i zaczynamy się w niej urządzać zamiast dawki optymizmu ze walczymy , nie poddamy się . Co ja bym z tym zrobił . Poczekał . Zobaczymy za rok czy to się przyjmie czy zostanie odrzucony z wielu powodów . Przy tej sytuacji w klubie też zaczynam akceptować rzeczy które nie powinny mieć miejsca a nawet zaczynam się cieszyć z tego co mamy bo wszelkie zmiany są na gorsze . Odejście Pawłowskiego które powinno nastąpić wcześniej a jego następca powinien być dwa razy lepszy przeraziło mnie . Bo wiedziałem ze nie zostanie zastąpiony lepszym grajkiem . Dlatego w tak źle rządzonym klubie trudno spodziewać się innego hymnu . Wręcz pasuje on idealnie do sytuacji w jakiej jesteśmy .
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Tomcjo
 
Posty: 7056
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Sparingi

Postprzez motovideo 2023-09-08, 2:47 pm

Sparing z Cracovia można będzie obejrzeć na żywo na na kanale MKS CracoviaTV w serwisie YouTube

https://cracovia.pl/aktualnosci/cracovi ... -zapowiedz?


Sparing: Cracovia - Zagłębie Sosnowiec, piątek, godz. 17:30 [ZAPOWIEDŹ]

07.09.2023
Sparing: Cracovia - Zagłębie Sosnowiec, piątek, godz. 17:30 [ZAPOWIEDŹ]
W piątkowe popołudnie na murawę głównego boiska Cracovia Training Center w Rącznej wybiegną jedenastki Cracovii i Zagłębia Sosnowiec. Dla obu zespołów będzie to idealna okazja, żeby przygotować formę przed meczami ligowymi zaplanowanymi po przerwie na występy reprezentacji krajowych.

Spotkanie to będzie pierwszym pomiędzy tymi klubami od marca 2019 roku, kiedy to podopieczni
Michała Probierza pokonali Sosnowiczan, 2-1. Wówczas, między słupkami ekipy naszych rywali stał obecny golkiper Pasów, Lukáš Hroššo. Łącznie zagraliśmy z Zagłębiem w 23 oficjalnych spotkaniach, a także w 20 sparingach. Ostatnie starcie towarzyskie toczyło się w 2018 roku.

Szansę występu od Trenera Jacka Zielińskiego dostaną niemal wszyscy dostępni aktualnie członkowie kadry Cracovii. W tym gronie, rzecz jasna nie będzie uczestników zgrupowań reprezentacji krajowych. Możliwe, że szansę pierwszego występu w pasiastej koszulce otrzymają dwaj nowi zawodnicy naszego klubu, Andreas Skovgaard i Kamil Glik.

Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 17:30. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, za wcześniejszym pobraniem wejściówki w naszym serwisie biletowym [SZCZEGÓŁY]. Dla osób niemogących pojawić się w Rącznej, przygotowaliśmy darmową transmisję dostępną na kanale MKS CracoviaTV w serwisie YouTube, a także relację tekstową na naszej stronie internetowej.
motovideo
 
Posty: 183
Dołączył(a): 2006-05-07, 8:25 pm

Re: Sparingi

Postprzez Adam1906 2023-09-08, 3:43 pm

Relacja na żywo z dzisiejszego sparingu Cracovia - Zagłębie Sosnowiec rozpocznie się o godz. 17:30 -> LINK TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6813
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Sparingi

Postprzez GrubyPerez 2023-09-08, 4:42 pm

Ale mieliśmy setkę :twisted:
przegrywamy 0-1

No i debiut Kamila Glika po powrocie do Polski
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Sparingi

Postprzez GrubyPerez 2023-09-08, 6:12 pm

Meik Karwot z hattrickiem niemal - jedna dla nas dwie dla nich ;-(
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Sparingi

Postprzez MrCricket 2023-09-09, 9:08 am

GrubyPerez napisał(a):Meik Karwot z hattrickiem niemal - jedna dla nas dwie dla nich ;-(


Meik tylko przy 3 golu dla Cracovii miał asystę, pozostałe załatwili Joel i syn Arkadiusza.
MrCricket
 
Posty: 1155
Dołączył(a): 2005-05-19, 2:18 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sparingi

Postprzez GrubyPerez 2023-09-09, 11:22 am

MrCricket napisał(a):
GrubyPerez napisał(a):Meik Karwot z hattrickiem niemal - jedna dla nas dwie dla nich ;-(


Meik tylko przy 3 golu dla Cracovii miał asystę, pozostałe załatwili Joel i syn Arkadiusza.


pewnie tak było, na streamie nie było powtórek, mogłem źle spojrzeć.
Ale takie babole....może lepiej że w sparringu
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Sparingi

Postprzez Adam1906 2023-09-09, 11:29 am

MrCricket napisał(a):Meik tylko przy 3 golu dla Cracovii miał asystę, pozostałe załatwili Joel i syn Arkadiusza.

Specjalnie obejrzałem sobie powtórki wszystkich trzech akcji Cracovii, po których padły gole i po kolei: najmniej zawiniona była "asysta" Valencii, który podawał głową piłkę do innego piłkarza Zagłębia, a przejął ją zawodnik Cracovii i z tego strzelił bramkę. Wydaje mi się, że przy tym podaniu Joela to raczej zaspał jego kolega z drużyny, bo gdyby nie czekał, aż mu ta piłka dotoczy się do nogi, tylko od razu ruszył do tego podania, prawdopodobnie nie byłoby z tej akcji gola dla Craxy. Bardziej bym się doczepił do "asyst" Chęcińskiego oraz Karwota. Co prawda Bartosz został niejako wsadzony na konia przez naszego bramkarza, który podał mu piłkę, gdy biegł do Chęcińskiego zawodnik Cracovii, ale w ogóle nie tłumaczy to Bartosza, który przyjął ją w sposób wskazujący, że ma drewnianą nogę, bo piłka mu tak odskoczyła, że przejął ją piłkarz Cracovii i z tego padł gol na 2:1. Co do "asysty" Meika, to uważam za głupotę zachowanie tak doświadczonego zawodnika, że przed własnym polem karnym chce się kiwać, przez co stracił piłkę a Zagłębie trzecią bramkę. Cóż, podsumowując: wszystkie gole padły po naszych prostych błędach technicznych, które można starać się wyeliminować i od tego są między innymi takie sparingi, oraz praca na treningach Derbina.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6813
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Sparingi

Postprzez novack 2023-10-14, 12:30 pm

0:3 w plecy, powinno być 0:6 i w promocji Valencia kontuzja.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5714
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Sparingi

Postprzez paw25 2023-10-14, 1:38 pm

Powtórka gwałtu będzie w Rzeszowie
paw25
 
Posty: 437
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Sparingi

Postprzez Adam1906 2024-01-20, 1:39 pm

O godz. 13:00 rozpoczął się sparing z 8. zespołem słowackiej Ekstraklasy (Nike Liga) MFK Ružomberok. Jak na razie skład Zagłębia zaskakuje o tyle, że są w nim zawodnicy, których jeszcze kilka dni temu chciano się z klubu pozbyć. Zapowiadanych wagonów nowych kocurków z Ukrainy brak.

MFK Ružomberok: Ťapaj – Luterán, Mrva, Gabriel, Selecký – Šefčík, Lavrinčík, Zsigmund, Hladík, Tučný – Chrien.
Rezerwowi: Sokol – Maslo, Kotula, Švehla, Múdry, Chobot, Úradník, Marek, Malý, Boďa, Domonkos, Gerec.
Trener: Ondřej Smetana.

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Caliński, Dalić, Jończy, Pavić – Zielonka, Bonecki, Rozwandowicz, Wrzesiński – Fabry, Biliński.
Rezerwowi: Sorčan – Siuta, Klupś, Matynia, Ziemann, Karwot, Machała, Troć, Valencia, Guezen, Camara, Wybański, Bębenek, Zieliński.
Trener: Alaksandr Chackiewicz.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6813
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Sparingi

Postprzez GrubyPerez 2024-01-20, 1:56 pm

Adam1906 napisał(a):O godz. 13:00 rozpoczął się sparing z 8. zespołem słowackiej Ekstraklasy (Nike Liga) MFK Ružomberok. Jak na razie skład Zagłębia zaskakuje o tyle, że są w nim zawodnicy, których jeszcze kilka dni temu chciano się z klubu pozbyć. Zapowiadanych wagonów nowych kocurków z Ukrainy brak.

MFK Ružomberok: Ťapaj – Luterán, Mrva, Gabriel, Selecký – Šefčík, Lavrinčík, Zsigmund, Hladík, Tučný – Chrien.
Rezerwowi: Sokol – Maslo, Kotula, Švehla, Múdry, Chobot, Úradník, Marek, Malý, Boďa, Domonkos, Gerec.
Trener: Ondřej Smetana.

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Caliński, Dalić, Jończy, Pavić – Zielonka, Bonecki, Rozwandowicz, Wrzesiński – Fabry, Biliński.
Rezerwowi: Sorčan – Siuta, Klupś, Matynia, Ziemann, Karwot, Machała, Troć, Valencia, Guezen, Camara, Wybański, Bębenek, Zieliński.
Trener: Alaksandr Chackiewicz.


Może to taka wystawka - kładziemy a ladę co mamy i kupujcie ;) MFK Ružomberok - ciekawa drużyna, swego czasu niespodzianka w Lidze Mistrzów, a w Pucharach grająca dość regularnie.

Może odkupią Fabrego, który im bramkę strzelił? na razie na stałym poziomie jest koncetracja, bo tuz przed przerwią Słowacy wyrównali. Jest 1-1

Adam-jest gdzieś relacja?
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników