Sparingi

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Sparingi

Postprzez Tomcjo 2017-02-26, 10:47 am

Nie tak dawno temu trener Derbin przygotowując do rundy drużyne mieszał składami dzielił osobno obronę i atak . Rozbijał drużyne na dwa sparingi . I jak ruszył sezon okazało sie ze to zbieranina piłkarzy a nie drużyna . Czyżby nowy trener zrobił to samo ? Mecz z Rakowem miał byc głównym testem pierwszej drużyny i sie nie odbył . W meczu z Tychami raczej tez nie zagraliśmy pierwszym składem w 100% . Na dodatek katastrofalna obrona nie została wzmocniona tylko uzupełniona . Ta czwórka przez cały czas powinna robić wszystko razem . Nawet chodzić razem do kibla zeby grać i myslec jak jedna osoba . Tymczasem mamy tu ciagle roszady plus nowy zawodnik na zakończenie przygotowań do sezonu . To jakaś katastrofalna prowizorka . Jeszcze przed przygotowaniami pisałem ze sytuacja w ataku wcale nie jest dobra a wtedy jeszcze był Sanogo . Pisałem ze potrzebujemy co najmniej jednego silnego napastnika a teraz to dwuch . Przyszedł jeden ktory ma pecha i wcale mnie nie zaskoczy jak w rundzie nie strzeli gola bo sie spali. Fidziukiewicz tez wcale nie musi mieć wejścia smoka . Po tak długiej przerwie to liczenie na cuda to przesada . Najgorsze jest to ze to nie moja czarna wizja tylko całkiem realna ocena . Awans ? To bedzie cud po czym będziemy 100 % kandydatem do spadku . Na poziom ekstraklasy potrzebujemy wzmocnienia 10 dobrymi graczami a nie robi sie tego w jednej przerwie w rozgrywkach . Gdybyśmy realnie myśleli o ekstraklasie to tej zimy powinnismy kupić trzech silnych graczy jak to zrobiła Arka czy Wisła a po awansie kolejnych trzech i jeszcze kolejnych trzech w przerwie grania juz w ekstraklasie . Działania klubu raczej świadczą ze nie planujemy awansu nawet w przyszłym sezonie .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Sparingi

Postprzez slawekchicago 2017-02-26, 11:11 am

mimo wszystko wiecej optymizmu Tomcjo , choc nie twierdze ze sam sie na tym moim optymizmie nie przejade
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Sparingi

Postprzez patrios91 2017-02-26, 11:35 am

August napisał(a):Łuczak na szpicę nadaje się jak ja na baletnicę

Jak na razie Fidziu nie jest gotów na pełne 90 minut,a i forma jest wielkim znakiem zapytania. Makengo to samo. Aż śmiem wątpić czy on w ogóle jest w stanie zastąpić Sanogo. Występ z Odrą był średni,a bramki to dobitki na pustą. Nie mamy innego wyjścia.

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Kol. Patrios 91 - a co na taki układ
Szumski
Siara Wiktorowski Bogusławski Pawlik
Dudek Milewski
Michalak Nowak Udovicic
Pribula
Pozdrawiam
Tadeusz

Ciekawy zestaw lecz nigdy nie testowany. I liga jest ligą bardziej fizyczną i taki Pribula będzie się raczej odbijał od obrońców. W jednym masz rację. Powinien grać wyżej. Taka fałszywa 9 wchodząca ze skrzydła. Pawlik? Chyba jeszcze nie teraz.

Tomcjo ma rację. Transfery to kosmetyka i zagadka. Obrona nadal jest tragiczna,a atak to wielka zagadka. Jedynie pomoc wygląda solidnie o ile będą grać najmocniejsi w danym dniu,a nie stała gwardia "przywarta"do stołków.

Szkoda,że Marcin postanowił zbłaźnić się ponownie i nie dał przeprowadzić generalnego testu przed ligą w meczu z Rakowem. Tak naprawdę nic nie wiemy o naszych w tym momencie. Wiemy tyle,że w sparingach dajemy dupy,a obrona jest tragiczna jak i była wcześniej. Czy liczę na awans? Nie tym składem. Skład buduję się od obrony. Tyle.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Sparingi

Postprzez RUDI 2017-02-26, 11:53 am

patrios91 napisał(a):Szkoda,że Marcin postanowił zbłaźnić się ponownie i nie dał przeprowadzić generalnego testu przed ligą w meczu z Rakowem.

Generalny test to chyba powinien być wczoraj (partner z tego samego poziomu rozgrywek ) niby dlaczego Raków mamy traktować jak jakiś "super/hiper" zespół?
Ps Co nie zmienia faktu że swoim zachowaniem "zbłaźnili" się i włodarze Zagłębia i Rakowa ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Sparingi

Postprzez novack 2017-02-26, 12:01 pm

Pierwsza jedenastka:


Szumski
Siara Wiktorski Bogusławski Udovicić
Michalak, Milewski Nowak Pribula
Łuczak
Fidziu


A w odwodzie pełnowartościowy zmiennicy: Bartczak, Łysy, Budek, Makengo (na 25 minut w końcówkach), Ryndak, Dudek. Jeśli już miałbym "przerabiać " kogoś na napastnika, to najszybciej tam poradzi sobie Michalak.
Ostatnio edytowano 2017-02-26, 12:09 pm przez novack, łącznie edytowano 1 raz
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Sparingi

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-02-26, 12:06 pm

To co pisze teraz to jest Stara Prawda jak Świat - Cała drużyna broni Cala drużyna atakuje -
to jest jakieś małe lekarstwo aby gra Zaglębia wyglądała lepiej w sensie utraty bramek
słuchajcie - przecież trzon tej drużyny jest zgrany to tez jest mały plus.
Wszyscy na około uważają nas za jednego z faworytów - Czy to jest opinia bez pokrycia ?
To co było widać z Tychami grali przyzwoicie a gdy przegrywali grali zadziornie - to świadczy
ze chcą - wydaje mi się ze trener i zawodnicy w tych sparingach nie odkryli pełnych
możliwości taktycznych i możliwości poszczególnych zawodników- jak pisałem jestem
ale małym optymistą dopóki piłka w grze - AWANS JEST MOZLIWY.
Nie zakładam ze zawodnicy nie chcą, nie potrafią - trenera też mamy profesjonalistę.
Panowie - zaczynamy od Soboty z Olsztynem.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Sparingi

Postprzez RUDI 2017-02-26, 12:18 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Panowie - zaczynamy od Soboty z Olsztynem.

Szalik "wyprany" i "odprasowany" ,jakże ja czekam na tą sobotę :)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Sparingi

Postprzez August 2017-02-26, 12:21 pm

patrios91 napisał(a):zkoda,że Marcin postanowił zbłaźnić się ponownie i nie dał przeprowadzić generalnego testu przed ligą w meczu z Rakowem. Tak naprawdę nic nie wiemy o naszych w tym momencie. Wiemy tyle,że w sparingach dajemy dupy,a obrona jest tragiczna jak i była wcześniej.

W meczach z Rakowem i Tychami powinniśmy grać składem jak najbardziej zbliżonym do tego jaki wyjdzie w meczu z Olsztynem. Nie tylko tak nie było ale wręcz przerażające były słowa Banasika wypowiedzianymi na tydzień przed pierwszym meczem, że nie ma jeszcze gotowej jedenastki. A było tyle czasu aby zakontraktować i zgrywać sensownych grajków. A tak cóż, Z atakiem na początku rozgrywek może być różnie bo Fidziukiewicz rzeczywiście raczej ie bedzie gotowy do gry na pełnych obrotach, Makengo na razie miękki jak wafel w czekoladzie, aj ak już pisalem Łuczak do tej pory mnie nie przekonał jesienią zwłaszcza na szpicy ale po prostu umiejętnościami. O obronie powiedziano już chyba wszystko a i wyniki obu sobotnich sparingów swoje mówią.
Ale jak już napisałem kilka miesięcy temu. Dudek i reszta tych, którzy grali jesienią mają - po jesiennych jajach z Mandryszem , odpuszczonym czy odpuszczonymi haniebnie meczami jak w Tychach coś do udowodnienia. Dlatego nie interesuje mnie czy tylko w jakiej wysokości będziemy wygrywać ze Stomilem. Gieksą, Górnikiem itd.... Jeśli nie to niech spadają z Sosnowca. Najlepiej z Prezesem -skoro wziął i się do tego przyznał. stronę grajków w konflikcie z Mandryszem. Choc wiem, że i tak - choc wielokrotnie już się skompromitował - zostanie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sparingi

Postprzez Tomcjo 2017-02-26, 5:08 pm

Kolega Slawekchicago prosi mnie o trochę optymizmu . OK . Zaczniemy od porażki ze Stomilem . Miało byc optymistycznie . To jest optymistyczne bo te nasze łajzy jeszcze wierzą ze połkną ta ligę i porażka na dzień dobry jest nam potrzebna zeby wstrząsnąć tym towarzystwem . Potem nie bedzie lepiej ale juz w meczu z Górnikiem lepiej beda wyglądać Fidziu i Makengo . A potem wreszcie cos zaskoczy w tej maszynce i zaczniemy serie zwycięstw . Obrona dalej bedzie do dupy bo inaczej byc nie moze ale będziemy wiecej strzelać niż tracić a walka bedzie do ostatniej minuty . Czy to starczy na awans nie wiem . Jak zwykle będziemy oglądać sie na innych . Jak pogubią punkty to byc moze ostatnia kolejka cos rozstrzygnie . Tylko na taki optymizm mnie stac . I jedynie uważam ze do końca sezonu nie przekroczymy średniej widowni 2000 :(
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Sparingi

Postprzez slawekchicago 2017-02-27, 12:30 am

Tomcjo napisał(a):Kolega Slawekchicago prosi mnie o trochę optymizmu . OK . Zaczniemy od porażki ze Stomilem . Miało byc optymistycznie . To jest optymistyczne bo te nasze łajzy jeszcze wierzą ze połkną ta ligę i porażka na dzień dobry jest nam potrzebna zeby wstrząsnąć tym towarzystwem . Potem nie bedzie lepiej ale juz w meczu z Górnikiem lepiej beda wyglądać Fidziu i Makengo . A potem wreszcie cos zaskoczy w tej maszynce i zaczniemy serie zwycięstw . Obrona dalej bedzie do dupy bo inaczej byc nie moze ale będziemy wiecej strzelać niż tracić a walka bedzie do ostatniej minuty . Czy to starczy na awans nie wiem . Jak zwykle będziemy oglądać sie na innych . Jak pogubią punkty to byc moze ostatnia kolejka cos rozstrzygnie . Tylko na taki optymizm mnie stac . I jedynie uważam ze do końca sezonu nie przekroczymy średniej widowni 2000 :(


odpowiem Ci tak , BYLEM WIDZIALEM DUZO SIE DOWIEDZIALEM , wiec uwierz WIECEJ OPTYMIZMU :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: NAWET o Tychy z jesieni nie jestem juz zly
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Sparingi

Postprzez robercik 2017-02-27, 8:18 am

slawekchicago napisał(a):odpowiem Ci tak , BYLEM WIDZIALEM DUZO SIE DOWIEDZIALEM , wiec uwierz WIECEJ OPTYMIZMU :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: NAWET o Tychy z jesieni nie jestem juz zly


Fajnie, ze sie dowiedziales czegos co Cie napawa takim optymizmem.
Ja takiej wiedzy nie posiadam i dlatego optymizmu nie mam duzego. A w to co prezes mowi nie wierze, bo wielokrotnie mowil to co chcemy uslyszec, a nie to jaka jest prawda.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Sparingi

Postprzez slawekchicago 2017-02-27, 8:24 am

uwierz ze tak samo jak Ty ja tez nie wierze w slowa prezesa , takze optymizm uzasadniony , nie twierdze ze awans bedzie ale wierze ze walka o niego bedzie jak nigdy . Nikt z Nas nie chce slyszec przeciez EKSTRAKLASA albo ......bo to za brynica , takze spokoj spokoj i jeszcze raz spokoj
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Sparingi

Postprzez robercik 2017-02-27, 9:52 am

Ja tylko chcialbym widziec pelne zaangazowanie kazdego w zespole. Wtedy nawet brak awansu nie bedzie katastrofa.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Sparingi

Postprzez Adam1906 2017-03-22, 8:28 pm

Obrazek

Kadra Legii na zgrupowanie w Sosnowcu:


Bramkarze: Arkadiusz Malarz, Radosław Cierzniak;

Obrońcy: Łukasz Broź, Jakub Czerwiński, Jakub Rzeźniczak, Maciej Dąbrowski, Mateusz Zawal, Tomasz Nawotka;

Pomocnicy: Guilherme, Michał Kopczyński, Tomasz Jodłowiec, Thibault Moulin, Michał Kucharczyk, Dominik Nagy, Vadis Odjidja-Ofoe, Miroslav Radović, Kasper Hamalainen;

Napastnicy: Daniel Chukwu, Tomas Necid, Tin Matić.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Sparingi

Postprzez novack 2017-03-23, 5:37 am

Ciekawe, czy Pan Prezes zgodzi się źeby Legia mogła sobie rejestrować sparing, bo przecieź my nie gumofilce?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników