Sparingi

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Sparingi

Postprzez xenon 2017-07-15, 8:30 pm

to co robią żabojady z Legią jest poniekąd efektem nowego stadionu, na jednym meczu zarobią tyle co Zagłębie przez cały sezon na biletach, stadion musi powstać choćby dla takich przeciwników.
xenon
 
Posty: 1072
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm


Re: Sparingi

Postprzez jackie57 2017-07-15, 8:55 pm

Już widzę tę kolejną "walkę" o ekstraklasę. Niejeden kibic "odejdzie do wieczności", a o awansie nie będzie raczej mowy. "Życzymy Państwu udanego sezonu".
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Sparingi

Postprzez August 2017-07-15, 10:08 pm

xenon napisał(a):to co robią żabojady z Legią jest poniekąd efektem nowego stadionu, na jednym meczu zarobią tyle co Zagłębie przez cały sezon na biletach, stadion musi powstać choćby dla takich przeciwników.

Na razie to niech Prezes się postara o zapełnienie obecnego stadionu. Ilość osób na sparingach z Wisłą czy ŁKS-em pokazują jaki jest głód piłki
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Sparingi

Postprzez turku 2017-07-16, 12:05 pm

August napisał(a):
xenon napisał(a):to co robią żabojady z Legią jest poniekąd efektem nowego stadionu, na jednym meczu zarobią tyle co Zagłębie przez cały sezon na biletach, stadion musi powstać choćby dla takich przeciwników.

Na razie to niech Prezes się postara o zapełnienie obecnego stadionu. Ilość osób na sparingach z Wisłą czy ŁKS-em pokazują jaki jest głód piłki

Kibic przyjdzie jak będzie wiedział, że nie jest robiony w wała.
Sama Wiara stadionu nie wypełni. I niech nikt mi nie mówi że ci wierni więcej znaczą. Bo ich 10 zł jest tyle samo warte co 10 zł niedzielnego kibica.

A taki niedzielny przyjdzie jak będzie wiedział 11 Niuniów a nie Mekengów.

Na górnik ludzie przychodzą bo widzą że to mądrze budowany górnik zabrze, a nie pełne gumofilców legia II Sosnowiec

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Sparingi

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-07-16, 1:07 pm

Nie mogę wysiedzieć - czytając Kol. TURKU - otóż zacznę tak - w dniu wczorajszym
byłem na mojej POGONI i gdybym Cię spotkał to byłaby dyscyplina słowna. Jak może
Pogoniak pisać takie wersy o Górniku czy o Legii II Sosnowiec - jedna wielka POMYŁKA.
Szanowny Auguscie - do Prezesa nie należy zapełnienie LUDOWEGO w obecnej rzeczy
wistosci - stadion się zapełni jak Zagłębie Sosnowiec będzie grało w Extraklasie i do
Sosnowca przyjadą takie drużyna jak Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków itd.
wówczas Kibice wyrosną na LUDOWYM jak grzyby po deszczu. A żeby tak było to
AWANS jest potrzebny na GWAŁT. Prezes powinien zrobić wszystko aby AWANS był
FAKTEM - dlatego przecież rozgonił poprzednia ekipę zobaczymy co będzie w sezonie
2017/2018. Nowy Stadion plus Extraklasa pomogą aby w Sosnowcu zawitał football
z wyższej półki.

Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Sparingi

Postprzez Blajpios 2017-07-16, 2:47 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Nie mogę wysiedzieć - czytając Kol. TURKU - otóż zacznę tak - w dniu wczorajszym
byłem na mojej POGONI i gdybym Cię spotkał to byłaby dyscyplina słowna. Jak może
Pogoniak pisać takie wersy o Górniku czy o Legii II Sosnowiec - jedna wielka POMYŁKA.
Szanowny Auguscie - do Prezesa nie należy zapełnienie LUDOWEGO w obecnej rzeczy
wistosci - stadion się zapełni jak Zagłębie Sosnowiec będzie grało w Extraklasie i do
Sosnowca przyjadą takie drużyna jak Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków itd.
wówczas Kibice wyrosną na LUDOWYM jak grzyby po deszczu. A żeby tak było to
AWANS jest potrzebny na GWAŁT. Prezes powinien zrobić wszystko aby AWANS był
FAKTEM - dlatego przecież rozgonił poprzednia ekipę zobaczymy co będzie w sezonie
2017/2018. Nowy Stadion plus Extraklasa pomogą aby w Sosnowcu zawitał football
z wyższej półki.

Pozdrawiam
Tadeusz

Hm - i jak napisać, by nie wyszło na atak niedobry? Choć będzie to polemika nie co do tego, co napisał Kol. turku, ale co do tego, co napisał Kol. Tadeusz Wisniewski właśnie - to jednak nie może to mieć skutków niedobrych. Ja jednak, gdybym trafił na tę Waszą dysputę, to właśnie mógłby liczyć Kol. turku na nagrodę, czyli wielkie poparcie - ale i to, co napisał Kol. Tadeusz, to zgadza się również. Zwłaszcza z tym, co napisał Kol. August! Przecież on właśnie o tym pisze - przynajmniej ja tak to odbieram - co i Kol. Tadeusz, że awans, nowy stadion, itd. Nie cytuję tu już, by nie wydłużać, wpisów, jakie zostawili: Kol. turku najpierw, potem Kol. August - ale do tych wszystkich 3 ostatnich postów nawiązuję. Kol. August przecież pisząc "niech zapełni obecny stadion" - i Kol. Tadeusz pisząc "awans przede wszystkim, to ma zrobić Prezes, oraz ma zająć się nowym stadionem" - jednak piszecie rzeczy zbieżne. Kol. August nie jeden raz pisał raczej tak, że nie ma wątpliwości, iż jest zwolennikiem nowego stadionu; jedynie może - i tu jest więcej ostrożnych osób, ja też - Kol. August też (chyba, nie pamiętam dokładnie), stawia pytanie "jak ten stadion nowy budować"? Czy budować go z poszanowaniem wspólnych pieniędzy, ze zrozumieniem, że dla Miasta to jeden z wydatków wśród licznych potrzeb? Czy na pewno budować go, nie patrząc na koszta, nie patrząc, że jest rozgrywany dla polityki czy to ugrupowań, czy polityków? Tak chyba o stadionie nowym pisywał Kol. August.
Natomiast - to na razie nie rzeczywistość, ten nowy stadion - to propaganda, co najwyżej plany. Czy my natomiast wierzymy, że kibicowanie ma sens? Trener Dariusz Banasik wyraził - choć w formie raczej niezgrabnej: przekonanie że ma sens kibicowanie, stwierdził trener, że uważa, iż kibice mogą pomóc. Jeżeli więc i kibice uważaliby, że to ma sens, to "nie ma zmiłuj", trzeba uwierzyć, Kolego Tadeuszu: zapełnienie obecnego stadionu, i to już teraz, przez działania Klubu - czyli pod przewodnictem Prezesa, bo kto jest bardziej odpowiedzialny za całość? - jest po prostu najpierwszym obowiązkiem. To faktycznie, łączy się po kolei. Zapełnienie Ludowego zaszkodzi awasnowi? Raczej pomoże. Ba - może i pomóc idei budowy nowego stadionu. Awans - z kolei pomoże i dalszemu przyciąganiu kibiców i idei budowy; nie można jednak powiedzieć - to w takim razie zrezygnujmy z zapełniania tego stadionu, co jest. Choćby z racji, które podałem, choćby i z następnej racji, którą jest morał płynący z opowiastki o wróblu w garści. Ten stadion, który jest, to jest stadion Zagłębia, Ludu Zagłębia, na którym w tym roku i jeszcze pewnie w paru następnych będzie walczyć Zagłębie, będzie się rozgrywała kwestia awansu także.
Dlatego zaś mocno broniłbym tego, co napisał Kol. turku - że moim zdaniem napisał doskonale wiele istotnych rzeczy. Przy czym, wszyscy wiemy, jak bardzo emocjonalnie Kol. Tadeusz Wisniewski związany jest z Zagłębiem - i chwała Mu za to! Jednak - przez to może umknąć to, co widać na chłodno. "Ten stary wiarus", Pogoniak (choć nie znam osobiście): napisał wcale nie zdradzając, nie odwracając się od swojego przywiązania do Zagłębia! Dlatego nie ma go co za to atakować! Ba, moim zdaniem, przeciwnie: on broni tego, czym jest Drogie Mu Zagłębie: od karykatury, jaka się teraz robi, od bycia tym, co aktualnie wygodne, przydatne, co może użyć Legia. Wskazuje również, że to właśnie jest jedną z przyczyn odpływu zainteresowania ludzi.
Od lat już z kolei piszę, że m.in. do rozwoju Zagłębia potrzeba znalezienia sposobu współistnienia i wzajemnego szacunku "kibiców na piknik" - i kiboli w oryginalnym, pełnym zangażowaniu znaczenia słowa, "kibiców zagorzałych, na przepadłe". Toteż - nie mogę inaczej, jak z radością, przyjąć tego, co pisze Kol. turku o znaczeniu jednych i drugich kibiców (nawet jeżeli jest zaległe i chyba z racji czasu odpłynie w niebyt, doprecyzowanie sądów z ostatniej mojej z nim dyskusji). Och, gdyby to chcieli zrozumieć zażarci liderzy jednych i uśpieni liderzy drugich, a także uśpieni chyba też, liderzy platformy porozumienia (wśród których niektórzy mogą być "aktywnymi de facto" liderami czy zastępcami liderów w jednej z grup, ale są uśpionymi w sprawie porozumienia).
Natomiast, co do jeszcze całego tego awansu. Od samego początku, praktycznie rzecz biorąc, jak się tu na forum pojawiam - artykułuję te istotne elementy rozwoju Zagłębia, wśród których jest i awans i nowy stadion. Zdecydowanie. Tyle - że: widzę je pośród innych; w dodatku bynajmniej nie jako decydujące i koniecznie na pierwszy etap. Choćby - z racji realiów, czyli tego, co jest. Rozwój - ma się zacząć w tym co jest. Czyli - choćby od zapełniania obecnego stadionu. Nade wszystko jednak - decydujące jest centrum, zarząd, Prezes, którzy mają wizję rozwoju i chcą ją - w realiach a nie propagandowych chwytach - realizować.
To jest najbardziej podstawowa rzecz. Bez niej, nie łudźmy się, nie będzie tego rozwoju, przywrócenia stanu, kiedy o Zagłębiu będzie można nie tylko w emocjonalnym przywiązaniu starego wiarusa wyrażać się, jak to taki wiarus uczynił, Kol. Tadeusz. Wtedy i Kol. turku sądzę, że wyrazi się, jak Kol. Tadeusz wyraził dzisiaj - i będzie można realistycznie, nie z marzeń, ale z istniejących faktów, cieszyć się tym Zagłębiem. Bez tego centrum, tej wizji - choćby 5 stadionów "dla publiczności", czyli wg potrzeb rankingów popularności i polityków wybudowano i choćby załatwiono awans w anachronicznych warunkach zarządu klubem przez miasto.
No i cóż.. Te słowa, w cytacie z pamięci zaczerpnięte od Kol. Tadeusza: "po to prezes rozgonił poprzednią ekipę, by przecież był ten awans"... Hm... Gdybym to ja umiał tak dla tej idei, że Zagłębie musi być najlepsze, zaraz, natychmiast, we wszystkim... Gdybym umiał, to może i przeżyłbym chwilę szczęścia bezkresnego, gdy sIę akurat uda to osiągnąć, czego zresztą Kol. Tadeuszowi życzę. Ale też wiem, jaki ból Go czeka, gdy się jednak okaże, że "gra się toczy inaczej"... Po raz kolejny. Dlatego wolę mój sceptycyzm, niemal cyniczny chłód rozumowania, ostrożność w sądach. Bo skąd ta wiara, że to na pewno "po to Prezes poprzednią ekipę rozpirzył"? Skąd? Ja dopiero zobaczę, co będzie. Nie wykluczam - ale wiem, że to nie jedyna możliwa przyczyna. Prezes mógł tak zrobić, dla rozładowania napięcia wśród kibiców. Mógł tak zrobić, bo sytuacja w mediach zaczęła się robić zbyt mu niewygodna. Wcale więc to nie znaczy - że na pewno tak to zrobił, bo awans jest jego zapotrzebowaniem - a zwłaszcza łącznie z wizją rozwoju. Mógł to "rozpirzenie poprzedniej ekipy" zrobić choćby dlatego, że nakazała mu to "centrala w Warszawie", wkurzona, że za dużo hałasu w tej podległej im podrzędnej placówce na peryferiach i dali polecenie kierownikwi na tej fili też im tej centrali podległemu (na którą to podległość Klubu i/lub prezesa są przecież dowody); może nawet zagrożone zwolnieniem w wypadku niepowodzenia było to polecenie? Może też - faktycznie zrobił Prezes ten "porządek w szatni", bo takie jest partyjne zapotrzebowanie? A może też - zrobił ten porządek z przerażenia, że widać, jak mu się to rozjechało wszystko? Tak więc, jednak wolę nadal chłodno obserwować i reflektować nad sytuacją, mimo wszystko :-)
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sparingi

Postprzez August 2017-07-16, 3:24 pm

Pan Tadziu najprościej rzecz ujmując, tkwi w epoce lat minionych,,,
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sparingi

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-07-16, 4:02 pm

Szanowny Auguscie - z racji życzliwości dla mojego Klubu to sa lata
minione natomiast realnie rzecz ujmując mam wizję profesjonalnego
istnienia Klubu piłkarskiego. Muszę zaznaczyć z cała stanowczoscia
iż nie ma w moich zamysłach kwestii politycznych - jest bardzo czysty
sport i tylko sport, nie ma złosliwosci, nie ma podejrzeń - jest tylko
obiektywizm. Powiem tak mam nadzieję iż wkrótce NASZE Zagłebie
zagra w Extra bo tam jest miejsce tego Klubu , jestem swiadom jak
trudne jest zarzadzanie Klubem piłkarskim pod każdym względem
a szczególnie chce podkreslic - finanse
Serdecznie Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Sparingi

Postprzez August 2017-07-16, 4:16 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):jestem swiadom jak
trudne jest zarzadzanie Klubem piłkarskim pod każdym względem
a szczególnie chce podkreslic - finanse

W Sandecji też ponoć są tego świadomi. Bez tradycji, stadionu, wymaganej przepisami formy prawnej klubu i z budżetem w wysokości 4 mln zł w zeszłym sezonie. Czyli niższym od naszego.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sparingi

Postprzez novack 2017-07-16, 4:35 pm

Tak sobie myślę, że akurat w Zagłębiu zarządzanie finansami jest proste, kolega Arkadiusz daje koledze Marcinowi i już. A dalej różne Dudki, czeszą Marcina z dutków wystrychując go na dudka w koszulce "100% poparcia".
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5708
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Postprzez turku 2017-07-16, 5:21 pm

Tu awansu bez dobrego zarządzania nie będzie. A nawet jak będzie, to tylko wstydu najemy się w ekstraklasie.

A zarządzanie jest na poziomie dzieci z przedszkola. Właściciel dupa, prezes dupa, trener dupa, dyrektor sportowy dupa.

Jeden drugiego wart.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Sparingi

Postprzez wodorek21 2017-07-16, 5:34 pm

turku napisał(a):Na górnik ludzie przychodzą bo widzą że to mądrze budowany górnik zabrze, a nie pełne gumofilców legia II Sosnowiec


Aż się zalogowałem, żeby odpowiedzieć na ten komentarz, ale trzeba być kompletnie nie zorientowanym w sytuacji, żeby napisać taki komentarz. Wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum, żeby poczytać o tym co sądzą kibice o zarządzaniu klubem i gdyby nie forma w ostatnich kolejkach i awans to reakcja kibiców mogła być podobna do naszych po meczu z Tychami.
wodorek21
 
Posty: 80
Dołączył(a): 2007-04-11, 4:59 pm

Re: Sparingi

Postprzez xenon 2017-07-16, 5:37 pm

Stanek, od wczoraj Szpilka jest wolny więc bierz go do ataku.
xenon
 
Posty: 1072
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Sparingi

Postprzez August 2017-07-16, 5:38 pm

wodorek21 napisał(a):gdyby nie forma w ostatnich kolejkach i awans

Gdyby babcia miała wąsy.... szkoda że tej formy nie było w Sosnowcu
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sparingi

Postprzez Blajpios 2017-07-16, 6:36 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):(...) Muszę zaznaczyć z cała stanowczoscia
iż nie ma w moich zamysłach kwestii politycznych - jest bardzo czysty
sport i tylko sport, nie ma złosliwosci, nie ma podejrzeń - jest tylko
obiektywizm. (...)

I tu jest punkt różnicy naszego patrzenia i dostrzegania realiów, jak kto woli, można powiedzieć, sedno tkwienia w minionych czasach, lub jeszcze inaczej - nieszczęście człowieka szczerze przywiązanego do tego, co mu drogie, za co szacunek, ale... (zastąpiłem początek i koniec wypowiedzi Kol. kropkami, choć przecież krótka - ale dla uwypuklenia właśnie tego jej punktu, który kluczowy mi się wydaje).
To właśnie nieszczęście, punkt różnicy zdań, sposobu postrzegania realiów - polega na tym, że nie chlubić się trzeba, tylko przeciwnie, żałować, że nie widzi się kontekstu politycznego, rozmaitych gier (a już starożytni Rzymianie stosowali zasadę "chleba i igrzysk", by dawać ludowi), wydaje się, że wznosi się ponad złośliwości, łudzi się, że to cnota nie pytać o finanse (podczas, gdy w Zagłębiu jest kwestia podwójnie, dlatego, że właścicielem Zagłębia to nie jest p. A. Chęciński, jak to się niektórym "dawno przyuczonym do życia" wydaje - tylko właścicielem jest Miasto Sosnowiec; to Miasto najęło Pana Chęcińskiego, na wysokie rzecz jasna stanowisko, należy Mu się szacunek, jako Prezydentowi, choćby dlatego, że chcemy, by był szacunek dla Obywateli tego Miasta - niemniej A. Chęciński pozostaje najętym na zasadzie wspólnego kontraktu i tylko zarządzać powinien wg intencji najmujących go, m.in. wartością Zagłębia). Niestety, Kol. Tadeuszu, to nie powód do chwały odrzucać to wszystko, tylko raczej powód, dla którego co rusz przeżywa się różne smutki i rozpacze bycia zawiedzionym. Obiektywizm bowiem -
to zauważać realia; one zaś dzisiaj, to właśnie te wszystkie aspekty wyżej wymienione i jeszcze parę innych. Obiektywizm - to nie łudzenie się, że (przynajmniej na tym poziomie, o którym piszemy) jest jakiś "czysty sport wg wyobrażeń barona de Coubertina. Jest dziedzina biznesu, jaką jest dzisiaj sport - bardzo specyficzna, bo trzeba w niej zarządzać zachowując jakiś pierwiastek rywalizacji faktycznie sportowej, w dodatku choćby broniąc się przed mafijnymi naciskami, czy szarej strefy, gdy w grę wchodzą "totalizatory sportowe", które oznaczają zupełnie inną rzeczywistość, niż to za PRLu było. Czysty sport - to nie wiem czy w orlikach albo nawet i żakach się kończy, bo wystarczy popatrzeć, jak w oczach tatusiów czy mamuś błyszą dolary, jakie już są przekonani, że należą się maluchom... Tak, można oczy zamykać i nie widzieć, można jak struś głowę chować i twierdzić, że nic innego nie ma, bo przecież "obiektywnie struś osądził" - ale to nic a nic to faktów nie zmienia. Przeprzaszam, że piszę tak mocno, iż to może uderza w czułe strony serca, wzniosłe i piękne przekonania, za które, powtarzam, szacunek, że przez tyle lat uchowane - ale jeżeli jednak podejmujemy tu dyskusję, to jednak nie można nie widzieć faktów i jeszcze twierdzić, że się je obiektymnie ocenia. Oczywiście, że nie tylko przepraszam, za rozbijanie marzeń - ale i serdecznie pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: achter, Adam1906