Sparingi

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Sparingi

Postprzez turku 2017-07-16, 6:40 pm

wodorek21 napisał(a):
turku napisał(a):Na górnik ludzie przychodzą bo widzą że to mądrze budowany górnik zabrze, a nie pełne gumofilców legia II Sosnowiec


Aż się zalogowałem, żeby odpowiedzieć na ten komentarz, ale trzeba być kompletnie nie zorientowanym w sytuacji, żeby napisać taki komentarz. Wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum, żeby poczytać o tym co sądzą kibice o zarządzaniu klubem i gdyby nie forma w ostatnich kolejkach i awans to reakcja kibiców mogła być podobna do naszych po meczu z Tychami.

Generalnie mam gdzieś jakie problemy ma górnik, ale niby takie Zagłębie bez problemów i to jednak żabole są w esa.
Stadion mają, młoda kadra, jakoś nie sprzedali swojego najlepszego napastnika zaraz pi tym jak wystrzelił formą. Trener odstawił grupę trzymającą władzę, wstawił młodzież, zaczęły się dobre wyniki. No same problemy.
Dobrze że nasz prezes tysiąclecia prowadzi tak świetnie klub i nie mamy tych problemów.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń


Re: Sparingi

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-07-16, 7:41 pm

Szanowny Blajpiosie - to nie jest prawda, iż tkwię w minionych czasach
Kol. August zapodał to wcześniej.
Nie widzę nieszczęścia w różnicy zdań - widzę nieszczęście kiedy ludzie
nie rozmawiają, nie wymieniają poglądów - jestem bardzo szczęśliwym
człowiekiem będąc Kibicem Zagłębia Sosnowiec - na dobre i na złe a także
na AWANS i na SPADEK. Oczy mam otwarte i nie jestem Strusiem - no i
pozostanę wierny moim zasadom jak baron de Courbertin.
Serdecznie pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Sparingi

Postprzez Blajpios 2017-07-16, 8:20 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Szanowny Blajpiosie - to nie jest prawda, iż tkwię w minionych czasach
Kol. August zapodał to wcześniej.
Nie widzę nieszczęścia w różnicy zdań - widzę nieszczęście kiedy ludzie
nie rozmawiają, nie wymieniają poglądów - jestem bardzo szczęśliwym
człowiekiem będąc Kibicem Zagłębia Sosnowiec - na dobre i na złe a także
na AWANS i na SPADEK. Oczy mam otwarte i nie jestem Strusiem - no i
pozostanę wierny moim zasadom jak baron de Courbertin.
Serdecznie pozdrawiam
Tadeusz
No, to aż mi kamień spadł z serca, dlatego, jak tylko mogłem, zalogowałem się znowu. Naprawdę obawiałem się, że, no, mocne z mojej strony pisanie sprawić może ból zbyt duży, u człowieka, który dodatkowo szczególnego szacunku wymaga i jest szczególną radością tego forum, że facet, jeszcze starszy niż ja i to "o parę ładnych lat", tutaj aktywnie się udziela. Cieszę się też bardzo - i to po kolei:
*) nie wypada inaczej zacząć: z zachowania wierności Zagłębiu i na dobre i na złe (myślę, że w gruncie rzeczy, wszyscy tutaj piszący Koledzy, to w tym punkcie są, bo inaczej nie dochodziliby choćby do tak zaognionych zupełnie przeciwstawnych wzajemnie swoich opinii i nie broniliby ich do upadłego; nie zmienia to moich sugestii czy punktów pod obserwację do zauważania faktycznego stanu nie tylko kiepskiego zarządu klubu, ale również w odnieseniu do kibicowania, odpowiadając sobie przez analogię względem środowisk kibicowskich ekstraklasowych, na przykład).
*) z zachowania w sercu idei barona de Coubertin, bo szlachetną rywalizację sportową ujął w nich chyba doskonale i faktycznie istota sportu jako takiego w nich się zawiera
*) z deklaracji, mimo wszystko, że "ani się ma oczy zamknięte ani się jest Strusiem" - jakkolwiek tu pewnie jeszcze nieraz będziemy się różnić, choćby w granicach tego, co pozwala zauważyć "prawie cynicznie chłodna obserwacja" a czego nie pozwala rozgrzane przywiązaniem serce...
*) ba! i ostatnie wymienione ale niepośledne, wręcz prymarne: jest moje cieszenie, powtórzę - że jednak moje trudne słowa nie spowodowały rany, że zerwie się nam dialog, że wyjdzie poza dyskusję. Cóż, wyrzucałem też tu na Forum, że ze strony Kolegów też w filipikach czasem padają słowa zażarte, czasem stanowiące bezpodstawne podejrzenia uznawane za pewnik i to w sprawach, które stają się oskarżeniem o rzeczy wręcz karalne i też że bywają wulgarne ponad nawet miarę zrozumiałą w chwili wściekłości kibicowskiej, tak że potem będzie się w takich wypadkach wręcz za chwilę wstydzić, jak się wyjdze z Forum. Toteż i samemu - starałem się uniknąć takich sformułowań, uważam, że mi się udało — ale jednak przy tym wszystkim obawiałem się, że tak "kawa na ławę napisane co sądzę, także z ukierunkowaniem personalnym": to może być cios zbyt mocny, odczuty nadmiernie boleśnie, choć tego uniknąć chciałem. Toteż, jak napisałem, cieszę się, że jednak nie spowodowało to takiej sytuacji, że człowiek powie sobie w odpowiedzi, "no, nie, mam dość, koniec gadki". Pozdrawiam serdecznie.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sparingi

Postprzez August 2017-07-16, 9:07 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):to nie jest prawda, iż tkwię w minionych czasach
Kol. August zapodał to wcześniej.

Panie Tadziu, tkwi Pan co słychać i czuć. Tak samo jak ja tkwię. Tyle, że uważam, iż wcale nie należy traktować tego pejoratywnie ale jako naturalną rzecz związaną ze swoimi wspomnieniami i przeżyciami. Swiat sie zmienia. A w tym i mentalność kolejnych pokoleń. Ale także futbolu. Jest rzeczą naturalną, że na pewne kwestie patrzymy przez pryzmat własnego doświadczenia. A że świat, w tym i dziedziny życia zmieniają się coraz szybciej, a my coraz mniej nadążamy za tym wszystkim. Taka kolej rzeczy. Ktoś mi kiedyś zarzucił, że nie jestem"nowoczesny". I że to niedobrze. A ja sie pytam. Czy to jakaś kategoria moralna ? Bramy piekielne na pilota to też nowoczesność
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sparingi

Postprzez Anakin 2017-07-17, 7:05 am

Ja tak czasami myślę że nie dorośliśmy do polskich salonów piłkarskich nie tylko pod względem organizacyjno-sportowym. To całe filozofowanie i z za przeproszeniem z dupy wyjmowane argumenty że nie mamy nowego stadionu, ciężkie zarządzanie klubem, a to w PZPN jest jakiś mityczny układ antyzagłebiowski a to grajki za dużo żądają, a to budżet nietopowy i tak można mnożyć. A życie pokazuje, że wiele z tych argumentów nawet jak jest utrudnieniem to nie jest przeszkoda w realizacji celów. A u nas jest jakiś cel? Chęć awansu to przede wszystkim pobożne życzenie. A w klubie ? Ileż to razy słyszałem potwierdzenia dobrze poinformowanych w klubie o zielonym świetle. A na początku sezonu czy nawet w trakcie rundy jesiennej gdy byliśmy zdecydowanym liderem Prezes fanzolił w komunistycznym stylu ‘wicie rozumicie, zobaczymy jak to będzie na koniec rundy itd…” A jaki jest cel na następny sezon ? Wie ktoś ? Jakieś oficjalne stanowisko klubu ? właściciela ?
A jaką mamy drużynę ? Sparing z grającym o klasę niżej beniaminkiem niższej ligi co pokazał ? Nowa defensywa – stare błędy. Czyli w najlepszym razie jedna wielka niewiadoma. Druga linia – z pewnością słabsza niż rok temu. Atak – praktycznie nie istnieje. Wykupują grajka z Mielca, który na „dzień dobry” wydatnie ma udział w straconych bramkach. Murzyn w ataku nie potrafi trafić piłką w nogę. Z Wisłą się udało bo krakusi rzeczywiście testowali inne ustawienie, co potwierdzili komentatorzy Canal + a trener z jakąś landryną w gębie bełkocze coś o tym ze czas zgrywać drużynę do początku ligi niedaleko. No to jakie perspektywy przynajmniej na początek sezonu ? Zaczniemy odliczać czas do wypieprzenia kolejnego trenera czy można liczyć na dobry start w rozgrywkach ?
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Sparingi

Postprzez August 2017-07-19, 5:13 pm

Banasik jest niekonsekwentny. Miał grać składem meczowym. Ogólnie kopanina. A Najemski jest chyba daltonistą
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sparingi

Postprzez slawekchicago 2017-07-19, 5:15 pm

August , bez zmian bedzie w sosbote
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Sparingi

Postprzez August 2017-07-19, 5:27 pm

Chłopaki poszli się napić i jest to najbardziej eomcjonująca częś 2 polowy :lol:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sparingi

Postprzez August 2017-07-19, 5:31 pm

Brawo Mularczyk
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sparingi

Postprzez mwy 2017-07-19, 7:18 pm

Pierwsza połowa lepsza. Na plus Milewski, Wrzesiński i Banasik.
W drugiej wyróżnił bym tylko Nawotkę.
mwy
 
Posty: 196
Dołączył(a): 2003-09-13, 8:53 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sparingi

Postprzez jondek 2017-07-19, 7:47 pm

Na pewno chodziło Ci o Banasiaka ;-) Bo z Banasikiem,to raczej.... :kiepsko:
jondek
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Postprzez turku 2017-07-19, 8:40 pm

Czy my w pierwszej połowie grę z kontry testowaliśmy?
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Sparingi

Postprzez August 2017-07-19, 8:52 pm

To my coś testowaliśmy?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Sparingi

Postprzez turku 2017-07-19, 9:26 pm

August napisał(a):To my coś testowaliśmy?
Wyglądało to jak nieporadna gra z kontry.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Sparingi

Postprzez pyla 2017-07-19, 10:05 pm

Po dzisiejszym sparingu- wiem że nic nie wiem :-)
pyla
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników