Reprezentacja...

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Reprezentacja...

Postprzez August 2009-10-14, 8:37 am

Przemek26 napisał(a):
łoś napisał(a):Swiezy52 szkoda że nie słuchałeś wypowiedzi Lewandowskiego bo napewno zmieniłbyś zdanie co do sensu jego słów, osobiście nie posądzałbym Lewandowskiego o tak głębokie myślenie to co piszesz to dla niego za trudne. ;-) Za tą wypowiedz bezapelacyjnie :czerwona:



Wypowiedź do dodatkowej motyacji jest zła tak ,a le jak Gorgoń z Szarmachem wzięli kase od Argentyny na MŚ i huja innym dali to było ok.

Poza tm Lewy mówił o motywacji do gry a nie oddaniu meczu za kasę
łoś :czerwona: :czerwona:


To był Gadocha, a wziął 10 tys. baksów. A Lewandowski skoro taki dowcipny to niech odda wszystkim, którzy przyjdą na mecz kasę za bilety.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Reprezentacja...

Postprzez django 2009-10-14, 2:49 pm

swiezy52 napisał(a):jeśli ktoś będzie miał linke do tej wypowiedzi to poproszę na PW chętnie zobaczę dla porównania:)


Możesz nawet posłuchać:


http://stawiam.com/beta/czytaj/newsroom ... dzial.html
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Reprezentacja...

Postprzez swiezy52 2009-10-14, 5:17 pm

- Jeśli chcą, byśmy zagrali z jeszcze większym charakterem, niż zamierzamy, niech dzwonią do naszej federacji i złożą jakąś ofertę. Może to będzie dodatkowy bodziec dla młodych piłkarzy? - powiedział kapitan reprezentacji Polski Mariusz Lewandowski. Co powinno spotkać piłkarza po udzieleniu takiej wypowiedzi? Głosuj na portalu blogu Rafała Steca.

źródło: http://www.sport.pl/sport/1,65025,71368 ... skim_.html

natomiast z wypowiedzi Lewandowskiego:

-"...jeżeli Słowenia tak bardzo chce żeby Polacy zagrali jeszcze z większym charakterem także napewno zadzwonią do federacji i złożą jakąś oferte dla Polaków także może to dla tych chłopaków..."

szczerze?? to moim zdaniem trochę róznią się te wypowiedzi i uważam, że media pięknie rozkręciły aferę jak to gdzieś pisało wygładzili wypowiedź.

a;e teraz to juz mało istotne bo tej "machiny" nie da się już zatrzymać 8)
swiezy52
100% Zagłębie
 
Posty: 386
Dołączył(a): 2009-02-16, 12:34 pm
Lokalizacja: Piaski

Re: Reprezentacja...

Postprzez Blajpios 2009-10-14, 5:31 pm

Dla mnie wypowiedź Lewandowskiego, to była sprytna zasłona dymna, z góry usprawiedliwienie - "wiecie, dlaczego przegramy". A przegranej należy się spodziewać - zwłaszcza odkąd Słowacji zwycięstwo mocno potrzebne, w dodatku bliższy sąsiad. A jeszcze na dodatek - mogą sobie myśleć piłkarze - "załatwimy i Majewskiego, tylko trzeba wysoko przegrać, więc trzeba mieć alibi"... A tak w ogóle, to szkoda się tym zajmować, bardziej, by "wreszcie udało się coś na PZPN" wymusić. Wiadomość pocieszająca "prawie z ostatniej chwili" - decyzja sponsora kadry, banku BZ WBK - o rezygnacji z reklam przynależnych im w meczu dzisiejszym: i to, uwaga!, z wyraźnym wskazaniem, że robią to "w solidarności z kibicami". "Dbałość o wizerunek jest ważniejsza niż strata finansowa" - uważa rzecznik prasowy Banku Zachodniego WBK Piotr Gajdziński.
rzecznik Banku Zachodniego WBK napisał(a):Bank Zachodni WBK solidaryzuje się z kibicami piłki nożnej w Polsce i podpisuje się pod stwierdzeniem wielokrotnie wyśpiewywanym podczas ostatnich meczów polskiej reprezentacji: "Piłka nożna dla kibiców" - poinformował rzecznik prasowy Banku, Piotr Gajdziński.
"Od początku zaangażowania Banku Zachodniego WBK w sponsoring piłkarskiej reprezentacji Polski naszym celem było wspieranie drużyny narodowej. Nasze działania spotykały się z bardzo dobrym przyjęciem kibiców. Dlatego z narastającą irytacją obserwujemy potęgujący się rozdźwięk między PZPN a kibicami. Nie zamierzamy ingerować w działania niezależnej organizacji, jaką jest PZPN, ale jako sponsor drużyny narodowej nie możemy być ślepi na brak porozumienia z kibicami, na narastającą wzajemną agresję, na odwrócenie się i lekceważenie ludzi, którzy kochają piłkę nożną i z poświęceniem towarzyszą narodowej reprezentacji w trudnym dla niej okresie. W tej sytuacji Bank Zachodni WBK zdecydował o wycofaniu swoich reklam, które miały być wyświetlane na Stadionie Chorzowskim podczas ostatniego meczu eliminacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Nie wszyscy niestety to podają, nawet 90minut.pl nie podało - a wiadomość chyba co najmniej ciekawa.
Więcej więc np.:
http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... -z-reklam/
http://wiadomosci.onet.pl/2060177,14,sp ... ,item.html

PS. Pisałem moją wypowiedź w odniesieniu do tego, co w wątku czytałem przed 17tą- a po tym czasie pojawiła się też wypowiedź Kol.swiezy52, której jakoś pisząc później nie uzmysłowiłem sobie. Moje obserwacje co do wypowiedzi Lewandowskiego podtrzymuję oczywiście, bo tak uważam, tylko zaznaczam, że nie pisałem ich w kontekście słów Kol.swiezy52. Z tezami tego wpisu zresztą w dużej mierze się zgadzam, być może słysząc, "wg intonacji", byłoby to jeszcze bardziej wyraźne. Cóż, media zawsze przy okazji "załatwiają parę spraw", może też i przyłączają się do walki z Lewandowskim, jako złogami po Holendrze? Co byłoby głupie. Na pewno Lewandowski powoli odpływa, ma lata, niemniej jednak jest zaangażowany, jeden z jaśniejszych punktów, należałoby mu dać odejść normalną koleją rzeczy a nie w rozgrywkach personalnych wykolegowywania jednych, by kolesiów drugich wprowadzić. W każdym razie, ta wypowiedź nie brzmi tak strasznie, nie mówiąc już o tym, że samo motywowanie do lepszej gry przez konkurenta, któremu na tym zależy, nie jest bynajmniej jakąś rzeczą nie do pomyślenia - o ile jest to jakoś cywilizowanie, choćby np. przy otwartej kurtynie. To coś innego niż korupcja - czyli podkupywanie Słowaków, by przegrali lub Polaków, by przegrali. Zwiększenie motywacji w kierunku naturalnego celu sportowego, może mieścić się w jakichś ramach; co dopiero w sytuacji, o której mowa, gdzie w dodatku nie wiem, czy Lewandowski wręcz nie ironizował. W każdym razie - przynajmniej jakby "odcinał się Słoweńcom" za nieuzasadnione hipotetyczne lub nie hipotetyczne zarzuty, obraźliwe domniemanie, że nie wystrczająco się Polacy postarają itp. Niejasna sprawa - możliwa i w połączeniu z hipotezą, o której napisałem najpierw.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Reprezentacja...

Postprzez mario1 2009-10-14, 11:01 pm

Obojętnie, kto będzie nowym selekcjonerem, byle tylko zbudował drużynę, która nie da więcej takiej plamy jak my w tych eliminacjach.
piekne slowa choc jeden powiedzial prawde
mario1
 
Posty: 511
Dołączył(a): 2006-05-24, 8:44 am
Lokalizacja: Dalton in Furness( Anglia)

Re: Reprezentacja...

Postprzez August 2009-10-15, 6:03 am

My tu o Lewandowskim a tu wygląda na to, że Gancarczyk "pomógł" Słowakom. Dobrze, że te eliminacje się już skończyły.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Reprezentacja...

Postprzez emdżej 2009-10-15, 9:44 am

Przemilczę koszmar eliminacyjny i poinformuję, że powołanie na konsultację kadry U-15 dostał Filip Kazimierczyk, zawodnik naszej Akademii.
emdżej
 
Posty: 3430
Dołączył(a): 2004-10-10, 8:45 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - CDW

Re: Reprezentacja...

Postprzez August 2009-10-20, 2:18 pm

Czy nowym selekcjonerem będzie Zaccheroni ?:

Zaccheroni? Nie, nie, nie i jeszcze raz niePortal Futbol.pl poinformował o szczegółach tajnego spotkania Grzegorza Laty z Alberto Zaccheronim. Wydaje się, że kwestia jest w dużej mierze przesądzona mimo zasłony dymnej w postaci konferencji prasowej ze strony PZPN. Ale czy na pewno Włoch byłby najlepszym rozwiązaniem z możliwych? Futbol.pl przedstawia cztery powody, dla których notable PZPN powinni dokładnie przemyśleć swoje pierwsze pomysły, ściśle skrywane przed opinią publiczną.

Zobacz, jakie kandydatury na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski rozważa PZPN - KLIKNIJ!

3-4-3 lepsze niż 4-5-1?

Zaccheroni nigdy nie był ulubieńcem Silvio Berlusconiego. Ten narzekał na styl gry Milanu pod jego wodzą. O ile 3-4-3 doskonale sprawdzało się z Udinese (Amoroso-Bierhoff-Poggi - to trio napastników na zawsze zapisze się w historii klubu z Udine), to trzech obrońców irytowało prezydenta klubu. Jak będzie z polskimi kibicami? Eksperymenty z ustawieniem często były kością niezgody. Gdy Paweł Janas w meczu towarzyskim przestawił polski zespół na 4-5-1, na jego głowę posypały się gromy. Podobnie było z Leo Beenhakkerem, który forsował system 4-5-1, stosunkowo zbliżony do ustawienia z trzema napastnikami. Boczni pomocnicy pełnią rolę skrzydłowych - powstaje więc pytanie czy takich piłkarzy mamy. Problem pojawiłby się też zapewne przy ustalaniu składu obrony. Ustawienie z trójką przestało być trendy w polskiej lidze już dość dawno. Ostatnim trenerem, który święcił triumfy właśnie z takim zestawieniem defensywy był Dragomir Okuka, który uparcie trzymał się trzyosobowego składu defensywy. Wszystkie reprezentacje Polski są nieodmiennie ustawiane jednak czwórką - jak to pogodzić z predylekcjami nowego selekcjonera? A może Zaccheroni porzuciłby na potrzeby reprezentacji Polski swoje upodobania?

Zaccheroni - krótkodystansowiec?

Zaccheroni dzięki fantastycznej postawie Udinese przebił się na włoskie salony. I tu błyszczał, ale zazwyczaj przeważnie na początku. Odzyskał dla Milanu scudetto, ale w drugim sezonie finiszował jako trzeci, by w następnym sezonie zasłużenie ponieść karę zwolnienia, bo Milan grał zdecydowanie poniżej oczekiwań. Z kolei w Interze zaczął od świetnej passy siedmiu zwycięstw w pierwszych ośmiu meczach, ale myśli o mistrzostwie skutecznie oddaliły dalsze już słabsze wyniki. Do Torino trafiał z etykietką mesjasza i rzeczywiście - początek miał wyśmienity. Ale o ile pierwsze znakomite mecze stały się normą, to podobnie tifosi zapamiętali go jako tego, który nie potrafił doprowadzić swego dzieła do końca. Zatrudniony z początkiem sezonu już pod koniec lutego został zluzowany przez Gianni De Biasiego. Nam wypada mieć nadzieję, że przygody z Cosenzą (jak sam twierdzi, jego najlepszy czas w karierze) i Udinese potwierdzą pewną regułę: że lepiej pracuje mu się z drużynami z cienia.

Sukces ma smak... pizzy?

Sukces siatkarzy to w dużej mierze Daniela Castellaniego, a wcześniej Raula Lozano. Obydwaj to Argentyńczycy, którzy swoją wiedzę zdobywali na Półwyspie Apenińskim. Jak przyznał znany trener siatkarzy, Ryszard Bosek, w rozmowie z Futbol.pl kierunek włoski w przypadku jego dyscypliny wydaje się uzasadniony, bo Włosi to prawdziwi profesorowie w tej dziedzinie. Czyżby PZPN zamierzał skopiować pomysł? Jeśli tak, należy zadać pytanie: czy takie proste przełożenie ma uzasadnienie? Włosi-trenerzy w przeciwieństwie do Holendrów rzadko wyjeżdżają zagranicę dzielić się swoją wiedzą. Giovanni Trapattoni i Fabio Capello to jedyni selekcjonerzy, którzy prowadzą liczące się reprezentacje. Następców brak. I Gianluca Vialli, i Walter Zenga; skończyli bardzo szybko swe międzynarodowe próby. W piłce klubowej jest podobnie. Prym wiedzie Carlo Ancelotti z Chelsea, nieśmiało sekunduje mu Gianfranco Zola, który ma etykietkę menedżera na dorobku, ale prawdziwej włoskiej fali nie widać. Przy wszystkich tych nominacjach widać pewien wyraźny trend - Wyspy Brytyjskie. Czyżby PZPN zamierzał przełamać taką tendencję i przeszczepić włoską myśl szkoleniową na grunt polski?

Nie chce i nie musi

- On jest w takiej sytuacji, że nie musi niczego szukać na siłę. Podejmie pracę tam, gdzie zechce. Przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek w Serie A miał dwie propozycje objęcia funkcji trenera w klubach Serie A. Nie zdecydował się na to - mówi agent trenera, Gianluca Di Carlo.Wcześniej mógł odejść do Crystal Palace. Też ofertę odrzucił. Skutek? Od 2007 roku pozostaje na bezrobociu. Podkreśla, że pieniądze nie są dla niego najważniejsze. A więc czy zatrudniając Zacchceroniego mielibyśmy szkoleniowca, który ma w sercu Polskę - czy może nasza reprezentacja byłaby tylko chwilowym kaprysem? Czy nie spałby po nocach obmyślając taktykę na następny mecz, czy może szybko znudzony rzuciłby zabawki w kąt? Grzegorz Lato i powołana przez niego komisja będą mieli o czym myśleć. Ale tylko do 3 listopada...

http://www.futbol.pl/artykul/66071.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Reprezentacja...

Postprzez nexus7777 2009-10-22, 10:39 am

Selekcjonerem na stałe nie zostanie Stefan Majewski ani trener z zagranicy - pisze "Przegląd Sportowy". Ma być po swojsku i z Franciszkiem Smudą w roli głównej. Szkoleniowiec w rozmowie z tvn24.pl zapewnia, że jeśli tylko "odpowiednią" ofertę otrzyma, to nie odmówi.
Wśród kibiców Smuda od dawna jest faworytem do objęcia fotela selekcjonera polskiej kadry. Od niedawna - jak podają media - zmieniła się hierarchia wśród faworytów działaczy PZPN. Choć konkurs na trenera polskiej drużyny narodowej jeszcze nie został rozpisany, to trener Zagłębia Lubin ponoć znajduje się na szczycie listy życzeń Grzegorza Laty.

Szkoleniowiec, który przed laty wprowadził Widzew Łódź do Ligi Mistrzów ma być trenerem na nowe, burzliwe czasy - ma pomóc w zmianie złej atmosfery wokół reprezentacji i jeszcze gorszej wokół PZPN.

Smuda uspokaja

Sam próbuje tonować nastroje. Co ciekawe, w gronie faworytów do objęcia posady selekcjonera biało-czerwonych wymieniany jest dokładnie od 10 lat. Ubiegli go Janusz Wójcik, Jerzy Engel i Paweł Janas. - Do drugiej w nocy już byłem selekcjonerem, a rano dostałem telefon, że wybrano Engela - przypomina w rozmowie z tvn24.pl Franz.

Zapowiada jednak, że w razie otrzymania oferty nie odmówi. PZPN będzie musiał pójść jednak na ustępstwa i pożegnać się z nadzieją, że Smuda zgodzi się na Stefana Majewskiego jako swojego asystenta. - Asystenta wybiorę sobie sam. Mam swoją wizję, swoje plany, a w dwójkę to ja mogę tylko z żoną - w swoim stylu zapewnia zdobywca mistrzowskich tytułów z Widzewem Łódź i krakowską Wisłą.

"Taka jest kibiców wola"

Internauci tvn24.pl twierdzą, że nie ma lepszego kandydata niż Franciszek Smuda. Popiera go 48 proc. ankietowanych. "Tylko Smuda. Taka jest kibiców wola" - przypomina ~piotr.

- Tylko się cieszyć, jeśli się ma takie poparcie. To dodaje mi ochoty do pracy, ale pamiętajmy, że to PZPN podejmuje decyzję - mówi trener.

Trenera polskiej reprezentacji specjalna komisja przy PZPN ma wybrać do 3 listopada.


http://www.tvn24.pl/-1,1625128,0,1,smud ... omosc.html
nexus7777
 
Posty: 156
Dołączył(a): 2009-09-07, 2:47 pm
Lokalizacja: Sosnowiec / Dąbrowa Górnicza

Re: Reprezentacja...

Postprzez emdżej 2009-10-22, 3:45 pm

Przez te młodzieżówki to Rafał Pietrzak się więcej po świecie najeździ niż pogra w Zagłębiu. Tym razem z kadrą U-19 pojedzie do Francji przez co straci mecze ze Ślęzą i Turem.
emdżej
 
Posty: 3430
Dołączył(a): 2004-10-10, 8:45 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - CDW

Re: Reprezentacja...

Postprzez August 2009-10-22, 5:07 pm

Trener reprezentacji Chorwacji - Slaven Bilić twierdzi, że otrzymał ofertę pracy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Chorwat odrzucił jednak propozycję Polaków, gdyż przyznał, że woli pozostać w ojczyźnie.

-To bardzo miłe, że Polska złożyła mi tak wspaniałą propozycję. Praca w tym kraju byłaby dla mnie wspanialym szkoleniowym wyzwaniem. Trenowanie państwa z piłkarskimi tradycjami to przecież wielka odpowiedzialność. - powiedział Bilić na łamach chorwackiem gazety "Jutarnji List".

- Mimo, iż propozycja PZPN jest bardzo korzystna, zdecydowałem się odrzucić ich ofertę. Mam zamiar pozostać patriotą i chcę dalej pracować jako trener reprezentacji Chorwacji. Jak stracę tę posadę, to dopiero wówczas pomyślę o tym co dalej. Na ten moment rozmawiam z chorwacką federacją na temat przedłużenia umowy o kolejne dwa lata. Mam nadzieję, że uda mi się przyjechać do Polski wraz z kadrą na Mistrzostwach Europy w 2012 roku - dodał.

Bilić jest jednym z wielu trenerów łączonych z polską kadrą. Jak na razie głównym kadydatem do zastąpienia Leo Beenhakera wydaje się być Franciszek Smuda.

http://www.pilka24.pl/news/show/3842/ak ... e_z_polski
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Reprezentacja...

Postprzez August 2009-10-22, 5:50 pm

Kolejne "ciekawe" kanddatury" do posady selekcjonera:

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski wybrany zostanie najpóźniej do 3 listopada. Ponownie głównym faworytem związkowych działaczy jest Franciszek Smuda. W ostatnich dniach do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej trafił jednak bardzo ciekawe zgłoszenia. Jedno pochodzi od samego Rogera Lemerre'a.

Członkowie komisji, która ma dokonać wyboru (Jerzy Engel, Antoni Piechniczek, Dariusz Śledziewski, Andrzej Strejlau oraz Wojciech Łazarek) zastrzegają, że od poniedziałku rozpoczną formalne rozmowy z kandydatami.

- Do tego momentu każde spotkanie kogoś z komisji z kandydatem trzeba uznać za prywatne - mówi Jerzy Engel.

Kandydatów do objęcia schedy po Stefanie Majewskim i poprowadzeniu kadry jest kilkunastu. Największe szanse do tej pory mieli Polacy, a konkretnie Franciszek Smuda, który z każdym kolejnym dniem zdaje się być coraz poważniejszym faworytem.

Okazuje się jednak, że kolejne dni przynoszą także kolejne zgłoszenia. Pojawiają się nowi trenerzy z zagranicy, którzy nie są już tak anonimowi jak dotychczas. Według Programu I Polskiego Radia swoje CV do PZPN przysłali Roger Lemerre i Oleg Romancew.

Obu panów szerzej przedstawiać nie trzeba: Lemerre to francuski szkoleniowiec, który w 2000 roku zdobył z reprezentacją Trójkolorowych mistrzostwo Europy.Z powodzeniem prowadził także kadrę Tunezji.

Romancew z kolei dziewięciokrotnie sięgał po mistrzostwo Rosji, doszedł ze Spartakiem Moskwa także do półfinału Ligi Mistrzów. Z Rosją wziął udział w mistrzostwa Europy i Świata.
http://www.goool.pl/main_v3.php?id=23642
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Reprezentacja...

Postprzez August 2009-10-22, 9:37 pm

Sebastian Boenisch, lewy obrońca Werderu Brema, wciąż waha się, czy grać w reprezentacji Polski, czy Niemiec. Wybór jest trudny, ale niewykluczone, że nastąpi szybko. Urodzony w Gliwicach piłkarz nie wyklucza, że może zagrać już w listopadowych meczach Polski!

- Do tej pory byłem mocno zajęty grą w Bundeslidze i pucharach, więc nie złożyłem papierów o polski paszport - wyjaśnia Boenisch.

- Wcześniej nie było zainteresowania moją osobą ze strony polskiego selekcjonera. Dopiero trener Majewski zadzwonił. Teraz czeka mnie trudna decyzja, chyba najtrudniejsza w życiu. Jeśli wybiorę Polskę, to złożę wniosek o paszport i na pewno dostanę go szybko, bo przecież urodziłem się w Gliwicach.

22-latek przyznaje, że do tej pory nie dostał propozycji reprezentowania barw reprezentacji Niemiec. - Nie miałem żadnych sygnałów. Ani od Loewa, ani jego współpracowników. Wygląda na to, że Polakom bardziej zależy, bym grał w ich reprezentacji.

- Nie chcę sprawy stawiać w ten sposób, że skoro Niemcy mnie nie powołują, to od razu gram dla Polski. Chcę podjąć mądrą decyzję i radzę się też innych. Rozmawiałem ze swoim trenerem klubowym, Thomasem Schaafem. Powiedziałem mu, że biorę pod uwagę występy w kadrze Polski. Trener zareagował spokojnie. Powiedział, że widzi we mnie potencjał, żebym dostał się do kadry Niemiec, nawet już na mundial w RPA. Ale i nie odradzał mi stanowczo gry dla Polski, bo stwierdził, że to musi być moja samodzielna decyzja.

- Oglądałem w telewizji mecze Polski z Czechami i Słowacją. Ten drugi trudno ocenić, bo nie było widać piłki (śmiech). A mówiąc poważnie, to Polska nie jest wcale słaba, tylko obecnie znajduje się w przebudowie i to widać. Ale byłbym dumny, gdybym był częścią tej drużyny.

http://www.goool.pl/main_v3.php?id=23644
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Reprezentacja...

Postprzez August 2009-10-23, 7:54 am

Czyżby sprawa była już przesądzona:

Franciszek Smuda na 99 procent zostanie nowym trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski. 61-letni trener ustalił warunki kontraktu - mówi "Gazecie Wyborczej" i Sport.pl prominentny działacz PZPN

Kilka dni temu trener Zagłębia Lubin spotkał się z wiceprezesem PZPN Antonim Piechniczkiem, członkiem komisji, która ma wybrać nowego selekcjonera. Według naszych informacji wszystko jest już przesądzone - Smuda dostanie posadę. W środę ustalił z prezesem PZPN Grzegorzem Latą warunki kontraktu.

Bajeczny kontrakt, potrzebny sponsor

Trener odmówił komentarza. - Będzie zarabiał bardzo dużo - mówi nasz informator. Na tyle dużo, że związek chce, by pensję opłacał sponsor. Andrzej Placzyński, szef handlującego prawami telewizyjnymi Sportfive, i szara eminencja PZPN szukają już firmy gotowej płacić Smudzie. Nie wiadomo jeszcze, jak długo będzie obowiązywał kontrakt.

Smuda uspokoi kibiców

Kilka dni temu większe szanse na prowadzenie kadry mieli Stefan Majewski i Paweł Janas. Lato postawił na Smudę, by uspokoić zbuntowanych kibiców. W sondażach były trener Widzewa, Wisły i Lecha miał aż 70 proc. poparcia.

W czwartek nominację ma zatwierdzić zarząd związku. Oficjalnie ogłosi go kilka dni później.

Wielu kandydatów, ale chcą być... anonimowi

- Wpłynęło kilka konkretnych ofert. Większość osób prosi, by nie ich ujawniać nazwisk; niektórzy pracują w federacjach lub klubach i poszukują nowych możliwości. Wiadomo - umowa na dwa lata i fantastyczna impreza. Wygrać może tylko jedna osoba i nikt nie chce być wśród przegranych - powiedział Jerzy Engel.

Smuda: Jestem skurczybykiem, moja drużyna zawsze gryzie trawę

- Dlaczego wszyscy mnie popierają? Bo wiedzą, że jestem skurczybykiem, którego drużyny zawsze gryzą trawę, aby wygrać - mówił kilka dni temu w wywiadzie dla "Dziennika" Franciszek Smuda.
http://www.sport.pl/pilka/1,65046,71761 ... Smuda.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Reprezentacja...

Postprzez August 2009-10-29, 12:57 pm

Niespodzianki nie było, Smuda selekcjonerem:

Franciszek Smuda został oficjalnie wybrany na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Działaczom PZPN wystarczyło jedno krótkie głosowanie - 15 było za, wstrzymał się tylko dotychczasowy, tymczasowy trener Stefan Majewski

Obecny szkoleniowiec Zagłębia Lubin ma być - wedle słów prezesa PZPN Grzegorza Laty - selekcjonerem reprezentacji do Euro 2012, które odbędą się w Polsce i Na Ukrainie. Zagwarantuje to nowy kontrakt, który wkrótce zostanie podpisany. Prezes docenił doświadczenie Smudy z wielu klubów. Zaznaczył przy tym, że dyskusja o wyborze była bardzo rzeczowa i kulturalna.

Wiceprezes związku Antoni Piechniczek tak argumentował wybór Smudy na selekcjonera: - Potrafi on znaleźć wspólny język z piłkarzami, ma charyzmę, dzięki czemu umie pokazać piłkarzom ich miejsce w szeregu. Nie jest także skażony pracą w PZPN. Ma stosunkowo dużo czasu na dobre przygotowanie kadry do mistrzostw Europy. Ma na to aż dwa i pół roku.

Piechniczek zaznaczył również, że liczy na dobrą współpracę Smudy z wydziałem szkolenia. Przypomniał, że wszyscy selekcjonerzy, którzy nie współpracowali z tym ciałem tak jak należy, dużo na tym tracili.
Decyzja o wyborze Smudy była niemal jednogłośna. Głosowało na niego 15 na 16 członków zarządu. Od głosu wstrzymał się wyłącznie Stefan Majewski.

Franciszek Smuda jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich trenerów. Jest ostatnim szkoleniowcem, który awansował dotychczas do fazy grupowej Ligi Mistrzów z polskim klubem. Udało mu się tego dokonać w 1996 roku z Widzewem Łódź. Z zespołem tym zdobył także dwukrotnie mistrzostwo kraju (1996, 1997). Sukces ten powtórzył w 1999 roku z Wisłą Kraków.

Trenował także m.in. Legię Warszawa, Lecha Poznań, a ostatnio Zagłębie.

http://www.sport.pl/pilka/1,65046,71993 ... tacji.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników