Reprezentacja...

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Reprezentacja...

Postprzez django 2009-10-29, 5:34 pm

Fragmenty z książki Reissa dotyczące Smudy:

(...)Smuda miał swoją ulubioną strategię. Przywiązał się do systemu gry jednym napastnikiem, rozbijającym się ze środkowymi obrońcami rywali i robiącym miejsce dla wchodzących z drugiej linii pomocników (np. Lewandowskiego, Stilicia, Peszki czy Murawskiego). Na polskie podwórko taka taktyka nawet wystarczała, choć młodzi trenerzy, z bardzo dobrym przygotowaniem taktycznym (np. Probierz, Płatek, Skorża czy również Michniewicz), zaczęli stosować ustawienia skutecznie niwelujące ulubioną „układankę” boiskową trenera Smudy (stąd też być może taka liczba remisów w drugiej części sezonu 2008/2009). Nawet w grupie Pucharu UEFA wersja systemu 4-5-1 według „Franza” była wystarczająca do uzyskiwania ciekawych rezultatów, by rywale najwyraźniej nas przed meczem lekceważyli, nie poświęcając dosyć czasu na rozpracowanie naszej taktyki. Ale Udinese – mając jeden mecz doświadczenia więcej – tak nas taktycznie „nakryło czapką” w drugiej połowie rewanżowego meczu we Włoszech, że w tych 45 minutach straciliśmy nie tylko 2 bramki. My po prostu nie istnieliśmy, a co gorsza – według mnie – trener nie miał pomysłu na zmianę strategii gry Lecha. Zresztą, jak tutaj coś zmieniać, skoro nie ma się żadnych dobrze przetrenowanych alternatyw taktycznych. (…)


(...)Nie przypominam sobie, bym słyszał z ust „Franza” jakąkolwiek pochwałę w kierunku współpracowników. Zawsze uważał, że tylko on wie, jak pracować z zespołem, więc nawet badania medyczne miał zamiar programować według własnej wizji, co oznaczało w praktyce… że badań medycznych nie będzie lub nikt ich nie będzie czytał. Blisko dwa lata wysokiej klasy specjaliści przekonywali go do analiz i sposobu badań oraz znaczenia odpowiedniej diety. Gdyby trener wcześniej przekonać się do współczesnych metod szkoleniowych, prawdopodobnie Lech jeszcze szybciej zdobyłby wytrzymałościową i motoryczną przewagę, którą miażdżył swoich polskich przeciwników w 90. minutach spotkania.We współczesnym futbolu jest coraz mniej miejsca dla trenerów, którzy wiedzą wszystko lepiej od sztabu fachowców. Wszystkowiedzący trener to chyba jeden z reliktów chorej polskiej piłki lat 90. Dzisiaj trzeba mieć współpracowników, którzy na międzynarodowych konferencjach szkolą się i podpatrują specjalistów z najlepszych klubów na świecie.(...)

(...)Oto „Franz” przed innym ważnym mecze z zespołem Wisły Kraków zadecydował, że robi gierkę „na Maksa”, czyli mówiąc w żargonie piłkarskim „totalna kosa”. I tak kolejno z powodu kontuzji boisko opuścił Wojtkowiak, a następnie ciężko sfaulowany został Lewandowski. Ivan Turina, który obserwował gierkę z perspektywy bramkarza, wyraził głośno swoje oburzenie, by na dwa dni przed ważnym meczem tak nawzajem się wykańczać. Specyficznie zrozumiał to Smuda, którego decyzja była jasna – chłopiec pyskuje, więc już nie zagrał! Skąd wzięła się informacja do mediów o grypie Turiny – tego doprawdy nie jestem w stanie pojąć. Może faktycznie zakaszlał parę razy w klubowym budynku? Tym bardziej zadać należy pytanie: czy „totalna kosa” pomogła nam w meczu z Wisłą, który u siebie zremisowaliśmy 1:1, goniąc przez większą część meczu wynik? (…)

(...)Nie byłbym jednak uczciwy, gdybym nie doceniał potencjału Franciszka Smudy na stanowisku tzw. selekcjonera. Niezależnie od tego, co spotkało mnie w Lechu za jego „rządów”, twierdzę, że to jeden z najlepszych dziś kandydatów na objęcie schedy po Leo Beenhakkerze i prowadzenie reprezentacji Polski. „Franz” ma bowiem naprawdę niezłe wyczucie w kwestii doboru gwiazd, co uważam za najważniejszą cechę selekcjonera reprezentacji. Pozówlny mu dobierać spośród setek dobrych polskich piłkarzy. Tych najlepszych dwudziestu. Smuda sobie poradzi, bo ma „nosa” i cecha ta na tym stanowisku wydaje się nawet ważniejsza niż warsztat trenerski. I gdyby to ode mnie zależało, schedę po Leo Beenhakkerze oddałbym właśnie w ręce Franciszka Smudy (tak, tak, powtarzam: Smudy) (...)

Warto przeczytać całość artykułu: http://www.weszlo.com/news/3935
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Reprezentacja...

Postprzez Schabu 2009-10-29, 10:44 pm

I cóż stało się Smuda został trenerem kadry,bo PZPN musiał to zrobić.
Aby załagodzić głosy opinii publicznej postanowił dać nam trenera którego powszechnie chcieli kibice.
Teraz Lato i inne stare gachy z PZPN cieszą się,z tego że będą mogli dalej ciągnąć kadencję i kibice dadzą im spokój,bo większość jest zadowolona.
Jak dla mnie jest to najtrudniejsza rola jaką Smuda miał w historii swojej trenerki.Bo praktycznie z niczego ma zrobić coś.
A jak ma zrobić coś skoro gramy tylko mecze towarzyskie???
A dwa że nie ma kim grać....
Schabu
 
Posty: 522
Dołączył(a): 2003-03-10, 10:15 am
Lokalizacja: Sosnowiec-Piastów

Re: Reprezentacja...

Postprzez eMeR 2009-10-29, 11:43 pm

a ja powiem tyle - mam bardzo głęboko w poważaniu nasza reprezentację - miernoty zarabiający krocie... wole siatke...
eMeR
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2004-06-19, 9:14 am
Lokalizacja: już nie koło monopolu ;)

Re: Reprezentacja...

Postprzez Blajpios 2010-03-20, 10:07 am

Wiadomość smutna w znaczeniu, że młodzi reprezentanci po porażce z Irlandią Płn praktycznie stracili szanse na awans do ME a w dodatku Michał Grunt został zmieniony na kwadrans przed końcem, czyli można mieć wrażenie, że z ofensywnych zawodników został oceniony przez trenera najniżej. Niemniej - ogólnie, to rzecz jasna trzeba podkreślić występ młodego piłkarza Zagłębia w kadrze; mimo wszystko - nadzieja na lepszą przyszłość "napastnikową" Zagłębia? Oby.
W ogóle chyba ważne, że znów reprezentanci Zagłębia zaczęli pokazywać się w różnych reprezentacjach czy konsultacjach do kadry (R.Pietrzak, B. Pruś czy inni).
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Reprezentacja...

Postprzez emdżej 2010-03-30, 5:16 pm

Michał Grunt został znów powołany do kadry U-17, a ja dodam jeszcze jedną ciekawostkę. Inny z naszych juniorów, Michał Cyganek, otrzymał powołanie do futsalowej reprezentacji U-19.
emdżej
 
Posty: 3430
Dołączył(a): 2004-10-10, 8:45 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - CDW

Re: Reprezentacja...

Postprzez YOOSHKY 2010-03-30, 7:06 pm

emdżej napisał(a):Michał Grunt został znów powołany do kadry U-17, a ja dodam jeszcze jedną ciekawostkę. Inny z naszych juniorów, Michał Cyganek, otrzymał powołanie do futsalowej reprezentacji U-19.

Tak to jest jak się gra w drużynie mistrzów kraju juniorów w futsalu.
Jak dla mnie chłopak jest nadzieją Zagłębia większą nawet niż Pietrzak.
YOOSHKY
 
Posty: 2045
Dołączył(a): 2005-05-29, 10:13 pm
Lokalizacja: Wychowany: POGOŃ-CZELADZKA, Zamieszkały: BMC

Re: Reprezentacja...

Postprzez bonus11 2010-03-30, 7:28 pm

Zgadzam sie M.Cyganek to naprawde zdolny chłopak.Oby tylko się prawidłowo rozwijal a nie jak inne polskie "gwiazdki"
bonus11
 
Posty: 149
Dołączył(a): 2008-08-29, 10:11 pm

Re: Reprezentacja...

Postprzez django 2010-03-30, 8:07 pm

Na jakiej pozycji gra ten Cyganek?
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Reprezentacja...

Postprzez emdżej 2010-03-30, 8:14 pm

W pomocy. Nie jestem jednak pewien całkowicie gdzie dokładnie, ale chyba w środku.
emdżej
 
Posty: 3430
Dołączył(a): 2004-10-10, 8:45 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - CDW

Re: Reprezentacja...

Postprzez patrios91 2010-05-29, 6:47 pm

Swietny wystep w Reprezentacji Adriana Mierzejewskiego. U nas nawet nie dostrzezono jego talentu na miare II ligi.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Reprezentacja...

Postprzez August 2010-05-29, 7:21 pm

patrios91 napisał(a):Swietny wystep w Reprezentacji Adriana Mierzejewskiego. U nas nawet nie dostrzezono jego talentu na miare II ligi.

O Jeleniu i Błaszczykowskim nie mówiąc...
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Reprezentacja...

Postprzez patrios91 2010-05-29, 8:30 pm

August napisał(a):
patrios91 napisał(a):Swietny wystep w Reprezentacji Adriana Mierzejewskiego. U nas nawet nie dostrzezono jego talentu na miare II ligi.

O Jeleniu i Błaszczykowskim nie mówiąc...

Jeleniu ? Dla mnie caly atak byl do wymiany.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Reprezentacja...

Postprzez Koterwa 2010-05-29, 8:32 pm

A mówią że w Zagłębiu brak skuteczności ;-)
Koterwa
 
Posty: 143
Dołączył(a): 2009-03-19, 8:59 pm

Re: Reprezentacja...

Postprzez August 2010-05-29, 9:10 pm

patrios91 napisał(a):Jeleniu

Miałem na myśli to, czego nie dostrzeżono u Jelenia w Zagłębiu
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Reprezentacja...

Postprzez PawełK 2010-05-30, 9:20 am

August napisał(a):
patrios91 napisał(a):Jeleniu

Miałem na myśli to, czego nie dostrzeżono u Jelenia w Zagłębiu


Jeleń, Błaszczykowski, Fabiański - te nazwiska kiedyś były brane pod uwagę jeżeli chodzi o grę w Zagłębiu. Byli za słabi albo nie pasowali do koncepcji... Co do Mierzejewskiego to wczoraj bardzo dobry występ, lecz gdy grał u nas (wypożyczenie z Wisły Płock) nie należał do wirtuozów futbolu. Tak na prawdę to ostatni sezon w Polonii Warszawa był jego jednym z najlepszych w karierze co dało mu przepustkę do reprezentacji...
PawełK
pyszałek
 
Posty: 1759
Dołączył(a): 2003-10-20, 3:08 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Środula

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników