Kalu Uche chce grać w kadrze Polski

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Kalu Uche chce grać w kadrze Polski

Postprzez Gość 2003-02-22, 11:35 am

- Chciałbym występować w reprezentacji Polski, ale decyzja w tej sprawie nie należy do mnie - odpowiedział 19 letni nigeryjski pomocnik Wisły Kalu Uche, zapytany na łamach "Przeglądu Sportowego" czy zgodziłby się zagrać w kadrze kierowanej przez Pawła Janasa.

Bohater meczu z Lazio uzależnia tą sensacyjną decyzję od reakcji nigeryjskiej federacji.

- Jeśli otrzymam powołanie na zgrupowanie ojczystej reprezentacji, to stawie się na nie. Jednak do tej pory nie dostałem takiej propozycji. Na pewno wolałbym grać w zespole "Superorłów", gdyż urodziłem się w Nigerii i to jest mój kraj. Dużo zawdzięczam Polsce, ale nie wiem czego mógłbym spodziewać się po występach w waszej reprezentacji.

Kalu Uche lubi jednak konkrety. Jeśli prezes PZPN pomógłby mu załatwić polski paszport, a następnie otrzymałby powołanie, to z przyjemnością wzmocniłby kadrę "biało-czerwonych".

- Konkretna propozycja, konkretna odpowiedź. Jak teraz dostanę szansę gry w polskiej reprezentacji, to z chęcią podejmę wyzwanie bez wahania. - zapewnia Uche.

Teraz ruch należy do działaczy związku i Prezesa PZPN. Czy zatem Uche podąży śladem Olisadebe i również założy koszulkę z orłem na piersi?



Co tym sadzicie ??
Ja mysle ze to by bylo silne wzmocnienie pomocy bo niestety na pomocy nie ma kto u nas grac :(
Gość
 


Postprzez wiór 2003-02-22, 2:07 pm

Nie mam nic przeciwko, jeśli tylko chce reprezentować barwy Polski dlaczego nie. W takich sprawach decyzje raczej są indywidualą sprawą osób starajacych się o dane obywatelstwo. Patrząc z punktu widzenia interesów polskiej piłki na pewno gracz perspektywiczny. Patrząc na to w kategorii interesów obu stron , jak najbardziej widzę obopólne korzyści. Jestem na tak.:)))
wiór
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2003-01-01, 10:16 pm

Postprzez _PAoLO_ 2003-02-22, 9:07 pm

potenciał piłkarski napewno chłopak posiada,więc nie widze żadnych przeskód
w pomocy reprezentacji byłby niewątpliwie dużym wzmocnienie
_PAoLO_
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2003-01-10, 7:28 am
Lokalizacja: daleko od domu

Postprzez Kamilsts 2003-02-22, 10:00 pm

Jak dla mnie może grać jeśli tylko pomoże naszej reprezentacji.
Widać że w piłkę grać potrafi także duże wzmocnienie dla naszej narodowej drużyny. No ale zobaczymy jak będzie.
Kamilsts
 

Postprzez Pesto 2003-02-23, 12:44 am

Precz z nim !

Reprezentacja Polski to nie jest objazdowy cyrk , gdzie każdy może odstawiać gościnne występy . Polska kadra dla Polaków !
Pesto
kumaty
 
Posty: 754
Dołączył(a): 2003-01-16, 2:41 am

Postprzez Gość 2003-02-23, 8:59 am

Pesto jestes rasista skinhead ? bo powiem ci tyle ze jesli chcesz reprezentacje tylko dla Polakow to nic nie osiagniemy ! spojrz na Francje na inne reprezentacje. Czasy sie zmieniaja stary
Gość
 

Postprzez Wasyl 2003-02-23, 11:44 am

No nieźle, nieźle - strzelił chłopak bramkę w klubie i już chce grać w reprezentacji.
Tupetu nie można Mu odmówić, chociaż to pewnie jakiś dziennikarzyna z "Porannego Kuriera Mławy" dopadł Kalu po meczu i zapytał: "...Czy tak fenomenalny zawodnik młodego pokolenia jak Pan, Panie Ucho, chciałby zagrać w reprezentacji swojej Nowej Ojczyzny?". Uwaga - przyjmujemy, że dziennikarz zadał pytanie w języku zrozumiałym dla Kalu, co nie jest takie pewne wcale...No i co Kalu mógł odpowiedzieć??? Pojechał po całości i wyraził miłośc do tego zimnego, brudnego i słabiutkiego piłkarsko kraju, jakim jest dzisiejsza Polska. Jego menago już pewnie dzwonił do Listkiewicza i Kwaśniewskiego bo to złoty interes wykreować następnego Olisadebe...Jak Kalu strzeli jeszcze bramę w środę na Wiśle, to może zagra już z Wągrami???
A co do Francji i jej kolorowych graczy: otóż są to zawodnicy z byłych kolonii (nie chodzi o kolonie letnie ani zimowe w Szczyrku...) w Afryce
i jeden podstawowy problem mają z głowy: znają język francuski.
Kalu Uche nie zna francuskiego wcale. A polski zna jeszcze gorzej.

Żeby była jasność: nic do kolorowych nie mam. Sam jestem synem bułgarskiego Mulata z wietnamskim paszportem i Japonki spod Tczewa.
Wasyl
 

Postprzez WOJTEK 2003-02-23, 4:33 pm

Pesto napisał(a):Precz z nim !

Reprezentacja Polski to nie jest objazdowy cyrk , gdzie każdy może odstawiać gościnne występy . Polska kadra dla Polaków !
A MOŻE PRECZ Z TOBĄ???CO TY ZA GÓWNA WYPISUJESZ???
NISZCZ NAZIZM!!!!!!
WOJTEK
Adventure Group
 
Posty: 4837
Dołączył(a): 2003-01-02, 8:30 am

Postprzez Pesto 2003-02-23, 4:50 pm

Wojtek , lewaku - tu nie o chodzi o czarny kolor jego gęby , ale o to , że jest OBCYM i nawet nie zna języka . Dobrze napisał Wasyl - Polska nie byłą kolonialną metropolią , żeby czarnych przygarniać .

Panom z PZPN proponuję zająć się szkoleniem młodych Polaków , a nie ściąganiem graczy z importu .

A co do nazizmu - taki ze mnie nazista jak z ciebie zakonnica .


Thomi - czasy się zmieniają ? No ślicznie , chłopczyku . Kupmy do reprezentacji 4 Argentyńczyków , 3 Chorwatów , 2 Nigeryjczyków , Litwina i Turka . Tak będzie zajebiście cool i political correct .
Możemy jeszcze nazwać kadrę " Polska SSA" , a zamiast Białego Orła wstawić logo Coca-Coli . Tak będzie milutko i politycznie poprawnie , a red.Michnik ładny tekst napisze .

A do skinheadów nie należę .


Wasyl - jesteś gwiazdą forum :D
Pesto
kumaty
 
Posty: 754
Dołączył(a): 2003-01-16, 2:41 am

Postprzez Wojna 2003-02-23, 7:12 pm

JA POWIEM JEDNO WAZYL NA PREZYDENTA!!!! :lol: JARASZ MOZE ZIOŁO??KLIMAT ROBISZ NIE Z Z TEJ ZIEMI
Wojna
 
Posty: 100
Dołączył(a): 2003-01-31, 11:37 pm
Lokalizacja: Srodula

Postprzez voytech 2003-02-24, 9:59 am

Reprezentacja Polski to reprezentacja *Polski*, czyli powinni w niej grac Polacy, bo inaczej straci ona swoja nazwe i sens.
Wezmy np. mecz miedzypodworkowy - Wiesiek dobrze gra, ale mieszka na innej ulicy, wiec nie moze nas reprezentowac, kapiszi?
voytech
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2003-01-06, 12:19 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez fcm 2003-02-24, 12:15 pm

Jak sama nazwa mówi drużyna narodowa jest reprezentacją narodu.To ,że ktoś dostał nawet obywatelstwo to nie znaczy że jest członkiem narodu.Dlatego ani Oli ani Kalu nie powini grać w reprezentacji.
fcm
 

Postprzez WOJTEK 2003-02-24, 1:16 pm

A DLA MNIE MOGĄ GRAĆ ESKIMOSI,INDIANIE I c*** WIE KTO.BYLE TYLKO WYGRYWALI Z INNYMI.JAK PATRZĘ NA GRĘ ARYJSKICH DUPKÓW W STYLU KAŁUŻNY,HAJTO,ŚWIERCZEWSKI TO ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE.PATAŁACHY PRZEGRAŁY Z ŁOTWĄ.JEŚLI KOLEŚ CHCE GRAĆ DLA POLSKI TO SUPER.MOŻE POKAŻE COŚ WIĘCEJ NIŻ ŻAŁOSNA KOPANINA I GADANIE JAK TO IM ĹšLE.
WOJTEK
Adventure Group
 
Posty: 4837
Dołączył(a): 2003-01-02, 8:30 am

Postprzez fcm 2003-02-25, 11:50 am

A dla mnie nie mogą.To tak jakby w Zagłębiu grały same hanysy.Wówczas drużyna byłaby zagłębiowska tylko z nazwy.
fcm
 

Postprzez Bas 2003-02-25, 12:44 pm

ciężko wyczuć optymalną opcje w tym temacie, bo z jednaj strony gość ma kolor facjaty niepiastowski z drugiej na papierze jest POLAKIEM i ma te same prawa co reszta. świat się zmienia czego dowodem jest nigga w reprezentacji niemiec.mnie wqrwia jednak to że oli został POLAKIEM po to żeby grać w piłke u nas , a nie dlatego że tego chciał(równie dobrze mógłby być żydem czy kazachem).POLACY w piłke grać potrafią -młodzieżowcy regularnie zdobywają jakieś medale więc pierdolony pzpn powinien zająć się nimi a nie adoptować obcych.




a co by było gdyby oli urodził się w POLSCE???????????
to dużo by zmieniło.
Bas
Żółta kartka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 2003-02-15, 11:45 pm
Lokalizacja: Grodziec

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack