Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez robercik 2017-03-01, 7:45 am

Jak zagra to bedzie to kolejne male klamstewko prezesa.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice


Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2017-03-30, 11:04 pm

Czy sa jakieś wieści co sie dzieje z Derbinem . Szkoda zeby sie zmarnował . Nawet jak robi kursy to powinien popracować w jakimś ambitnym klubie z niższej ligi bo praktyka czyni mistrza . Cos mi sie o obiło o uszy ze były propozycje , jakiś staż na zachodzie .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Anakin 2017-04-10, 1:09 pm

Leszek Ojrzyński został dziś nowym trenerem Arki Gdynia.

44-letni Ojrzyński w przeszłości był m.in. trenerem Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Górnika Zabrze w Ekstraklasie. Z Górnika został zwolniony w marcu 2016 roku.
http://www.90minut.pl/news/276/news2765 ... -Arki.html
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Warson 2017-04-30, 3:02 pm

Szanowny Pan Sebastian Dudek otworzył interes na Piastów, obok Kauflanda Budka z Lodami :)
Warson
 
Posty: 414
Dołączył(a): 2003-05-21, 8:45 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez bbartek 2017-05-02, 5:42 pm

Artur trenerem Chojnic!!!
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-05-02, 5:44 pm

Artur Derbin - trenerem Chojniczanki
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Anakin 2017-05-04, 6:17 am

Wywiad z Derbinem:

Artur DERBIN: Czym mam się martwić? Tym, że awansuję do ekstraklasy?

W środę pierwszy trening, a już w piątek pierwszy mecz w roli trenera Chojniczanki – w Zabrzu z Górnikiem. Artur Derbin rok czekał na powrót na trenerską ławkę w pierwszej lidze. Wrócił i podjął się bardzo trudnego zadania – pomóc Chojniczance w historycznym sukcesie. Ma na to tylko sześć spotkań. – Martwić się? Czym? Tym, że awansuję do ekstraklasy? – mówi nam z uśmiechem.

FUTBOLFEJS.PL: Wraca pan na trenerską ławkę w pierwszej lidze w momencie, w którym chyba najmniej można się było tego spodziewać.
ARTUR DERBIN: Nie znasz dnia ani godziny, prawda? Taki to już zawód. Trener musi być, że tak powiem, na walizkach cały czas.

Pan też był?
Niby od dłuższego czasu czekałem na propozycje, ale rzeczywiście moment sezonu jest taki, że oferta z Chojniczanki spadła jak grom z jasnego nieba. Dlatego noc z wtorku na środę, poprzedzająca mój przyjazd do Chojnic, była krótka i mocno intensywna. Szybka odpowiedź, pakowanie, no i zastanawianie się nad tym, co zrobić, by zespół od razu dostał pozytywny impuls.

Czyli długo się pan nie zastanawiał nad ofertą z Chojnic?
A nad czym się tu było zastanawiać?

No na przykład nad tym, że do końca rozgrywek zostało już tylko sześć meczów, że to nie pan przygotowywał drużynę do rundy, więc nie może wiedzieć, jak zespół jest przygotowany. I nad tym, że w tym momencie sezonu strażaka szuka się do ratowania przed spadkiem, a nie do tego, by wywalczył awans. A pan ma zapewnić Chojnicom ten historyczny awans.
Nad sukcesem nie ma się co długo zastanawiać (śmiech). Sukces trzeba brać, nie może być inaczej. Ja tak do tego podchodzę, tak samo podchodzą do tego działacze w Chojnicach. Inaczej być nie może. Martwić to się może – mimo iż właśnie wygrał Puchar Polski – trener Ojrzyński. Albo trener Zieliński z Cracovii czy Jan Urban w Śląsku. Bo ich zespołom grozi spadek. A ja czym mam się martwić? Tym, że awansuję do ekstraklasy (śmiech)?

Czyli Chojniczanka to wciąż drużyna na awans?
Oczywiście. Jeśli chodzi o potencjał i możliwości tej drużyny, nie zmieniło się nic od zimy, czyli od momentu, kiedy byłem w Chojnicach na rozmowach, gdy szukano kandydata, który miałby zastąpić Macieja Bartoszka. Umiejętności tych chłopaków spokojnie uprawniają do tego, że z powodzeniem mogą wywalczyć awans, a potem rywalizować w ekstraklasie. Zresztą nie ma już chyba takiego, który by w to wątpił. Nawet mimo tego, że zespół na początku wiosny potracił trochę punktów. Cały czas uważam, że jeszcze nic straconego.

Podpisał pan umowę do końca sezonu czy na dłużej?
Do końca sezonu. Potraktowaliśmy tę moją pracę zadaniowo. Jest zadanie do wykonania, na nim trzeba się w stu procentach skoncentrować i działać. Na razie nie chcę udzielać żadnych wywiadów i opowiadać o tym, jak to ta Chojniczanka będzie grała pod moją wodzą, co zmienię, a co zostanie po staremu. Najpierw muszę się spotkać ze sztabem. Rozmawiałem już z Hermesem, będę chciał się też spotkać z trenerem Gruszką, z którym niedawno miałem okazję się poznać. Po tych rozmowach na pewno będę mądrzejszy.

Wielu kibiców Chojniczanki uważa, że trener Gruszka był za spokojny, że uśpił zespół. A Chojniczance od początku rundy potrzeba wstrząsu, no i piłkarze sami sobie takie wstrząsy w trakcie meczów fundowali.
Jaki warsztat ma trener Gruszka i jak pracuje, tego nie wiem. Natomiast na pewno przy takich charakterach, jakie są w szatni Chojniczanki, czasem trzeba walnąć pięścią w stół. Inna sprawa, że to bardzo dobrze, że ci chłopcy są charakterni. Mnie z takimi zawodnikami lepiej się pracuje. Oby tylko ten charakter pokazywali na boisku. Zresztą to nie są piłkarze ani anonimowi, ani tacy, którzy dopiero uczą się futbolu. Większość z nich niejedno już w swojej karierze przeszło. I to jest akurat bardzo duży atut tej drużyny. Jeśli dojdzie do tego odpowiednia atmosfera, jeśli trener jest się w stanie porozumieć z tymi piłkarzami, to często bywa tak, że ta grupa tak się pozytywnie nakręca, że potem trudno ją zatrzymać.

Dyrektor sportowy Chojniczanki Maciej Chrzanowski powiedział mi wczoraj: „Nie chcieliśmy brać nikogo z tak zwanym nazwiskiem, bo zaraz zacząłby narzekać na to, na tamto. A Derbin to młody szkoleniowiec, który w dodatku ma coś do udowodnienia”.
Ja absolutnie marudzić na nic nie zamierzam i nie będę. Mam tylko nadzieję, że cały zarząd i sztab szkoleniowy będziemy pracowali na dobro tego klubu i na ten historyczny sukces w postaci awansu do ekstraklasy. Przecież jasne jest, że po to obejmuję ten zespół. Nie mam nic do stracenia, mogę tylko wygrać. Sprawa awansu wciąż jest otwarta, trzeba podjąć rękawicę i walczyć. Z takim optymistycznym przesłaniem przyjeżdżam do Chojnic.

Rozmawiał Krzysztof Budka
http://futbolfejs.pl/i-liga/artur-derbi ... straklasy/
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2017-05-04, 11:02 am

Nie zamierzam w ogóle dywagować na temat scenariusza kończącego sezon. Natomiast - co prawda jako jedna z wielu - możliwości jest taka, że awansują Chojnice a nie my. A to byłby porządny kopniak dla duetu MJ-RS. Dlatego kwestia Derbina-konkurenta powinna być jeszcze bardziej motywująca dla klubu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez MarcelZS 2017-05-04, 11:58 am

Artur już jutro w Zabrzu zadebiutuje ... nie wypada mu inaczej życzyć żeby nie przegrał, ale też żeby nie wygrał ;)
MarcelZS
 
Posty: 931
Dołączył(a): 2005-04-10, 8:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Sielec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Anakin 2017-05-04, 12:03 pm

Troche paradoksalna sytuacja. Z jednej strony dobrze by było, żeby Chojnice przegrały. Z drugiej, chyba od czasów Tochela, mamyZagłębiaka trenującego na takim szczeblu i to czołowy zespół ligi.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Anakin 2017-05-04, 12:31 pm

Nie żyje Józef Kowalczyk

We wtorek w wieku 70 lat zmarł Józef Kowalczyk, który z Zagłębiem Sosnowiec zdobył wicemistrzostwo Polski.

Kowalczyk urodził się 18 marca 1947 roku. Zagłębie reprezentował w sezonach 1967/68-1973/74. W tym czasie rozegrał 129 meczów ekstraklasy i strzelił w nich 11 bramek. Ponadto był zawodnikiem Beskidu Andrychów i Odry Wodzisław Śląski.
http://www.90minut.pl/news/277/news2771 ... lczyk.html
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez novack 2017-05-07, 2:38 pm

Tylec właśnie strzelił kolejną bramkę dla KSZO.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2017-05-19, 9:09 pm

Coś mi się wydaje że ekstraklasowa kariera Atrakcyjnego Leszka dobiega końca :twisted:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez novack 2017-05-20, 3:55 am

Probierz po sezonie odchodzi z Jagiellonii do zagranicznego klubu. Gdyby nie zabrał ze sobą Grześka Kurdziela, to byłby idealny moment, żeby ściągnąć go do domu.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-05-20, 5:34 pm

Kol. Novack dobrze gada G.Kurdziela brać do domu.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników