Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2021-12-12, 10:31 am

Tomcjo napisał(a):Banasik najlepszym trenerem ekstraklasy w listopadzie . Nie dziwie się bo ostatnio Radomiak gra jak z nut a trener stworzył drużynę z zawodników którzy przypuszczam nie byli drożsi od tych u nas

Właśnie oglądam "Wysoki Pressing" gdzie mowa o Banasiku czy Radomiaku w ogóle i generalna konkluzja jest taka - choć może nieco na wyrost - że klub z Radomia można powoli zaliczać do ligowej czołówki. Można się zgadzać lub nie ale przykład ex-trenera i radomskiego klubu jest kolejną smutną konkluzją, że choćby Chęciński dawał połowę budżetu Miasta na klub, mielibyśmy już niedługo nie wiadomo jak odlotowy stadion to jeśli Girek i jego ekipa nie okażą się fachowcami to i tak nic z tego nie będzie. Druga konkluzja to niesamowity scenariusz jaki los pisze. Kilka lat temu Banasik został w chamski sposób wywalony na boisku w Legnicy przez Jaroszewskiego. Chłop zalicza jeszcze spadek z Siedlcami, na jakiś czas niknie, po czym pojawia się 2-ligowym Radomiaku. Jaroszewski w międzyczasie zalicza awans do esa, szybki wyrżnięcie o pysk i dwa sezony walki o pozostanie w 1 lidze. W tej chwili pierwszy wprowadza swój zespól do czołowej piątki w esa i jest uznawany za jednego z najlepszych w tej chwili trenerów w esa, drugi, formalnie poza klubem z odejściem w niesławie, a ostatnio jeden z kandydatów w jednej z prestiżowych audycji na tzw. "dzbana rundy." Symptomatyczne, nie ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2021-12-12, 2:30 pm

Szanowny Auguscie - wszystko się zgadza odnośnie trenera Banasika - moja pamięć
mi mówi że w tym pamiętnym meczu chodziło aby Zagłębie zremisowało i ten jeden
punkt dawał AWANS - zawodnicy przed meczem zorganizowali BALANGĘ i mecz
przegrali a Awans poszewdł się golić - ówczesny Prezes Jaroszewski zdenerwowal się
i wywałił trenera z Zagłębia - taka jest moja wiedza. Po prostu facet nie dopilnowal
sprawy AWANSU. Auguscie to była Legnica czy to był Głogów ?
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2021-12-12, 4:17 pm

Generalnie ma Pan rację Panie Tadziu. Przed arcyważnym meczem w Głogowie zawodnicy z Witkowskim na czele, zorganizowali sobie w hotelu imprezę, aby na drugi dzień przegrać mecz, co nas kosztowało awans bo rzeczywiście brakło punktu i jednocześnie obciąża Banasika. Natomiast sam trener został zwolniony jesienią kolejnego sezonu po wysokiej porażce w Legnicy i niskiej pozycji w tabeli. Z perspektywy czasu można różnie oceniać trenera choć brak awansu wynikało wielu innych czynników niż sam trener natomiast sposób zwolnienia nigdy mi die nie podobał.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Luis 2021-12-12, 10:35 pm

A dla mnie Banasik to dalej fatalny trener i jeden z najgorszych jacy pracowali ostatnio w ZS. Facet potrzebowal zdobyc jeden pkt do awansu a pozwolil aby Matusiak z Boguslawskim imprezowali w nocy przed najwazniejszym meczem w sezonie , ktory decydowal o awansie. Moze i warsztat ma calkiem dobry , ale pod wzgledem mentalu to dla mnie gosc , ktory nie ma odwagi zapanowac na zespolem. I nie podniecajmy sie Radomiakiem. Nad Tworkiem tez wszyscy piali z zachwytu , Warta o maly wlos nie awansowala do pucharow i co ? Kolejny sezon i przyszla weryfikacja i Warty i Tworka. I tak samo moze byc z Banasiekiem. Oczywiscie nie musi.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Luis 2021-12-12, 10:43 pm

August napisał(a):natomiast sposób zwolnienia nigdy mi die nie podobał.


A dla mnie sposob jego wywalenia byl jedna z najlepszych decyzji Jaroszewskiego. Sam bym zrobil to samo , ale na kilka mc wczesniej od razu po meczu w Glogowie. Nie podoba mi sie natomiast jak postapil z Dudkiem.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2021-12-13, 12:54 pm

Co do Warty i Tworka to trzeba wziąć pod uwagę ze klub zastosował wariant oszczędnościowy i stracili kilku istotnych piłkarzy . Podobno było ich stać na danie podwyżek swoim gwiazdom ale policzyli ze będą to wydatki ponad stan . Wiec mamy tu możliwość porównania postawy Jaroszewskiego który najpierw nie kupił piłkarzy po awansie a potem zastaw się a postaw się kontra Warta wydajemy na ile nas stać nawet jeśli spadniemy a wrócimy za pare sezonie nie mając długów . Tworek to oczywiście nie geniusz ale przy pomocy pracy i odrobiny szczęścia w transferach zmontował drużynę która choć powiązana sznurkami działała jak sportowa bryka . W takich przypadkach drobne zmiany powodują rozsypanie się tego tworka a zbudowanie nowego nie zawsze się udaje .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez kriss68 2021-12-19, 11:37 am

LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM W 2 LIDZE.
kriss68
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2006-07-04, 10:55 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2021-12-19, 7:46 pm

Luis napisał(a):dla mnie Banasik to dalej fatalny trener i jeden z najgorszych jacy pracowali ostatnio w ZS.

Właśnie zespół tego "najgorszego" trenera pyknął Legię na Łazienkowskiej 3-0 i zakończył rok na 4 miejscu w ESA. Dla porównania Dudek prowadzący Zagłębie w ESA spieprzył taktycznie mecz z będącą wówczas w kryzysie Legią. Ale dla sprawiedliwości sam przypomnę, że miałem ogromne pretensje do Banasika o ten brakujący punkt. Nie ma wątpliwości, że zawalił mecz w Głogowie ale z perspektywy czasu uważam, że na ów nieszczęsny sezon należy patrzeć z większej perspektywy i tak naprawdę ten brakujący punkt pojawił się w momencie gdy Leśny wyjął nam Magierę. W każdym razie to dziś Banasik i Radomiak jest na topie a nie Zagłębie. I nawet jeśli jest to tylko 5 minut trenera i klubu to jest to coś czego nie mieliśmy od dziesięcioleci.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tom 2021-12-19, 9:05 pm

I również wyśmiewany Cichocki jakoś sobie w Radomiu radzi
Tom
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2021-12-19, 9:12 pm

Ja tam lubiłem Cichockiego za waleczność . A Banasika nie wziąłbym z powrotem . Trenerem był nie najgorszym ale dał sobie wejść na głowę i przez to straciliśmy awans . Po za tym w Radomiu ma tam względny porządek i systematyczna praca daje efekty . W burdelu Jaroszewskiego wszystko stało na głowie i najlepszy trener nie dałby rady .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2021-12-19, 9:20 pm

Tomcjo napisał(a):Banasika nie wziąłbym z powrotem

Pytanie czy dzisiaj Banasik chciałby pracować w Sosnowcu i czy w ogóle klub byłoby stać na niego. No i należałoby zadać sobie pytanie czy chciałbyś aby Zagłębie dzisiaj kończyłoby rok n 4 miejscu w ESA. Oczywiście wynik takiego Radomiaka to suma wielu aspektów, nie tylko trenera, ale fakt jest taki, że czegoś takiego nie osiągnęliśmy id dziesięcioleci
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Luis 2021-12-19, 11:44 pm

August napisał(a):
Tomcjo napisał(a):Banasika nie wziąłbym z powrotem

Pytanie czy dzisiaj Banasik chciałby pracować w Sosnowcu i czy w ogóle klub byłoby stać na niego. No i należałoby zadać sobie pytanie czy chciałbyś aby Zagłębie dzisiaj kończyłoby rok n 4 miejscu w ESA. Oczywiście wynik takiego Radomiaka to suma wielu aspektów, nie tylko trenera, ale fakt jest taki, że czegoś takiego nie osiągnęliśmy id dziesięcioleci


Wynik Radomiaka jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Typowalem ich do spadku , tak wiec szacunek za to co zrobili. A gdyby nagle pojawila sie mozliwosc zatrudnienia w SC Banasika dalej powiedzialbym NIE. Jego osobowosc totalnie do mnie nie przemawia i watpie czy poradzilby sobie np. we Wroclawiu. , gdzie presja na wynik jest znacznie wieksza niz w Radomiu.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez jackie57 2021-12-20, 5:23 pm

U nas jest odwrotnie niż w Radomiaku. Najpierw trąbi się o "pierwszej szóstce" itp., itd., a potem lądujemy, gdzie lądujemy.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm


Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2021-12-20, 8:06 pm

Co do Radomiaka pojawia się tam często motyw współpracy z agencją piłkarską . Czyli tak jak u nas :lol: :lol: :lol: . Tylko w Radomiu ściagają tanich graczy , czasem grubawych których szybko Banasik doprowadza do użytku i wyróżniają się grą a nie brzuchem . U nas przez agencje która przecież miała w stajni dobrych grajków ściągano złom dla korzyści nielicznych a nie klubu .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników