Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Blajpios 2019-11-06, 11:00 pm

Prawdę pisząc nie cytowałem tego artykułu z myślą poruszania sprawy zatrudniania go obecnie w Zagłębiu. Jeszcze zanim powrócił D. Dudek i pojawiały się głosy o A. Derbinie, to nie widziałem zupełnie tego pomysłu. Nie jestem w stanie określić "zasięgu" A. Derbina, czy będzie to czołówka krajowa czy tylko solidny trener, ale na pewno życzę mu rozwoju, wykorzystania swych możliwości, by przynajmniej został solidnym, cenionym w skali kraju trenerem. Do tego jednak - właśnie raczej widziałem, że błędem byłoby zostawianie GKS Bełchatów i powrót w tym sezonie do Zagłębia. Wydaje mi się, że właśnie najlepsze, było pozostanie w GKS-sie, świetnie zdarzyło się, że przyszedł mu kryzys i - jak pisałem - dane mu było się z nim zmierzyć. Zapewne jeszcze niech bardziej wyrazisty sukces uzyska w Bełchatowie, przynajmniej spokojne utrzymanie drużyny po awansie w lidze - i to z dobrymi notami za ułożony zespół, grę. W każdym razie - potem zaś pewnie przydałby się następny sukces z jakimś zespołem przez niego poukładanym, ale np. z awansem do Ekstraklasy, lub od razu w Ekstraklasie zatrudniony, niech osiągnie wynik. Nie wnikam, czy z jakimś doświadczonym mentorem, czy nie - jeżeli chodzi o pierwszy sukces po Bełchatowie w Ekstraklasie. Może nawet nie konieczny taki mentor. Kolejny sukces - to już raczej bez mentora. Tego życzę A. Derbinowi, skoro już P. Pierścionek zniknął - to chyba jedyna szansa aktualnie na rozwój trenerski z korzeniami w Zagłębiu. Do Zagłębia jego powrót raczej dopiero wtedy bym widział, gdy okrzepnie w grach poza regionem, skoro już tak się potoczyło, że wyfrunął z regionu. Teraz - raczej byłoby to zbyt ryzykowne, dla obu stron, w tych realiach. No, chyba że dokonałaby się faktycznie rewolucja, nie tylko nowa ekipa, ale rzeczywiście z jakimś planem rozwoju, horyzontami i możliwościami, gdzie wpisywałby się tego typu trener na dorobku w tę wizję rozwoju, jaką przyniosłaby nowa rzeczywistość. W innych wypadkach - to raczej, jak napisałem, gdy "okrzepnie" i będzie miał dobre osiągnięte wyniki pracy a przez to silną pozycję...
Tak myślałem - jeszcze przed powrotem D. Dudka, jak już nadmieniłem. Teraz więc, gdy powrót zaistniał, to raczej trzeba kibicować jakiemuś sukcesowi po tym powrocie. I to nie tylko jest interes samego trenera, który tak jednoznacznie się związał z Zagłębiem, jakby koniecznie chciał w liczbie awansów przebić poprzednika Dudka, o ile pamiętam, też Ślązaka. W każdym razie, póki co jeszcze ma szczęście Pan Dariusz, że żaden złośliwy Ślązak jeszcze się nie połapał i nie powiązał faktów, jak to na Śląsku może mieć ten trener przechlapane. Zrobił awans do Ekstraklasy kosztem katowickiej Gieksy. Jak się jednak połapał, że Zagłębie będzie mieć kłopot z utrzymaniem w tej najwyższej lidze - to zrobił myk, żeby zbytnio nie być ubabranym w ten spadek Zagłębia - a żeby było jeszcze weselej, to w ogóle zrobił skok w bok, do Katowic żeby za to w mistrzowski sposób organizowania emocji, w ostatniej kolejce: spuścić Gieksę jeszcze niżej, co by Zagłębiu nie przeszkadzała w I lidze w lądowaniu po Ekstraklasie. Co zrobiwszy - spokojnie mógł wrócić do Zagłębia. Jednym słowem - chyba dla niego jednak lepszym rozwiązaniem jest teraz jakiś sukces. Niemniej - także dla Zagłębia ten sukces D. Dudka byłby czynnikiem stabilizującym, więc pozytywnym. Także więc i od tej strony - powrotu A. Derbina nie brałbym pod uwagę teraz. Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście z radością wynajduję takie pozytywne doniesienia prasowe o jego pracy i życzę dalszego rozwoju.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Adam1906 2019-11-13, 12:59 pm

Trener Piotr Mandrysz na wylocie z pierwszoligowego Bruk-Bet Termalica Nieciecza...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Adam1906 2019-11-13, 1:13 pm

Przykre, jak całkowicie bez echa przeszedł w całym Zagłębiu Dąbrowskim fakt 80-tych urodzin jednej z prawdziwych ikon naszego klubu... :redface:

Zbigniew Myga, ikona Zagłębia Sosnowiec kończy 80 lat. "Byliśmy mistrzem Polski przez 13 minut"

Wojciech Todur
12 listopada 2019 | 11:07

Obrazek

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec idą na piętro klubowego pawilonu, a tam na stołach stoją kieliszki i butelki szampana. Po chwili wszedł prezes klubu Franciszek Wszołek w towarzystwie Edwarda Gierka. "Towarzysz Edward ma do was parę słów" - zagaił Wszołek.

Zbigniew Myga kończy we wtorek 80 lat. To obok Józefa Gałeczki - kolejnego 80-latka - najbardziej utytułowany piłkarz, a potem trener Zagłębia Sosnowiec. Jeden trafił do Sosnowca z Myszkowa, drugi wychował się w Gliwicach. Gdy jednak pytać o wzór Zagłębiaka i przywiązania do klubowych barw, to kibice bez wątpienia wskażą właśnie na nich.

Spotkanie z dwójką wybitnych graczy to wielka przyjemność. Myga potrafi zagadać każdego. Gałeczka wtrąca co bardziej smakowite kąski. – Czy mieliśmy kiedyś szansę na mistrzostwo Polski? – zastanawia się Myga. Zagłębie ma w swojej kolekcji cztery Puchary Polski, cztery raz zdobyło też srebrny medal MP.

– Raz byliśmy blisko... Taka jest jednak piłka. Zawsze znalazł się ktoś lepszy. Potrafiliśmy wygrać z najmocniejszym Górnikiem Zabrze. Górnikiem, który miał w składzie Staszka Oślizłę i Włodka Lubańskiego. Potrafiliśmy ograć na wyjeździe Legię. Cóż jednak z tego, gdy na koniec inni zawsze byli lepsi – wzdycha Gałeczka.

Najbliżej mistrzostwa Sosnowiec był w roku 1955. Nie było jeszcze wtedy Zagłębia, a rewelacją rozgrywek była Stal, ligowy beniaminek. Decydujący o mistrzostwie mecz odbywał się na stadionie przy alei Mireckiego. Dziś to obiekt Czarnych Sosnowiec. Stal do złota potrzebowała wygranej. Legii wystarczał remis. – Byłem na tym meczu. Byliśmy mistrzem przez 13 minut... – wspomina Myga.

W pierwszej minucie bramkę dla Stali strzelił Czesław Uznański. Wyrównał po wspomnianych 13 minutach Lucjan Brychczy, pochodzący z Nowego Bytomia piłkarz Legii, która w 1955 roku zdobyła swój pierwszy tytuł mistrza w historii klubu.

– Wtedy nawet nie przypuszczałem, że za trzy lata będę już zawodnikiem klubu z Sosnowca. Interesowały się mną wtedy także Wisła i Cracovia. Postawiłem jednak na Stal i nigdy tego nie żałowałem. Poznałem w Sosnowcu wielu wspaniałych ludzi. Grałem przy pełnych trybunach. Wszyscy zazdrościli nam kibiców. My nigdy nie zdobyliśmy mistrzostwa, ale oni byli najlepsi w Polsce. Kto przyjeżdżał do Sosnowca, mówił, że nasi fani są „niemożliwi” – mówi Myga.

Słynne zdanie Jana Kiepury

Myga i Gałeczka często mówią o „charakterze Zagłębiaka”. Co tak naprawdę mają na myśli? – Trudno tak w kilku zdaniach – zawiesza głos Myga. – Józek! Ile razy miałeś propozycje pracy z innych klubów? Jako piłkarz, trener... Nigdy nie odszedł. Tak był przywiązany – dodaje.

Myga, mówiąc o charakterze, przywołuje smutny dzień pogrzebu Jana Ciszewskiego, innej legendy z Sosnowca. Dziennikarza, którzy relacjonował największe sukcesy reprezentacji Polski za czasów Kazimierza Górskiego i Antoniego Piechniczka.

– Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Warszawie. Dostaliśmy z bazy górniczej jakiś zdezelowany autobus i ruszyliśmy do stolicy. Autobus był tak stary, że baliśmy się, że się po drodze rozleci. Po pięciu godzinach dotarliśmy pod kościół. Byliśmy jedyną oficjalną delegacją. W tamtych czasach przyznawanie się do wiary katolickiej nie było wcale takie oczywiste. Weszliśmy z klubowym sztandarem do kościoła. Po mszy ruszyliśmy na Powązki w kondukcie żałobnym razem z warszawiakami. Ci nie mogli zrozumieć, skąd na pogrzebie delegacja z „czerwonego Zagłębia”, z klubu Edwarda Gierka. Tymczasem w Sosnowcu nikt nie robił z tego problemu. Zmarł wielki Zagłębiak, przyjaciel naszego klubu i sportu. Trzeba było go godnie pożegnać – mówi Myga, który zagłębiowski charakter dojrzał też w oczach wielkiego śpiewaka Jana Kiepury.

Zespół spotkał się z wybitnym tenorem w roku 1964. Zagłębie brało wtedy udział w rozgrywkach Amerykańskiej Interligi. To właśnie wtedy padły słynne słowa Kiepury: „Ja zdobyłem Amerykę głosem. Wy uczyńcie to nogami”.

– Wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Spotkania z amerykańską Polonią były bardzo miłe. Nikt się jednak nie spodziewał, że pofatyguje się do nas sam Kiepura – mówi Myga. Śpiewak przyjechał na mecz w Nowym Jorku w towarzystwie żony Marty Eggerth oraz syna Jaśka.

– Wiadomo, że nie jest łatwo dostać się do szatni drużyny podczas meczu. Dla Kiepury nie było jednak rzeczy niemożliwych. Pokonał wszelkie zasieki i stanął przed nami. To wtedy padło słynne zdanie o podbijaniu Ameryki. W tym samym roku Kiepura niestety zmarł... Ale w nim też był ten zagłębiowski charakter i żar. Żar, który sprawia, że ludzie stąd potrafią się wszędzie odnaleźć. Potrafią się dogadać i wspierać. Po meczach w Sosnowcu nieraz wracałem pociągiem do swojego Myszkowa. Po drodze dosiadali się i wysiadali ludzie z Będzina, Dąbrowy Górniczej, Ząbkowic. Nie było między nami pustki. Zawsze była życzliwość i chęć do rozmowy. Chciałbym i dziś takiej atmosfery jak przed laty – mówi Myga.

Fiat za 2200 dolarów z Peweksu

Dzięki grze w Zagłębiu można było nie tylko dobrze zarobić, ale jeszcze przy tym zwiedzić kawał świata. Gałeczka w pierwszą, ale i najdalszą podróż ruszył, jeszcze zanim założył koszulkę klubu z Sosnowca.

Ślązak pojechał za pracą do Australii. Po Igrzyskach w Melbourne australijska Polonia nawiązała kontrakt z Polskim Komitetem Olimpijskim. Polonusi sponsorowali naszych sportowców, ale w zamian oczekiwali, że PKOl pomoże im zmontować silną drużynę na antypodach. W australijskiej lidze rywalizowały wtedy drużyny Włochów czy Greków, więc Polacy nie chcieli być gorsi.

– O ofercie dowiedziałem się z gazety. Niektórym to się wydaje, że zarobiłem tam kokosy. Nic z tych rzeczy. To była ciężka praca. Pracowałem na tokarce. I to nie na jednej. Robiłem wałek rozrządu. Przechodziłem od maszyny do maszyny. O siódmej rano musiałem już stać przy tokarce. Potem miałem 15 minut przerwy na śniadanie i pół godziny na obiad. Ale te pół godziny trzeba było potem odrobić. Pracę kończyło się więc o 15.30. Po wszystkim musiałem jeszcze wysprzątać swoje stanowisko pracy. Mieszkałem u polskiej rodziny. Nie była bogata. Płaciłem im za dach nad głową nieduże pieniądze. W klubie dostawałem tylko kieszonkowe.

Wytrzymałem półtora roku. Tęskniłem za rodziną, za Polską. Dorobiłem się fiata 1100. Kupiłem go w Peweksie za 2200 dolarów. Tyle uskładałem – mówi.

Po powrocie Gałeczka zastanawiał się, gdzie zagrać. Chciał w pierwszej lidze, a jego Piast Gliwice był tylko drugoligowcem bez szans na awans. – Pomyślałem o Ruchu Chorzów. Tam byli Gienek Lerch i Antek Nieroba, których znałem z juniorskiej reprezentacji Polski. Trener Cebula ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej jednak odradzał. „W Ruchu sobie nie poradzisz. Idź to Zagłębia” – przekonywał. I dobrze doradził! W Sosnowcu szybko załatwili mi odroczenie od wojska. Przyjęto mnie bowiem do pracy na kopalni. Tak zaczęła się moja historia w Zagłębiu – wspomina.

Kto nalewa kawę w automacie?

Dziś piłkarze jeżdżą potrenować do Turcji, Chorwacji, Hiszpanii czy na Cypr. Zagłębiacy wspominają, że za ich czasów można było polecieć na przykład do Iranu.

– Poszliśmy wtedy na wycieczkę do muzeum. Wszystko tam ociekało kosztownościami i złotem. Uprzedzano, żeby niczego nie dotykać. No, ale jak tu nie dotknąć! No i ktoś się skusił. Pozamykali drzwi. Wpadli żołnierze z karabinami. Było nieprzyjemnie, ale wyszliśmy bez szwanku – uśmiecha się Gałeczka. – A pamiętasz, jak w drodze do Nowego Jorku mieliśmy międzylądowanie w Amsterdamie?

Kupiliśmy wtedy piękne buty. Tyle że jak były piękne, tak szybko nas obtarły. Moczyliśmy potem chore stopy w fontannie. Na piłkarski wyjazd, tak jak i na pielgrzymkę, trzeba iść w wygodnych butach – dodaje Myga.

Za granicą piłkarze często dotykali świata, który był dla nich obcy. – Pamiętam wyjazd z reprezentacją Polski juniorów do Turcji. Spacerujemy po Stambule. Chce się pić. Dostrzegłem taki kranik. Woda leciała, gdy wcześniej nacisnęło się specjalny pedał.

Ugasiłem pragnienie, gdy właśnie podszedł kolega. – Jak to działa? – zapytał. – Otwierasz usta i czekasz – zażartowałem. No to ten rozdziawił gębę i czeka. – Nic nie leci! – denerwuje się. – No to może zawołaj kogoś innego. Za słabo te usta widać otwierasz – śmieje się Gałeczka.

W latach 70. nawet automat do kawy był dla Polaka nieznanym urządzeniem.

– Na lotnisku w Wiedniu stała taka maszyna. Z drużyną podróżował wtedy jakiś działacz. Podszedł do mnie i pyta, jak to działa. Myślałem, że żartuje, więc wypaliłem, że w środku siedzi człowiek, który tę kawę przyrządza i nalewa do kubków. Wielkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że ten w to uwierzył. „Ależ my jesteśmy daleko za tym zachodnim światem. Trudno nadążyć i zrozumieć” – odparł zaskoczony – wspomina Gałeczka, który karierę skończył we francuskim klubie US Boulogne.

– Miałem wtedy poważne problemy ze stawami. Wiele to tam nie pograłem. Przetrwałem rok. Z pomocą Edwarda Gierka udało się sprowadzić do Francji żonę z synem. Gierek się wstawił i dostali paszporty. Pamiętam dzień, jak mój syn pierwszy raz trafił na zakupy do hipermarketu. Nie mogliśmy przejechać spokojnie przez żadną alejkę. Wszystko wrzucał do wózka. Nigdy nie widział pełnych półek – opowiada Gałeczka.

Trener Edward Gierek

Edward Gierek w opowieściach piłkarzy Zagłębia pojawia się często. Większość mówi jednak, że na oczy go nie widziało. Nie wchodził do szatni. Na trybunach też wcale nie pojawiał się aż tak często. Myga wspomina jednak jedno zabawne zdarzenie.

– Gierek na pewno był sympatykiem Zagłębia. Pamiętam taki mecz z Górnikiem Zabrze w Pucharze Polski. To była środa. Przegraliśmy na Stadionie Ludowym. Jesteśmy pod prysznicami, gdy nagle ktoś przynosi wiadomość, że mamy się szybko uwijać, bo czeka nas jeszcze spotkanie i rozmowa na piętrze w klubowym pawilonie. „No to prezes i trener na pewno skoczą nam do gardeł” – pomyślałem.

Idziemy na piętro, a tam na stołach stoją kieliszki i butelki szampana. Po chwili wszedł prezes Franciszek Wszołek w towarzystwie Gierka. „Towarzysz Edward ma do was parę słów” – zagaił Wszołek. Gierek mówił tak: „Dziś nie mieliśmy szczęścia, ale ten mecz już za wami. Teraz przed nami Legia. I wiecie... Bardzo by mi zależało, żeby Zagłębie pokazało się w Warszawie z najlepszej strony. Rozumiecie?”. Pojechaliśmy do tej Warszawy i... wygraliśmy. W poniedziałek w Sosnowcu wszyscy mówili o jednym, jakim to dobrym trenerem jest Gierek – śmieje się Myga.

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... ytulu.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez novack 2019-11-13, 3:37 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez bulion 2019-11-13, 10:12 pm

Konrad Wrzesiński w pierwszym sezonie dla FC Kairat zdobył wicemistrzostwo Kazachstanu i został wybrany drugim najlepszym zawodnikiem sezonu w swoim klubie. Brawo!

https://twitter.com/INNfootball_/status ... ball.co%2F
bulion
Żółta kartka
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2004-12-08, 1:42 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez django 2019-11-13, 10:32 pm

novack napisał(a):http://www.90minut.pl/news/300/news3006622-Waldemar-Piatek-trenerem-Bruk-Betu-Termaliki.html
Mundrysz na aucie.


I znowu pół roku będą wpadać pieniądze za pierdzenie w stołek. Gościu jest mistrzem świata w goleniu frajerów :)
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2019-11-13, 11:12 pm

Tylko że nikt poważny już go nie zatrudni.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez django 2019-11-14, 12:18 am

To jest polska piłka, tu nie ma za wielu poważnych. Pietrek ma UEFA PRO i kilka awansów w "karierze", co pozwoli mu jeszcze długo golić frajerów.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2019-12-02, 4:08 pm

W „Pierwszoligowcu” właśnie poinformowano, że Derbin może objąć Stomil.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2019-12-05, 11:31 pm

Lucas Hrosso w pucharze obronił dwa pierwsze karne dając Cracovii awans .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez wojtaszko 2019-12-09, 8:32 pm

W dniu 8.12. Zmarł były piłkarz Zagłębia z lat 80 Waldemar Miska a prywatnie mój wujek Cześć Jego Pamieci
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Blajpios 2019-12-09, 9:04 pm

i to chyba więc dość młodo zmarł śp Waldemar Miska? Chyba pomocnik, niech odpoczywa w pokoju wiecznym, świeć Panie nad Jego Duszą. Może to trochę nie moment, bo przede wszystkim chodzi o wspomnienie Zmarłego - ale te koligacje dodatkowo wyjaśniają skąd zawsze ten żar u Kolegi wojtaszko, jeżeli chodzi o sprawy Zagłębia! Wiadomo jednak, przede wszystkim wyrazy współczucia dla rodziny, tu na Forum szczególnie dla Kolegi wojtaszko.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2019-12-09, 11:05 pm

wojtaszko napisał(a):W dniu 8.12. Zmarł były piłkarz Zagłębia z lat 80 Waldemar Miska a prywatnie mój wujek Cześć Jego Pamieci

Moje najszczersze kondolencje. Kojarzę W. Miskę z krótkiej gry mniej więcej z I połowy lat 80 ub. wieku. Kojarzę również, że razem z Jurkiem Bryłą wiązano z nimi spore nadzieje. Ale obaj jakoś szybko zniknęli z horyzontu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez django 2019-12-10, 3:55 pm

Wyrazy współczucia również z mojej strony. Może dobrze by było żebyś poinformował klub, bo chyba nie wiedzą, a.powinni podać taką informację i uhonorować pamięć byłego piłkarza podczas ceremonii pogrzebowej.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Adam1906 2019-12-10, 5:10 pm

Wyrazy współczucia dla bliskich śp. Waldemara Miski.

Krótka notka o naszym byłym pilkarzu:

Obrazek

Waldemar Miska urodził się 16 kwietnia 1955 roku. Od 1979 grał w Górniku Kazimierz, występującym w IV lidze. W sezonie 1980/1981 strzelił dwanaście goli w lidze, a rok później siedem, zostając najlepszym strzelcem klubu. W efekcie tych występów latem 1982 Waldemar Miska przeszedł do pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec. W sezonie 1982/1983 zagrał w trzynastu meczach ligowych, zdobywając dwie bramki. W rundzie jesiennej sezonu 1983/1984 w ośmiu meczach strzelił jednego gola. Zimą wrócił do Górnika Kazimierz. Zmarł w dniu 8 grudnia 2019 roku.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników