Mistrzostwa Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Mistrzostwa Zagłębia

Postprzez Diouf39 2003-02-16, 2:05 pm

W sobotę 15.02.2003 r w Sosnowcu rozegrano drugą rundę Mistrzostw Zagłębia w piłce nożnej halowej trampkarzy rocznik 1990. Oprócz gospodarzy turnieju AKS Niwka,wystepowały drużyny Zagłębia Sosnowiec i CKS Czeladż (Victoria Jaworzno nie przyjechała).
W pierwszym meczu turnieju zmierzyły się zespoły AKS Niwka i Zagłębia Sosnowiec. Spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane .Do przerwy 1:0 prowadzili młodzi piłkarze z Niwki. Kolejne dwie bramki zdobyło Zagłebie. Gdy do zakończenia meczu pozostały 2 min. piękną bramke strzałem z połowy boiska zdobyli gracze AKS-u. Mecz zakończył się remisem 2:2. Następnie Zagłębie zmierzyło sie z druzyną CKS Czeladż
Po nie najlepszej pierwszej połowie Zagłębie w końcu zagrało na swoim dobrym poziomie i pokonało rówieśników z Czeladzi 8:3. W ostatnim meczu turnieju AKS Niwka pokonał CKS Czeladz 4:2.
Kolejny turniej o Mistrzostwo Zagłębia trampkarzy z udziałem tych samych zespołow odbędzie się w środę w Sosnowcu i w sobotę w Czeladzi.

Wyniki meczów :

ZAGŁEBIE Sosnowiec - AKS Niwka 2 : 2
ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CKS Czeladz 8 : 3
AKS Niwka - CKS Czeladż 4 : 2

Kolejność po I turnieju :

1. ZAGŁĘBIE Sosnowiec 4 pkt. 10:5 bramki
2. AKS Niwka 4 pkt. 6:4
3. CKS Czeladż 0 pkt. 5:12

Skład Zagłębia: D.Martyka, M.Hacieja, D.Bojacz, R.Moron, B.Szczepanek, B.Dziurka, B.Barchan, S.Stankiewicz, P.Kuczek, P.Malara, M.Danecki, S.Lipiński, J.Golański, G.Liszka, P.Jajeśniak.

Srzelcy bramek R.Moroń - 4
B.Dziurka- 3
D.Bojacz - 2
G.Liszka - 1
Pozdrowienia dla sympatyków
Diouf39
 
Posty: 423
Dołączył(a): 2003-02-03, 12:02 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC/CHICAGO


Postprzez Soyer 2003-02-16, 10:53 pm

Gratulacje skutecznosci!
Ps. Znalazl sie bramkarz?
Soyer
Moderator
 
Posty: 684
Dołączył(a): 2002-12-30, 10:46 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Dzieki SOYER

Postprzez Diouf39 2003-02-17, 10:29 am

Dzię ki SOYER za gratulacje odnośnie skuteczności , ale gra była nie najlepsza, stąd aż 5 bramek straconych. I juz sam wiesz jaka jest odpowiedż w sprawie bramkarza. Cały czas czekamy na chętnego ,bo do rozpocze cia rozgrywek zostało niecałe 2 miesiące.
Pozdrowienia
Diouf39
 
Posty: 423
Dołączył(a): 2003-02-03, 12:02 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC/CHICAGO

Postprzez _sZaDi_ 2003-02-17, 8:50 pm

a ja swoje wiem ze wsrod mlodych pilkarzy z Sosnowca i okolic naj...sa grajki Aks-u;] i chyba kazdy kto cos wie na ten temat sie zgodzi
_sZaDi_
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2003-01-01, 4:57 pm
Lokalizacja: Sosnowiec City

Postprzez Kamilsts 2003-02-17, 10:43 pm

Ja się znam i potwierdzam :-)
Kamilsts
 

Re: Mistrzostwa Zagłębia

Postprzez Blajpios 2016-02-29, 11:55 pm

Trochę lat minęło, ale jest taki wątek... Dodaję więc świeże wieści. Gratulacje dla Warty przede wszystkim, ale także tych kilku jeszcze mniejszych, co powalczyli nie tylko o swoją pozycję w Zagłębiu ale i o region w sumie cały, przez swój udział w Mistrzostwach Zagłębia. http://www.sportowezaglebie.pl/warta-na ... -regionie/ Jak to już pisałem. Cieszy, że do działaczy Zagłębia Sosnowiec dociera, że trzeba jasno się określić i umieć zadbać o zasięg, przy czym raczej na Zachód, czyli na Śląsk nie ma co liczyć, że jest wielkim rezerwuarem. Natomiast włączając się w proces dookreślania regionu Zagłębia jako Wielkiego a nie jedynie Czwórmieścia - to łapie się życiową okazję i dla Klubu, nie tylko dla wzmocnienia regionu jako Wielkiego, od Sosnowca, nie tylko "do", ale poza nawet Jaworzno, Olkusz, czy też Pilicę z Wolbormiem, poza Zawiercie czy Myszków... (vide: wypowiedzi Prezesa Jaroszyńskiego o Stadionie). Tyle, że do realizacji tego szczytnego celu, trzeba pracy. Przede wszystkim - umiejętności faktycznie takie odnalezienia się w tym zakresie. Z szacunkiem dla mniejszych, z umiejętnością docenienia ich wkładu i pobudzenia do dawania go - z umiejętnością zaprezentowania się wśród tych pozostałych jako akceptowany a nie odrzucany lider, budzący dumę znajdowania się razem w tej samej grupie... Obecni z nimi wespół a podejmując się i dla nich roli tej, do której Wielkość Zagłębia predestynuje. Tak by to trzeba, być w Zagłębiu Mistrzami pozwalając w mistrzostwie uczestniczyć wszystkim, którzy na swoim poziomie ten region budują...
To tyle co do tego, co jeszcze w tym aspekcie pozostaje do zrobienia, po pierwsze tak zgłosić innymi słowy rezerwy, by były zaakceptowane - a po drugie, no, po prostu wreszcie je zorganizować. No i - wchodzić w tę rolę, to cały teren Zagłębia i to Wielkiego, nie tylko Czwórmieścia, okaże się, że tak tej obecności Zagłębia oczekuje, jak ziemia wyschła dżdżu.
Pozostałe zaś aspekty, co jeszcze z mozołem budować trzeba by nie ośmieszać się krzycząc my, Wielkie Zagłębie, tylko to realizować - to jednak do wątku np. marketing, czy jeszcze lepiej "Przyszłość Zagłębia" trzeba wrócić...
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Mistrzostwa Zagłębia

Postprzez Blajpios 2018-10-13, 4:51 pm

Znów znalazłem ten wątek, bo nie ma działu o siatkówce - a we wpisie będzie chodzić o Zagłębie jako region. W każdym razie, w nawiązaniu do wczorajszych ratunkowych materiałów w TVP Katowice, to wrócę do niniejszego zestawienia. Skoro tak jest świetnie, że cały region opanowany i doskonałe szkolenie zyskuje już poza Zagłębiem następnych chętnych do włączenia się w sieć Zagłębia... zapytam, jak to jest naprawdę z klubami wokół. Jaka współpraca? Czy dalej już nic Zagłębia nie interesują choćby mistrzostwa Zagłębia, by wystawić w nich młodzieżówkę? Czy dalej łatwiej byłoby Zagłębiu odnaleźć się w innych okręgach?
No i jeszcze teraz siatka. Wczoraj - przykład walki hokeiści, polegli, ale za walkę szacunek okazywali nawet przeciwnicy.
Dzisiaj - przed chwilą zakończył się zwycięski mecz Zagłębiaków z Resovią (Aseco). Tak, tak, jak od lat - Resovia. Co prawda Zagłębiacy to już nie Płomień, to Aluron Virtu Warta Zawiercie - ale walka w Zawierciu niesamowita w tym wypadku zakończona zwycięstwem! W tie-breaku trzy punkty z rzędu zdobywają Rzeszowianie i wychodzą na 12 do 6 dla nich. Wydaje się koniec. Wchodzi na zagrywkę Semeniuk i... między innymi as serwisowy! Doprowadza Warta niesamowitą serią do piłki meczowej ale dla nich! 14- 12, oni z sześciu punktów do 14. dochodzą bez straty punktu! Co prawda pierwszy meczbol - przegrany, ale następny dla Warty, 15- 13! Brawo.
Tak. I takie zamyślenie. Cóż powiedzieć? W tej chwili w najwyższej lidze tylko w siatkówce Zagłębie remisuje "stanowo" z Górnym Śląskiem. Jeszcze przecież MKS Będzin - który właśnie w tej chwili toczy walkę inaugurującą sezon. Cóż - zapewne nie ma za wiele przełożenia kibice piłki nożnej / kibice piłki siatkowej - ale może warto tak sobie się zastanowić. Jest jakaś dziedzina i jakaś Ekstraklasa, gdzie Zagłębie ma nawet więcej niż jednego reprezentanta i to kolejny sezon!
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Mistrzostwa Zagłębia

Postprzez STACH PL 2018-10-13, 7:00 pm

Szkoda trochę że nie wykorzystano marketingowo zasług Płomienia (jedyny w Polsce klub który wygrał Puchar Europy!!) to jest tak jakby teraz wygrać Ligę Mistrzów,myślę że młodzi ludzie z regionu nawet o tym nie wiedzą....
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: Mistrzostwa Zagłębia

Postprzez Blajpios 2018-10-13, 9:53 pm

Bardzo proszę, nie prowokować, Kolego! Oczywiście, że nie wykorzystane. Nie tylko że pierwszy Puchar Europy dla siatkarzy to był - ale o ile się nie mylę, był to pierwszy Puchar Europy, czyli Mistrzostwo Kontynentu dla zespołu polskiego w jakiejkolwiek dyscyplinie Do dzisiaj takich triumfów polskich drużyn, to nie wiem, czy jest więcej niż pięć! Takiej więc to klasy był sukces. Ba, w ogóle zagłębiowskie serce cieszyć może, że również następny triumf w tej kategorii należał do Sosnowca - Puchar Europy zdobyli szabliści Zagłębia Sosnowiec. Tak więc kto wie, czy Zagłębiacy nie prowadzą pod względem regionów Polski - jak i również nie wiem, czy jakieś inne miasto w Polsce oprócz Sosnowca ma dwa Puchary na swoim koncie.
Tak Przy czym - nie tylko marketingowo nie wykorzystany ten sukces - takich błędów więcej i tak prezentuje się cały region.
Zawiercie - już woli (choć mam nadzieję, że nie wszyscy) promować się jako Jurajscy Rycerze.
Jaworzno - stracona szansa przybliżenia począwszy od lat 70-tych ubiegłego stulecia na przybliżenie tych dwóch lokalności obcych wobec Śląska, by stali się jednym Zagłębiem. Teraz co prawda bardziej chyba jeszcze Jaworzno broni swej odrębności i specyfiki regionu niż Zagłębie, które dało się już zwasalizować - ale jednak i Jaworzno wkomponowuje się w końcu w śląski żywioł.
Olkusz - co prawda cieszy, że "wypustki" Zagłębia przeżyły nieźle w tym regionie, który przez pewien czas był centrum regionu - niemniej to trochę takie wyspy w żywiole olkuskim.
No i wciąż - od tych lat siedemdziesiątych taka trochę nieborność "Czwórmieścia Zagłębiowskiego", które odpycha nie tych, co trzeba dla zachowania zwartości regionu - i wpuszcza nie tych co trzeba TO dokładnie taka niezgułowość, którą prezentowano nie potrafiąc wykorzystać marketingowo i wspomnianego faktu zwycięstw Płomienia.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników